RZECZYWISTOŚĆ I FANTASTYKA

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Postprzez mawete » 28 lutego 2007, o 14:17

Jeśli chcesz to chodź na gg opowiem.
Protexisi me Deus a conventu malignantium:
a multitudine operantium iniquitatem.
Avatar użytkownika
mawete
Moderator
 
Posty: 751
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 19:03
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Lafcadio » 28 lutego 2007, o 14:19

Ale to dopiero jak wrócę do domu, bo dzisiaj trochę posiedzę na uczelni ;] Może około 9 będę w domu :lol:
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez mawete » 28 lutego 2007, o 14:25

To jutro. Dziecko śpi w pokoju gdzie komp stoi i o tej porze juz zazwyczaj popada w niebyt.
Protexisi me Deus a conventu malignantium:
a multitudine operantium iniquitatem.
Avatar użytkownika
mawete
Moderator
 
Posty: 751
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 19:03
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Agnieszka » 28 lutego 2007, o 14:25

A co to za umawianie się na 9 na gg w moim temacie? Hę? :mrgreen:
"Umówiłem się z nim na dziewiątą ..." :P
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Re: RZECZYWISTOŚĆ I FANTASTYKA

Postprzez joe_cool » 30 stycznia 2009, o 11:44

nie wiem, czy to dobry wątek, ale co tam :mrgreen:

http://www.spiegel.de/netzwelt/web/0,15 ... 34,00.html - dla sprechających

policja w Bochum prowadzi śledztwo w sprawie skradzionych w grze butów feniksa :)
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: RZECZYWISTOŚĆ I FANTASTYKA

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 30 stycznia 2009, o 14:22

No tak, moje szprechanie jest na poziomie żadnym. Chodzi o to, że w grze ukradziono superfajne buty i teraz szuka ich policja? Genialne :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: RZECZYWISTOŚĆ I FANTASTYKA

Postprzez joe_cool » 30 stycznia 2009, o 23:02

owszem, pewien gracz sprawił sobie zajefajne buciki (jak i parę innych rzeczy) dla swojego bohatera, kosztowało go to chyba z 1000 ełro. pewnego dnia się loguje, a tu wszystko wcięło. no to zgłosił rzecz na policję, policja niewiele myśląc zgłoszenie przyjęła i teraz śledzą :)

aczkolwiek według artykułu nie jest to pierwsze śledztwo w sprawie przestępstw w cyberświecie (grach) - najwięcej śledzą i skazują w Korei.
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: RZECZYWISTOŚĆ I FANTASTYKA

Postprzez Agnieszka » 16 sierpnia 2009, o 07:09

joe_cool napisał(a):nie wiem, czy to dobry wątek, ale co tam :mrgreen:


Ale ja wiem.
Ten wątek jest dobry na wszystko.

Założycielka

E.
Pytanie z rodzaju "być albo nie być" (jak najbardziej na temat) :
Czy, kiedy i gdzie (ewentualnie z kim) Gamedec pojawi się w formie fizycznej... ? :mrgreen:
E2.
no to jestem... przyszłam tu z tematu CZY GRY TO SAMO DOBRO ? bo tam obiecałam, że tu przyjdę..
Mam taki link do przeczytania dla Was : http://wyborcza.pl/1,98077,6925549,Jak_ ... &startsz=x

Acha... i nie zapominajcie o pytaniu o pojawienie sie Gamedec'a... A może to Torkil sie pojawi? Kto wie... :mrgreen:
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Re: RZECZYWISTOŚĆ I FANTASTYKA

Postprzez joe_cool » 12 marca 2010, o 22:03

Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: RZECZYWISTOŚĆ I FANTASTYKA

Postprzez joe_cool » 23 marca 2010, o 23:25

Musicie to przeczytać :D http://investstock.pl/board/index.php?showtopic=4251 Czyżby pan Tymochowicz czytał Gamedeca? :D
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: RZECZYWISTOŚĆ I FANTASTYKA

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 marca 2010, o 09:20

No nieźle :). Zaczyna się :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: RZECZYWISTOŚĆ I FANTASTYKA

Postprzez ArtTuro » 27 maja 2010, o 09:00

Witam

Na prośbę Marcina opiszę tu w jaki sposób nazwisko Przybyłek wpisuje się w panteon historii SF naszej ery, wśród takich sław jak chociażby Aasimow i Lem.

W opowiadaniu "Syndrom Adelheima" Marcin opisał w jaki sposób Torkill wykonuje swój zawód w świecie gry.
Otóż, w świecie jednej z gier online ( bardzo podobnej do tej, którą Marcn opisałw swoim opowiadaniu i pod względem liczebności graczy jednej z czołowych na świecie ) powstała już specjalna komórka ds. wykrywania oszustów.
Jest sobie trzech GameDeców wyposażonych w funkcje administracyjne lecz nie po to by zmieinać grę i jej parametry, lecz po to by mieć dostęp do wszelkich itemków, statków etc. potrzeby prowadzenia dochodzenia w grze. Do wygody pracy jest specjalny manipulator zastępujący myszke i klawiaturę w jednym ( http://theperegrine.com/product/ )
oraz wizjer - okular 2D (pracujące w parze - 3D), podobny do stosowanych przez żołnierzy EyeView na polu walki. ( Oczywiście ciekawiej byłoby gdyby to był Hef i jakiś Omnik.. ale do tego brakuje nam pwnie ze 20 lat nauki )
Nie jest to może świat VR o jakim pisał Marcin ale całkiem niezły wstęp. Ciekawy jest tez sposób rozliczannia jednostki. Taki "service detective " otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 10% tego co wykrył a co jest wynikiem oszustwa w grze. Jak wiadomo w dzisiejszych czasach wszystko co powstaje w świecie gry, ma swoją cenę w realnym świecie. łatwo więc jest przeliczyć wartość "usługi". Niedawno gdzieś na forum musiały wycieknac informacje do tyczące tej "komórki" więc zdarza się że i niektórzy "wtajemniczeni' gracze poproszą o sprawdzenie innych graczy - jako gażę proponując realne pieniąde ;)

Pisząc opowiadanie, zapewne nie widział jak blisko był prawdy się znalazł. Ludzie dla zdobycia pozycji w grze wykonują cuda... Chińczycy zakładają całe fabryki, w których na zmianę ( 24h na dobę ) pracują ludzie, grający w grę, wykonując różne rzeczy lub postacie, którymi później handluje się nawet na e-bay. Jeżeli doda się do tego specjalnie spreparowane itemki, które np. potrafią przesłac na konto innego gracza program ( rootkit ) by przejąć jego konto lub tylko zapasy jego "wirtualnej gotówki", zaczyna robić się ciekawiej.

Co do uzależenienia od gry i pozycji osiągniętej w "świecie gry" ...
Znam przypadki graczy grających po 10-15 dni non-stop na amfetaminie lub innych dopalaczach, teoretycznie nie wstając od komputera ( porafią z laptopem iść do WC, by nie odrywać się od gry). Czasami nawet zdaje mi się, że dzięki pracy owych "gamedeców" ( np. zawieszenie chwilowe konta gracza ) na pewien czas ratuje się im życie, chociaż z drugiej strony nie ma pewności czy wtedy nie wchodzą inną postacią do gry z innego komputera, robiąc to samo co wcześniej ale na innych kontach. Powoli ludzie wariują na punkcie światów wyimaginowanych w komputerze i to naprawdę zaczyna być chore...
Dziś by osiągnąć więcej niekoniecznie trzeba używać popularnych dawnie "hacków". Gracze powoli zacznają "hackować" siebie, by przemóc ograniczenia ( chociażby czasowe ) w grze. Marcin podchodzi do tego psychologicznie i faktem jest że to pewien rodzaj rozdwojenia jaźni (chęć do odbywania lepszego życia w świecie gry - równoległym do rzeczywistości).

Inne spostrzeżenia:
Jeszcze całkiem niedawno ( gdy pobierałem nauki w jednym z Warszawskich liceów ) poznałem niejakiego Konrada "Darnok", "CLS" etc.. który będąc nastolatkiem napisał program ( wirus ) , potrafiący przedostać się w ciągu tygodnia do 80% komputerów na świecie. Później usłyszałem że pracuje w CD Projekcie lub innej polskiej firmie jako specjalista / koder i jest juz "dinozaurem". Dzisiejsze wirusy oraz 'skrypty" pisane przez nastoletnich graczy to już prawdziwe sztuczne AI, potafiące udawać latami obecność gracza w grze , nawet nazwą podobne do imaginacji Marcina.. ( "Anna" ) ;-)

Wnioski zostawiam Wam a dalszy opis - specjalistom ;)

Podsumowując:
Aasimow przepowiedzial roboty, Lem - AI, Przybyłek - nowy zawód :)

Gratulacje i czekam na więcej samospełniających się opowiadań, chociaż
niektórych może lepiej nie życzyć...;)

PS.
Marcinie przepraszam za typową dla mnie chaotyczność wypowiedzi. Jeżeli coś jest nieskładne, proszę o przeredagowanie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: RZECZYWISTOŚĆ I FANTASTYKA

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 27 maja 2010, o 10:46

Było kilka literówek ;). Ale to co piszesz jest po prostu fascynujące... Hm, wychodzi na to, że wystarczy trochę logicznie pomyśleć, a człowiek wychodzi na futurologa ;).

ArTuro, pisz częściej :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: RZECZYWISTOŚĆ I FANTASTYKA

Postprzez Lamas » 27 maja 2010, o 13:25

ArtTuro, mógłbys przyblizyć bardziej prace tych gamedeców? Bo z tego co mówił Marcin, sam jesteś jednym z nich. Więc jakieś szczegóły? Jak się tam dostałeś? czy sprzęt masz swój czy dany od EVE? Jeśli kupiłes to jeszcze raz gdzie mozna dostać to 2d cudo na oko, bo już manipulator widziałem (Chociaż na stronce nie ma nic o cenie... Ciekawe dlaczego XD) Wiec czekam na response.
Pozderki
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: RZECZYWISTOŚĆ I FANTASTYKA

Postprzez ArtTuro » 28 maja 2010, o 16:46

Lamas.

Same rękawice można kupić tu: http://secure.ultracart.com/cgi-bin/UCE ... =PG01PKG-L
za niecałe 300 USD + koszty przesyłki, co wynosi łącznie ok 380 USD z podwiezieniem pod dom w Warszawie. Okular to produkt Eve Engineering stworzony dla administratorów gry, do łatwiejszego poruszania się w przestrzeni kosmicznej, gdyż w 2D ciężko objąć wzrokiem na monitorze np. pole walki a wraz z nim paramery biorących w nim udział graczy etc. Ekran jest przezroczysty, dostajesz na nim najważniejsze informacje, a które np. nie mieszczą się na ekranach komputera. Takie połączenie centrum kontroli z grą. Monokle ( jak ja to nazywam ) sa dwa. Mozna używać ich jako pomocy w trybie jednego " monokla" ale można używać ich jednocześnie jeżeli chcesz np. oglądać świat w 3D. Producentem samych okularów jest firma Elsa, natomiast oprogramowanie i wbudowane w oprawkę "żyro" działa z oprogramowaniem EveEyeView. Jeżeli chcesz jeszcze używać tzw. HAT-a ( czyli dodatkowego manipulatora do rozglądania się ) montujesz na glowie cos w rodzaju plastra z kolorowymi kuleczkami i specjalną kamerkę na wysokości głowy. Kamerka śledzi położenie kuleczek, a następnie przetwarza obraz na ruch głową w grze. Wszystko zapakowane w czarne pudło przylatuje kurierem do domu. Nie zapłaciłem nic. Podpisujesz papierek ubezpieczenia ( na kwotę 11.499 USD ??? ) i możesz używać.

Sama praca jak to praca, jak sobie ją zorganizujesz, tak masz ;) Sama praca to taki miks umiejętności. Trochę sprytu, szczypta "social engineering" i umiejętności nabytych na kursach NLP, wyobraźni ( czasami trzeba kogoś poudawać lub podszyć się pod kogoś do czego proawdopodobnie mógłby sie bardziej przydac talent aktorski ), dedukcji znajomości kilku języków obcych, matematyki, informatyki i najzwyczajniejszego szczęścia.

Natomiast co do tego jak się tu znalazłem, to już możnaby pewnie niejeden tom napisać ;). Po krótce ( Upsss, babol z polskiego - nie pamiętam czy pisze się to razem czy oddzielnie ;) wylądało to tak: W Eve gram od 8 ( no prawie 9 ) lat, znam większość z ok 6000 galaktyk i ok. 40 tys planet ( oczywiście większość bardzo pobieżnie ). Zaczynając swoją przygodę z Eve pracowałęm jeszcze w polskiej firmie ( Compfort Meridian Polska ) w Warszawie jako developer , wdrożeniowiec oraz specjalista ds zarządzania systemami bezpieczństwa IT, oraz architekt i wdrożeniowiec polityk bezpieczeństwa, kończąc na szerokopojętym doradztwie z zakresu bezpieczeństwa w heterogenicznych systemach teleinformatycznych. Później odszedłem z firmy, zajmując się czymś innym ale jak się okazało moje "umiejętności " przydały sie w samej grze, więc czemuby nie. I tak jakoś z czasem ... cokolwiek by tu nie napisać, sam dokładnie nie wiem jak to się stało, w pewnym momencie dostałem PM z pytaniem czy bym się czasem nie zajął... i się zająłem ;) Co jakiś czas przychodzi mail z pytaniem czy czegoś nie potrzebuje lub czy nie uważam że coś byłoby pomocne, spisuję swoje uwagi i spostrzeżenia po czym zdaża się że dostaję mniej / więcej to, o czym pisałem ;)

No i jak mówiłem. Niby odpowiedź na kilka zdań a można juz z tego zacząć pisać książke. Przepraszam za ten nieskładny słowotok ale może da się coś z tego zrozumieć ;)
Ostatnio edytowano 28 maja 2010, o 17:18 przez ArtTuro, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości