Przywitania! :)

Wszystko inne nie związane z Gamedekiem.

Moderator: Ekipa Forum

Re: Przywitania! :)

Postprzez Jedenastka » 11 stycznia 2011, o 19:20

Farin napisał(a):
Jedenastka"
[quote="fomoraig napisał(a):
Duuużo czasu minęło zanim sam siebie przekonałem do czytania Gamedeca, a właściwie zrobiły to wykłady Marcina we Wrocławiu. Zaintrygowany jego osobą sięgnąłem po książkę, no i jakbym dostał obuchem po głowie, odkrył nowy świat.
No popatrz. Zupełnie tak samo było ze mną. Tylko to nie było we Wrocławiu. I obuchem nie dostałam.

No cóż Farin, wygląda na to, że z Tobą było tak samo, jak z nowym kolegą i ze mną ;) .
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Przywitania! :)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 11 stycznia 2011, o 19:26

fomoraig napisał(a):Fandom jest mi obcy - nie rozumiem go, wolę chodzić własnymi ścieżkami.


I niech tak zostanie :). Autonomia przede wszystkim. Po bliższym poznaniu tego zwierzęcia (fandomu) stwierdzam, że rządzi się tymi samymi prawami, co wszelkie inne zgrupowania. Jest interesujący pod wieloma względami mikroskopowo, ale makroskopowo - ...

fomoraig napisał(a):Ale trochę racji masz. Duuużo czasu minęło zanim sam siebie przekonałem do czytania Gamedeca, a właściwie zrobiły to wykłady Marcina we Wrocławiu. Zaintrygowany jego osobą sięgnąłem po książkę, no i jakbym dostał obuchem po głowie, odkrył nowy świat.


O, czyli właśnie dlatego warto jeździć do Wrocławia. Tam ludzie są jacyś żywi, reaktywni... Od dzieciństwa lubię Wrocław. To dlatego rodzice Torkila mieszkają w tym mieście.

fomoraig napisał(a):Teraz na własną rękę przekonuję znajomych i idzie mi świetnie (wiem też, że oni przekonują swoich znajomych), wolę szemraną reklamę ;)


Fomoraig, liczę na Ciebie ;).

fomoraig napisał(a):Doskonale mnie odczytałeś Marcinie :) Mój nick pochodzi z mitologi celtyckiej, a dokładnie właśnie ze Slaine'a, którego bardzo lubię. W ogóle uwielbiam magazyn 2000AD (gdzie drukuje się całe multum znakomitych komiksów s-f) a Sędzia Dredd (mój avatar narysował Dermot Power ;) a więc po raz kolejny zgadłeś), Slaine i Sinister Dexter to moje numery jeden. Ale najbardziej to lubię jednak Invincible Roberta Kirkmana (tego gościa od "The Walking Dead").


No proszę. Power. Tak myślałem, że nie Bisley. Sinister Dextera nie znam... Ani Invincible... To niedobrze. Można to gdzieś kupić?

fomoraig napisał(a):Dzięki, dzięki. W oparach tego tradycyjnego posiłku czuję się jakbym siedział obok Eberharda Mocka :evilgrin:


O rany, Eberhard ma wpis na wikipedii! Torkil ma?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Przywitania! :)

Postprzez fomoraig » 11 stycznia 2011, o 20:26

Jedenastka napisał(a):Zadziwiłeś mnie. Czego nie rozumiesz :?: Konstrukcja fandomu jest bardzo prosta.
Coś doceniają i klaszczą. Albo mówią, że jest świetne. Albo czegoś nie doceniają i wtedy nic nie mówią.

No i to jest właśnie be. Świadomość zbiorowa.
Jedenastka napisał(a): Wkroczyłeś na Drogę Światła. Obyś nie zbłądził...

Zbłądzić nie zbłądzę, oby tylko Gamedeca było wystarczająco dużo.

Marcin Przybyłek napisał(a):O, czyli właśnie dlatego warto jeździć do Wrocławia. Tam ludzie są jacyś żywi, reaktywni... Od dzieciństwa lubię Wrocław. To dlatego rodzice Torkila mieszkają w tym mieście.

O kurde, to Torkil ma rodziców? Ale spojler :D

Marcin Przybyłek napisał(a):Fomoraig, liczę na Ciebie ;).

Daję radę, Twitter też jest w natarciu ;)

Marcin Przybyłek napisał(a):No proszę. Power. Tak myślałem, że nie Bisley. Sinister Dextera nie znam... Ani Invincible... To niedobrze. Można to gdzieś kupić?

A i owszem, jest sklep Multiversum, z którego usług często korzystam. Sinister Dexter (LINK) to rasowe s-f, z humorem, świetnie rozpisanymi postaciami,ciekawą wizją europy przyszłości i z tzw. "klimatem". Invincible (LINK, polecam też swojego bloga na ten temat LINK) z kolei jest najlepszym komiksem superbohaterskim we wszechświecie; postacie z Marvela, DC i innych chowają się przed nim - dosłownie i w przenośni :)

Marcin Przybyłek napisał(a):O rany, Eberhard ma wpis na wikipedii! Torkil ma?

Torkil nie ma, ale mógłby mieć 8)
Avatar użytkownika
fomoraig
 
Posty: 44
Dołączył(a): 9 stycznia 2011, o 18:43

Re: Przywitania! :)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 11 stycznia 2011, o 20:37

fomoraig napisał(a):O kurde, to Torkil ma rodziców? Ale spojler :D


Ba, to nie spoiler. Wizytę Torkila u ojca, Baltazara, we Wrocławiu, opisałem w "Sztormie", ale w redakcji wycięto... Dlatego postaram się ten rozdział wydać, może w SFFiH...

fomoraig napisał(a):A i owszem, jest sklep Multiversum, z którego usług często korzystam. Sinister Dexter (LINK) to rasowe s-f, z humorem, świetnie rozpisanymi postaciami,ciekawą wizją europy przyszłości i z tzw. "klimatem". Invincible (LINK, polecam też swojego bloga na ten temat LINK) z kolei jest najlepszym komiksem superbohaterskim we wszechświecie; postacie z Marvela, DC i innych chowają się przed nim - dosłownie i w przenośni :)


Czekaj, czekaj, ja widzę, że z Ciebie jest wielki miłośnik komiksów! Jak miło! To dlatego "Leanne" tak przypadła Ci do gustu! No, tym Sinistrem i Dexterem trzeba się zainteresować... Gdy wyjdzie V tom, pewnie się uśmiechniesz wspominając te nazwy... Gratuluję bloga.

fomoraig napisał(a):Torkil nie ma, ale mógłby mieć 8)


Mógłby.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Przywitania! :)

Postprzez Jedenastka » 11 stycznia 2011, o 20:38

fomoraig napisał(a): No i to jest właśnie be. Świadomość zbiorowa.
Czy ja wiem czy be?
Ja to nazywam towarzystwem wzajemnej adoracji, owczym pędem, grupą wsparcia.
Instynktem stadnym.
Marcin Przybyłek napisał(a):O, czyli właśnie dlatego warto jeździć do Wrocławia.

A jaka ładna starówka... ;)
fomoraig napisał(a): Torkil nie ma, ale mógłby mieć 8)

Nie krępuj się. Czuj się jak u siebie w domu ;) . Powiedziałeś "A" to kontynuuj...
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Przywitania! :)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 11 stycznia 2011, o 20:44

Jedenastka napisał(a):Nie krępuj się. Czuj się jak u siebie w domu ;) . Powiedziałeś "A" to kontynuuj...


Jedenastko, proszę Cię :). Wystraszysz Fomoraiga ;). Co prawda Fomoraigowie to były naprawdę straszne demony, ale nie wiem, czy ten nasz jest podobnie groźny ;).

Edit: przed chwilą zobaczyłem avatar nowego forumowicza, Innocent Civiliana... To będzie poważny użytkownik. Twarz - jeśli się nie mylę - z najnowszego Deus Exa... Robi wrażenie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Przywitania! :)

Postprzez InnocentCivilian » 11 stycznia 2011, o 20:47

Kacper "Malutki" Urbański.
Fantastyką interesuję się od dłuższego czasu. Jestem także fanem cyberpunku i futurystyki w każdej postaci. Z serii Gamedec przeczytałem tylko pierwszą część bo Martius nie chce mi pożyczyć 2 :mrgreen: .
Pozdrawiam wszystkich użytkowników, a w szczególności Lamę i Marcina.
Avatar użytkownika
InnocentCivilian
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 stycznia 2011, o 20:27

Re: Przywitania! :)

Postprzez Jedenastka » 11 stycznia 2011, o 20:50

fomoraig, proszę Cię, nie bój się mnie.

Nie jestem taka straszna na jaką wyglądam :mrgreen: .
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Przywitania! :)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 11 stycznia 2011, o 21:16

Cześć Innocent :).

- Maryyysia! Jest spora kompania, więc dla wszystkich: po czterdzieści cebrzyków kopytek z gulaszem, po sześćset sześćdziesiąt sześć pierogów z farszem mięsnym, kapuścianym i grzybowym w proporcjach równych, po osiemset dwadzieścia dwie pyzy z mięsem z omastą skwarkowo cebulową, piwo w objętości ośmiu litrów na łebka, oraz enzymy raz!

Teraz będziemy mili.

Za oknami noc, skrzy się Warsaw City. Dzisiaj na pewno wpadnie Pauline (i zapłaci ;)).

Uwaga, idzie Marysia...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Przywitania! :)

Postprzez Ceviliel » 11 stycznia 2011, o 21:38

Ba, to nie spoiler. Wizytę Torkila u ojca, Baltazara, we Wrocławiu, opisałem w "Sztormie", ale w redakcji wycięto... Dlatego postaram się ten rozdział wydać, może w SFFiH..

Którzy to, którzy? :evilgrin: I gdzie mieszkają? :evilgrin:
Czułam, że mi tam czegoś brakuje :P I miałam naprawdę wku...złość, że o samym Wrocławiu to... nawet chyba słowa nie było (mogę nie pamiętać..). Tia, o ile treści książek nigdy nie pamiętam, o tyle emocje z czytania (zwłaszcza jak są silne) - zawsze. No to ja liczę, że gdzieś Ci się to uda wydać :) Jak nie, to zrobi się akcję "polscy autorzy czytają konwentowiczom do poduszki...podłogi, znaczy" :D Dobra, głupawka mnie zaczyna brać :P
Ceviliel
 
Posty: 113
Dołączył(a): 1 kwietnia 2010, o 20:59

Re: Przywitania! :)

Postprzez jot23 » 11 stycznia 2011, o 21:57

Witam kolejnych fanów... bardzo fajne avatary :D I widzę że będzie z kim pogadać jak nastąpi "Ludzka Rewolucja" ;)

Uff! Już myślałem że coś mi umknęło o rodzicach Torkila... jeśli tylko gdzieś będzie wydana rozmowa z ojcem, przeczytam.
Właśnie! Przypomniałem sobie, co do dodatkowych opowiadań, o 13. opowiadaniu o Torkilu, "Prośba"! Daaawno już ją dostałem i słówkiem nie pisnąłem... trzeba sobie poanalizować :D

Jeszcze chciałbym złożyć zażalenie... otóż kiedy dołączyłem do forum, nie pisałem tutaj nic, więc nie uraczono mnie żadnym specjałem Marysi... :(
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: Przywitania! :)

Postprzez MartiusMarsGradivus » 11 stycznia 2011, o 22:02

No to zażalenia możesz mieć tylko do siebie jot :P
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Przywitania! :)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 11 stycznia 2011, o 23:30

Nie bój się, Ceviliel, myślę, że SFFiH mi to wyda :)

Co do Jota - nie ma problemu ;)

- Maryyysia! Coś specjalnego dla Jota, naszego nadwornego detektywa literatury gamedekowej! Tak jest, krokiety w liczbie pięciuset dwudziestu, gołąbków osiemset oraz standardowych pierogów ze skwarkami tysiąc i jeden! A teraz uwaga, nie piwo, Marysiu, ale dziesięć szklanic Danielsa! Tak jest, weterana trzeba uczcić jednym z ulubionych drinków Torkila :).

Siadaj Jot i zajadaj. Ja się dosiądę.

Już wiemy, jak rozmawiać z Marysią...

Czekaj, w holowizji leci Tron XXXI ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Przywitania! :)

Postprzez Jedenastka » 12 stycznia 2011, o 08:02

Ceviliel napisał(a): Którzy to, którzy? :evilgrin: I gdzie mieszkają? :evilgrin:

Jak zajdzie potrzeba to Ci powiem, Siostro :evilgrin: .
Ceviliel napisał(a): zrobi się akcję "polscy autorzy czytają konwentowiczom do poduszki... podłogi, znaczy" :D

Nie zapomnij nam powiedzieć na forum gdzie i kiedy ;) .
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Przywitania! :)

Postprzez jot23 » 12 stycznia 2011, o 16:13

Ha! Dziękuję Marcinie, nareszcie mogę (z własnej winy później...) cieszyć się pełnym członkostwem forum... Obiad, czy co to było, naprawdę smaczny ;) Towarzystwo również bardzo miłe... ciekawe kiedy zjem coś z ekipą forum w realium? Bo na razie czuję się jak w grze, w dodatku muszę zmienić zasobnik, także wiecie, zaraz wracam ;)
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AlexEdum, AustinCopy, egiaxadun, Google [Bot], Ronaldlync, ThomasRom i 14 gości

cron