Gwiezdne Wojny

Rozmowy o kinie, filmach i tym podobnych.

Moderator: Ekipa Forum

Gwiezdne Wojny

Postprzez koVaal » 8 lutego 2007, o 22:35

No właśnie. Jak oceniacie uznawaną za kultową sagę sf-fantasy? Która część najbardziej wam się podobała? Itp. itd. ;)

A więc... Z gwiezdnymi wojnami zapoznałem się gdzieś w wieku lat 6 i od razu je pokochałem. Gdy tylko weszła na rynek wersja zmodyfikowana w 1997 roku od razu naciągnąłem rodziców na kupno. Nakupowałem także parę encyklopedii Gwiezdnych Wojen a także kilka książek fabularnych, jednak dla tych ostatnich nie mam zbyt pochlebnej oceny. Większość jest raczej kiepska. Nie tak dawno temu wyszła na DVD kolejna wersja rozszerzona, toteż od razu pobiegłem do wyporzyczalni, by porównać zmiany(nie kupiłem, gdyż rodzice się nie zgodzili na kolejne "to samo" w domowej wideotece). Jednak niedawno zauważyłem owo wydanie, ale z możliwością kupna filmów osobno. Tym razem kupiłem, głównie ze względu na oryginalną, kinową wersję filmu, którą zawsze chciałem oglądnąć(oglądałem jak byłem mały, ale nie pamiętałem jej dokładnie). :)
A jak prezentują się u mnie epizody Gwiezdnych Wojen? Tak(od najbardziej do najmniej lubianego):
1. Imperium Kontratakuje - najbardziej mroczna część, Yoda. :lol:
2. Powrót Jedi - Ewoki są całkiem fajne. ;)
3. Nowa Nadzieja - momentami przynudnawa, ale fajna.
4. Mroczne Widmo - Jar Jar wcale nie jest taki zły, jak go malują, jednak odchodzi od klimatu starej sagi.
5. Atak Klonów - za dużo efektów specjalnych, jednak ciekawe, choć nierealistyczne walki na miecze świetlne.
6. Zemsta Sithów - tu już stanowczo za dużo efektów(może ze dwie sceny się bez nich obyły), momentami przynudnawe, tu już nic nie pozostało z dawnego klimatu.
Would you love a monsterman? Would you understand a beauty of the BEAST?
Avatar użytkownika
koVaal
 
Posty: 262
Dołączył(a): 22 października 2006, o 08:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lafcadio » 9 lutego 2007, o 01:01

Właściwie to z Gwiezdnych Wojen najlepsze są te, których nie wyreżyserował George Lucas, czyli Imperium Kontratakuje i Powrót Jedi. Nowa Nadzieja trochę daje radę. Dalej jest koszmarnie. Nowa Trylogia to czyste nieporozumienie i mnożenie tego co najgorsze w całej serii. Nadmiar efektów specjalnych, doprowadza tylko do śmieszności i tekstów typu "Don't worry. We still have half of a ship", który ani mnie nie śmieszył, ani nie zmuszał do płaczu, tylko żenował. Jeżeli stara i nowa trylogia były kierowane do dzieci, to trzeba przyznać, że współczesne dzieci są chyba znacznie głupsze. I cóż począć? Epizod I był raczej słaby, Atak Klonów to nieporozumienie pełne przejść między scenami rodem z Adobe Premiere, a i tak wszyscy czekali na walkę Obi-wana z Anakinem. W ogóle dobór Christensena do roli Anakina i pozwolenie by zagrał tak jak zagrał jest dowodem na to jak wszawym reżyserem jest George Lucas. Ten facet kompletnie nie umie prowadzić aktorów. I to widać przez całą nową trylogię, bo w starej to już chyba ratowali aktorzy na zdecydowanie wyższym poziomie. Inna sprawa, że wokół Gwiezdnych Wojen można usłyszeć sporo głupawych treści. Np. o wielkim uniwersum, jakie to zostało stworzone. Bullshit totalny. Gdzie ta wielkość jeśli jeden wykona skok na planete przejdzie się momentami na piechotę wróci do statku i łącznie w ciągu dwóch godzin filmu zwiedzi 4-5 planet? Nie ważne jak duża jest planeta, tego nie da się poczuć w tym filmach. Po prostu się nie da. Masa obcych, które różnią się w zasadzie tylko wyglądem, też nie nastraja pozytywnie, ani nie świadczy o jakimś rozbudowanym uniwersum. I jak to powiedziałem na początku - tylko dwie części się bronią. Miały lepszych reżyserów.

Przepraszam za brak akapitów. Musiał to z siebie wylać.
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez Agnieszka » 9 lutego 2007, o 22:16

Piękny temat. Gratuluję koVaal'u :) .
W sam raz dla największego specjalisty - Norberta (Slaine_Mc_Roth'a).

Lafcadio (sorry - będzie mały offtop ;) ) - Ty naprawdę jesteś z piekła?
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Postprzez Lafcadio » 10 lutego 2007, o 00:12

Agnieszka napisał(a):Lafcadio (sorry - będzie mały offtop ;) ) - Ty naprawdę jesteś z piekła?

Dosłownie to może i nie, ale nie daleko mi. Pewnie wkrótce zmienie w profilu co nieco i będę skądś indziej.
A czemu pytasz? :roll:
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez Agnieszka » 10 lutego 2007, o 08:11

Z ciekawości.
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Postprzez krisu » 17 lutego 2007, o 04:20

koVaal
2. Powrót Jedi - Ewoki są całkiem fajne.

O tempora, o mores! Przecież to Powrót Jedi jest (IMO) najlepszą częścią. A Ty skwitowałeś film : fajne Ewoki? Nic więcej nie zrozumiałeś z filmu? :shock:
Avatar użytkownika
krisu
 
Posty: 61
Dołączył(a): 30 listopada 2006, o 17:38
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Postprzez Nexus » 17 lutego 2007, o 09:37

krisu, a nie są? :) koVaal mrugnął, więc pewnie uważa, że tak naprawdę nie są. W "Powrocie Jedi" najfajniejsze są mundury. Panterki Rebeliantów - rewelka :D
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez koVaal » 17 lutego 2007, o 11:24

krisu napisał(a):koVaal
2. Powrót Jedi - Ewoki są całkiem fajne.

O tempora, o mores! Przecież to Powrót Jedi jest (IMO) najlepszą częścią. A Ty skwitowałeś film : fajne Ewoki? Nic więcej nie zrozumiałeś z filmu? :shock:
Oczywiście, że zrozumiałem. Podawałem tylko jeden czy dwa skrócone przykłady. Przecież nie będę wymieniał wszystkich plusów i minusów, rozwodził się nad wszystkimi aspektami, nawiązaniami itp. itd, bo post byłby długi na... oj, na dużo stron. ;)
Would you love a monsterman? Would you understand a beauty of the BEAST?
Avatar użytkownika
koVaal
 
Posty: 262
Dołączył(a): 22 października 2006, o 08:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Miria » 17 lutego 2007, o 17:04

A może ktoś wybiera się w przyszły weekend do Iluzjonu na pokaz Nowej Nadziei?:) Mają być szturmowcy i Jedi, konkursy i pokazy. Ja się skuszę. 8)
Avatar użytkownika
Miria
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 listopada 2006, o 19:43

Postprzez Lafcadio » 18 lutego 2007, o 11:29

krisu napisał(a):Nic więcej nie zrozumiałeś z filmu?

A co tu rozumieć? Te filmy są proste niczym budowa opakowania do cepa.
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez Nexus » 20 lutego 2007, o 07:51

Lafcadio, zainteresowałeś mnie. Jak wygląda opakowanie do cepa??? :shock:
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lafcadio » 20 lutego 2007, o 14:39

Jest podłużne i mieści się w nim nunchaku (tzw. cep bojowy) w wersji złożonej, znaczy oba kije obok siebie. Może być skórzane i byłoby to wskazane. Z jednej strony jest otwarte bo jakoś trzeba wyjmować. Może być przepaska, żeby móc założyć na plecy, bo cep bojowy jako europejska wersja nunchaku jest jak wiadomo obdarzona dłuższymi kijami ;)
ZDU.
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez lokje » 20 lutego 2007, o 19:09

O, interesujące. A te kije to którą stroną wystają ( jak mniemam wystają, bo inaczej wyciągniesz dopiero u św. Piotra) z opakowania? Łączeniem czy stroną do bicia? Przy młóceniu zboża tą bijącą powinny wystawać ( żeby paluszka sobie nie przytrzasnąć), przy pracy z przeciwnikiem raczej odwrotnie.
Rozwiń, fascynujące zagadnienie :P
Na temat- GW to zdecydowanie nie moja bajka. Coś tam kiedyś obejrzałam, nie zaciekawiło mnie zupełnie. Może kwestia młodzieńczego wieku kiedy oglądałam, nie wiem. Natomiast wiem, że zupełnie mnie nie kusi sprawdzić czy się nie pomyliłam.
sleep is the best meditation
Avatar użytkownika
lokje
 
Posty: 231
Dołączył(a): 14 grudnia 2006, o 19:50
Lokalizacja: Nowodwory

Postprzez Materius » 20 lutego 2007, o 20:51

Lokje a może jednak sprawdzisz. Jak to mówią "To jeden mały krok dla człowieka, a duży dla ludzkości" :mrgreen:
Nobody is perfect. My name is Nobody.
Avatar użytkownika
Materius
 
Posty: 220
Dołączył(a): 24 stycznia 2007, o 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lokje » 20 lutego 2007, o 21:15

Sprawdzę kiedy będę bardzo się nudzić ( według planu to wypada tak koło 2010 ;) ) albo ktoś mnie wreszcie przekona. Wiem, że z brakiem wiedzy o SW mocno odstaję, ale trudno się mówi.
sleep is the best meditation
Avatar użytkownika
lokje
 
Posty: 231
Dołączył(a): 14 grudnia 2006, o 19:50
Lokalizacja: Nowodwory

Następna strona

Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości