Romuald Pawlak

Rozmowy o innych książkach, komiksach.

Moderator: Ekipa Forum

Postprzez Romek P. » 29 stycznia 2007, o 17:05

Tixon napisał(a):I w rozsądnej cenie :> Bo mając pozostałe książki ułożone, nie sposób zauważyć rosnącej ceny... ;p


Podejrzewam, że to będzie ok. 25 zł. Książka nie jest gruba, a ceny RH nie są jakieś dramatycznie wysokie.

Tixon napisał(a):No i na autograf nie ma co liczyć?:>


Uważasz, że nasze drogi nigdy się nie przetną? Bo ja myślę, że ten śwat jest bardzo mały :)

Tixon napisał(a):
Romek P. napisał(a):Ale nadal podpisuję się pod nią z przyjemnością, a nie tylko z powodów archiwalnych

Zwykłe gadanie autora;p Przynajmniej dopóki sam nie przeczytam i ocenię:P


A nie. Ja nie bronię każdego swego tekstu. Co wiecej, podjąłem męską decyzję, aby nie wskrzeszać większości tekstów z Fenixa, mimo dwóch propozycji wydawniczych. Dziś są już po prostu za słabe. A "Inne okręty" nadal uważam za udaną książkę.

Tixon napisał(a):PS Kilka dni temu przeczytałem stara recenzję Rycerza w jakimś magazynie... Autorki niestety nie pamiętam, ale była tak pozytywna, że się aż zdziwiłem:>


"Rycerz" miał pozytywny odbiór. Sporo osób lubi taki typ humoru - co mnie cieszy, bo ja nie ograniczam się do jednego typu pisania.
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Tixon » 29 stycznia 2007, o 17:12

Romek P. napisał(a):Co wiecej, podjąłem męską decyzję, aby nie wskrzeszać większości tekstów z Fenixa, mimo dwóch propozycji wydawniczych.

A swoja drogą, jak wygląda taka propozycja?
-Cześć Rom, czytałem Twoje stare opowiadanie, czy nie myślisz o jego wydaniu?

No i kolejne pytanie w związku z wydawaniem. Czy idzie z tego wyżyć, czy jest to jedynie dodatek do "normalnej" pracy?
Uważasz, że nasze drogi nigdy się nie przetną? Bo ja myślę, że ten śwat jest bardzo mały

Może na zjeździe Gildii Miłośników Fantastyki? :D
Thinking about you... Luna
Avatar użytkownika
Tixon
 
Posty: 134
Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 15:25
Lokalizacja: Piła

Postprzez Romek P. » 29 stycznia 2007, o 17:29

Tixon napisał(a):-Cześć Rom, czytałem Twoje stare opowiadanie, czy nie myślisz o jego wydaniu?


Nieco podobnie. Z akcentem na "podobały mi się" :)

Tixon napisał(a):Uważasz, że nasze drogi nigdy się nie przetną? Bo ja myślę, że ten śwat jest bardzo mały

Może na zjeździe Gildii Miłośników Fantastyki? :D[/quote]

Ba, że bym to ja wiedział, co to za zjazd... i gdzie?
Na pewno bedę na Falkonie - polecam ten konwent. Na Polconie też... raczej. A poza tym bywam niekiedy na spotkaniach umawianych via sieć bez żadnego tam wielkiego powodu poza chęcią spotkania się :)
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Tixon » 29 stycznia 2007, o 17:52

Romek P. napisał(a):Nieco podobnie. Z akcentem na "podobały mi się

Czyli wydawcy wydaja pod swój gust?:> :D
A co do drugiego pytania?


Romek P. napisał(a):Ba, że bym to ja wiedział, co to za zjazd... i gdzie?

Ha. Jeden taki duży będzie w Toruniu - kilka dni w wakacje, namioty i te sprawy :>
Taki bardziej poważny, gdzie wypadało by zaprosić znanego autora, to Białystok - spotkania ichniego klubu, acz daty nowego spotkania nie znam. Coś w marcu ma to być. W razie czego dam zna:>
Thinking about you... Luna
Avatar użytkownika
Tixon
 
Posty: 134
Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 15:25
Lokalizacja: Piła

Postprzez koVaal » 29 stycznia 2007, o 17:59

A w Maju prawdopodobnie będzie zjazd w Krakowie. ;)
Would you love a monsterman? Would you understand a beauty of the BEAST?
Avatar użytkownika
koVaal
 
Posty: 262
Dołączył(a): 22 października 2006, o 08:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Romek P. » 30 stycznia 2007, o 11:02

Tixon napisał(a):
Romek P. napisał(a):Nieco podobnie. Z akcentem na "podobały mi się

Czyli wydawcy wydaja pod swój gust?:> :D


Jedna oferta wynikała z tego, że wydawca z fantastyką mial niewiele wspólnego, za to bardzo lubi te moje fenixowe horrorki. One nawet nie są złe... ale dziś jestem w innym miejscu. Więc owszem, tu decydował gust.
W drugim przypadku rzecz była innego typu: skoro istnieję na rynku książkowym, może warto przypomnieć starsze teksty w jakimś zbiorze? Ale nie byłem przekonany. Wolę te najlepsze moim zdaniem zebrać w nowym zbiorze opowiadań, tym, który ma wyjść w Fabryce późną wiosną. Druga część książki (pierwsza - Fillegan, trzecia - Rosselin plus crossover obu) to kilka starszych, najfajniejszych starych opowiadań humorystycznych. Z tych dobrych poza książkami pozostanie w ten sposób tylko "Ręka Karawaniarza".
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Tixon » 30 stycznia 2007, o 13:47

Romek P. napisał(a):Z tych dobrych poza książkami pozostanie w ten sposób tylko "Ręka Karawaniarza".

Ha, a tego akurat nie czytałem :>
Thinking about you... Luna
Avatar użytkownika
Tixon
 
Posty: 134
Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 15:25
Lokalizacja: Piła

Postprzez Romek P. » 30 stycznia 2007, o 14:30

Było w Fenixie z 93 roku, a powtórzyło je "Science Fiction" parę lat temu.
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Tixon » 30 stycznia 2007, o 14:32

Romek P. napisał(a):Było w Fenixie z 93 roku

Fenixów nigdy nie czytałem... A w 93 roku to starałem się nauczyć ładnie czytać i liczyć. :>
Ale w antykwariacie mają sporo starych, wiec można w razie czego popatrzeć:>
Romek P. napisał(a):powtórzyło je "Science Fiction" parę lat temu.

Problem, że kupowałem tylko Fantasy... Cóż, nie można kupowac wszystkiego, co jest na rynku :D
Thinking about you... Luna
Avatar użytkownika
Tixon
 
Posty: 134
Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 15:25
Lokalizacja: Piła

Postprzez Romek P. » 31 stycznia 2007, o 11:00

Tixon napisał(a):Fenixów nigdy nie czytałem... Ale w antykwariacie mają sporo starych, wiec można w razie czego popatrzeć:>


Część opowiadań będzie dostępna tylko tam. Nad niektórymi się zastanawiam, czy nie wrzucić ich na stronę.

Tixon napisał(a):Problem, że kupowałem tylko Fantasy... Cóż, nie można kupowac wszystkiego, co jest na rynku :D


W "Fantasy" to szły moje teksty z Filleganem :) inna epoka.
A propos Fillegana - crossover tegoż rycerza z Wake z niejakimi Rosselinem i smokiem Filipponem gotów. Mam wrażenie, że "Myszą i pałką" wyszło nieźle, a Labiretta Franklin rządzi :)
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Tixon » 31 stycznia 2007, o 16:43

Romek P. napisał(a):A propos Fillegana - crossover tegoż rycerza z Wake z niejakimi Rosselinem i smokiem Filipponem gotów

I co z tego, skoro i tak wyjdzie dopiero późną wiosną? Ach ten proces wydawniczy...
Thinking about you... Luna
Avatar użytkownika
Tixon
 
Posty: 134
Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 15:25
Lokalizacja: Piła

Postprzez Romek P. » 31 stycznia 2007, o 18:40

Normalny proces wydawniczy :) w większych wydawnictwach chyba tylko Sapkowskiemu wydają książkę w miesiąc po oddaniu, reszta kilka miesięcy czeka :)
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Agnieszka » 1 lutego 2007, o 17:43

Romku P. - czytam "Wilczą krew...". Może wolno ale... taka sytuacja. Podoba mi się. Mam nadzieję na udane rozmowy gdy skończę czytać. Pozdrawiam :) .
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Postprzez Tixon » 6 kwietnia 2007, o 19:53

Święta idą... Wiosna, moje urodzinki...Kiedy nowa książka będzie :>
Thinking about you... Luna
Avatar użytkownika
Tixon
 
Posty: 134
Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 15:25
Lokalizacja: Piła

Postprzez Romek P. » 10 kwietnia 2007, o 11:27

Tixon napisał(a):Święta idą... Wiosna, moje urodzinki...Kiedy nowa książka będzie :>


A znasz wszystkie stare? :)
Nowe będą wkrótce dwie: "Armia ślepców" mało fantastyczna w początkach maja chyba, i na przełomie czerwca/lipca zbiór w Fabryce, opowiadania z Rosselinem i Filleganem głównie, choć i parę singli się trafi.
Podpis ćwiczebny, niekierowany
Avatar użytkownika
Romek P.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 listopada 2006, o 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inna literatura i komiks

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron