Ostatnio przeczytane.

Rozmowy o innych książkach, komiksach.

Moderator: Ekipa Forum

Ile książek czytasz rocznie?

1 - 5
2
6%
5 - 15
9
26%
15 - 30
4
12%
30<...
19
56%
 
Liczba głosów : 34

Re: Ostatnio przeczytane.

Postprzez Nexus » 15 czerwca 2009, o 22:20

Rafał W. Orkan "Głową w mur" - trudno było nie napisać kilku słów o tej książce. Dabliu (bo pod takim nickiem występuje Rafał na forum) napisał świetną rzecz. Nie byłem w stanie znaleźć słabych stron. Może dlatego, że tak mocno mnie wciągnęła historia i opis świata tak realny, że czułem nawet zapachy :) Bardzo plastyczny język... czasami może nawet za bardzo, ale po krótkiej refleksji muszę przyznać, że doskonale się sprawdza. Miałem nieodparte wrażenie, że czytam jednego z moich ulubionych pisarzy - Gene Wolfe'a. Nie będę streszczał zawartości, bo nie ma to najmniejszego sensu. Tę książkę trzeba przeczytać, a Uciszyciel ma jeszcze jednego fana :)
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio przeczytane.

Postprzez MartiusMarsGradivus » 21 sierpnia 2009, o 12:47

Nie wiem czy pisze w dobrym miejscu... Ale szukam książki napisanej przez jakiegoś boksera który był bardzo nieśmiały i założył sobie że przez 2 miesiące będzie dosiadał się do obcej kobiety w parku i opisał swoje doświadczenia. Nie znam tytułu ani nazwiska autora ale może ktoś zna ?
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio przeczytane.

Postprzez Agnieszka » 21 sierpnia 2009, o 14:45

nie pamiętam... ale tam coś było o oczach... że ona czytała książkę, podniosła oczy a on odpadł... takie to romantyczne... :)

E.
Nie będę oryginalna jeśli dodam, że ostatnio przeczytałam (a właściwie nieustająco czytam, jak nie pierwszy raz - to kolejny :mrgreen: ) książki Marcina Przybyłka . Oczywiście czytam przede wszystkim te książki Marcina, w których są wpisy dla kobiety... którą jestem JA :D . Marcinie, wielkie dzięki.
Wszystkie książki Marcina Przybyłka oceniam bardzo wysoko i gorąco polecam :D .
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Re:

Postprzez Agnieszka » 15 września 2009, o 11:27

Marcin Przybyłek napisał(a):Ale jakaś ocena by się przydała, Agnieszko. Słyszałem, że to straszna szmira, źle napisana i naiwna. Ale to plotki. A Ty co sądzisz o tej książeczce?


Straszne szmiry mają piękny urok, zwłaszcza dla blondynki :) . Kto mówił, że jest źle napisana i naiwna? Nie powiedziałabym...
Plotki to takie rybki więc też nie o to chodzi... nie sądzę bo na prawie się nie znam... ;)
Wszystko, co jest napisane w książce pt. "Samotność w sieci" to prawda.
Nie wiem skąd p. Wiśniewski się dowiedział...

Niedawno przeczytałam książkę, którą napisał p. Paulo Coelho pt. "alchemik". Bardzo mi się podobała. I nawet nadal mi się podoba :D . Jest to książka o drzwiach do duszy i o ryzyku. Są tam pułapki, które zastawia życie po to żeby móc dotrzeć do samego dna... Są tam również prawdy oczywiste, które autor nazywa wiedzą tajemną... na koniec okazuje się, że nawet najbardziej zakurzone i zapomniane marzenia można przemienić w złoto...
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Re: Re:

Postprzez Lafcadio » 15 września 2009, o 18:36

Agnieszka napisał(a):Niedawno przeczytałam książkę, którą napisał p. Paulo Coelho pt. "alchemik". Bardzo mi się podobała. I nawet nadal mi się podoba :D . Jest to książka o drzwiach do duszy i o ryzyku. Są tam pułapki, które zastawia życie po to żeby móc dotrzeć do samego dna... Są tam również prawdy oczywiste, które autor nazywa wiedzą tajemną... na koniec okazuje się, że nawet najbardziej zakurzone i zapomniane marzenia można przemienić w złoto...

Też lubię "Alchemika", ale moje zamiłowanie do niego przyniosło mi wielu wrogów spośród znajomych, którzy lubią Coelho. To zadziwiające jaka agresja tkwi w tych ludziach. Niecały rok temu oglądałem film w podobnych do "Alchemika" duchu. "Ostatni wykład" Randy'ego Pauscha. Napisał też książkę zanim umarł, ale ja widziałem film. O tym jak realizować marzenia i co z tego wynika, a wszystko inżynierskim językiem. Zdecydowanie facet do mnie trafił ;)
Sam wykład napełnia pozytywną energią, muszę go sobie kiedyś ściągnąć z Internetu :) Chyba, że jest gdzieś DVD do kupienia.
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Re: Ostatnio przeczytane.

Postprzez joe_cool » 15 września 2009, o 20:20

oooo, Lafcadio się pokazał :mrgreen:

co to ja ostatnio czytałam... eee... instrukcję obsługi do mojego nowego aparatu :> fascynujące :)
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio przeczytane.

Postprzez Lafcadio » 15 września 2009, o 21:34

joe_cool napisał(a):oooo, Lafcadio się pokazał :mrgreen:

Kiedyś musiał ;]
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Re: Re:

Postprzez Agnieszka » 16 września 2009, o 09:37

Lafcadio napisał(a):Też lubię "Alchemika", ale moje zamiłowanie do niego przyniosło mi wielu wrogów spośród znajomych, którzy lubią Coelho. To zadziwiające jaka agresja tkwi w tych ludziach. Niecały rok temu oglądałem film w podobnych do "Alchemika" duchu. "Ostatni wykład" Randy'ego Pauscha. Napisał też książkę zanim umarł, ale ja widziałem film. O tym jak realizować marzenia i co z tego wynika, a wszystko inżynierskim językiem. Zdecydowanie facet do mnie trafił ;)
Sam wykład napełnia pozytywną energią, muszę go sobie kiedyś ściągnąć z Internetu :) Chyba, że jest gdzieś DVD do kupienia.

Witaj Drogi Cadio :) . Jak to miło Cię tu spotkać. Stęskniłam się za naszymi rozmowami, które zawsze cieszyły się uznaniem i podziwem Szefa. Gdybyś zechciał napisać więcej o filmie byłabym bardzo szczęśliwa. Może być inżynierskim językiem. Wracając do naszych lektur... przeczytałam także pozycję pt. "W pogoni za Harrym Winstonem" autorstwa Lauren Weisberger (najpierw napisała "Diabeł ubiera się u Prady"). Książkę tę kupiłam w magicznym miejscu, na peronie kolejowym w Warszawie. Gdy czekałam na pociąg żeby wrócić po pracy do domu... Książka jest oczywiście nazwana bestseller'em, jak wiadomo, tylko takie książki kupuje się w magicznych miejscach, takich jak Empiki i perony oraz dworce kolejowe. Jeżeli ma się akurat szczęście, że są bo najczęściej ich nie ma... Na okładce książki jest napisane: dziewczyna nigdy nie ma za dużo butów... ... ani biżuterii od Harry'ego Winstona ! Właśnie takie kolory są na okładce, która jest biała... Oprócz tego są obrazki. Jest niewątpliwie kobiece obuwie na wysokim obcasie, na którym jest biżuteria...
To chyba tyle ? Oczywiście wiadomo o czym jest książka i dlaczego ją polecam ? Jeśli nie to chętnie napiszę więcej...
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Re: Re:

Postprzez Lafcadio » 16 września 2009, o 18:00

Agnieszka napisał(a):Witaj Drogi Cadio :) . Jak to miło Cię tu spotkać. Stęskniłam się za naszymi rozmowami, które zawsze cieszyły się uznaniem i podziwem Szefa. Gdybyś zechciał napisać więcej o filmie byłabym bardzo szczęśliwa. Może być inżynierskim językiem.

Randy Pausch był profesorem informatyki w Carnegie Mellon, który zmarł rok temu od nieuleczalnej odmiany raka trzustki. Zanim jednak mu się to przydarzyło dostał ten zaszczyt by na Carnegie Mellon poprowadzić tzw. ostatni wykład i jakoś podsumować swoje osiągnięcia. A że uznał, że jego osiągnięciem jest spełnienie swoich marzeń. I opowiada w tym wykładzie jak tego dokonał, jakie z tego wyniósł wnioski. Poważnie, to warto obejrzeć.
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Re: Ostatnio przeczytane.

Postprzez Jedenastka » 9 października 2009, o 07:10

MartiusMarsGradivus napisał(a):szukam książki napisanej przez jakiegoś boksera który był bardzo nieśmiały i założył sobie że przez 2 miesiące będzie dosiadał się do obcej kobiety w parku i opisał swoje doświadczenia.

Nieśmiały bokser autorem? Brzmi nieco paradoksalnie. Dwa miesiące kojarzą mi się z pewną tradycją :> .
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Ostatnio przeczytane.

Postprzez joe_cool » 13 listopada 2009, o 18:43

Przeczytałam ostatnio bardzo interesującą książkę pt. "Ukryty wymiar" Edwarda T. Halla - o przestrzeni, jej postrzeganiu i posługiwaniu się nią w różnych kulturach, wynikających z tego nieporozumieniach, a także wnioskach dotyczących kształtowania przestrzeni miast, biur, domów, itp. Naprawdę warto przeczytać!
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio przeczytane.

Postprzez Last_Dragon » 17 listopada 2009, o 19:15

Opowieści z Dzikich pól Jacka Komudy ;)
warto przeczytać ;) to mi sie podobało
Avatar użytkownika
Last_Dragon
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 listopada 2009, o 20:15
Lokalizacja: okolice Augustowa

Re: Ostatnio przeczytane.

Postprzez Farin » 25 grudnia 2009, o 22:19

"Pan Lodowego Ogrodu" Tom 3 Zdecydowanie lepszy od drugiego. Schrupałem w jeden dzień. Dawno tak książki szybko nie przeczytałem.
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Ostatnio przeczytane.

Postprzez jot23 » 27 grudnia 2009, o 20:59

"Kamuflaż" Joe Haldemana. Ciekawa opowieść o dwóch zmiennokształtnych, nieśmiertelnych (no, prawie...) istotach, które szukają swojej tożsamości, a nadzieje swe wiążą z tajemniczym artefaktem wydobytym przez człowieka z dna oceanu. "Przy okazji" jest to też znakomity komentarz dot. ludzkości i jej historiozofii. Polecam!

P.S. za nowego "Pana Lodowego Ogrodu" wezmę się niedługo, ale najpierw muszę sobie poprzednie części przypomnieć ;)
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: Ostatnio przeczytane.

Postprzez Farin » 27 grudnia 2009, o 21:26

Hmmm ostatnio myślę nad książką do schrupania, bo coś mnie wena na czytanie wzięła.
Ten Kamuflaż to jedna książka, czy jakiś cykl ?
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inna literatura i komiks

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron