Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Rozmowy o muzyce.

Moderator: Ekipa Forum

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez Dabliu » 8 czerwca 2008, o 13:09

Nexus napisał(a):Nie jestem w stanie uchwycić tego jednego szczegółu, ale część z nich znam i sam słucham (np. Joy Division... btw. widziałeś film Control?) i dlatego oczami muzycznej duszy widzę wspólną ścieżkę, którą podążają te grupy :)


Zawsze musi być mocno - cokolwiek ma to oznaczać; muzycznie lub lirycznie. Jeszcze lepiej, gdy jest mrocznie. Tak, są pewne elementy, czasem trudno uchwytne, które w jakiś sposób łączą twórców, których muzyki słucham.
Tutaj uwaga, dotycząca tej mroczności - zedrzyjcie czarne łachy, jakieś kolce i ćwieki z mrocznych metalowców i metalogotów. Co zostanie? Nieco dziwne połączenie troszkę płaskiej muzyczki i zagubionych chłopców z długimi piórami. A w ramach porównania - ubierzcie Nicka Cave'a czy Toma Waitsa w pomarańczowe koszule w kwiaty. I co? Nadal będą tak samo mroczni ;)

P.S. Tak, widziałem Control :mrgreen:
Spójrz, oto oko dziewiąte. Najwyższe i święte, na Boga się gapi. Widząc go, wiarę odbiera, bo czymże jest wiara, jak nie umysłu rojeniem? Wiedzieć czy wierzyć? Kochać czy pragnąć? Dawać życie czy życie odbierać? To oko, co szuka prawdy. Nie zważa na czasu strumienie, ni barwy, ni kształty... ono chce poznać. Chce widzieć naprawdę. Jest więc moim najgłębszym marzeniem odstąpić od granic, wejść w bytu zaprzeczenie.
Avatar użytkownika
Dabliu
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 czerwca 2008, o 19:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 8 czerwca 2008, o 17:39

No, Dabliu, to się nazywa POST :D.

Clan of Xymox... Dziękuję, że przypomniałeś mi tę nazwę. Bauhaus, Dead can Dance, Sisters of Mercy (przedtem Sisterhood, prawda?). Dzisiaj słucham z tego zbioru głównie Siostrzyczek, a mój ulubiony utwór to oczywiście Colours :D. Pisałem duże partie III części gamedeka pod Colours, Finland Red, Egypt White, Ribbons, When you don't see me, This corrosion, Torch, Rain from heaven...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez joe_cool » 9 czerwca 2008, o 23:39

Dabliu, Poems for Laila? serio? widziałam ich koncert w Berlinie (nagrywali swoje DVD) i muszę powiedzieć, że koncert mi się w ogóle nie podobał. a dlaczego? bo miałam wrażenie, że odbębniają swoją robotę i w ogóle im to frajdy nie sprawia - jedyny, który się cieszył muzyką, to basista...

ja tymczasem słucham ostatnio Soulsavers - taki jednorazowy projekt z Markiem Laneganem, którego głos wręcz wielbię :D
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 10 czerwca 2008, o 12:03

Ja też chcę wielbić, Joe. Jeśli ma taki fajny głos, jak ten gość z Woven Hand... W ogóle się ostatnio opuściłaś.

Tarararam, Luzijana... :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez joe_cool » 10 czerwca 2008, o 23:24

no to tutaj Mark Lanegan z Soulsavers:

http://www.youtube.com/watch?v=ZFM9yPP0yzY

a tutaj z Mark Lanegan Band :mrgreen:

http://de.youtube.com/watch?v=_xMvw9lCOBw

a tu króciutka, ale za to jaka ładna piosenka :D

http://www.youtube.com/watch?v=rECFBSthCVo
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 11 czerwca 2008, o 11:37

Zaraz posłucham :).

Joe, jaki masz piękny avatarek :mrgreen:

EDIT: Och ta pierwsza świetna. Świetna. Słucham już trzeci raz. Chcę ją!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez joe_cool » 11 czerwca 2008, o 17:42

jak przyjedziesz do Wrocka, dostaniesz całą płytę 8)
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez Tomur » 11 czerwca 2008, o 18:02

HIM "VENUS DOOM" lecę do kuchni posłuchac
Industrial culture expat
Avatar użytkownika
Tomur
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 kwietnia 2008, o 16:56

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez -haggard- » 24 czerwca 2008, o 13:56

Dzieki za Soulsavers. Mam wszystko Lanegan Band i Screaming Trees ale o tym projekcie nie wiedzialem.
All I Know, najlepszy, imho kawalek ST.
http://www.youtube.com/watch?v=jamJIe332R0&feature=related
Czasy mlodosci... :)

Tu cos dla fanow Jack'a White'a z White Stripes.
The Raconteurs
http://www.youtube.com/watch?v=7lL1CW140FQ
Stare, nowe gitarowe granie.
Ignorance Is Bliss.
Avatar użytkownika
-haggard-
 
Posty: 57
Dołączył(a): 24 lutego 2007, o 17:48
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez Fodnik » 25 czerwca 2008, o 12:49

Ostatnio zachorowałem na "African drums" - takie etno dwupłytowe, w roli głównej różnorodne bębny plus niewielkie wsparcie innych perkusyjnych, lecz wszystko wyciągnięte z lasu i szałasu, grające natywne kawałki. To znaczy... miałem już kilka miesięcy, ale jakoś leżało na półce i obrastało kurzem, lekko zapomniane. I tak w ramach upału wieczornego odfoliowałem, zapuściłem i zachorowałem. Coś jest w tych powtarzanych frazach, co porusza ukrytą pierwotną istotę. A może jądro ciemności?
--
Pozdrowienia ze stawu zamulonego Obrazek
Fodnik
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 czerwca 2008, o 13:11

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez Sosnechristo » 1 lipca 2008, o 12:10

Jakiś czas temu do grona moich ulubionych zespołów dołączył Slayer. Grają mocno i naprawdę ciężko, nawet jak na dzisiejsze standardy. Ta muzyczna agresja pozwala mi jednak rozładować własną agresję. No i chłopaki są bardzo sprawne technicznie, a dodatkowo, obok popadania w ekstrema, potrafią wydobyć z instrumentów to COS - duszę, klimat... Jak zwał tak zwał. Takie np. Seasons in the Abyss (utwór, całej płyty jeszcze nie słuchałem) potrafi zahipnotyzować, stać się ilustracją pustyni
Avatar użytkownika
Sosnechristo
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2 listopada 2007, o 20:26

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez Czesio » 24 lipca 2008, o 13:14

Nie będę może oryginalny - napiszę tylko, czego słucham najchętniej :

1. W samochodzie : ZZ TOP /ulubiony album "Rancho Texicano - The Very Best of" 2 CD z 2004r./ a ulubione utwory to : "Gimme All Your Lovin' " oraz "Sharp Dressed Man" i jeszcze tak z 10.

2. w domu :
- PINK FLOYD / ulubiony album "The Best Of"/ a ulubiony kawałek : "Learning to Fly ".
- EVANESCENCE / ulubiony album "Fallen" / i właściwie wszystkie utwory z tej płyty są ulubione , chociaż chyba do "My Immortal" wracam najczęściej.

3. Na imprezce /może być przy wódeczce/ :
- ALICE COOPER /szczególnie album "Trash" i utwór "Poison"
- METALLICA /albumik "Metallica" a "Holier That Thou " i "Enter Sandman" lecą na okragło...
TERAS CZESIO MUWI
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 lipca 2008, o 11:31
Lokalizacja: Skądś

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez Fodnik » 24 lipca 2008, o 14:45

Był okres, że w samochodzie lubiłem Siters of Mercy. A właściwie dalej lubię, tylko za szybko przybywałem do celu. O ile nie miałem przymusowej przerwy na pogawędki na poboczu z panami, ich rajdowozem i suszarką. Natomiast na monotonne toczenie się w sznurze samochodów bez szans na wyprzedzanie znajduję ukojenie w muzyce Dead Can Dance oraz Clannad. Mogę wtedy się toczyć, toczyć, toczyć... I tylko sam nie wiem dlaczego ilekroć jadę - to za wielkie słowo, raczej snuję - drogą na Żywiec i zaczyna padać, po pewnym czasie zaczynam nucić "Leniwą niedzielę" Daukszewicza.
--
Pozdrowienia ze stawu zamulonego Obrazek
Fodnik
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 czerwca 2008, o 13:11

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez Lamas » 29 lipca 2009, o 08:49

To tak Metal, zespoły Iron Maiden ,Disturbed ,Metallica, i wszystkie jakich nie wymieniłem. A tak to teraz sobie słucham Pat Benatar Heartbreaker, podaje link:
http://www.youtube.com/watch?v=vy-QmgdUVTI
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Wasz ulubiony gatunek muzyki oraz ulubione zespoły.

Postprzez Linka » 13 września 2014, o 19:21

A ja ani ulubionego zespołu nie mam - mam tylko ulubionego wykonawcę, Basshuntera- ani ulubionego gatunku bo najzwyczajniej słucham tego, co mi się podoba. Trochę Linkin Park, trochę One Republic, trochę Van Canto i Sabatonu. Czasem na playlistę wciągnę Lindsey Striling i Safri Duo. Nie pogardzę OSTekiem z Prince Of Persia: Warrior Within. A i utwory ze TES:Skyrim bardzo lubię. Ostatnio namiętnie słucham Sovngarde d(o,o)b
Nic nie jest tak obiecujące, jak otwarcie księgi. Nic nie jest tak ostateczne,
jak jej zamknięcie.

- Wykłady dla Strażnika-Skryby, tom 4
Avatar użytkownika
Linka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 1 września 2013, o 05:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości