Strategie, przemyślenia i wrażenia

Dział klanowy Great Armoured Monsters!

Moderator: Ekipa Forum

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez Haven » 25 maja 2008, o 14:02

W BF'a raczej nie dam rady. Mam zepsuty dvd-rom, nie chce czytać żadnej płyty, w tym BF2142. :|
Avatar użytkownika
Haven
Administrator
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 11:32
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 25 maja 2008, o 14:32

Ale w Company of Heroes miło się grało, prawda? Może dzisiaj?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez Haven » 25 maja 2008, o 15:25

Pewnie, będę wieczorem na Skype.

Ponieważ się przymierzasz się do Brytoli, Marcinie, dam ci kilka wskazówek. Jako Brytol jedyny twój oddział piechoty kosztuje 450 zasobów ludzkich. Jest straszne drogi, dlatego nie powinieneś mieć więcej niż 3 oddziały! Czasem i 4, to zależy od sytuacji. Grając przeciwko Panzer Elite będziesz pewnie zalewany wczesnymi pojazdami i masą oddziałów przeciwnika, które są szybsze w produkcji, jak i w poruszaniu się i zdecydowanie tańsze. Jak sobie masz poradzić? Otóż, gra Brytolami polega na stawianiu działek w odpowiednich miejscach - głównie osłaniasz punkty zwycięstw. Pamiętaj tylko, że one też się liczą do limitu populacji, dlatego w czasie gry nie powinieneś mieć więcej niż 4 działa, tj. 17-funtowe i Boforsy. Generalnie to jest tak jak ci mówiłem, 17-funtowe działa są bardziej użyteczne. Co prawda, Boforsy też są świetne na piechotę i lekkie pojazdy, ale w późniejszej grze używa się głównie czołgów (2vs2, w 1vs1 gra toczy się szybciej). Działo 17-funtowe jest bardzo łatwo zniszczyć za pomocą broni przeciwpancernej i granatów. Dlatego powinieneś je osłaniać nie boforsami, ale karabinami maszynowymi Vickers (oddział piechoty może je budować, saperzy nie). Musisz ustawić je trochę z tyłu, za działem, żeby żaden oddział piechoty nie mógł się zbliżyć do działa.

Jedną z bardziej wrednych taktyk Panzer Elite jest tzw. blob - przeciwnik spamuje 3-osobowymi oddziałami piechoty i porusza nimi w zbitej grupie. I tutaj niezwykle fajna jest pewna doktryna, tj. artyleria! Twój Porucznik/Kapitan dostaje możliwość wezwania artylerii spoza mapy. Co robisz - załóżmy, że blob przemieścił się pod jakiś punkt i zaczął go przejmować. Wysyłasz swój oddział piechoty, aby blob skupił na nim swój ogień i podkradasz się bliżej kapitanem. Jeśli zrobisz to szybko i sprawnie, artyleria pozbędzie się kłopotu bez problemu. :) Generalnie przeciwnik się gdzieś zagapia i nie zauważa flar. Jedna seria wystarczy.

Przeciwko wczesnym pojazdom, kiedy ty jeszcze nie masz broni przeciwpancernej, jest kilka taktyk. Twój oddział piechoty ma możliwość wyposażenia się w karabiny Bren. Dzięki temu zyskujesz możliwość przyszpilenia pojazdu - nie będzie się mógł poruszać. Lekkie pojazdy PE są takie cienkie, że po przyszpileniu zniszczenie pojazdu zajmie około minuty - bez użycia broni przeciwpancernej! Potem też się bardzo przydaje, przyszpilasz czołg przeciwnika Brenem, podczas gdy twój własny czołg pruje w niego z działa.

No. :)
Avatar użytkownika
Haven
Administrator
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 11:32
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 25 maja 2008, o 17:13

Noo, dzięki, Haven :). Przeczytałem 2 razy, postaram się zapamiętać.

EDIT: wyniki z niedzieli:
1 mecz z Havenem w Company of Heroes przeciwko ludziom - porażka - z mojego powodu :). Ostrzegałem, że jestem za słaby na to, żeby grać z ludźmi. Traciłem oddziały, działa, dobrze, że zbudowałem dwa Crommwele.

1 mecz z Nexusikiem i Norrrbercikiem w Dawn of War, przeciwko komputerowi, na poziomie Normalnym. O dziwo wcale nie poszło tak łatwo, jak myślałem. Komputer był napastliwy. Mapa dziwna - byłem oddalony od kamratów, którzy przyjęli na pierś naprawdę zmasowany atak Nekronów i Orków. Sam walczyłem z mrocznymi Eldarami i trochę z Orkami. Brawa dla Norrrbercika i Nexusika za brawurowy skok przez łańcuch górski szturmowymi marinami, desant dreadnaughtów i atak na dwie bazy. Sam dołączyłem do gry właściwie pod koniec - rozprawiając się wespół z towarzyszami z trzecią bazą - właśnie mrocznych Eldarów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez Haven » 7 czerwca 2008, o 09:16

Gramy dzisiaj?

Naprawiłem stację dysków, ale teraz mam inny problem w BF2142.. Mam co minutę skok pingu do 800 i gra się przycina na 'problemie z połączeniem'.. trudno się tak gra. Myślę, że to może być przez bezprzewodowe połączenie. :(
Avatar użytkownika
Haven
Administrator
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 11:32
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 7 czerwca 2008, o 09:21

Haven, dzisiaj, mimo szczerych chęci, nie mogę. Ale za kilka dni - chętnie :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez Haven » 23 czerwca 2008, o 09:53

Udało mi się naprawić internet! Czy ma ktoś ochotę na grę?
Avatar użytkownika
Haven
Administrator
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 11:32
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez Tomur » 23 grudnia 2009, o 13:10

co do walk w BF to ostatnio chwalę imię =[GAM]= na serewerach różnej masci.
Pozdrawiam
Industrial culture expat
Avatar użytkownika
Tomur
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 kwietnia 2008, o 16:56

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez Lamas » 4 kwietnia 2010, o 15:28

Jestem już zdolny do życia więc postanowiłem zaproponowac grę... Nie nie wiem jaką, ale powinnismy pograć w cos razem forumowo w coś ala shooter albo nawet rts... czy nie wie mco tps... Co kolwiek :D żeby większośc przynajmniej mogła ja sam musze coś ogarnąć jeszcze ale licze, że chwycicie temat, nie mówię tylko o Panach ale rówież o Paniach. jakieś propozycje?
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez MartiusMarsGradivus » 19 kwietnia 2010, o 13:04

TIBIA !!
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez Lamas » 20 kwietnia 2010, o 11:05

Nie, może coś innego :P
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez Wega » 21 kwietnia 2010, o 00:31

Polecam te pozycje:
Team Fortress 2 (genialna i nie da się nią znudzić)
Left 4 Dead 2 (też genialna, ale można mieć dość)
Insurgency: Modern Infantry Combat (darmowy mod, typowy shooter, tylko trzeba mieć jakąś grę na silniku source)
Age of Empires II (strategia, która mimo fatalnej grafiki wciąga jak nic)
Far Cry (to też chyba znane)
...
Avatar użytkownika
Wega
 
Posty: 77
Dołączył(a): 22 września 2008, o 10:20
Lokalizacja: Zakon Assassin's Creed

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez jot23 » 21 kwietnia 2010, o 18:05

TF 2 mogę pograć, Far Cry gdzieś płytkę mam to się odkopie, a Source też mam to każdy mod wchodzi w grę ;)
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez Lamas » 22 kwietnia 2010, o 16:32

No to mamy już pierwsze plany, może gre bardziej skoncenrtowaną na Team Play? Wiem wiem że team fortress jest ale wiecie :D
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Strategie, przemyślenia i wrażenia

Postprzez Wega » 22 kwietnia 2010, o 22:32

No to L4D2 jest idealne do co-op.
Avatar użytkownika
Wega
 
Posty: 77
Dołączył(a): 22 września 2008, o 10:20
Lokalizacja: Zakon Assassin's Creed

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Koszary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron