Romuald Pawlak

Rozmowy o innych książkach, komiksach.

Moderator: Ekipa Forum

Postprzez Romek P. » 28 stycznia 2007, o 10:12

No to teraz czekam na relację już nie z pozyskiwania, tylko z lektury :)
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Agnieszka » 28 stycznia 2007, o 16:15

Mam nadzieję, że przeczytam - jutro? pojutrze? do końca tygodnia? :)
Ładna książka, okładka i w ogóle :D
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Postprzez Kasiek20 » 28 stycznia 2007, o 21:35

Wiesz, właśnie na to zwróciliśmy uwagę w recenzji- to jest jedna z najstaranniej wydanych książek jakie ostatnio widziałam. Piękny wykrój czcionek, inna czcionka wstępów, ozdobniki.... Nie tylko ładna książka. Dobra również. Zaczyna mi się podobać coraz bardziej, a czytam ją czwarty raz.
Zobaczcie jak rośnie piesek którego uratowałam od śmierci głodowej: http://malamut-aga.atspace.com/nowa_gal ... ivak6.html
Avatar użytkownika
Kasiek20
 
Posty: 141
Dołączył(a): 14 grudnia 2006, o 11:39
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Tixon » 28 stycznia 2007, o 22:30

Kasiek20 napisał(a):Nie tylko ładna książka. Dobra również. Zaczyna mi się podobać coraz bardziej, a czytam ją czwarty raz.

A na gildii nie ma jeszcze jej recenzji, jeżeli rozumiesz aluzję :D
Thinking about you... Luna
Avatar użytkownika
Tixon
 
Posty: 134
Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 15:25
Lokalizacja: Piła

Postprzez Kasiek20 » 29 stycznia 2007, o 07:42

Może już :P
Zobaczcie jak rośnie piesek którego uratowałam od śmierci głodowej: http://malamut-aga.atspace.com/nowa_gal ... ivak6.html
Avatar użytkownika
Kasiek20
 
Posty: 141
Dołączył(a): 14 grudnia 2006, o 11:39
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Romek P. » 29 stycznia 2007, o 09:48

Kasiek20 napisał(a):Wiesz, właśnie na to zwróciliśmy uwagę w recenzji- to jest jedna z najstaranniej wydanych książek jakie ostatnio widziałam. Piękny wykrój czcionek, inna czcionka wstępów, ozdobniki....


Tak. To jest bardzo ładnie wydana książka - Fabryka naprawdę się postarała, zresztą w efekcie, co wiem, udało się osiągnąć cel taki, że książkę kupują również ludzie szukający powieści historycznych, a nie tylko czytujący fantastykę.

Kasiek20 napisał(a):Nie tylko ładna książka. Dobra również. Zaczyna mi się podobać coraz bardziej, a czytam ją czwarty raz.


O! To naprawdę musi Ci się podobać, skoro czwarty raz ją męczysz. Ale rzeczywiście, dopiero przy ponownej lekturze widać czasem smaczki, tak podejrzewam - np. tę wątpliwość co do smoków w "Krótkim śnie o opisaniu świata" :)
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez mawete » 29 stycznia 2007, o 10:04

Romek P.: kiedy coś nowego?
Protexisi me Deus a conventu malignantium:
a multitudine operantium iniquitatem.
Avatar użytkownika
mawete
Moderator
 
Posty: 751
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 19:03
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Romek P. » 29 stycznia 2007, o 10:59

Późną wiosną. Zbiór humorystycznych opowiadań w Fabryce (Fillegan, Rosselin, oraz pojedyncze opowiadania) - a także książka w zasadzie niefantatyczna w Red Horse.

Na takie teksty parahistoryczne, jak te w "Wilczej krwi...", trzeba będzie trochę poczekać, choć kilka jest w pisaniu.
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Tixon » 29 stycznia 2007, o 14:04

Jak po napisaniu książek wybitnie fantastycznych piszę się inne?
Thinking about you... Luna
Avatar użytkownika
Tixon
 
Posty: 134
Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 15:25
Lokalizacja: Piła

Postprzez Romek P. » 29 stycznia 2007, o 14:15

Dobrze. Mnie płodozmian wychodzi na korzyść, przynajmniej takie są moje odczucia. Nie mam poczucia wyjałowienia dzięki temu.
No i jak nie mam dnia czy tygodnia na wesołe historie, mogę się zanurzyć w świecie bez radości, krwawym i ponurym :)
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Tixon » 29 stycznia 2007, o 14:18

A możesz zdradzić, o czym będzie ta nie fantastyczna książka będzie:>
Thinking about you... Luna
Avatar użytkownika
Tixon
 
Posty: 134
Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 15:25
Lokalizacja: Piła

Postprzez Romek P. » 29 stycznia 2007, o 14:37

O pewnym urzędniku, który chce zostać kronikarzem. Od kilku lat w Polsce rządzi grupa Bizantyńczyków, którzy wyszli z Lasu Kabackiego i opanowali kraj. Zmieniają go powoli w kopię Bizancjum :)
Nie jest łatwo być trybikiem w maszynie, ale kiedy ma się aspiracje... cóż, czasem trzeba zapłacić wysoką cenę. Radogosz nie chce zbawiać świata, ale okazuje się, że czasem wybór jest taki: kariera i skur***nie się, albo brak kariery :)
W sumie to powieść polityczno-obyczajowa w kostiumie. Z wieloma odniesieniami do rzeczywistości za oknem, która czasem doprowadza mnie do szału.

Aha, nazywa się tak jak jedno z opowiadań przeze mnie popełnionych, "Armia ślepców". Bo też i owo opowiadanie stanowi jej fragment, takie było jego pierwotne przeznaczenie :)
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Tixon » 29 stycznia 2007, o 15:55

Romek P. napisał(a):W sumie to powieść polityczno-obyczajowa w kostiumie.

No to ciekawie :D
Można ostrzyć ząbki.
A swoja droga, byłem w księgarni i zamówiłem Okręty... Jak wszystko, to wszystko:>
Mam nadzieje, że będzie warto :>
Thinking about you... Luna
Avatar użytkownika
Tixon
 
Posty: 134
Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 15:25
Lokalizacja: Piła

Postprzez Romek P. » 29 stycznia 2007, o 16:21

Tixon napisał(a):
Romek P. napisał(a):W sumie to powieść polityczno-obyczajowa w kostiumie.
No to ciekawie :D Można ostrzyć ząbki.


Książka jest ciekawsza niż jej opis, bo nie mogę spoilerować, a jest tak pisana, że kolejne warstwy rozwijają się w trakcie lektury, bohater nie dostaje nimi po głowie od razu.

Tixon napisał(a):A swoja droga, byłem w księgarni i zamówiłem Okręty... Jak wszystko, to wszystko:>
Mam nadzieje, że będzie warto :>


Ciekaw jestem opinii. Myślę, że to dobra książka, dosyć bliska temu, co jest w "Wilczej krwi", choć różni je parę lat, zatem dziś mam chyba nieco lepszy warsztat. Ale nadal podpisuję się pod nią z przyjemnością, a nie tylko z powodów archiwalnych :)
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Tixon » 29 stycznia 2007, o 16:33

Romek P. napisał(a):Książka jest ciekawsza niż jej opis, bo nie mogę spoilerować, a jest tak pisana, że kolejne warstwy rozwijają się w trakcie lektury, bohater nie dostaje nimi po głowie od razu.

Mam nadzieję, że nie wyjdzie w czasie, gdy będę miał 4 podręczniki do przeczytania :>
I w rozsądnej cenie :> Bo mając pozostałe książki ułożone, nie sposób zauważyć rosnącej ceny... ;p
No i na autograf nie ma co liczyć?:>
Romek P. napisał(a):Ale nadal podpisuję się pod nią z przyjemnością, a nie tylko z powodów archiwalnych

Zwykłe gadanie autora;p Przynajmniej dopóki sam nie przeczytam i ocenię:P
PS Kilka dni temu przeczytałem stara recenzję Rycerza w jakimś magazynie... Autorki niestety nie pamiętam, ale była tak pozytywna, że się aż zdziwiłem:>
Thinking about you... Luna
Avatar użytkownika
Tixon
 
Posty: 134
Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 15:25
Lokalizacja: Piła

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inna literatura i komiks

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości