CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez siouks73 » 27 września 2012, o 12:53

Wrazenia mojej żony odnośnie 2 księgi: chuda i na tandetnym papierze. Chuda to jej wrażenie mimo objętości 400 stron ;) No i dlaczego książka (nie tylko ta) kosztuje niemal 40 zł za ok 400 stron, skoro kolorowa gazetka majaca 100 stron kosztuje nawet 1,5zł ?? ;)
choć jeśli liczyć 40 zł za 9 kg dostarczone przez UPS-a to kilogram prozy jest dość tani ;) jak na strawę duchową ;)

a moje uwagi podczas czytania 2 księgi CSI: znalazlem dopiero 1 literówke choć jestem już za 50 ta stroną zdaje się - to dobrze, a źle - śliczne rysunki na ekranie komputera wyglądają na tych kartkach hmm kiepskawo...
Avatar użytkownika
siouks73
 
Posty: 84
Dołączył(a): 28 lutego 2011, o 14:12

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez ikari » 27 września 2012, o 13:22

siouks73 napisał(a): No i dlaczego książka (nie tylko ta) kosztuje niemal 40 zł za ok 400 stron, skoro kolorowa gazetka majaca 100 stron kosztuje nawet 1,5zł ?? ;)
Wyobraź sobie na co drugiej stronie Gamedeca reklamy środków na przeczyszczenie i płynów do naczyń :D
Avatar użytkownika
ikari
 
Posty: 36
Dołączył(a): 28 października 2011, o 09:59
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez siouks73 » 27 września 2012, o 13:44

np: na ostatniej stronie okladki: pur zmyje nawet Thirów ? ;)
kop ultra działa nawet na Łowczego (o ile kop trafił w siedzenie !) ;)
albo - "po srodku "x" wszystko przez ciebie przeleci gładko jak czytanie tej ksiązki" ;) :)

jak pisalem to wrażenia zony były ;)
Avatar użytkownika
siouks73
 
Posty: 84
Dołączył(a): 28 lutego 2011, o 14:12

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez ikari » 27 września 2012, o 16:13

Pur: lubię to :D

Natomiast nie wiem, czy autorowi w smak porównania treści jego książki do, khm, lawiny gówna... :D
Avatar użytkownika
ikari
 
Posty: 36
Dołączył(a): 28 października 2011, o 09:59
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez siouks73 » 28 września 2012, o 06:06

miałem na myśli raczej cechę - łatwość niż przedmiot... ;) Ale w takim razie liczę na poczucie humoru autora i osób zainteresowanych ;) obrażonych z góry przepraszam ;)
mnie czytanie 2 ksiegi CSI idzie miło i przyjemnie i dosć szybko, choć czasu i okazji mam ostatnio strasznie mało, niestety bo głód wiedzy dalszych losów Torkilla i Imperium jest u mnie duży...
Avatar użytkownika
siouks73
 
Posty: 84
Dołączył(a): 28 lutego 2011, o 14:12

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez jot23 » 29 września 2012, o 15:50

Swoją drogą, jednego mi brakuje w okładkach obu części. Tylna część i grzbiet się kolorystycznie zlewają, a więc są spójne. Za to front okładki jest zupełnie innego koloru! Wiem, że zmiana tła frontu na ciemniejszy zniszczyłaby artystyczną wizję, ale nie można było zrobić choćby łagodnego przejścia kolorów? Wg mnie wyglądałoby to bardziej estetycznie, zwłaszcza że poza tym bardzo mi się okładki podobają :)
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez Farin » 30 września 2012, o 15:08

chcę się pochwalić iż zacząłem czytać pierwszy tom "Czasu..." i...


i Zacznę najpierw od słownika jednak :P
Zbyt duża przerwa pomiędzy poprzednim.
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez siouks73 » 1 października 2012, o 06:13

wiem, wiem czemu tak długo trwało wydanie 2 księgi - otóż na okładce widać jak po lewej stronie, na dole część ubioru RAN-a wkręcił się w tryby "Fabryki... ) ;)
Przeczytałem 2 księge - jak wyjdę z wrażenia napiszę coś więcej ;) Pokrótce nie tego się spodziewałem do końca - tym większy szacunek dla Autora że nadal zaskakuje ;)
Avatar użytkownika
siouks73
 
Posty: 84
Dołączył(a): 28 lutego 2011, o 14:12

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez blychtr » 1 października 2012, o 10:43

Trochę offtopic, ale co tam ;)

Znalezione w guglu:

Obrazek

Rozumiem Marcinie, że teraz dla celów marketingowych używasz pseudonimu artystycznego podpisując się pod serią Gamedec, szczerze przyznaję że po zmiane prezentuje się o niebo lepiej. Pierwsze próba wydania, rozumiem że jeszcze pod oryginalnym imieniem i nazwiskiem, nie prezentowała się powalająco... :mrgreen:
Es ist ein kleiner Schritt für die Menschen, aber ein grosser Schritt für das Vaterland.
blychtr
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 marca 2011, o 05:13

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 1 października 2012, o 15:43

Ha, siouksa zaskoczyłem! No!

Blychtr, niesamowite. Tak mnie przekręcić. Ja się tylko zastanawiam, jak mnie na zachodzie będą nazywać. Już kilka razy słyszałem Anglików wymawiających to trudne słowo: pryzbylek. Cudownie :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez fomoraig » 1 października 2012, o 17:34

Marcin Przybyłek napisał(a): Ja się tylko zastanawiam, jak mnie na zachodzie będą nazywać.

Czy w tym przekazie ukryta jest informacja na temat publikacji twoich tekstów dalej niż w Czechach? :shock:
Avatar użytkownika
fomoraig
 
Posty: 44
Dołączył(a): 9 stycznia 2011, o 18:43

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez Lu » 12 października 2012, o 13:40

Skończyłam właśnie (tzn. dziś o 4 nad ranem) drugą księgę Czasu Silnych Istot, i stwierdzam ze mam taki sam niedosyt jak po skończeniu pierwszej. Mnóstwo wątków pootwieranych, umieram z ciekawości
Spoiler:
, chcę wiedzić co to takiego
Spoiler:
, i ciekawi mnie dalszy rozwój
Spoiler:
. Założę się że tego wątku Autor nie porzuci :)

W porównaniu z poprzednimi książkami zauważyłam brak dłuższych wstawek z przemyśleniami, zamiast tego są tylko krótkie przerywniki. I tak jest chyba lepiej. Chyba, bo tamte dłuższe rozmowy-rozważania miały swój urok, ale teraz za to szybciej się czyta. Nie zatrzymują fabuły. Z przyjemnością sięgałam do słownika i zauważyłam, ze zawiera on dużo cennych informacji o Imperium. Ot, chociażby wyjaśnia pozycję artystów. Jak dla mnie słownik może zostać jeszcze bardziej rozbudowany o opisy rozwiązań stosowanych w Imperium i opisy obyczajów.

W każdym razie książka świetna, i tylko wkurza brak pierwszej księgi drugiej części drugiego cyklu o Gamedeku na półce :P Po skończeniu pierwszej części CSI przynajmniej wiedziałam kiedy mogę się spodziewać kontynuacji, a teraz - Autor raczy wiedzieć, albo Wydawnictwo. Pewnie przyjdzie mi czekać w takim zawieszeniu kilka miesięcy ;)
Zasadę zachowania energii traktuję bardzo poważnie, jako zasadę zachowania energii na później.
Avatar użytkownika
Lu
 
Posty: 533
Dołączył(a): 23 września 2006, o 09:42

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 12 października 2012, o 16:48

Ha! Lu skończyła książkę! Hura!

Lu, napisz coś więcej gdzieś indziej też, napisz, co???

Co do wątków:

Łza Cheronei - oczywiście wątek będzie rozwinięty
Ludzie ze świata Arki - wątek także będzie kontynuowany
Co powiedział Mbele - dowiedział się tego, o czym wie już Torkil i Laurus. Stał się Thowkiem. :).

EDIT:

A, dopiero teraz zrozumiałem Twój ostatni akapit, Lu:

De facto nie będzie kontynuacji "Czasu silnych istot". Co się stanie w ciągu najbliższych stu trzydziestu cykli po wydarzeniach opisanych w CSI to się stanie, to będzie w słowniku "Obrazków z Imperium" i w mglistych wspomnieniach bohaterów i bohaterek :). Wątki Łzy i Arki będą rozwijane, ale nie bezpośrednio po CSI tylko dużo później, gdy zmieni się znowu trochę społeczeństwo, normy, technologia itp. :). Dla pociechy dodam, że gdy napisze już "Obrazkki z Imperium", nie będę dalej modyfikował świata GamedecVerse. To będzie świat "docelowy", ostateczny. Można będzie się w nim już zatrzymać i spokojnie snuć opowieści :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez Farin » 15 października 2012, o 09:10

Jestem w połowie drugiego tomu i muszę przyznać, że dziwnie się czyta o "sobie" - nawet jeśli jest to parę zdań :P
Kompletnie zostałem zaskoczony i trochę się zdziwiłem, że autor tak mnie postrzega :]
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: CZAS SILNYCH ISTOT (SPOILER)

Postprzez blychtr » 15 października 2012, o 09:24

Marcinie,

pod wpływem dyskusji na temat serii zrodziła się w mojej głowie myśl, a właściwie pytanie:

Czy w twoim zamyśle Bestia była zaplanowanym tworem czy dziełem przypadku?
Jak się przyjrzeć następstwom wydarzeń na Ziemi i ustanowieniu Imperium, Gorgon całkiem nieźle wyszedł na zawieruchach spowodowanych konfliktem.
Nie przypomnę sobie teraz dokładnie chronologii wydarzeń, ale mam wrażenie iż Gaja zaczęła być terraformowana stosunkowo wcześniej. Wyobrażam sobie, że zaplanowanie i realizacja pomysłu przesiedlenia części ludzkości na inną planetę wymaga czasu i wysiłku - nawet przy zaawansowaniu technicznym Mobillenium. A już na pewno szopka w postaci światełek laserów proporczyków i darmowego żarcia w postaci przemówienia Ezry, sankcjonującego jego władzę w oczach ludu, wyglądała jak finał starannie wyreżyserowanego długiego przedstawienia. Zresztą najważniejszym bodźcem w tym wypadku była utrata Ziemi.
Stąd moje pytanie, czy Gorgon od początku planował Bestię? A jeśli nie, to jakoś podejrzanie szybko opracował i obmyślił plan działania (podejrzanie szybko w sensie, im większa grupa ludzi brana pod uwagę w planowaniu dalekosiężnego działania, tym większa inercja).
Es ist ein kleiner Schritt für die Menschen, aber ein grosser Schritt für das Vaterland.
blychtr
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 marca 2011, o 05:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron