CGG czyli Computer Gamedec Game

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez jot23 » 6 lipca 2010, o 20:33

Może nie będzie tak źle ;) Wprawdzie 2 drogi gry są oparte na sile, ale podobno można całą grę zaliczyć skradając się i włamując się do systemów :D Do tego fakt że wzorem dla twórców jest głównie 1. część gry... i można się cieszyć i mieć nadzieję na znakomite RPG!
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 25 lipca 2010, o 13:18

Słuchajcie, wreszcie znalazłem chwilę czasu na prześledzenie tej dyskusji. Chyba już wiem, co mogę zaproponować, ale na razie ciągle czytam. Pewnie za pół godziny skończę...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 25 lipca 2010, o 15:26

Okej, przeczytałem całość.

Reasumując:

1. (Od końca). Ixolite, przekaż znak miłości ArtTurowi, ArtTuro, przekaż znak miłości Ixolite'wi. Widzę różnicę temperamentów, widzenia świata, nie widzę złej woli. I całe szczęście. Ixi jest analityczny i konkretny, ArtTuro wizyjno hurra'owy, nieco za bardzo "my way'owy"... Ale to nic, wychowamy go :).

2. Mamy dwa projekty:

a) Z Wariatusem rozmawiam już (w pewnej tajemnicy, prosił o to) od ponad roku. Wariatus zaproponował grę na Facebooka. Jestem przekonany, że jest to projekt, który DA się ogarnąć i zrealizować, i chociaż gra w założeniach nie będzie fajerwerkiem to i tak będzie przy niej masę roboty. Wariatus będzie naczelnym koordynatorem projektu FGG (Facebook Gamedec Game). Wariatus, tajne podforum jest stworzone. Jeśli chcesz, mogę Ci dać na nie namiary.

b) 3DGG (3D Gamedec Game). Tu sprawa jest inna, bo nie ma głowy naczelnej pilnującej projektu. To znaczy jest Art "Myway" Turo ;) i reszta. Chyba mam pomysł, jak to pogodzić, a jeśli się nie powiedzie, całkiem dorzeczna jest wizja, że jedna część zespołu pójdzie jedną drogą, Art drugą i zobaczymy, co kto osiągnie.

Oto jak to pogodzić. Zacznijcie myśleć, jak zrobić to, co opisuję. Oto słowo autora:

- Pomysl z Anachronoxa jest bardzo dobry.
- Widok TPP / FPP (żeby dobrze się czemuś przyjrzeć, niektórzy wolą FPP)
- Możliwość przełączania się zarówno w FPP jak i w TPP na widok bez szkieł (okularów, soczewek) i ze szkłami (widok "cyfrowy")
- Poruszanie się bohatera pieszo, w pneumobilach, aurokarach, tubach transportu publicznego (takich "pociągach"), w dżonkach, na platformach spacerowych
- Widok pneumobili TPP / FPP ( z możliwością pilotażu), w przypadku transportu publicznego (powyżej), tylko TPP, transport dzieje sie automatycznie, bez możliwości ingerencji w trajektorię lotu
- Możliwość wchodzenia do wnętrz tylko niektórych budowli
- Możliwość wchodzenia w sieć (np. z apartamentu, z Wieży Słonia, z centrów sieciowych - "kawiarenek sieciowych" :))
- Wyłanianie się z nicości Lee Rotha, który podpowiada, chroni, szydzi, mówi niedorzeczności
- Elementy walki - turówka a'la KOTOR nie jest złym pomysłem. Być może możliwy byłby wybór gracza - idziesz na żywioł i walczysz na ślepo, czy kombinujesz i walczysz metodycznie, turowo.
- Ekonomia. Postać musi zarabiać. Może dostawać zlecenia, może kupować przedmioty, lekarstwa, może kupować rzeczy od innych postaci.

Co moim zdaniem można zrobić tak konkretnie:

- 3-4 wieże (budowle) 3D dookoła głównego bohatera.
- Tło kilkuwarstwowe reszty miasta dookoła głównego bohatera
- 2-4 estakady (do spacerowania) + jedna dla tuby transportu publicznego (widoczny przystanek dla tej tuby); na jednej estakadzie przystanek dla aurokarów; na innej przystanek dla dżonek.
- Po estakadzie dla tuby jeździ tuba / zatrzymuje się / rusza
- przy przystanku dla aurokaru wisi aurokar
- Przy przystanku dla dżonek wisi dżonka
- Estakady są połączone (to "Węzeł Komunikacyjny") przeziernymi tubami z ruchomymi chodnikami.
- Postać może przechodzi pieszo między nimi.
jedna z estakad połączona jest z wieżą, gdzie jest w domyśle aparatament postaci. łączy się z dyskowatym parkingiem dookoła niej. Na parkingu jest jego pneumobil.
- Postać może tym pneumobilem polatać w małym obszarze między wieżami 3D, zaparkować w dokach przy estakadach, wsiąść do aurokaru (Aurokar robi wtedy z góry określoną pętlę i znowu dokuje w miejscu startu). Postać tak samo może wsiąść do dżonki i do tuby (tuba jeździ ruchem wahadłowym w lewo i prawo, pośrodku jest przystanek. Postać wchodzi, jedzie w lewo, tuba cofa się, postać wychodzi, tuba jedzie w prawo, wraca itd.)
- Postać może skakać, chodzić, biegać, zdejmować i zakładać okulary, sensować, w ograniczonym zakresie bić się
- Obok / nad postacią może pojawiać się Lee, i znikać, ale tylko w demo można go wywołać. W grze będzie się pojawiał sam z siebie.
- Postać może zmieniać ubrania / zakładać zbroję.
- Postać może pić alkohol :)
- Przy kupowaniu lotów aurokarem / innymi środkami transportu pojawia się menu transakcji.
Bonus:

Apartament??? To by było świetne. Salon + sypialnia + kuchnia + łazienka + garderoba + korytarz, którym można dojść na parking + szyba panoramiczna z widokiem na to, co powyżej :). W salonie KONIECZNIE łoże + hełm + kombinezon + wszystkie czynności niezbędne do wejścia w VR. Animacja, jak Torkil zakłada kombinezon, wchodzi w VR, interfejs w sieci.


Jak widze grę (wersja najnowsza :))

* Przygodówka FPP / TPP z elementami rpg (jak Deus Ex, BTW, świetne intro, jak System Shock), rozwój oznacza też coraz lepsze panowanie nad Lee. Być może w trakcie gry pojawiłaby się anielica, to także byłby rozwój postaci.
* Ważne będzie miasto. Ważny będzie main hero. Ważni bedą enpece. Pilotaż może dostarczyć wielu przyjemności, ale będą wyznaczone szlaki powietrzne. Wylot poza nie spowoduje szybką reakcję automatów policyjnych.
* Dookoła miasta będą linowce, za nimi - dżungla. W tej grze nie będzie możliwości wyjścia poza miasto.
* W grze będą pewnie dwie "prawdziwe" gry. Może Deep Past World + Speed Demons, albo inne. Oparte na tym samym silniku.
* Przygoda / intryga będzie zmuszała postać do wędrowania po mieście (The Nomad Soul) w poziomie i pionie, wchodzenia w te dwie gry / wchodzenia do niektórych budynków.
* Będą elementy erotyczne :).
* Będą świetne dialogi :).
* Będzie porywająca intryga :).
* Możliwość niszczenia czegokolwiek - nie. Nie w tej grze. To w części II / III. Tam Torkil zamieni się w Rana :).

Moim zdaniem warto zrobić takie demo, jak opisałem powyżej. To i tak będzie od groma roboty. jeśli jednak by się udało, można uderzać z nim praktycznie wszędzie.

I teraz tak: zrobię rysunek, jak to mogłoby ogólnie wyglądać. Jak zrobię, wrzucę tu. Podzielimy się: co kto może / umie zrobić. I zrobimy to :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 25 lipca 2010, o 16:00

Powiem to jako pierwszy , ale nie ostatni. Tego nam brakowało... Prztyczka w nos :D
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 25 lipca 2010, o 16:12

Wyedytowałem apartament. Chyba byłby niezbędny, bo tylko tam możliwe jest wejście w sieć (w tym demo). Dodam jeszcze element ekonomiczny.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 25 lipca 2010, o 16:50

Co do części gry, wcale nie musi być ich tyle ile książek, może być mniej jak i więcej... Chyba nie chcemy przezywac tego samego co czytaliśmy na ekranie, to była by liniowość ;/ Ale na przykład co do wchodzenia do gier. Moim zdaniem było by dobrze gdyby po na przykład wygraniu iluś tam wyścigów albo jak wejdzie się na któreś miejsce w tabeli, otrzymywało by sie zlecenie w stylu: " Widzę , że dobrze pan jeździ mam nadzieje , że mi Pan pomoże" i takie tam.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 lipca 2010, o 09:15

To jest, Lamas, świetny pomysł!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 lipca 2010, o 10:25

Aha, byłem ponad tydzień temu w Gdańsku na Zjeździe Twórców Gier. Mam nadzieję, że zarzucony tam haczyk z przynętą przyniesie jakiś cenny owoc... morza ;) w postaci zdolnego programisty w liczbie 1 bądź 2... :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 26 lipca 2010, o 21:19

Bardzo chętnie przyłączę się do pracy z wariatusem, co do drugiej części jak najbardziej ok, jak będzie bardziej sklarowane, kto co jak, to mogę zasięgnąć języka w celu organizowania pomocy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Powers » 14 sierpnia 2010, o 23:37

Jeśli mi się uda, załatwię wam jednego zdolnego programistę (obiecać nie mogę) ;) A co z grafikami ? tych nie potrzebujecie ? ;d
Avatar użytkownika
Powers
 
Posty: 55
Dołączył(a): 25 maja 2010, o 20:04

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 16 sierpnia 2010, o 16:00

Grafików potrzebuję permanentnie...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Powers » 16 sierpnia 2010, o 22:07

Hmm...o grafików może być nawet łatwiej, mam kilku znajomych których być może zainteresuje :) Z tym, że ważne jest też co ma zostać "narysowane" czy to będzie grafika 3D cz tez zwykła rastrowa ;)
Avatar użytkownika
Powers
 
Posty: 55
Dołączył(a): 25 maja 2010, o 20:04

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 17 sierpnia 2010, o 06:13

Marcin, określ się dokładniej do czego i co to ma być ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 17 sierpnia 2010, o 07:28

Ja też czekam na jakieś info. odnośnie tego co miało by być robione przez Grafików.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 24 sierpnia 2010, o 02:36

Wiem, post pod postem, ale nikt nie spamuje. Cos ucichło, a było tak goraco ostatnio ..... Teraz chyba wszyscy wstrzymali oddech i czekają aż wypowie się szef, Am I Right?
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości