Strategie, przemyślenia i wrażenia

Dział klanowy Great Armoured Monsters!

Moderator: Ekipa Forum

Postprzez Nexus » 13 czerwca 2007, o 18:26

Ixolite, na tym właśnie polega działalność snajpera :D Poczytaj sobie o rzeczywistym uzbrojeniu strzelców wyborowych. Karabiny snajperskie nie mają magazynków po 30 naboi. Taktyka polega na namierzeniu, likwidacji i szybkim ulotnieniu się. Jak będziesz siedział w jednym miejscu, to długo nie powalczysz.
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez DarkShadowEC » 13 czerwca 2007, o 18:43

Ja na początku grałem snajperem i, to była moja pierwsza w pełni odblokowana profesja. Kilka rad.

Po pierwsze staraj się zawsze trafiać w głowę - zawsze zabija z każdej broni.

Po drugie musisz mieć przed strzałem pewność, że zabijesz, lub co najmniej trafisz. Informuje o trafieniu takie kółeczko przy celowniku, które mrugnie.

Po trzecie. Musisz umieć dobrze korzystać z broni podręcznej. Pistolet i nóż, to twoje jedyne przydatne narzędzia do walki na krótki dystans.

Powodzenia i Pozdr.
Obrazek
Avatar użytkownika
DarkShadowEC
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ixolite » 13 czerwca 2007, o 19:49

Nexus - OK, OK, ale to nie życie, to gra :> Zresztą znakomita większość karabinów snajperskich, zwłaszcza tych wykorzystywanych w wojsku, ma jednak magazynki większe niż 3-pociskowe :)

Strzał i ucieczka to skuteczna metoda na przeżycie, ale mało skuteczne wsparcie. Kiedy ekipa na ziemi (jako snajper włażę raczej na wyższe punkty) jest w miarę zgrana, to zajmuje przeciwnika na tyle, że ten nie szuka snajperów po kątach - wtedy jest ok, można często wystrzelać magazynek bez chowania się.

DarkShadowEC - staram się jak mogę, ale nie zawsze wychodzi ;) Właśnie mam problem z tym zaawansowanym karabinem snajperskim - gorzej widać, wolniej przeładowuje i ma mniejszy magazynek, a skuteczność ma w gruncie rzeczy zbliżoną do podstawowego.

Z pistoletem nie mam problemów, dobrze mi z nim idzie. Gorzej z nożem, jeszcze kiedy się przeciwnik nie rusza to jest OK, ale jak biega to nie potrafie wyczuć, w którym momencie uderzyć i ile razy go trafić.
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 14 czerwca 2007, o 07:52

Nóż trafia raz. Jedno cięcie i masz przeciwnika z głowy (dostajesz jego nieśmiertelniki). Dobrym pomysłem jest potrenowanie na serwerach "knife only". Jest tam jatka niesamowita i w sumie fajna. Pomijam fakt, że można nabić całkiem sporo killów.

Kilka rad nożowych:

1. Stojąc nie trafisz leżącego, a leżący trafi stojącego, stąd częsta taktyka skoku i padu tuż przed stojącym przeciwnikiem.
2. Żołnierz w przyklęku trafi i stojącego i leżącego
3. Nóż ma większy zasięg niż dyktuje jego ułożenie w ręce i pozorny promień cięcia, więc wygrywa ten, kto wcześniej wyczuje, że oponent znalazł się w promieniu rażenia.
4. Odskok w tył jest dobrą taktyką obronną, gdy widzisz, że gość cię ciacha, a Ty nie zdążysz odciachnąć. Nawet zmęczony żołnierz może skoczyć.

I to tyle. Acha, jak zbierzesz 50 unikalnych nieśmiertelników (czyli od różnych żołnierzy, a nie 50 od tego samego), dostaniesz fajny nóż - dogtagger. Z nieśmiertelnikiem przy rękojeści :rambo:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez DarkShadowEC » 14 czerwca 2007, o 18:02

No właśnie, bardzo dobra rada z ćwiczeniem na serwerach "nożowych". Najlepiej do ulubionych dodać, bo potem trudno znaleźć.

Walka z innym nożownikiem to pestka. Natomiast walka z "noobem", który zamiast tworzyć klimat, psuje go strzelając z broni ( powiedzmy,że voss), to jest to niehonorowe i cholernie trudno go zabić.

Do jutrzejszego sparingu.

Pozdr.
Obrazek
Avatar użytkownika
DarkShadowEC
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ixolite » 14 czerwca 2007, o 19:32

Z nożem mam ciągle problemy. Zdażyło mi się, że gość sobie leżał i do kogoś strzelał, podbiegłem do niego, padłem na glebę, doczołgałem się tak, że już bliżej nie mogłem, pierwsze cięcie pudło, drugie cięcie pudło, przy trecim się zorientował i wstał, czwarte i piąte cięcie już na stojąco też pudło i w końcu mnie zastrzelił. Nie wiem, albo ze mną jest coś nie tak, albo z nożem :/

Walka z innym nożownikiem to pestka. Natomiast walka z "noobem", który zamiast tworzyć klimat, psuje go strzelając z broni ( powiedzmy,że voss), to jest to niehonorowe i cholernie trudno go zabić.


Phehehe :D

Natomiast wiem już czego mi przy snajperach brakuje - obserwatorów :) Jeszcze kiedy ludzie starają się zaznaczać wroga, to jest ok, ale kiedy trzeba samemu szukać celów to już jest dużo gorzej...
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Postprzez Nexus » 14 czerwca 2007, o 22:17

DarkShadowEC, o jakim honorze my tu mówimy? To jest walka na śmierć i przeżycie. Wszystkie chwyty dozwolone, byleby były skuteczne. Gdyby liczył się honor to większość ze znanych i wygranych bitew przy przeważającej sile przeciwnika skończyłaby się sromotną klęską. Na polu walki liczy się broń, taktyka i wola walki.
A jeśli gościu nie rozumie zasad panujących na serwerze i wali z broni palnej, gdzie tylko nóż i defibrylator jest dozwolony. to załatwia się go taką samą bronią. Nierzadko widziałem jak ludzie z własnego zespołu zwracali się przeciwko takiemu "wywrotowcowi". Zazwyczaj sam wychodził, bo kiedy nie wiesz, czy ktoś z własnej drużyny nie wpakuje Ci noża w plecy, to nie ma sensu strzelać do wszystkich. Po kilku teamkilach serwer sam wykopuje delikwenta.
Ixi, poćwiczysz i zacznie Ci wychodzić. Ja też na początku byłem sfrustrowany nożem. Potem jakoś się nauczyłem :D
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez DarkShadowEC » 15 czerwca 2007, o 14:47

Wiesz Nexus, od dzisiaj zacznę strzelać do takich z nożem. :lol:

Pozdr.
Obrazek
Avatar użytkownika
DarkShadowEC
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Nexus » 15 czerwca 2007, o 19:12

I o to chodzi :D :ninja: :salut:
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez DarkShadowEC » 18 czerwca 2007, o 18:21

Kurczaczek buraczek !! Złamałem palec ;(. Nie będzie mnie przez trzy tygodnie.

Pozdr.
Obrazek
Avatar użytkownika
DarkShadowEC
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ixolite » 20 lipca 2007, o 08:57

Dawno mnie nie było, ale czy piątki to nadal są aktualne?
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Postprzez DarkShadowEC » 11 sierpnia 2007, o 15:54

Hmm, no nie wiem. Póki co to jestem daleko od domu, więc nie gram. Ale od września z pewnością wszystko się ułoży.

Pozdr.
Obrazek
Avatar użytkownika
DarkShadowEC
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ixolite » 11 sierpnia 2007, o 16:05

No ja w ostatnich dniach dopiero sobie zagrałem, a tak to przez półtora miesiąca w sumie czasu nie mialem.
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Postprzez DarkShadowEC » 5 października 2007, o 19:29

No to jak ? Reaktywacja ? Ustalmy datę i grajcie jak macie ochotę.

[ Dodano: 2008-01-08, 21:05 ]
Miałby ktoś ochotę zagrać ?
Obrazek
Avatar użytkownika
DarkShadowEC
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Haven » 30 stycznia 2008, o 19:26

Mniej więcej za tydzień dostarczą mi nowy sprzęt i naszła mnie ochota na granie w BF2142! Czy ktoś nadal jest chętny? DarkShadowEC? Nexus? Ixolite? Ktokolwiek? ;)
Avatar użytkownika
Haven
Administrator
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 11:32
Lokalizacja: Ostrołęka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Koszary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron