Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Rozmowy o kinie, filmach i tym podobnych.

Moderator: Ekipa Forum

Co ciekawego ostatnio ogladałeś/kupiłeś/zdobyłeś.

Postprzez mawete » 19 kwietnia 2007, o 13:59

Jakie filmy ostatnio oglądałeś lub dopadłeś w swoje ręce. Napisz coś o nich.
Protexisi me Deus a conventu malignantium:
a multitudine operantium iniquitatem.
Avatar użytkownika
mawete
Moderator
 
Posty: 751
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 19:03
Lokalizacja: Lublin

Postprzez mawete » 19 kwietnia 2007, o 14:02

Kupiłem sobie dzisiaj "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" - wieczorem zasiadam przed telewizorem.
Oglądałem ostatnio "9 POTA" w wersji oryginalnej. Stwierdzam, że dubbing nie oddaje sytuacji i zupełnie zmienia odbiór filmu.
Protexisi me Deus a conventu malignantium:
a multitudine operantium iniquitatem.
Avatar użytkownika
mawete
Moderator
 
Posty: 751
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 19:03
Lokalizacja: Lublin

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 25 kwietnia 2007, o 08:39

Obejrzałem "Kupca weneckiego" w Canal +. Znakomicie oddane realia, oczywiście Shakespeare, oczywiście Al Pacino i Jeremy Irons. Film baaaardzo ciekawy, i niepoprawny politycznie, co bardzo mi w nim odpowiada :mrgreen: Polecam :) (co prawda psikus, który damy robią swoim partnerom ociera się o sadyzm, ale darujemy panu Williamowi).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez joe_cool » 25 kwietnia 2007, o 19:27

a ja ostatnio dorwałam serial "dexter". tytułowy bohater jest laborantem policyjnym, który zajmuje się analizą krwi i śladów krwi na miejscu przestępstwa, a w czasie wolnym "wyrywa chwasty" - seryjnie :mrgreen: obejrzałam jeden odcinek i podoba mi się bardzo :thumbup2:
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez olivier » 25 kwietnia 2007, o 21:23

spodobaja ci sie kolejne. serial jest bardzo dobry. ma byc podobno druga seria...
BETA - Alter Ego
Avatar użytkownika
olivier
 
Posty: 342
Dołączył(a): 1 stycznia 2007, o 17:54

Postprzez joe_cool » 26 kwietnia 2007, o 15:13

podobno już we wrześniu :D
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lokje » 26 kwietnia 2007, o 22:04

A ja z zupełnie innej beczki. Poczta Polska raczyła wreszcie mi donieść R- B- Hooda, najnowszą komedię Chana Jackiego. Obejrzałam i z zachwytu nie umarłam. Znaczy- pośmiałam się, bo on zawsze coś śmiesznego w film wplecie. I tyle. Kiepskie filmy od paru lat wypuszcza, no, wiadomo, ale zawsze jakieś emocje u mnie wywoływał a tym razem zero, nul, nic, nawet ramionami mi się nie chciało wzruszyć.
A skoro już przy skośnych oczach jesteśmy- wczoraj obejrzałam Nieśmiertelnego numer cztery, głównie dla Donniego Yena. To się kupy nie trzymało, choć kupy nie chcę tutaj obrażać. Pamiętam część pierwszą, genialną muzykę, świetnego Kurgana i sens, SENS opowieści. Przy czwórce widziałam tylko ruszające się obrazki. Dotrwałam do końca, wyłączyłam telewizor i wzniosłam oczęta do nieba, żeby mi się to nie przyśniło.
sleep is the best meditation
Avatar użytkownika
lokje
 
Posty: 231
Dołączył(a): 14 grudnia 2006, o 19:50
Lokalizacja: Nowodwory

Postprzez Lafcadio » 2 maja 2007, o 23:20

Zatoichi czyli spaghetti western po japońsku :) Ogólnie sympatyczny film, no bo co tu dużo powiedzieć? Że japońskie kino samurajskie zapełnia braki po ledwie obecnym kinie fantasy? :D W sumie to chyba tylko tyle mi do głowy przychodzi ;]

PS
Dobry, zły i brzydki. Dobre, proste kino. Sympatycznie wykonane, fajnie nakręcone :) I ta muzyka. Bierze mnie za każdym razem. No, może poza powtarzanym w kółko motywem przewodnim, który po jakimś czasie zaczyna irytować.
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez Materius » 8 maja 2007, o 17:20

Lafcadio napisał(a):Dobry, zły i brzydki[/b

Bardzo fajny film
Ja zdobyłem [b]linię czasu to dopiero jest coś
Nobody is perfect. My name is Nobody.
Avatar użytkownika
Materius
 
Posty: 220
Dołączył(a): 24 stycznia 2007, o 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Elmi » 21 maja 2007, o 22:09

Sotatnio obejrzałem: Pulp Fiction, Kill Bill Vol. 1&2 i Rezerwowe Psy -> kolejność chronologiczna ale także w kolejności od najlepszego do najgorszego.

Wszystkie trzy mi się podobały (Kill Bill traktuje jako całość). Tarantino umie mieszać w chronologii, poczucie humoru w jego filmach mnie rozbraja a przy tym gra aktorska stoi na wysokim poziomie we wszystkich jego dziełach.

Pulp Fiction to Tarantino w szczytowej formie. Stawiam, że w walizce był Royal z Serem :mrgreen:

Kill Bill to już coś z nieco innej bajki (ale przy tym Tarantinowskie jak holera) - głupi jak but i bardzo brutalny - ale w tym wszystkim bardzo zabawny i tak miało być. Lekka, łatwa i przyjemna (dla niektórych ;) produkcja. Trzeba przyznać, że biją się wyśmienicie.

Rezerwowe psy

Przy tym filmie nudziłem się chyba najbardziej. Nie jest zły, ale jakoś tak wszystko się w nim wolno wlekło. Może gdybym obejrzał go przed Pulp Fiction bardziej by mi się spodobał. Mimo wszystko warto zobaczyć. Jest w nim parę nawiązań do Pulp Fiction.

Oprócz stuffu Tarantino

Człowiek Pies - Ciekawy... Warto zobaczyć dla scen walk (kamerzyści wykonali swoją pracę wybitnie) ,ale również dla dobrego scenariusza. Nie nudziłem się ani minuty.
Avatar użytkownika
Elmi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 kwietnia 2007, o 22:07

Postprzez Lafcadio » 25 maja 2007, o 16:40

Strings czyli Zemsta Hebalończyka czyli film o kukiełkach z techniką komputerową i w ogóle :) Fabuła może najbardziej skomplikowana nie jest, bo jest dosyć prosta, ale za to forma, logika świata (czy też "logika świata") po prostu zachwycają. Ogólnie dobry film.

To tak w ramach odzyskania neta :D
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez Lafcadio » 26 maja 2007, o 21:09

Spiderman, czyli kolejny film, w którym skończona łamaga staje się bohaterem i zdobywa kobietę, a wszystko dlatego, że pająk go ugryzł. Film pełen sytuacji totalnie nieżyciowych, np. takiego łamagę kobieta docenia, że jego kocha mimo, że to skończona łamaga, potem on ją odrzuca (łamaga odrzuca kobietę, którą kochał od dzieciństwa), a ona poznała go po smaku ust i że niby rozumie i w ogóle (też nieżyciowe). Taki film dla młodych onanistów. Ale zawsze lubiłem Spidermana więc nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobał. Bo mi się podobał ;] Z tym, że taki nieco nierealistyczny życiowo jest ;]
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez koVaal » 28 maja 2007, o 21:00

Nie tak dawno temu kupiłem na dużej przecenie Blade'a Mroczną Trójcę. O ile pierwsza część była całkiem niezła, to trzecią mogę śmiało zaszufladkować jako gatunek "fajnie się ogląda" :mrgreen: Pełno efektów specjalnych(co mnie uderzyło, wampiry rozpadają się w inny sposób niż np. w jedynce), głupi humor, pełno wulgaryzmów, akcja... nic poza tym. Ale myślę, że jednak było warto wydać te parę złotych. ;)
Oglądnąłem też sobie(po raz pierwszy w całości ;) ) "Nie ma mocnych", czyli kontynuację "Samych swoich". Żałuję, że Polacy nie robią teraz takich filmów, choć "Sami swoi" byli jednak najlepsi. :D
Would you love a monsterman? Would you understand a beauty of the BEAST?
Avatar użytkownika
koVaal
 
Posty: 262
Dołączył(a): 22 października 2006, o 08:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lafcadio » 30 maja 2007, o 00:46

Ja obejrzałem właśnie Spidermana 2 ;) Film jest taki rozkoszny i emocjonalnie naiwny, ale tak dobrze się z tym można pogodzić. No i zapowiada conajmniej część 4 ;D Teraz zacznie się jazda. Główny bohater niby ustatkowany z kobietą jakiej ze świecą szukać po świecie, a w dodatku tożsamość ujawniona (pewnie Venom będzie wiedział) i się zacznie. Aż nie mogę się trzeciej części doczekać :]
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez olivier » 30 maja 2007, o 21:31

pojawia sie nowy serial, Traveler. po pilocie - zapowiada sie ciekawie.

3 kolegow konczy studia prawnicze. postanawiaja zrobic ostatni "numer" - wybieraja sie do muzeum, gdzie ma wlasnie miejsce wystawa zbiorow prezydenckich, zeby pojezdzic na rollerach. Jeden z nich, o nazwisku Traveler (pomyslodawca NB) ma jechac na koncu i krecic wszystko kamera...
oczywiscie, gonia ich ochroniarze, uruchamia sie alarm przeciwpozarowy, wielu wizytujacych opuszcza wiec budynek...
na szczescie...
BETA - Alter Ego
Avatar użytkownika
olivier
 
Posty: 342
Dołączył(a): 1 stycznia 2007, o 17:54

Następna strona

Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AazFragmarp i 7 gości