Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Rozmowy o grach komputerowych.

Moderator: Ekipa Forum

Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez ArtTuro » 6 lutego 2012, o 13:06

Jako że nie lubie gadać - wolę robić, moge poinformowac towarzystwo, że wszystko stoi na dobrej drodze by uruchomić serwer gry z klimatem "Syndromu Aleheima" :) polatamy, powalczymy, postrzelamy, kilka piruetów tez da sie zrobic podczas walki :)

Będzie mozna polatać zarówno w kosmosie jak i po powierzchni planet: myśliwcem, bombowcem oraz.. motombem ;)

Gra FPS z elementami symulacji lotu/jazdy różnymi pojazdami. Wzorowana po części na AirRivals, po części na Eve Online.

Potrzebny mi jeszcze informatyk, potrafiący zdalnie ( Radmin, TeamViewer ) postawić i skonfigurować serwer MSSQL - posiadam juz wersje 2008 R2 DataCenter. Bazy mam juz gotowe, zrobione w mysql i przekonwerowane pod potrzeby MSSql. mimo wwszystko to jednak lepsza baza na potrzeby gry. Dobrze by było jeszcze postawić Apache-a na tym samm serwerze , by móc poprzez strone odpalac skrypt to tworzenia kont w grze ( sql inject )

Jeżeli jeszcze zna się trochę na Hex-ie i języku maszynowym to już baja - ( wersja opcjonalna ) :)

Jacyś chętni ?:)

Marcin - trzymam się Twojego słowa, że można w grze wykorzystywac Logo gamedeca ;) Bez waszej aprobaty , gra i tak światła dziennego nie ujrzy więc chcąc nie chcąc, by pokazac wam wszystkie mozliwości, potrzebuję sqlowca ;)

Szybki kontakt ze mną to :
TeamSpeak 3: Game Detective Inc.
IP=31.11.136.85

lub GaGadulec:
ID=2980913
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 7 lutego 2012, o 11:52

Tak, ArtTuro można loga używać. Zresztą pojawi się na nowym wydaniu książek (w Fabryce Słów). Hm. Zdaje się, że chętnych do pracy programistów brak, co? Ech, życie :). No cóż, może coś się ruszy, jak wydamy grę planszową, a to stanie się, oj stanie :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez ArtTuro » 8 lutego 2012, o 13:52

Mam małą zagwozdkę Marcinie.

Czy potrafiłbyś wyliczyć nazwy statków zarówno po stronie mobillenium jak i rasy machitosów czy jak ich ta zwał.. bo faktem jest że machitosi to tylko jeden z rodzajów nacji tych złych i wstyd sie przyznać sam nie wiem jak ich określić ;)

Chodzi mi o podział na:
Maszyny które można by podzielić na : bombowce, mysliwce, czołgi, statki wsparcia ( rozumiem przez to cos co może jednocześnie być tankowcem, samolotem dowodzenia, generatorem osłon dla klucza/plutonu)

mam dwa armory nakładane na postac.. jeden to motomb typ Doom, drugi to egzoszkielet tanto, tyler ze tanto raczej nie był egzoszkieletem bojowym.. mamy w zasobach coś co byłoby egzoszkieletem a jednocześnie nośnikiem broni zaopatrzonym w silniki/antygravy ?
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 8 lutego 2012, o 17:52

Tak, mogę Ci dostarczyć te dane, ale to będzie z tomu V, więc będzie to spoiler.

Zbroje - większa od Coremoura, nazywa się Goar. Daj mi dzień, wymienię wszystkie specyfikacje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez ArtTuro » 9 lutego 2012, o 08:23

Problem w tym ze zbroje nie moga być za duze ;) Pozostanę chyba przy Doomie w wersji damskiej i męskiej, tak by walka nie przypominała pobojowiska z dwoma tytanami na mapie ale z dziesiątkami/setkami podobnej wielkości w których zasiadają gracze. Chyba ze przeskaluje planety na jakieś niewielkie :)

Teraz tak: Mamy dwie strony konfliktu tylko nie wiem czy mamy rzeczysisty podział na dobrych i złych, gdyz wszystko zalezy od punku widzenia. Jednych nazwę powiedzmy Gajanami a drugich ... ? :)
Mam dwa miasta startowe, po jednym dla nacji - jak je nazwać ?:)

druga rzecz: po stronie gajan władcą jest RectorLudens, zwany Imperatorem - z drugiej kto będzie przywódcą. Jakis Lord ?.. hmm byle nie Vader :)

PS. MSSQL już chodzi, teraz walcze z postawieniem Apache-a na serwerze z Windowsem, tak by współdziałało to z MsSQL - niestety za każdym razem gdy ładuję moduł do MsSQL.. apache milczy i się nie podnosi ;)

Wszelkie nowości na: http://gayaonline.webs.com/

PS.
Gra juz dziala w trybie testów. Kto ma ochote powalczyć, zapraszamy. Konta zakładane sa poprzez adminów na TS
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 10 lutego 2012, o 19:57

ArtTuro napisał(a):Problem w tym ze zbroje nie moga być za duze ;) Pozostanę chyba przy Doomie w wersji damskiej i męskiej, tak by walka nie przypominała pobojowiska z dwoma tytanami na mapie ale z dziesiątkami/setkami podobnej wielkości w których zasiadają gracze. Chyba ze przeskaluje planety na jakieś niewielkie :)


Okej :)

ArtTuro napisał(a):Teraz tak: Mamy dwie strony konfliktu tylko nie wiem czy mamy rzeczysisty podział na dobrych i złych, gdyz wszystko zalezy od punku widzenia. Jednych nazwę powiedzmy Gajanami a drugich ... ? :)
Mam dwa miasta startowe, po jednym dla nacji - jak je nazwać ?:)


Hm. Jest problem. Może "Ludzie plus" i "Plebs"? :). Najprostszy podział to Ludzie vs. Thirowie. Po jednej stronie siły zbrojne ludzkości, po drugiej Stratos Thirii, czyli Armia Bestii. Jedna lokacja może się nazywać Gaja, druga - Spes.

ArtTuro napisał(a):druga rzecz: po stronie gajan władcą jest RectorLudens, zwany Imperatorem, Gorgonem Nemezjusem Ezrą - z drugiej kto będzie przywódcą. Jakis Lord ?.. hmm byle nie Vader :)


Przeciwko Imperatorowi nikt raczej nie wystąpi przed przejęciem przez niego władzy. Po - owszem. Thirowie. Po jednej stronie Imperator, po drugiej Uriel Tamerlan + Duncan Etelwolf.

ArtTuro napisał(a):PS. MSSQL już chodzi, teraz walcze z postawieniem Apache-a na serwerze z Windowsem, tak by współdziałało to z MsSQL - niestety za każdym razem gdy ładuję moduł do MsSQL.. apache milczy i się nie podnosi ;)


No, tu Ci nie pomogę :).

ArtTuro napisał(a):Wszelkie nowości na: http://gayaonline.webs.com/


Łał! Strona! No proszę!

ArtTuro napisał(a):PS.
Gra juz dziala w trybie testów. Kto ma ochote powalczyć, zapraszamy. Konta zakładane sa poprzez adminów na TS


A jak się na nią dostać?
No zastrzeliłeś mnie tą stroną. Już się zarejestrowałem, a jutro, ze świeżą głową, przyjrzę się dokładnie :). Brawo, ArtTuro! :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 10 lutego 2012, o 20:29

Ściągam klienta... ponad 1 Gigabajt??? No, no... Co to jest? :) :shock: :shock: :shock:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez ArtTuro » 10 lutego 2012, o 22:22

Ja tam palcyma nie będę wytykał co gdzie i jak... Powiexdziałem, obiecałem, mówiłem że potrwa z rok.. złapałem troche czasu i ..... może, morze jest głebokie i szerokie ;))

Jeszcze sporo fuchy, ale juz niedlugo... Popoprawiam wszystko . Na razie lecimy z "partyzanta" :)
Max lvl mozna robić w godzinę, taki wielki exp ustawiony by szybko mieć wszystkie punkty, robić misje i szukać tzw. bugów , hohlików, tuże innych.

Koniecznie ściągnij sobie klienta TeamSpeak 3 - tylk na serwerze TS mozna zakladac konta to raz, dwa - patche dostepne są w File Browserze na Teamspeaku :) jak nie masz mikrofonu, nie ma się czym martwić. Na TS można równiez pisać jak w każdym innym komunikatorze


Czekamy :))
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 10 lutego 2012, o 22:46

Właśnie instaluję Teamspeak 3. Postaram się znaleźć ten patch :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez ArtTuro » 10 lutego 2012, o 22:53

Jestem na TS, więc zapewne będę mógł Ci pomóc ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez Lamas » 10 lutego 2012, o 22:57

Ja ( Jezeli kogoś to interesuje) na TSie pojawię się pewnie jutro i tak samo ściągnę dopiero jutro klienta bo dzisiaj muszę koksić w KAG :D
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 11 lutego 2012, o 00:07

Ha, jednak ciekawość była silniejsza i mimo początkowych kłopotów zrestartowałem komputer i gra już się nie wieszała. Przeszedłem przez cały tutorial, wybrałem stronę konfliktu :). Gra wygląda bardzo fajnie :).

Mam wrażenie, że korzysta z silnika i rozwiązań graficznych jakiejś innej gry, bo trudno uwierzyć, żeby ArtTuro wszystko sam zaprojektował, zwłaszcza, że są nieznane loga, nazwy firm, dwie walczące strony, których nazwy i historie niczego nie przypominają, ale rozumiem, że można to wszystko fajnie przystosować.

Wydaje mi się, że najlepiej mimo wszystko gra pasuje do... gry :). Mianowicie do Dream Space. I tam możemy sobie wymyślać wszystko, bez żadnego problemu: strony, konflikty, gildie itp.

Tymczasem Brawo ArtTuro, to działa :) :) :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez Kthaara » 11 lutego 2012, o 00:49

Wy się bawicie, a ja mam deadline z pracą inżynierską na poniedziałek.
BUUUUUUUUUUUUUUUUUU....
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez ArtTuro » 11 lutego 2012, o 03:34

Marcin.
Nie latałes jeszcze w kosmosie, nie walczyłeś na księżycach - na razie operujesz tylko w obrębie jednej planety :))

Co do gry..
Ba... oczywiście że sam wszystkiego nie wymyśliłem. Adaptuję co się da :)
Rozwiązania z EveOnline, SpaceCowboy, WorldOfTanks i wielu , wielu innych :)
Jak widać misz/masz totalny :)
Ba... część grafik pochodzi jeszcze z platformówki WarOnline - ale... podobało mi się logo ;)

Zresztą nie ukrywałem że gra opiera się na obcym silniku - przecież napisanie silnika przez jedną osobę to rzecz arcytrudna dla jednego żywota bez całej tej bioniki :)

Oczywiście są i modele, które zalazły mi głęboko w pamięć jeszcze z mojego ulubionego opowiadania.
Obecnie pracuję jeszcze nad Mokataną, Tanto (do chodzenia po mieście) Piranhą, Talismanem, latająca zbroją i kilkoma innymi rzeczami jednocześnie ;)

Co do grafik w miastach, nie przejmuj się - będą nasze i muzyka nasza. Na chwile obecną musiałem czymś zapełnić przestrzenie :)

W głownym mieście masz reklamę Raise And Dawnes, zmieniająca sie z reklamą Crying Guns.... to na przyszłość, gdyby ktos wymyslił inne gry, może by tak portal do .. rajskiej plaży ? ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Poszukuje informatyka ze znajomoscia MSSQL

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 11 lutego 2012, o 08:43

Hm, mam sporo nowych grafik, które zostały stworzone na potrzeby gry planszowej, ale nie dam ich na razie, bo Gamedec Board Game musi być świeża...

Coś wymyślimy innego :).

Gierka wydaje się mieć potencjał - jest latanie, jest ręczne lądowanie, można wyjść z pojazdu i pochodzić po bazach, bazy są dość duże i są tam różne interesujące, interaktywne miejsca... jestem za :). Dzisiaj sobie znowu polatam :).

Może samouczek jest rozbity na zbyt dużo części, np. latanie myszką w lewo, prawo, górę i dół mogłoby być połączone w jedną lekcję z czterema pierścieniami :).

Oczywiście widok pojazdu od tyłu pozostawia trochę do życzenia - jest częściowo przezroczysty, niektórych poligonów nie widać (M-Gear).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Następna strona

Powrót do Gry Komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości