CGG czyli Computer Gamedec Game

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 10 czerwca 2010, o 22:51

To wy sypiacie? :) Farciarze :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 11 czerwca 2010, o 00:25

Ktos musi pracować... by inny mógł spać ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 11 czerwca 2010, o 00:38

Jak nie jak tak, coś udało ci się wyszperać, bo ja mam ostatnio mały deadline... :(
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 11 czerwca 2010, o 01:05

bylem zajety caly dzien. Drukarnia, ludzie do rozwieszania plakatow i moja praca pochłonęły mi cały dzień ( Wiesz.. jutro akcja dyskoteki ;).
Dopiero teraz mam chwile na szklaneczke Dannielsa i faję ;) Ok 3 przechodzę w poz. horyzontalną ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 11 czerwca 2010, o 13:54

Co do grym to kminiłem dużo i racja... Projekt z shooterem narazie może poczekać, lepiej zająć się przygodowym:)
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 14 czerwca 2010, o 10:45

Temat ucichł,czekam na info na temat gry na fb, co do produkcji 3d też brakuje ustaleń, co dalej robimy i na czym?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez wariatus » 15 czerwca 2010, o 00:08

Witam,

Przepraszam wszystkich za brak informacji z mojej strony. Niestety nie jest to dla mnie dobry okres na zwiększoną działalność, bo liczba prowadzonych przeze mnie projektów naprawdę przekracza masę krytyczną.

Ale do konkretów.

Jest pomysł, by stworzyć przeglądarkową grę kierowaną na portale społecznościowe, na początek Facebooka. Aby maksymalnie ograniczyć koszty pierwsza wersja byłaby bardziej w stylu Mafia Wars niż Farmville, chociaż mam koncepcję jak stworzyć mechanikę gry, która bardziej odpowiadałaby GameDecVerse.

Dla osłody dodam, że jedną z pierwszych rzeczy, jaką oprócz podstawowego gameplayu chciałbym dodać, to flashowe minigierki pozwalające na branie udziału w określonych grach (znacie książki, domyślcie się jakie wyścigi można by robić ;)). Ale to melodia przyszłości.

Gdyby ktoś był w Poznianiu w zeszłym tygodniu na mojej prelce (a może ktoś był - tak to ja jestem tym nieśmiałym kolesiem od Facebooka) to by wiedział, że ciężar kosztu tego typu gier nie leży po stronie początkowej fazy produkcji, ale zaczyna się tak naprawdę po wypuszczeniu gry, kiedy trzeba szybko reagować na potrzeby graczy. A że na Facebooka jest dużo gier, to żeby zrobić grę fajną, to trzeba mieć graczy... czyli trzeba szybko reagować. A to kosztuje.

Nie jest też do końca prawdą to, co pisał ArtTuro, że na gierkę we flashu nie trzeba serwerów :) Zawsze trzeba gdzieś ten pliczek położyć. A do tego jakieś dodatkowe assety (levele, itemy, monstery, bossowie, itd), które też nie mogą być w całości ładowane do browsera, bo po czas ładownia odstraszy nam potencjalnych odbiorców.

Jak widzę organizację projektu: grupa osób wyłoży kasę (i tu już moja głowa, żeby kasa była). Za tą kasę ta grupa będzie wymagać zysków (i tu już moja głowa, żeby projekt poprowadzić tak, żeby te zyski były szanse wygenerować). Natomiast ideą projektu jest zrobienie gry, z której fani GameDeca będą czerpać przyjemność (a nie szmirowatej adaptacji jak to się często zdarza przy robieniu gier na określonym IP). Zakładam więc, że każda osoba chcąca pomóc (czy to jest grafik, czy programista, czy marketingowiec, czy spamer forumowy (oj tak, tacy też są cenni) czy nolive chcący tylko grać/testować) znajdzie dla siebie miejsce w projekcie. Jak będzie kiedyś z czego takie osoby wynagradzać, to będą wynagrodzenia. Ale nic nie można obiecać, i chcę żeby to było jasno powiedziane, żeby nikt potem nie miał pretensji.

W piątek mam kolejną turę rozmów z inwestorem. Między innymi dlatego jestem taki zagoniony, bo oprócz standardowej pracy (i przygotowywania konwentu w lipcu) muszę jeszcze na piątek zrobić prezentację. Proszę więc o wybaczenie - jak tylko złapię oddech, to na pewno zacznę regularnie spamić.

Z drugiej strony - jest tutaj dużo fajnej gadki na temat robienia innych projektów (przeciwko którym nic nie mam, poza brakiem przekonania i umiejętności z mojej strony). Za dużo projektów w jednym wątku na pewno nie pomoże w komunikacji. Dlatego (nie był to główny powód ;)) większość rozmów dotyczących tego projektu chciałbym prowadzić na innym forum (zamkniętym) o które już poprosiłem administrację. Mam nadzieję, że sprawa niedługo zaistnieje :)

To na razie wszystko. Chętnie odpowiem na wszelkie inne pytania.

A to może na jedno - tak mam kwalifikacje (wszelkie za wyjątkiem graficzno-muzycznych) do robienia gier.
Piotr
wariatus
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 18:29

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 15 czerwca 2010, o 15:20

Jestem za:) Mogę być no-lifem , czy jak kto woli low-lifem XD Osobiście lubię pomagać i podkreślę już teraz nieodpłatnie :D Gra to przyjemność :) Chyba , że będą potrzebne jakies fundusze to się cos wyskrobie, albo raczej wyszpachluje.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 15 czerwca 2010, o 19:14

Czekamy na konkrety, a teraz idę czytać 4 tom :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 16 czerwca 2010, o 10:22

Spuki, nie idz. opowiem ci w 3 zdaniach ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 16 czerwca 2010, o 22:08

:) Miiiilllcz grzeszniku :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Powers » 20 czerwca 2010, o 23:38

Dawno mnie tu nie było...byłem ostatnio nieźle zabiegany ale straty już nadrobione. Z tego co wyczytałem...cóż...plany wielkie ;] i wygląda na to, ze przy odpowiedniej organizacji możliwe do zrealizowania...wywnioskowałem także, iż jestem tu prawdę mówiąc amatorem ;D W każdym razie jeśli projekt gry ruszy, moje umiejętności graficzne (przy waszych prawdopodobnie byle jakie ;p), pomysły dotyczące gry oraz marketingu no i oczywiście spamowanie...należy/ą do waszej dyspozycji ;]. Teraz mam więcej wolego czasu więc zamierzam częściej się tu wypowiadać...mam nadzieje, że nie zrobię z siebie wielkiego idioty a przy okazji czegoś się od was nauczę... :D
Avatar użytkownika
Powers
 
Posty: 55
Dołączył(a): 25 maja 2010, o 20:04

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MartiusMarsGradivus » 6 lipca 2010, o 09:53

http://www.youtube.com/watch?v=i6JTvzrpBy0
Przypomina wam to coś ? xD Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy.. GAMEDEC ! Bohater pijący whiskey i ten fragment jak podchodzi do okna z widokiem na całe miasto xD
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 6 lipca 2010, o 10:33

hahah a to:

Obrazek

brakuje tylko tych przewodód dookoła postaci ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 6 lipca 2010, o 20:28

Płakać się chce z kolejnej klimatycznej gry robią napierdzielankę na konsole...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości