Fallout

Rozmowy o grach komputerowych.

Moderator: Ekipa Forum

Postprzez Nexus » 16 maja 2007, o 18:43

"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Elmi » 19 maja 2007, o 18:15

Tixon i DW macie u mnie dużego plusa za dyskusje. :)

W Planescape nie grałem wiele - przyczyną był brak czasu. Klimat, muzyka i scenariusz są wspaniałe.

Jeśli chodzi o fallouta to mogę powiedzieć to samo. Jedynkę ukończyłem, dwójki już nie - klimat drugiej części już tak mi nie podpasował (ale grałem w to mając chyba ze 12 - 13 lat i bardzo drażniło mnie np. New Reno i wogóle byłem wrażliwy na wulgaryzmy wszelakie, teraz bym zupełnie inaczej do tego podszedł). Jestem pewny, że do tych gier jeszcze wrócę. Bo są ponadczasowe i już.

DW wspomniał o bardzo ważnej rzeczy - mianowicie w PT mamy do czynienia z przygodą w której scenariusz jest w większości od początku zaplanowany, natomiast w Falloucie czuć większą wolność. Nie znaczy to, że PT jest gorszy, bo wątek główny jest bardzo dopracowany, a i tak jest mnóstwo questów pobocznych , a Fallout jest takim dużo lepszym Morrowindem, w którym możemy zapomnieć o wątku głównym (zwłaszcza w Falloucie 2, bo tam nikt nas nie goni). Wogóle Morrowinda panowie z Bethesdy spartaczyli brakiem jakiegoś sensownego wątku głównego i słabym systemem dialogów. Wogóle nie czułem ,że odgrywam postać, tylko miałem wrażenie, że mam do czynienia z jakąś encyklopedią ;)

System rozwoju w postaci jest w moim odczuciu dużo lepszy niż D&D zaimplementowany w PT. Jest dużo naturalniejszy, widać, że podwyższenie danej cechy daje skutki.

Więcej takich gier!
Avatar użytkownika
Elmi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 kwietnia 2007, o 22:07

Re: Fallout

Postprzez Czesio » 14 lipca 2008, o 12:42

Odgrzebuję temat - zbliża się premiera Fallout 3 - do zassania jest trailerek : http://www.miastogier.pl/plik,pc,1990.html.

Ciekawe, jak bedzie się grało w nowego falla...?

Jedynka to legenda - dwójka miód - a trzecia odsłona ? Sie zobaczy !!! Już mi dłonie się pocą na samą myśl...
TERAS CZESIO MUWI
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 lipca 2008, o 11:31
Lokalizacja: Skądś

Re: Fallout

Postprzez -haggard- » 20 lipca 2008, o 11:26

Jestem troszke sceptycznie nastawiony ze wzgledu na nowe, strzelankowe podejscie. Jestem fanem strzelanek, szczegolnie QW ale w Fallout chodzilo o cos innego. Mam nadzieje ze uda im sie zachowac klimat i ze fajerwerki graficzne pozwola grac z przyzwoitym FPS.
Ignorance Is Bliss.
Avatar użytkownika
-haggard-
 
Posty: 57
Dołączył(a): 24 lutego 2007, o 17:48
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Fallout

Postprzez Ixolite » 27 lipca 2008, o 11:45

Ja jestem pełen obaw. Im więcej filmików pokazują, tym gorzej jestem nastawiony...
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: Fallout

Postprzez Driden » 1 sierpnia 2008, o 11:25

Dragon_Warrior napisał(a):wniosek - Obie gry pozostawiają całą konkurencje daleko z tyłu (kolejne starcie o 3 miejsce to pewnie BG1+2 Vs Arcanum)

ale z tym zdaniem Smoczego nie mogę się zgodzić, bo jest jeszcze jedna gra, którą IMHO należy postawić na równi z tymi arcydziełami. A grą tą jest Gothic.

Hmm Gothica nie stawiałbym w szranki pierwszej linii ekstraklasy cRPGowych fabuł. Była ona dobra, ale nie jakaś wybitna.

Ja do tutejszych walk miałbym do dorzucenia Wiedźmina pod względem fabularnym (przynajmniej trzecie mijesce spokojnie) i Vampire: Bloodlines jeśli chodzi o świat.
Avatar użytkownika
Driden
 
Posty: 63
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fallout

Postprzez Fodnik » 1 sierpnia 2008, o 13:57

Ja bym "Ghotica" tak nie skreślał od razu. Miał on swoje specyficzne podejście do cRPG, mogło się podobać, albo nie, lecz warto odnotować G jako znaczącą pozycję. To znaczy... Cóż, muszę przyznać, że ten sentyment mam po G1 i G2 (G2NK). Chodzi mi o pewien rys literackości w tych pozycjach, a szczególnie w G1, gdzie statystyki i doświadczenie schodziły na plan dalszy, niejako wkomponowane były w opowieść. I grając w G1 miałem wrażenie obcowania bardziej z interaktywną książką, niż z klasycznym cRPG. Słabszy był pod tym względem G2, lecz dalej pozostawało podobne wrażenie. Szczególnie dodatek "Noc Kruka" wracał do korzeni. Ostatnia odsłona nieco mnie rozczarowała, bowiem opowieść zeszła na plan dalszy, a sporą część roz(g)rywki zajmowało nabijanie doświadczenia, żeby "się naumieć" kolejnej przypadłości. Pomijając inne rozczarowania, nadmuchane zapowiedziami piranii bajtowych.
--
Pozdrowienia ze stawu zamulonego Obrazek
Fodnik
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 czerwca 2008, o 13:11

Re: Fallout

Postprzez Driden » 1 sierpnia 2008, o 15:37

Ja bym "Ghotica" tak nie skreślał od razu.

Nie skreślam Gothica jako gry, ale nie zgadzam sie, że miał jedną z najlepszych fabuł w cRPG.
G1 był grą dobrą i całościowo dosyć innowacyjną. G2 mnie zawiódł i lekko znudził. Miałem nadzieję na wykorzystanie potencjału jedynki przy wyeliminowaniu jej błędów i chorób wieku dziecięcego, ale dostałem tylko więcej tego samego bez uroku jedynki.

Miał on swoje specyficzne podejście do cRPG, mogło się podobać, albo nie, lecz warto odnotować G jako znaczącą pozycję.

Zgadza się stał sie synonimem wielkich terenów, które można było swobodnie eksplorować, oraz żyjącego swoim życiem świata. I bardzo dobrze dla gatunku, że powstał.

To znaczy... Cóż, muszę przyznać, że ten sentyment mam po G1 i G2 (G2NK). Chodzi mi o pewien rys literackości w tych pozycjach, a szczególnie w G1, gdzie statystyki i doświadczenie schodziły na plan dalszy, niejako wkomponowane były w opowieść. I grając w G1 miałem wrażenie obcowania bardziej z interaktywną książką, niż z klasycznym cRPG.

Śmiem twierdzić, że było trochę gier gdzie rozwój postaci był wkomponowany w fabułę. A marginalność tego elementu mocno go ratował, gdyż był on dosyć słaby.
Zaś książki na podstawie Gothica jakoś przeczytać bym nie chciał. Taka fabuła w tej formie by się kompletnie nie sprawdziła. I mówię tu cały czas o znaczącej dla rynku jedynce.
Tym nie mniej wiem o co ci chodzi. Choć nie miałem nawet cienia takiego wrażenia, ani przy G1 ani przy G2.

I powtórzę G1 było grą, którą przeszedłem z przyjemnością. Widać było tu pasję. W porównaniu do innych gier było bardzo mało uproszczeń, świat żył i był nawet wiarygodny.
Potem było tylko gorzej.
Avatar użytkownika
Driden
 
Posty: 63
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fallout

Postprzez Fodnik » 1 sierpnia 2008, o 19:07

Książki?! O brońcie nas wszytkie Bogi nasze! Z Beliarem na czele!
Jeszcze nie spotkałem RPGa, takiego z "c" na początku i bez, który nadawałby się do sensownej transformacji w słowo pisane. Chyba że z daleko idącą syntezą, tak by było co najwyżej "na motywach". A już dostępne tu i ówdzie fanowskie wykwity grafomanii tylko utwierdzają mnie w tym przekonaniu. IMHO nie ten sposób narracji, nie ta poetyka.

Ale do rzeczy. Zawsze problematyczne, we wszelkich zestawieniach "the best of", jest ustalenie co też sprawia, że dana produkcja jest tą wybraną. A już szczególnie trudne jest, moim zdaniem, ustalanie reguł w niehomogenicznej materii. Na przykład za bardzo ważną w rozwoju gier cRPG uważam "Knight Lore" jeszcze na ZX Spectrum, zresztą niewiele wyprzedzającą "Atic-Attack". Tylko jak ją tu postawić koło "Wiedźmina"? Jak ocenić, jak porównać? Albo gdzie wcisnąć "Zeldę", gdzie "Ultimę", a gdzie "Ishtar", "Elvirę"? Dlatego bronić będę "Gothica". Owszem, wiele współczesnych mu tytułów było sprawniej wyprodukowanych, technologicznie lepszych, bardziej zamotanych, czy dających szersze pole do kreowania indywidualnych cech. Lecz w G było to coś. Przynajmniej dla mnie. I dlatego stanąłem w obronie.
--
Pozdrowienia ze stawu zamulonego Obrazek
Fodnik
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 czerwca 2008, o 13:11

Re: Fallout

Postprzez Ixolite » 29 sierpnia 2008, o 22:31

Pojawiły się nowe gameplay'e i... znowu mam mieszane uczucia. Z jednej strony może być fajnie, a z drugiej ciągle pod fasadą Fallouta widzę (i słyszę) Obliviona i Morrowinda...
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: Fallout

Postprzez Fodnik » 30 sierpnia 2008, o 21:50

No. I jeszcze te opowieści szczęśliwców(?) którzy pograli tu i tam - targi, wizyty redakcyjne itp. Jakoś za dużo w nich słów o "nawalance". A może tylko mi się tak wydaje. Musi, cholera, mi się wydawać!
--
Pozdrowienia ze stawu zamulonego Obrazek
Fodnik
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 czerwca 2008, o 13:11

Re: Fallout

Postprzez mawete » 7 października 2008, o 23:52

Na Fallout 3 się szykuję :D
Protexisi me Deus a conventu malignantium:
a multitudine operantium iniquitatem.
Avatar użytkownika
mawete
Moderator
 
Posty: 751
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 19:03
Lokalizacja: Lublin

Re: Fallout

Postprzez Czesio » 13 listopada 2008, o 11:31

mawete napisał(a):Na Fallout 3 się szykuję :D


No i jest od dwóch tygodni - jak idzie - mam i jestem BARDZO zadowlony z tego, co zrobiono w trzeciej odsłonie Fallout - miodzik - nic tylko grać.
TERAS CZESIO MUWI
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 lipca 2008, o 11:31
Lokalizacja: Skądś

Re: Fallout

Postprzez Ixolite » 13 listopada 2008, o 15:41

To całkiem odwrotnie niż ja. Zawiodłem się na całej linii. Chociaż nie, w zasadzie spodziewałem się tego, co zobaczyłem, więc o zawodzie mowy być nie może. Raczej rozczarowaniu.
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: Fallout

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 13 listopada 2008, o 15:45

A ja nie kupiłem, bo mam straszą świadomość, że nie będę miał kiedy grać. Mass Effect ciągle nie zainstalowany... Porażka.. :?
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry Komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości