Sen Samuela

Rozmowy o grach komputerowych.

Moderator: Ekipa Forum

Sen Samuela

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 4 czerwca 2007, o 09:51

Słuchajcie, wpisy Lu i Agnieszki do topiku "Zew Ctuhlu" tak mnie rozbawiły, że wpadłem na pomysł opowieści o hipotetycznej grze. Wczujmy się w role graczy, którzy niby w nią grają i zdają relacje z różnych poziomów i sytuacji. Gra nosi tytuł

[glow=red]SEN SAMUELA[/glow]

Słuchajcie, nie wiem co robić dalej. Obudziłem się na stalowym łóżku w pomieszczeniu pozornie bez wyjścia. Naprzeciwko monitor wyświetlał jakąś koszmarną bajeczkę graną przez marionetki, podczas której jedna (gejsza) ścięła głowę samuraja. Główka... wytoczyła się z ekranu i zaczęła do mnie gadać. Dzięki niej znalazłem pod łóżkiem sztuczną rękę. Metalową. Gdy ją zbliżyłem do ramienia, moja własna rączka odskoczyła, a na jej miejsce wlazła ta metalowa. Podniosła się sama i zaczęła do mnie mówić (wyszły z knykci małe oczka). Czy Wy też to macie? Wciąż nie wiem, jak wyjść z pomieszczenia, a ta ręka gada i gada. Pomocy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Slaine_Mc_Roth » 4 czerwca 2007, o 12:09

Zasadnicze pytanie: ile razy główka obiła się od łóżka kiedy wypadła z telewizora, bo to ma kluczowe znacznie. Bo jeśli odbiła się parzystą ilosć razy to musisz poszukać klucza translacyjnego, który wkłada się w lewe ucho (on ma kształt i długość ołówka), jeśli natmiast parzystą ilość razy główka się odbiła to klucz trzeba bedzie wsadzić w ucho prawe. Klucze są różne i tłumacza różne - w zależności od parzystostości inne języki główek. Oczywiście nie wiesz gdzie szukać - ale Twoja nowa pancerna zaprogramowana ręka wie. Co więcej - tylko ona będzie mogła się dostać do zaszytego w Twoim lewym bądź prawym płucu klucza - i nie próbuj jej przeszkadzać - bo może Ci wyciągnąć oba - a to jest śmiertelne - i gra zacznie się od początku :). Rączka do Ciebie gada szybko - ale spróbuj się wsłuchać - co gada ?? Ona prosi - tylko bardzo szybko prosi żebyś wcisnął - czerwonyprzyciskzielonyprzyciskczerowny przyciskzielonyprzycisk. Nie naciskaj obu naraz ponieważ wtedy właczy się funkcja obronna ręki i będzie Cię próbowała zagłaskać na śmierć - pobierając jendoczesnie Twoje wszelkie płyny ustrojowe. Kiedy klucz translacyjny znajdzie się w Twoim uchu, wyśle sygnał zwrotny do ręki a ta wyświetli holoprzekaz jak wydostać się z pomieszczenia.
I pospiesz się - program AUTODESTRUKCJI włącza się po 5 minutach od momentu pierwszego dziękowego komunikatu Twojej nowej metalowej kończyny :)
Avatar użytkownika
Slaine_Mc_Roth
 
Posty: 13
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:14

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 4 czerwca 2007, o 12:32

O rany, dzięki, Slaine! Udało się! Co prawda dwa razy wyrwałem podwójne płuco i raz się zagłaskałem, ale już wyszedłem z pomieszczenia. Oczywiście okazało się, że monitor to równocześnie okienko, a wyświetlana bajka nie była bajką, ale prawdziwym przedstawieniem. Gdy wyskoczyłem, zobaczyłem cień postaci chowającej się za rogiem. Podbiegłem tam, ale zostałem zastrzelony przez automatyczne działko podsufitowe. Nie wiem, jak je ominąć. Ktoś wie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Slaine_Mc_Roth » 4 czerwca 2007, o 14:19

Oczywiście mała slerozo, na końcu instrukcji holografoicznej jest mała migająca na filetowo gwiazdka. Kciukiem - i tylko kciukiem (pozostałe palce wywyłują tę samą reakcję jak poprzednio czyli zagłaskiwanie i pobieranie płynów- dotknij punkt punkt, rozwinie się dotakowy hologram zapisany runicznymi znakami. Jest to pytanie pytanie w języku si-basti (na używany przez rasy krańcach Galaktyki), które musisz zadać cieniowi, zanim uruchomi działko. Hologram posiada opcję otworzenia dzwiękowego - ale będziesz musiał zgodzić się na automatycznie szczytanie Twojej pamięci przez rękę - co zresztą w grze potem Ci się przyda. Brak pytania, lub żle wyrecytowane pytanie - spowoduje rekację obronną cienia i działko Cię zabije. Nie musisz rozumieć pytania i ani znać języka na tym etapie. Po prostu zadaj pytanie - zgodnie z projekcją. Opcja awaryjna jest taka, że możesz wystrzelić swoją pancerną ręką wciskając kombinację czerwony zielony czerwony, wtedy ręka uzbroi się i pomknię w kierunku działka ale nie wybuchnie tylko go staranuje. Masz 5 sekund do momentu przebiegnięcia i za róg, dokładnie tam gdzie stoi cień. Aha i nie zapomnij ręki - przyda Ci się jeszcze.
Avatar użytkownika
Slaine_Mc_Roth
 
Posty: 13
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:14

Re: Sen Samuela

Postprzez Agnieszka » 25 sierpnia 2009, o 15:14

Ale długie 5 sekund .... :shock:

W tzw. międzyczasie nastąpiła zmiana tytułu na :

[ogień=zielony]SEN SAMUELA[/ogień]

hehehe... teraz gra zaczyna się naprawdę... :mrgreen:
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50


Powrót do Gry Komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron