Strona 1 z 2

Starcraft

PostNapisane: 1 listopada 2006, o 19:51
przez Gargulec
Arcydzieło Blizzarda. Genialne zbalansowanie ras i fenomenalny tryb multiplayer. Świetny singile. Grafika jednak już niedzisiejsza, niestety. A jak wy odbieracie stara?

PostNapisane: 2 listopada 2006, o 21:42
przez Lafcadio
Dobrze. Właściwie tak dobrze, że chyba sobie kupie oryginał, przejdę i zacznę grać po Sieci.

PostNapisane: 4 listopada 2006, o 11:00
przez Gargulec
Ej... nie prubój mi nawet powiedzieć, że twój Starcraft jest piratem. Bo się obrazę:P

PostNapisane: 4 listopada 2006, o 11:54
przez Lafcadio
Ja nie mam Starcrafta wcale ;p

PostNapisane: 4 listopada 2006, o 12:51
przez Gość
:-? A to co innego. Sorki

PostNapisane: 5 listopada 2006, o 15:13
przez MARTIN ANN DRIMM
Miałem, grałem, skończyłem kampanię Terran, Zergów, Protossów urwałem. W tym czasie miałem marny dostęp do sieci więc nie poznałem gry od tej strony. Zniechęcony nietrójwymiarową grafiką zamieniłem się z kolegą na jakiś inny tytuł, nie pamiętam jaki.

PostNapisane: 5 listopada 2006, o 18:20
przez Gargulec
Singiel w starze to po prostu NIC. W tej grze chodzi o multi. Genialne multi. Jak sobię przypomnę oblężenie Helmowego Jaru a'la starcaft, to serce mi się podnosi!

PostNapisane: 3 stycznia 2007, o 03:05
przez Dragon_Warrior
Gargulec napisał(a):Singiel w starze to po prostu NIC. W tej grze chodzi o multi. Genialne multi. Jak sobię przypomnę oblężenie Helmowego Jaru a'la starcaft, to serce mi się podnosi!

no nie wiem czy takie nic ...
Moim zdaniem jedna z najlepiej skonstruowanych kampanii ... 27 misji podstawki i 16 (czy 24?) dodatku (+bonusik o hybrydach) zawierają tak skondensowaną fabułę i bogactwo świata że do tej pory się dziwie że nikt ekranizacji jeszcze nie robi ... (tylko na miłość boską nie Uwe ...)

PostNapisane: 15 stycznia 2007, o 21:08
przez Theeck
w istocie jest to prawdziwe arcydzieło, chyba ponadczasowe. Wspaniała kampania, rewelacyjny multi, piękna jak na owe czasy grafika. Funkcjonalny interfejs, zróżnicowane (i to jeszcze jak !) strony konfliktu, niesamowite odgłosy jednostek (zwłaszcza po kilku kolejnych kliknięciach :P), doskonale pasująca do strategii kosmicznej i we właściwych momentach patetyczna muzyka, porywające cut scenki - czegóż chcieć więcej ? Gra zarazem trudna (w multi przeciwko ludziom) jak i łatwa do opanowania, bo nie przekomplikowana jeśli chodzi io liczbę opcji, ulepszeń, jednostek, wielkość map. Po Nim (to nie jest literówka :P) jakoś żaden rts nie wydaje mi się godny zainteresowania na dłużej.

tak nawiasem mówiąc to wciąż zdarza mi się namówić kogoś na partyjkę po LAN-ie. Oczywiście umiejętności już nie te co dawniej, ale emocje wciąż te same.

w mojej ocenie to bezdyskusyjnie jeden z kamieni milowych rozwoju gier, a rts-ów w szczególności. Jedno z niewielu 10/10 jakie w pełni zasłużenie można przyznać grze.

Gamedec napisał(a):Miałem, grałem, skończyłem kampanię Terran, Zergów, Protossów urwałem. W tym czasie miałem marny dostęp do sieci więc nie poznałem gry od tej strony. Zniechęcony nietrójwymiarową grafiką zamieniłem się z kolegą na jakiś inny tytuł, nie pamiętam jaki.

jak przeczytałem te zdania po raz pierwszy to ... nie wierzyłem własnym oczom. Zwłaszcza, że Gamedec gra w rts-y, bo zachwyca się na forum gameloga W40k.

a przecież powiadam Wam - nie jest prawdziwym Gamedekiem ów, który w StarCrafta nie grał :P. A owi, którzy grali a nie zachwycili się po stokroć potępieni będą, a wstęp do Valhalli graczy wzbronion im będzie.

te rush-e Zergów z jednej strony, nerwowe budowanie pierwszego bunkra i wyczekiwanie z drugiej .................... Dlaczego dziś już nie robi się takich gier {tu słychać pochlipywanie} ;)

PostNapisane: 16 stycznia 2007, o 10:41
przez Dragon_Warrior
Jedno z niewielu 10/10 jakie w pełni zasłużenie można przyznać grze.

Tyle że tak naprawde noty typu 10/10 można z czystym sumieniem przyznawać dopiero kilka lat po premierze ... kiedy to juz z kolei grafika nie zachwyca ;) Inaczej dochodzi to takich 'jaj' jak były swego czasu w CDA kiedy to 3 gry miesiecznei potrafiły maxa dostać ;)


A wracajac do Starcrafta to właśnie połączenie fabuły i cutscenek było niegdyś potęgą Blizzarda ... niestety ostatnio wybrali łatwiejszą kasę więc kolejnego Starcrafta, Xel-Nagi i hybryd możemy się już niestety nie doczekać :cry:

A głosy jednostek tam rzeczywiście były najbardziej klimatyczne ... Kilka dni temu uśmiałem się zresztą do łez jak grając w Stronghold Legends zauważyłem, że głos giganta jest czymś w rodzaju parodii/naśladowania Protosów ;)

PostNapisane: 17 stycznia 2007, o 12:05
przez Theeck
D_W napisał(a):A wracajac do Starcrafta to właśnie połączenie fabuły i cutscenek było niegdyś potęgą Blizzarda ... niestety ostatnio wybrali łatwiejszą kasę więc kolejnego Starcrafta, Xel-Nagi i hybryd możemy się już niestety nie doczekać :cry:
nie strasz proszę, bo StarCraft 2 to gra, na którą czekam już od paru lat :evil:

D_W napisał(a):Inaczej dochodzi to takich 'jaj' jak były swego czasu w CDA kiedy to 3 gry miesiecznei potrafiły maxa dostać ;)
a tak właściwie to jaką ocenę w CDA czy w ŚGK dostał StarCraft ? W owych zamierzchłych czasach czytałem tylko SS, wiec nie wiem, ale to chyba nie była 10 ?

PostNapisane: 17 stycznia 2007, o 21:32
przez Dragon_Warrior
czeka pewnie i z milion ...
ale póki co 8 milionów płaci za WoW'a ...

Z tego co pamietam to w SGK nie dostała maksymalnej ...
za grafiki 4,5/5 i chyba za dzwiek podobnie ale glowy nie dam musial bym kiedys poszukac ...

PostNapisane: 18 stycznia 2007, o 20:36
przez Theeck
z ciekawości sprawdziłem, że w Sikrecie gra dostała tylko 9/10. No cóż, nic dziwnego, że SS zniknął z rynku skoro nie potrafili rozpoznać arcydzieła :P

PostNapisane: 19 stycznia 2007, o 17:31
przez Lafcadio

PostNapisane: 25 stycznia 2007, o 11:28
przez Dragon_Warrior
niestety sam rozumiesz jak wieloznacznie można to interpretować ...