Filmy nie tak znane

Rozmowy o kinie, filmach i tym podobnych.

Moderator: Ekipa Forum

Postprzez Slaine_Mc_Roth » 23 listopada 2006, o 13:07

Marcinek, mówiłem Ci że Equilibrium jest filmem wartym obejrzenia - ale dla weższej niż Matrixowa publiczność. No ale jak widać - opinie sobie a muzom. Film ciekawy - i dość spójny jeśli chodzi o konstrukcję. Marcinek ogarnij się i obejrzyj żebyś mógł rzeczwo porozmawiać. :lol:
Avatar użytkownika
Slaine_Mc_Roth
 
Posty: 13
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:14

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 23 listopada 2006, o 13:09

Tak, o, Slaine, pamiętam, pamiętam. Obejrzę. Może jak będę wracał jutro ze szkolenia, to wstąpię do Media Marktu. O ile będzie jeszcze otwarty :-?

BTW, Slaine, zagłosuj w ankiecie na najlepsze opowiadanie / rozdział. Rozumiesz, o co chodzi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 listopada 2006, o 13:52

Wczoraj widziałem na kanale + bardzo ciekawy film, do którego obejrzenia gorąco zachęcam.

Tajemnicze wyprawy Jaspera Morello

Rzecz jest animowana, trwa 26 minut. Użyto animacji komputerowej (głównie do przedstawienia powietrznego statku), i standardowej, dosyć zresztą uproszczonej. Postacie pokazane są bardziej jako cienie niż rysowane figury. Całość sprawia przez to wrażenie nieco magiczne - jakby niebo było nieustannie zachmurzone, nomen omen w niebie, czy raczej w powietrzu wszystko się rozgrywa. Lądy to wyspy dryfujące w przestworzach. Klimat jest jakby steampunkowy: wielki okręt, gdzie główna część akcji się rozgrywa to kupa żelaza, kratownic, dźwigni, przekładni, kół zębatych, przód kadłuba przypomina pancerniki z pierwszej wojny światowej. Główny bohater - Jasper Morello - jest nawigatorem i umie poruszać się w tym dziwnym świecie - co więcej, umie prowadzić wielkie okręty. Interesujące głosy postaci, hipnotyzujący klimat, fabuła też dosyć smaczna. Film nietypowy, fajny, mówiąc krótko "nasz". Szkoda, żeby przeszedł bez echa.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Nexus » 26 listopada 2006, o 15:19

Ja dorzucę "Last Exile". Serial anime z bardzo silnym akcentem steampunkowym. Wciągnął mnie na cały jeden weekend. Miałem to szczęście, że rodzina wybyła, bo obejrzenie 26 odcinków mogłoby być problemem. Wielkie okręty latające w powietrzu, małe zwrotne samolociki, wszystko wzorowane na początek rewolucji industrialnej. Urzekły mnie strzelby parowe. I latanie... powietrze - mój żywioł. Ciekawa fabuła. Świetne CGI.
Ostatnio edytowano 26 listopada 2006, o 16:51 przez Nexus, łącznie edytowano 1 raz
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 listopada 2006, o 17:02

Ciekawe. Słabo znam anime. Appleseed razi mnie okropnymi niekonsekwencjami psychologicznymi (czy to jest w ogóle anime?). Wizja dziewczęcia o wybujałych kształtach, będącego zimną zabójczynią i czułą przyjaciółką jest tak niespójna, że aż drażniąca. A może to tylko jedna taka wizja, różna od głównego nurtu anime, nie wiem. Tristia to z kolei bajka dla dzieci. Nieomal, bo jest scena, gdy animatorka ruchów superrobota zawiaduje jego akcjami w stroju bikini. Elisium jest baaardzo słaby. Trochę obrazków. Spirited Away, Księżniczka Mononoke i Ruchomy zamek Hauru to nie anime z kolei, a filmy znakomite.

Jeśli chodzi o typowe anime, widziałem tylko jakieś kawałki i szczerze mówiąc obok kilku złych, sporo było ciekawych. Nawet bardzo ciekawych. Jakieś wizje potężnych miast, dziwnych, milczących bohaterów...

Z trzeciej strony niepokoi mnie ten kierunek, bo mam wrażenia, podejrzenia, obawy, że podłączanie tak silnych seksualnych konotacji do dziewczynek może być szkodliwe dla dziewczynek właśnie - tych realnych.

No nie wiem. Gdzie można ten serial obejrzeć? Może się przekonam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Lafcadio » 26 listopada 2006, o 18:13

Marcin Przybyłek napisał(a):Appleseed razi mnie okropnymi niekonsekwencjami psychologicznymi (czy to jest w ogóle anime?)

Jest. Anime to z definicji japońska animacja, więc chyba się definicyjnie zgadza ;]
Appleseed jest dobry jako komiks. Najlepszy komiks jaki Shirow narysował. Lepszego jego nie widziałem i nie czytałem, a czytałem więcej niż jest na polskim rynku ;]

Marcin Przybyłek napisał(a):Wizja dziewczęcia o wybujałych kształtach, będącego zimną zabójczynią i czułą przyjaciółką jest tak niespójna, że aż drażniąca.

No, jest takich cała masa. Równi goście, którzy mordują z zimną krwią :D
Japończycy słyną z takich spłaszczeń psychologicznych. Choć wielu uważa, że bohaterowie są realistyczni. Jak dla mnie nie są, są tylko sympatyczni i nikt na resztę nie zwraca uwagi :D Ale wyjątki się zdarzają, na szczęście.

Marcin Przybyłek napisał(a):Gdzie można ten serial obejrzeć?

W TV na elitarnych kanałach albo dzięki takim osiągnięciom jak P2P.

Z anime mnie urzekł ostatnio Jin-roh: The Wolf Brigade. Intrygujący, nie ma tych "cochwilowych" i w dodatku nieco nachalnych elementów humorystycznych. Symbolika i nawiązania za to bardzo widoczna. Choć nie tak nachalna jak w Matryksie, inspirowanym chyba
Innocence: Ghost in the Shell 2 obejrzałem obowiązkowo. Dobre było 20 minut, gdzie była mowa o dalszych losach bohaterów. Końcowa jatka też fajna. Połowa filmu, gdzie ludzie gadają na filozoficzne tematy, które mało kogo obchodzą kojarzą mi się z dawno oglądanym "Stalkerem" Tarkowskiego, na którym wręcz się wynudziłem. I przez większość Innocence też ;] Tarkowski to chyba jeden z ulubionych reżyserów Oshii'ego ;]
Tyle na ten temat ;]
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez Nexus » 26 listopada 2006, o 19:51

Marcin, "Last Exile" będziesz miał :D
Lafcadio, nie zgodzę się z Tobą co do GITS 2: Innocence. Oglądałem go tydzień temu, by w końcu uzupełnić mój brak w uniwersum GITS'a (wszystko pozostałe już widziałem, lub czytałem - GITS 3: Solid State Society czeka :D ). Zostałem wgnieciony w fotel. Dosłownie. Może za mocno bas chodził na moim zestawie Dali, ale wizualnie... nie spodziewałem się czegoś takiego. Nie byłem przygotowany na taką ucztę. W wywiadzie na drugiej płytce, Mamoru Oshii nie krył swojej fascynacji Blade Runner'em. I to widać. Bardziej niż w pierwszym Ghost In The Shell skorzystał z wizji świata BR. A lot w dzielnicy industrialnej, to praktycznie kopia sceny z płonącymi kominami w BR. Filozoficzne wstawki są mocno osadzone w obrazie i na mnie mocno działały.
Jak dla mnie cała seria filmów plus dwa sezony GITS'a i komiksy to najlepsza anime i manga jaką widziałem i czytałem.
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lafcadio » 26 listopada 2006, o 20:06

Nexus napisał(a):ale wizualnie... nie spodziewałem się czegoś takiego. Nie byłem przygotowany na taką ucztę.

Mówiłem głównie o treści ;] Wizualnie faktycznie dobre. Ale ja bym raczej zwrócił uwagę na wizualizację kiedy by była koszmarna ;]
Drugiej płytki niestety nie miałem, dostałem suchy film.
Filozoficzne wstawki podobają mi się bardziej w książkach niż w filmach. A w filmach to przeważnie wtedy jak jakoś wynikają z losu bohaterów itp.
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 listopada 2006, o 20:18

Hm.... Z tego wynika, że trzeba zobaczyć Ghost in the shell. Nie widziałem ani kawałka. Gdzie to można kupić? :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Lafcadio » 26 listopada 2006, o 20:22

Jedynke w sklepach, dwójkę w imporcie, serial w sklepach, komiks w jpf'ie albo na allegro.
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 listopada 2006, o 20:28

W Media Markcie nie wiedzą co to "Ghost in the shell". Może w EMPiKach?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Lafcadio » 26 listopada 2006, o 20:30

Merlin napewno wie, jeśli chodzi o jedynkę i serial. W JPF może jeszcze mają niektóre (z trzech) komiksów.
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez Nexus » 26 listopada 2006, o 21:46

Jedynka (film) została wydana przez IDG w serii Kino Domowe, pierwsza seria właśnie kończy się ukazywać, również wydana przez IDG (całość można zamówić u nich), drugi film tylko na zachodzie, druga seria również. Trzeci film dopiero miał emisję w japońskiej płatnej telewizji. Trzy komiksy ukazały się w Polsce w dosyć limitowanej liczbie.
Zajrzyj tutaj: GITS 1st GIG
i tutaj Ghost In The Shell - movie
Poza tym zawsze mogę Ci pożyczyć całość :mrgreen:
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lafcadio » 26 listopada 2006, o 21:54

Nexus napisał(a):Trzeci film dopiero miał emisję w japońskiej płatnej telewizji.

Szczegóły proszę.

Jest wydanie limitowane DVD jedynki. Z dodatkami, dlatego tak nęci ludzi.
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez Nexus » 26 listopada 2006, o 22:02

Ależ proszę bardzo :D
GITS 3: SAC - Solid State Society
Czekałem z obejrzeniem, bo GITS 2:Innocence był w kolejce...

Co do GITS 1... o jakiej wersji piszesz? Mam taką z dodatkami, ale nie wiem, czy to to...
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości