Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Rozmowy o muzyce.

Moderator: Ekipa Forum

Postprzez Nexus » 14 września 2007, o 12:25

O tak... teledysk do "Radio Ga Ga" jest mocny...
A mnie się marzy taki fajny teledysk... z mocno hipnotyczną muzyką, z dużą ilością "pływających" basów z syntezatorów i obrazkami z walk Space Marines :D Coś w stylu Headscan "Lowlife"... może zrobić samemu?
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Agnieszka » 14 września 2007, o 18:28

Nexus napisał(a):O tak... teledysk do "Radio Ga Ga" jest mocny...


Ten? Radio Ga Ga
Straszny staroć... :ohgod: Nie, nie to, że krytykuję czy coś... Co on wyrabia z tym zegarem? Kombinuje z czasem?

Nexus napisał(a):A mnie się marzy taki fajny teledysk... z mocno hipnotyczną muzyką, z dużą ilością "pływających" basów z syntezatorów i obrazkami z walk Space Marines :D Coś w stylu Headscan "Lowlife"... może zrobić samemu?


Tak. I pokazać :D .
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Postprzez Nexus » 17 września 2007, o 18:43

Tak, tak... to ten. Z wplecionymi fragmentami "Metropolis" Fritza Langa z 1926 roku... taki staroć, a wciąż wizualnie fascynuje...
Jak poczekasz Agnieszko, to może za jakieś 20 lat go zrobię :D
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Postprzez -haggard- » 29 stycznia 2009, o 23:04

http://www.youtube.com/watch?v=4WjAxGMV-1g

Moim zdaniem ostro cyberpunkowy remix. Jak zloto do Gamedec'a. :)
Ignorance Is Bliss.
Avatar użytkownika
-haggard-
 
Posty: 57
Dołączył(a): 24 lutego 2007, o 17:48
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Postprzez M_L » 2 lutego 2009, o 02:13

Gdyby Gamedec był takim typowym czymś w realiach Cyberpunk to jak znalazł byłby OST z System Shock 2. Agresywne, szybkie, elektroniczne "samniewiemco" (tekno takie). Ale nie. Gamedec nie jest mroczny. Warsaw City to nie brudna nora, pełna tałatajstwa. Czytając Gamedeca zawsze mam przed oczami miasto skąpane w słońcu, nie wiem czemu. Potrzeba by więc czegoś nowoczesnego i pozytywnego. Coś w stylu Shpongle na przykład. Zwłaszcza trzecia płyta, bardzo dynamiczna. Coś w ten deseń:
http://pl.youtube.com/watch?v=IOZubUCYO ... re=related
Albo trochę bardziej tradycyjnie, Ozric Tentacles:
http://pl.youtube.com/watch?v=UXAaDqPl7 ... re=related
A gdybym miał podłożyć muzykę pod fragment ekranizacji Gamedeca, gdzie w ramach zapoznania z miastem zaserwowano by nam wycieczkę po nocnym Warsaw City odkrytym pneumobilem, to na pewno byłoby to:
http://pl.youtube.com/watch?v=vRUExuuaxWw
Polecam zresztą cała płytę, bo to ambient wybitny. Na dobrych głośnikach ma niesamowitą moc (tu przytłumiony).
Also known as Crowley
Avatar użytkownika
M_L
 
Posty: 69
Dołączył(a): 2 lutego 2009, o 01:19

Re: Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Postprzez Nexus » 5 lutego 2009, o 23:15

M_L, obejrzałem, a właściwie odsłuchałem ostatni z podanych kawałków, czyli Carbon Based Lifeforms - Tensor i napiszę Ci tak... gdybyś wiedział czego Marcin słuchał podczas pisania Gamedeca, to wiedziałbyś jak niewiele się pomyliłeś :D Proponuję ci, byś rozejrzał się za wczesnym Delerium (sprzed ery "Semantic Spaces") i Synaesthesią. A za ten tip dziękuję! Zaraz wezmę pod lupę...(Shpongle i Ozric... znałem)
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 9 lutego 2009, o 13:19

Oooo, to ostatnie jest bardzo fajne. I Nex ma rację. Pod gamedeka słuchałem w dużej mierze kawałków od niego, najczęściej utworu Dark Matter (Synaesthesia? Delerium?). Ten Twój ostatni, M_L'u, gdybym go znał, z pewnością leciałby pod pisanie pierwszego epizodu w księdze drugiej (która, miejmy nadzieję, wkrótce wyjdzie). Na zmianę z Dark Matter, którego, gdy ten epizod pisałem, słuchałem na-o-krą-gło. Pod rzeczy dynamiczne - często Sisters of Mercy "Colours". Pod miłosne - Nightwish "Sleeping sun", pod refleksyjne zresztą też, chociaż częściej wybrane utwory z OST'a do Diuny Lyncha, głównie "Prophecy theme". Pod wyjątkowo wzruszające - OST z Ostatniego Mohikanina, głównie "The Glade Part II", cokolwiek to znaczy ;), muzykę z Maxa Payne'a 2, tudzież allegro smyczkowe Samuela Barbera.

Niektóre fragmenty w księdze pierwszej są dla mnie bardzo ważne i są związane z konkretną muzyką. Na przykład nie wiem, czy zwróciliście uwagę na krótki epizod, dla mnie osobiście bardzo istotny. Ten, gdy Torkil (organiczny) siedzi w barze, zmęczony lekcjami u Petry, je "kiełbaski gajańskie" i patrzy na zachodzące Alsafi. Zaczyna wtedy płakać. To jest dobry fragment, bo oddaje realne odczucia, które udało mi się zarejestrować u siebie i szybko je zapisać. Pod pisanie tego tekstu słuchałem "Sleeping sun".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Postprzez Nexus » 20 lutego 2009, o 11:33

M_L, niech Cię dunder świśnie! "Hydroponic Garden" (bo z niego pochodzi Tensor, który przywołałeś linkiem do youtube) jest dokładnie w moich klimatach. Takiej muzyki właśnie poszukuję. Więcej i więcej. To ona powoduje, że przemierzam przestrzeń i kosmos siłą wyobraźni... Jeśli masz jeszcze jakieś rekomendacje w tym stylu, to chętnie je sprawdzę :D
P.S. MArcinku, "Dark Matter" jest Synaesthesii...
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Postprzez M_L » 22 lutego 2009, o 23:27

Sorki, że się nie odzywałem, sesja i te sprawy... :)

Bardzo się cieszę Nexusie, że Carboni ci się spodobali. Nagrali jeszcze drugą płytę pt. World of sleepers. Może nie aż tak świetną jak pierwsza, ale też znakomita. I mam problem, bo... sam bym chciał więcej takich rzeczy posłuchać i nie mogę znaleźć. Niby jest mnóstwo płyt z różnej maści "muzyką ambientową" ale wszystkim czegoś brakuje. Zresztą w ogóle coraz mocniej zagłębiam się w muzykę elektroniczną, znajduję mnóstwo fajnych rzeczy, ale drugiego "Tensora" jak nie było, tak nie ma. No ileż można słuchać w kółko jednego utworu czy nawet całej płyty, prawda? :)
Trochę podobną do CBL muzykę znalazłem na płycie kogoś, kto ukrywa się pod pseudonimem Xerxes. Z oficjalnej strony można pobrać legalnie całą płytę. Nie ma tu tej tajemniczości, tego gęstego powietrza (a może raczej kosmicznej próżni?), co na Hydroponic Garden, ale jak się zastanowię i zamknę oczy, to bez problemu przy tej muzyce widzę nocne, pełne życia Warsaw City. :D
Nie wiem czy znasz (znacie, bo to również do innych pytanie :) ) twórczość Klausa Schulze. Albo raczej w jakim stopniu, bo chyba każdy kto się zetknął z elektroniką go zna ale mieć te kilkadziesiąt płyt to nie lada wyczyn. :D W ubiegłym roku Klaus oprócz projektów z Lisą Gerrard nagrał jedenastą część cyklu Dark Side of the Moog, którą nagrywa wspólnie z Peterem Namlookiem. Muszę przyznać, że to też jest "tłuste" brzmienie, które mocno porusza wyobraźnię.

A tak jeszcze wam powiem w ramach ciekawostki, że klimaty dolnego miasta, jakichś mrocznych zakamarków, szczurów mutantów, albo gry Otchłań IDEALNIE ilustruje płyta Stalker duetu Robert Rich & Lustmord (zdaje się, że jest na youtubie, bo kiedyś widziałem). Nie radzę słuchać przed snem, bo to jest naprawdę niepokojące granie (i wcale nie piszę tego, żeby zachęcić do eksperymentów :D).
Also known as Crowley
Avatar użytkownika
M_L
 
Posty: 69
Dołączył(a): 2 lutego 2009, o 01:19

Re: Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Postprzez Nexus » 23 lutego 2009, o 21:17

To musisz koniecznie sprawdzić Delerium "Spheres" i "Spheres 2". W sumie powinno się je słuchać razem, bo materiał powstał w tym samym czasie, ale ze względu na objętość został podzielony na dwie części. I do tego Synaesthesia... w zasadzie wszystko. A co do "Stalkera" Rich&Lustmord, to oczywiście znam :D Jest świetna! A tym bardziej mi się podoba, że klimat Zony, Stalkerów i Czernobyla gdzieś głęboko we mnie siedzi i tylko czasami wypuszczam go na zewnątrz.
Ostatnio widziałem w Saturnie płyty Schulze i Gerard i zastanawiałem się nad kupnem, bo taka mieszanka musi być zabójcza. Głos Lisy od czasów Dead Can Dance gra na pewnych obszarach moich wyobrażeń, które powodują permanentny dreszcz podczas słuchania jej śpiewu. Tych, którzy znają film "Mgła" i pamiętają końcówkę w której bohaterowie jadą samochodem widząc cały świat pochłonięty przez gęstą mgłę i czując swoją bezsilność wobec dramatu, który ich spotkał, na pewno poruszył głos Lisy Gerard śpiewającej "The Host Of Seraphim". Tym bardziej, że to była jedyna muzyka w filmie...
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Postprzez M_L » 23 lutego 2009, o 22:57

Wiesz co? Uważaj na te płyty z Lisą Gerrard. Są strasznie drogie i kurcze ciężko mi je jednoznacznie ocenić. Farscape jest moim zdaniem zbyt długa. Dwie płyty, które są mocno monotonne to trochę sporo. Z kolei koncertówka wydana jako bonus do DVD (to chyba pierwsze Klausa) jest dość nierówna i te słabsze momenty moim zdaniem wypadają właśnie wtedy, kiedy Lisa wchodzi na scenę. Może po prostu mi nie podeszły, może jeszcze ich dokładnie nie przesłuchałem, a może to nie współgra jak powinno, w każdym razie zalecam ostrożność. Zwłaszcza, że te nowe wydania w digipackach są pioruńsko drogie niestety.
Also known as Crowley
Avatar użytkownika
M_L
 
Posty: 69
Dołączył(a): 2 lutego 2009, o 01:19

Re: Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Postprzez Nexus » 5 marca 2009, o 18:56

Zrobiłem małe rozeznanie będąc pod wpływem Carbon Based Lifeforms i utworu "Neurotransmitter" z 'Hydroponic Garden', który rozmontował mnie kompletnie. Uwaga! Rzucam kolejne nazwy, które są w tych klimatach!
Solar Fields, H.U.V.A Network i Aes Dana :mrgreen:
M_L powinny ci przypasić. Marcinku, czeka Cię trochę słuchania, ale jakże przyjemnego... H.U.V.A. to skrót od Humans Under Visual Atmospheres :D
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Postprzez Agnieszka » 11 sierpnia 2009, o 12:14

Agnieszka napisał(a):
Nexus napisał(a):O tak... teledysk do "Radio Ga Ga" jest mocny...


Ten? Radio Ga Ga
Straszny staroć... :ohgod: Nie, nie to, że krytykuję czy coś... Co on wyrabia z tym zegarem? Kombinuje z czasem?

Nexus napisał(a):A mnie się marzy taki fajny teledysk... z mocno hipnotyczną muzyką, z dużą ilością "pływających" basów z syntezatorów i obrazkami z walk Space Marines :D Coś w stylu Headscan "Lowlife"... może zrobić samemu?


Tak. I pokazać :D .
Nexus napisał(a):Tak, tak... to ten. Z wplecionymi fragmentami "Metropolis" Fritza Langa z 1926 roku... taki staroć, a wciąż wizualnie fascynuje...
Jak poczekasz Agnieszko, to może za jakieś 20 lat go zrobię :D


Minęły prawie dwa lata. Skoro tyle czekałam, to poczekam jeszcze.
Tylko nie wiadomo co się stanie w międzyczasie... konkurencja nie śpi :mrgreen:

E.
Tak sobie chodzę po domu, trochę się spieszę a trochę nie..., radio gra... i tak sobie myślę, że do Gamedec'a tak generalnie, ogólnie i szczególnie pasuje... Madonna !!!
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Re: Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Postprzez Powers » 25 maja 2010, o 20:47

haha...jeśli chodzi o mnie to najbardziej kojarzą mi się z Gamedec'em kawałki Green Day'a...tylko dla tego, iż gdy czytałem, w tle grały właśnie one, przez co za każdym razem kiedy je słyszę kojarzą mi się z Gamedec'em :P
Avatar użytkownika
Powers
 
Posty: 55
Dołączył(a): 25 maja 2010, o 20:04

Re: Jaka muzyka pasuje do Gamedeca?

Postprzez MartiusMarsGradivus » 26 maja 2010, o 12:11

Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron