INSPIRACJE

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Postprzez Haven » 28 sierpnia 2006, o 22:42

Marcinie, polecam ci zespół do posłuchania Leave's Eyes, całkiem miło się słucha, może ci przypadnie do gustu i w jakiś sposób pomoże w pisaniu.

Szczególnie piosenka "Senses Capture", może nie jest taka zupełnie o którą ci chodziło, bo jednak do spokojnych jak Sleeping Sun nie należy, ale się naprawdę przyjemnie słucha.

No to odrazu możesz spróbować posłuchać piosenki o nazwie Heart of Lilith zespołu Inkubus Sukkubus. :)
Avatar użytkownika
Haven
Administrator
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 11:32
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Kaśka » 16 września 2006, o 12:12

Witam!

Nie wiem, czy właśnie o to chodzi, ale w kwestii muzyki gotycko-mistycznej czy po prostu z polotem średniowiecznego grania bardów, mogę polecić Dead Can Dance i Loreene McKennit. Uspokaja, nastraja i inspiruje, przynajmniej mnie :)

pozdrawiam,
Kaśka
Kaśka
 

Postprzez styk » 5 października 2006, o 20:48

No i obowiązkowo Slayer.
.styk.
Avatar użytkownika
styk
 
Posty: 45
Dołączył(a): 22 czerwca 2006, o 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lu » 10 października 2006, o 18:15

Marcin Przybyłek napisał(a):Mówiąc o muzyce "gotyckiej" nie mam na myśli "gothiku" tylko brzmienia, które kojarzą się z ciemnymi, gotyckimi wnętrzami: pogłos, chór, monument.

Może Requiem Mozarta ? Fragment Confutatis. Są tam chóry, jest monumentalizm....
Avatar użytkownika
Lu
 
Posty: 533
Dołączył(a): 23 września 2006, o 09:42

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 10 października 2006, o 20:36

Hm. Dołożyłem muzykę z Diuny, Passion Petera Gabriela, fragmenty z Hegemonii.. chyba zainstaluję jeszcze raz Homeworld i ściągnę z niego ścieżkę dźwiękową...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez koVaal » 22 października 2006, o 16:01

Hmmm... Może niektóre fragmenty ścieżki dźwiękowej Gothica 2? Pisałeś też, że poszukujesz pomysłów i nowinek w zakresie najnowszych fanaberii twórców sprzętu elektronicznego...
- Koszulki, na których wyświetlają się obrazy. Philips już nad tym pracuje. Tu jest filmik: http://www.maxior.pl/?p=index&id=31876&0
- Myślę, że Torkilowi przydałoby się urządzenie, dzięki któremu mógłby być jednocześnie w świecie wirtualnym i rzeczywistym. ;-)
- holozegarek z dotykowym ekranem, możliwością łączności z siecią, aparatem cyfrowym/holograficznym + kamera, odtwarzaczem dźwięków/muzyki, dyktafonem, komunikatorem, GPS, radarem i małym, podręcznym laserem wielofunkcyjnym z regulowaną mocą.(przecinanie np. sznurków, spawanie, oślepianie itp.) Jest tylko jedno ale... Ja już to wykorzystałem w jednym opowiadaniu ;-)
- coś, dzięki czemu można by odłączać innych graczy od gry na moment oraz modyfikować cechy NPCów, a nawet przejmować nad nimi kontrolę.
Jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy, to napiszę :-)
Would you love a monsterman? Would you understand a beauty of the BEAST?
Avatar użytkownika
koVaal
 
Posty: 262
Dołączył(a): 22 października 2006, o 08:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 października 2006, o 19:41

O, dzięki koVaalu za aktywność ;)

koVaal napisał(a):Hmmm... Może niektóre fragmenty ścieżki dźwiękowej Gothica 2?


Sprawdzimy.... :)

koVaal napisał(a):Koszulki, na których wyświetlają się obrazy. Philips już nad tym pracuje. Tu jest filmik: http://www.maxior.pl/?p=index&id=31876&0


Już o tym pomyślałem ;) W opowiadaniu "Błędne koło" Torkil patrzy na krawat prezesa i w myślach komentuje, że nie jest animowany. Możliwość zmiany koloru i filmu na ubraniu - wykorzystana ;)

koVaal napisał(a):Myślę, że Torkilowi przydałoby się urządzenie, dzięki któremu mógłby być jednocześnie w świecie wirtualnym i rzeczywistym. ;-)


Taki podgląd? Podgląd gry, czy to, co nazywamy "rozszerzoną rzeczywistością" w topiku o wirtualnym hełmie? Bo jeśli to pierwsze, to mamy omniki, któe zresztą mogą robić też to drugie ;)

koVaal napisał(a):holozegarek z dotykowym ekranem, możliwością łączności z siecią, aparatem cyfrowym/holograficznym + kamera, odtwarzaczem dźwięków/muzyki, dyktafonem, komunikatorem, GPS, radarem i małym, podręcznym laserem wielofunkcyjnym z regulowaną mocą.(przecinanie np. sznurków, spawanie, oślepianie itp.) Jest tylko jedno ale... Ja już to wykorzystałem w jednym opowiadaniu ;-)


No problem. Podobną funkcję pełnią omniki, a bardziej rozbudowaną obicoiny z III.

koVaal napisał(a): coś, dzięki czemu można by odłączać innych graczy od gry na moment oraz modyfikować cechy NPCów, a nawet przejmować nad nimi kontrolę.


Pierwszego pomysłu nie rozumiem. W jakim celu? Musisz mnie oświecić ;) Drugi... takie wskakiwanie w skórę NPC'a? Też musisz mi powiedzieć po co ;)

Dziękuję jescze raz :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez koVaal » 27 października 2006, o 12:43

To z odłączaniem innych graczy od gry to po prostu taka wredna sztuczka. Nie miałaby raczej żadnych zastosowań oprócz wnerwiania graczy. Mogłaby być stosowana przez bardziej złośliwych graczy i stanowić jakiś poboczny problem.
A wskakiwanie w skórę NPCa mogłoby np. ułatwiać(oczywiście nielegalnie) wykonywanie jakiś zadań, misji itp. w wirtualnym świecie poprzez np. śledzenie kogoś/czegoś i pozostawanie niewykrywalnym jako gracz(tylko jako NPC). Mogłoby mieć to też inne zastosowania.
Would you love a monsterman? Would you understand a beauty of the BEAST?
Avatar użytkownika
koVaal
 
Posty: 262
Dołączył(a): 22 października 2006, o 08:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 5 listopada 2006, o 09:36

Aaa, teraz rozumiem. Ciekawe. Pierwsza rzecz do zastosowania ;) Druga... chyba też. Dzięki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Nexus » 22 listopada 2006, o 23:33

Jeśli chcesz posłuchać ciężkich i mrocznych dźwięków i przeprosisz się z muzyką elektroniczną to Delerium będzie najodpowiedniejsze. To czego słuchałeś na Falkonie było już troszkę złagodzone. Pierwsze płyty mają dużo większy ładunek niepokojących dźwięków. Mam na myśli płyty "Morpheus", "Syrophenikan" "Stone Tower" i epkę "Euphoric" ze szczególnym naciskiem na tę ostatnią. Od ostatnich produkcji trzymaj się z daleka - komercja.
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 23 listopada 2006, o 10:14

Mam nadzieję, że już niedługo własnousznie posłucham :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Nexus » 23 listopada 2006, o 21:09

Będą, będą :mrgreen: Plus bonusy, ale o tym sza! :-P
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 25 listopada 2006, o 15:09

:shock: Ciekawe... :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Nexus » 26 listopada 2006, o 12:48

Chcę dorzucić coś z moich własnych inspiracji. Tych, które tworzą świat przyszłości w mojej głowie. Nie tylko tu na Ziemi, ale również gdzieś out there...
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 listopada 2006, o 13:38

Aaaa, proszę bardzo :mrgreen: Będzie mi to bardzo potrzebne :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron