Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Rozmowy o kinie, filmach i tym podobnych.

Moderator: Ekipa Forum

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez joe_cool » 2 stycznia 2011, o 18:46

Obejrzałam w TiVi "Superman: Powrót". Aktor był ładny :) I zasadniczo tyle.
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez Lafcadio » 2 stycznia 2011, o 19:41

joe_cool napisał(a):Obejrzałam w TiVi "Superman: Powrót". Aktor był ładny :) I zasadniczo tyle.

Problem z Supermanem jest taki, że to jeden z nielicznych superbohaterów amerykańskich z takim potencjałem do generowania głębokich problematyk. I zawsze na jego podstawie robią klasyczny film o Supermanie, tylko czasem sugerując, że scenarzysta widział ten potencjał, ale nie mógł inaczej napisać, bo za co innego mu zapłacili...

Ale musisz przyznać, Joe, Kevin Spacey jak Lex Luthor był zniewalająco niesamowity. Jaką energię ten człowiek włożył w tę rolę, którą Gene Hackman tak dokumentnie sknocił :roll:
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez Jedenastka » 3 stycznia 2011, o 20:14

Farin napisał(a): Byłem dziś na tym filmie. Jedna z najładniejszych bajek disneya.No i "Każdy chciałby tak mieć" bardzo przypadła mi do gustu.

I nie przeszkadza Ci, że to śpiewa Brzydula, czyli Julka Kamińska? :shock:

Farin napisał(a):Ten mały amor z gospody wymiata ;]

Ale co masz konkretnie na myśli? To znaczy - co Ci się spodobało, bo chwilowo nie pamiętam...

Dla mnie wszystko w gospodzie jest fajne.
Marzenie mam, marzenie mam, tak naprawdę każdy z nas jest taki sam!
Tak to leciało?
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez joe_cool » 3 stycznia 2011, o 21:15

Lafcadio napisał(a):Ale musisz przyznać, Joe, Kevin Spacey jak Lex Luthor był zniewalająco niesamowity. Jaką energię ten człowiek włożył w tę rolę, którą Gene Hackman tak dokumentnie sknocił :roll:


Przyznaję :) Zresztą tak na szybko to nie jestem w stanie sobie przypomnieć roli, która Kevin Spacey by sknocił...
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez Farin » 9 stycznia 2011, o 10:31

Jedenastka napisał(a):
Farin napisał(a): Byłem dziś na tym filmie. Jedna z najładniejszych bajek disneya.No i "Każdy chciałby tak mieć" bardzo przypadła mi do gustu.

I nie przeszkadza Ci, że to śpiewa Brzydula, czyli Julka Kamińska? :shock:

Farin napisał(a):Ten mały amor z gospody wymiata ;]

Ale co masz konkretnie na myśli? To znaczy - co Ci się spodobało, bo chwilowo nie pamiętam...

Dla mnie wszystko w gospodzie jest fajne.
Marzenie mam, marzenie mam, tak naprawdę każdy z nas jest taki sam!
Tak to leciało?

Jak później sprawdziłem imię i nazwisko to dopiero wtedy się dowiedziałem kto to.

Odnośnie amora to mam na mysli postać. To ten mały kurdupel z dużym czerwonym nosem ;]
AA i ten mim na końcu co mimo braku schodów schodził coraz niżej też mnie rozwalił ;]
Tak to leciało!
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez Kroz » 9 stycznia 2011, o 20:48

A co do filmów, to ostatnio przyswoiłem Valhalla Rising. I film jest niesamowity, no może poza fabułą :) Ale kadrowo, klimatem i grą aktorów mnie poważnie zaskoczył.

A no i oczywiście Ultramarines widziałem. Hmm, mogło być lepiej, ale i tak jest mocno na plus.
Avatar użytkownika
Kroz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13 listopada 2010, o 15:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez MartiusMarsGradivus » 21 stycznia 2011, o 12:11

Obejrzałem Valhalla Rising. Sceny z wyrywaniem flaków i pyrganiem nimi o ziemie albo tłuczenie kamieniem w głowę są zrobione fachowo. Bardzo realistycznie. Gdyby nie sceny walki to film mógłby być trochę nudny. No i pozostaje jeszcze kwestia pewnej sceny z dwoma (a przynajmniej jeden z nich, bo drugi miał trudności z wyjściem z błota) wikingami którzy postanowili się "zaprzyjaźnić"... i na to wszystko patrzy jeszcze mały chłopak... uraz psychiczny do końca życia gwarantowany.

Ultramarines... Bałem się że wyjdzie to kijowo ale pozytywnie mnie zaskoczyło :) Grafice nie mam zbyt wiele do zarzucenia. Sceny bitew (przynajmniej te pierwsze bo końcówka jest zarąbista i warto obejrzeć film właśnie dla niej) są trochę niedopracowane... Pancerze marynatów pod naporem pocisków i mieczy zachowują się jak folia aluminiowa... Mają ją chyba tylko po to żeby unieść bolter... Z całego filmu najbardziej podobała mi się scena gdzie serwitor przyczepiał purity seala do zbroi. I scena jak klękają przed młotem.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez MartiusMarsGradivus » 22 stycznia 2011, o 20:25

http://www.youtube.com/watch?v=5iaYLCiq5RM
Właśnie obejrzałem... Niesamowity film. Polecam nie czytać komentarzy bo Llamas już się nacią na spoiler co do końca a to boli... w tym wypadku szczególnie.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez bokser » 14 września 2011, o 15:11

Polecam "Oszukać przeznaczenie 5" 3D. Jak dla mnie rewelacja. Najlepszych wrażeń dostarcza film oglądany w kinie. trzeba zwrócić również uwagę, jaka wersja leci. W wersji do lat 16 niestety są wszystkie najfajniejsze sceny wycięte. Wersja powyżej 18 jest super. Polecam :mrgreen:
bokser
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 września 2011, o 11:56

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez jot23 » 13 czerwca 2012, o 09:48

Dzięki wpisowi Marcina obejrzałem wersję rozszerzoną Avatara. Jeśli w 16 min można było wyjaśnić połowę luk fabularnych, to ja nie rozumiem tego cięcia... Dzięki tej wersji film z nielogicznej bajeczki z fantastyczną oprawą stał się... średnio logiczną bajeczką z fantastyczną oprawą. Mimo wszystko, jeden z ważniejszych filmów dekady.

Obejrzałem też "Ja robot". Ależ się zawiodłem! Owszem, film jest świetny, ale nie sądziłem że na podstawie (bardziej na motywach) książek Asimova można stworzyć zwykły film akcji! Oczekiwałem znacznie więcej. Oczekiwałem głębi fabularnej (zwrot akcji przed finałem był przewidywalny od początku), moralnych dylematów lub chociażby społeczno-psychologicznej i technologicznej logiki. Dostałem bardziej fiction niż science, w wielu aspektach nielogiczne i nierealistyczne. Akcja bardzo dobrze ujęta i zmontowana i w ostateczności wyszedł znakomity film... akcji. Wielka szkoda zmarnowanego potencjału.
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez siouks73 » 1 sierpnia 2012, o 07:54

Obejrzałem "Prometeusza". Zapowiedzi były entuzjastyczne, więc i oczekiwania wielkie,a tu: hmmm - sceny jakby żywcem wyjęte z obcego (przepołowiony działający robot, atakujący obcy, rodzący sie ze środka człowieka). Pomysł ogólny (powodu obcych do ponownych odwiedzin Ziemi) dobry - ale nuda - jak najgorsze odcinki battlestara galactica i nawet atrakcyjna wciąż Charlize Theron nie da temu filmowi życia. Dla mnie szkoda było kasy na nakręcenie takiego czegoś...
Avatar użytkownika
siouks73
 
Posty: 84
Dołączył(a): 28 lutego 2011, o 14:12

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez joe_cool » 30 sierpnia 2012, o 22:37

Film widziałam już jakiś czas temu, na festiwalu filmowym, do kin wchodzi jakoś na początku października. Otóż: "Bestie z południowych krain". Bardzo ładny film. Bardzo polecam. Mieszanka filmu apokaliptycznego (wielka woda powoli zalewająca kontynent), magicznego (rzeczone bestie), filmu o dojrzewaniu, strachu, miłości, buncie, wszechświecie, śmierci. I do tego muzyka cajun: http://www.youtube.com/watch?v=rHbaqtGUj5c
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez siouks73 » 17 września 2012, o 10:34

Niezniszczalni 2 ...... trzeba iść - w końcu ciężko w jednym filmie spotkać Chucka Norrisa, Stallone'a, Lundgrena - mnie brakowało chyba tylko Snipes'a ;) Blade z mieczem pasowałby tam idealnie ;) A poważnie - hmmm widząc ten film tak mało poważnie jak twórcy i odtwórcy głównych ról - dobre, proste "amerykanckie" kino akcji - bohaterowie wchodza, rozwalają dyskotekę i jest ok - może przyjdą do nas (sejm, senat, rząd i urzędy czekają ;)), póki żyją i grają, aby zrobić porządek ?? ;) :)

Poza tym - fajny jest serial "Chuck" - gość ma w głowie "wgrany" komputer/bazę danych - dla wielbicieli prostej rozrywki, ciapowatych nieco bohaterów oraz hmm urody kobiet polskiego pochodzenia ;)
Avatar użytkownika
siouks73
 
Posty: 84
Dołączył(a): 28 lutego 2011, o 14:12

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez blychtr » 26 października 2012, o 10:27

The Raid - Redemption

http://www.youtube.com/watch?v=6f6f_kfp1Z8

Kawał dobrego kina. Fabuła nieskomplikowana, ale świetnie, po prostu świetne sceny walki. Nie obciążone przesadnym dramatyzmem co niestety jest plagą produkcji hamerykańskich ostatnimi czasy.
Es ist ein kleiner Schritt für die Menschen, aber ein grosser Schritt für das Vaterland.
blychtr
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 marca 2011, o 05:13

Re: Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez willimohayne » 30 kwietnia 2022, o 17:39

willimohayne
 
Posty: 560172
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron