Pytania do Marcina.

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 5 września 2012, o 09:01

Spoza :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez siouks73 » 11 września 2012, o 11:39

Hmm spytam wprost autora - jak humor? bo wpierw na blogu artykul o śmierci, teraz retrospektywny niejako wpis o trudach pisania....
Mam nadzieje że to tylko gorszy dzień. melancholijny.
Ale w razie czego proszę Panie Marcinie pamiętać że:
1. Są ludzie którzy lubią Pana nawet Pana nie znając osobiście - za twórczość, za pomysły, wypowiedzi - słowem ma Pan ludzi którzy w Pana wierzą i choćby tym psychicznym wsparciem mam nadzieje że pomagają.
Pomijam oczywiście te osoby (szczęsciarzy) które osobiście znając pomagają w sposób "namacalny" i bezpośredni.
2. Jako lekarz, fachowiec, człowiek ma Pan wciąż kłopoty do rozwiązania - przypadki "lekarskie", konfliktowe, psychologiczne, życiowe - jak każdy człowiek. jeden ma pacjentów, inny urządzenia a trzeci problemy programowe, lub np zacinający się ploter ;) - więc taki gorszy okres to tylko szybki rzut oka autora jak je obejść/rozwiązać ?

Mam nadzięję że to tylko moje subiektywne odczucie jakiegoś gorszego dnia/tygodnia autora....

Tak czy owak egoistycznie czekam na 2 księgę CSI, na obrazki z imperium i dalsze księgi ....
Ba chętnie kupie je od autora za pełna kwotę z pominięciem pośredników (z podpisaniem klauzuli o nierozpowszechnianiu - ba miałem przecież przyznany dostęp do materiałów niejawnych ;) ) - nawet jako "usługę wykonania e-booka" by Vat był 7 % a nie wyższy ;)
a może wzorem internetu dałoby radę zrobić projekt internetowy - jakiejs artystce ostatnio fani ufundowali stworzenie teledysku - są możliwości takiego współtworzenia projektu ;) pomysłow jest dużo - zdolnych ludzi także - mopże nawet sam bym siedo czegoś przydał i przyczynił ??

Pozdrawiam zycząc weny do pisania i sił do walk z ciemnotą i szarą masą naszego kraju ;)
Avatar użytkownika
siouks73
 
Posty: 84
Dołączył(a): 28 lutego 2011, o 14:12

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 11 września 2012, o 14:23

Siouks, bardzo dziękuję, nastroje mam ostatnio zmienne, ale ciągle idę do przodu, o to nie trzeba się martwić, bo twórcza działalność nie jest wynikiem wyboru, ale jakiejś innej wewnętrznej siły - silniejszej ode mnie.

Dziękuję też za intencję i delikatną propozycję pomocy. Szykuję się do stworzenia krótkiego filmiku, bez animacji, bez efektów specjalnych - po prostu moje wypowiedzi na okołogamedecowe tematy. Już się umówiłem ze Staszkiem Mąderkiem. Zaczniemy kręcić pod koniec września, może będzie dobry efekt. Muzykę zrobi Robert Letkiewicz, montażem zajmie się Staszek.

Ale wszelkie fanowskie inicjatywy witam z wielką radością, więc jeśli masz jakieś pomysły - chętnie posłucham :), zresztą pomysł z powyżej wspomnianym filmem nie był mój. Wpadł na niego Krzysztof Ożóg, do niedawna wielki fan gamedeca, a od wydania CSI - główny redaktor moich tekstów (tak, tak, czasami bycie fanem popłaca :). On też będzie obecny podczas kręcenia i zrobi morze zdjęć (bo para się fotografią namiętnie).

Największe "ssanie" odczuwam odnośnie grafik. Zobaczyć znaczy uwierzyć. Dlatego wciąż nawiązuję współpracę z plastykami. Mam już jeden nielichy projekt - ukończony - ale nie pokazuję go jeszcze, bo chcę go naprawdę dobrze "sprzedać" - w sensie, że nie pokazać w sieci i koniec, tylko zrobić to z fanfarami. Szykują się dwie następne ilustracje (Łukasza Matuszka i Tomka Marońskiego), tym razem do "Obrazków z Imperium", mam nadzieję, że wyjdzie kooperacja z Dominikiem Brońkiem, który zrobił rysunki do środka CSI. Z nim mamy naprawdę wielkie plany. Miejmy nadzieję, że czas Dominikowi pozwoli, żeby je zrealizować :).

Co do wpisów na blogu - no cóż, oba są prawdziwe. Na tym zresztą polega - w moim odczuciu - dobre pisanie. Trzeba być prawdziwym w tym, co się robi. Wtedy to naprawdę ma sens, a i odbiór jest mocny, bo czytelnik tekst "czuje", a nie tylko czyta :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez fomoraig » 20 września 2012, o 18:28

Chciałbym spróbować zapoznać się z uniwersum warhammera 40k. Fabryka zaczęła wydawanie Herezji Horusa i nie wiem czy cykl ten będzie, dla mnie jako świeżaka, właściwym. Znam Dana Abnetta z jego komiksowych dokonań (Sinister Dexter z 2000AD, "kosmiczne" tytuły z Marvela) i podobają mi się jego pomysły, ale cały cykl pisany jest przez kilka osób no i mam mieszane uczucia, czy w ogóle warto (poza tym jest tego kilkanaście tomów). Teraz jest promocja w Empiku na Fantastykę (3 za 2) i dobrałbym sobie ewentualnie ten tytuł do koszyka. Polecasz czy odradzasz, Marcinie?
Avatar użytkownika
fomoraig
 
Posty: 44
Dołączył(a): 9 stycznia 2011, o 18:43

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 20 września 2012, o 21:56

Czytałem tylko pierwszy tom i podobał mi się, chociaż był w gorszym tłumaczeniu. Mój przyjaciel przeczytał wszystko, co wyszło, po angielsku i jest przeważnie zachwycony :).

Sam kupuję tę serię i mam zamiar przeczytać, ale po skończeniu "Obrazków z Imperium", żebym się za bardzo nie inspirował :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez fomoraig » 21 września 2012, o 14:04

Dzięki :)
Avatar użytkownika
fomoraig
 
Posty: 44
Dołączył(a): 9 stycznia 2011, o 18:43

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez Dracia » 24 września 2012, o 15:15

Tak się zastanawiam - jak właściwie wygląda salut Ranów? Bo jakoś nigdy nie byłam w stanie go zwizualizować...
「我は汝・・・汝は我」 / "I am thou... thou art I."
Avatar użytkownika
Dracia
 
Posty: 59
Dołączył(a): 8 czerwca 2010, o 09:58

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 24 września 2012, o 15:59

1. Znak "good luck" prawą ręką, prawa ręka zwisa wzdłuż ciała (palce zwinięte w pięść, kciuk w górę)
2. Zamach w stronę lewej strony szyi, dokładnie w miejsce, gdzie szyja styka się już z tułowiem, kciuk może, ale nie musi dotknąć okolicy tuż za obojczykiem, tam jest taki trójkąt utworzony przez obojczyk z przodu, mięsień kapturowy z tyłu i szyję z boku.
3. Ręka prostuje się w łokciu, dłoń zatacza szeroki łuk w prawą stronę wyprostowując palce i ustawiając się grzbietem w stronę podłoża, jakbyś mówiła do kogoś "spójrz, jaka piękna okolica". Podczas tego ruchu za dłonią ciągnie się szkarłatna wstęga, jakby Ran rozsiewał swoją krew: "Moja krew dla was i za was".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez magda2em » 7 października 2012, o 15:36

Marcinie, jak się odmienia słowo "gamedec"? Bo dostałam właśnie głupawy kompletnej poprawiając fanfiki i już nie wiem, która wersja jest właściwa i obowiązująca...
Różnica miedzy seksem i miłością jest taka, że seks rozładowuje napięcie, a miłość je wywołuje.
Woody Allen
Avatar użytkownika
magda2em
 
Posty: 99
Dołączył(a): 23 lutego 2010, o 20:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 7 października 2012, o 23:18

Bardzo dobre pytanie.

W SuperNOWEJ stanowczo twierdzili, że "gamedec" może być tylko w mianowniku i gdzieś tam w liczbie mnogiej (gamedecy), a w reszcie przypadków "c" powinno wymieniać się na "k". Uwierzyłem.

W Fabryce Słów z wielką mocą stwierdzono, że we wszystkich przypadkach oprócz tych, gdzie jest zmiękczenie, powinno być "c". Czyli gamedeca, gamedecowi, ale gamedekiem. Powołują się na odmianę słowa "Quebec".

Wysłałem nawet zapytanie do pana Jerzego Bralczyka, ale milczy. Może myśli, że odpowiadając zrobi mi reklamę. Teraz obstaję przy wersji FS, anyway.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez magda2em » 8 października 2012, o 05:20

O, to czyli szłam w dobrą stronę - dzięki, przejrzę jeszcze raz te fanfiki, czy gdzieś nie został jakiś babol. A, i jeszcze jedno - i gamedecy czy gamedekowie? ;)
Różnica miedzy seksem i miłością jest taka, że seks rozładowuje napięcie, a miłość je wywołuje.
Woody Allen
Avatar użytkownika
magda2em
 
Posty: 99
Dołączył(a): 23 lutego 2010, o 20:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 8 października 2012, o 07:21

Gamedecy :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez magda2em » 8 października 2012, o 10:28

Dzięki :)
Różnica miedzy seksem i miłością jest taka, że seks rozładowuje napięcie, a miłość je wywołuje.
Woody Allen
Avatar użytkownika
magda2em
 
Posty: 99
Dołączył(a): 23 lutego 2010, o 20:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez Dracia » 20 października 2012, o 21:48

Czy to ich własne spaczone duchy opiekuńcze doprowadzają Czarnych Ranów do szaleństwa? Czy może trauma po nieudanych rytuałach sprawia, że rodzą się takie a nie inne anioły i demony?
「我は汝・・・汝は我」 / "I am thou... thou art I."
Avatar użytkownika
Dracia
 
Posty: 59
Dołączył(a): 8 czerwca 2010, o 09:58

Re: Pytania do Marcina.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 21 października 2012, o 10:17

Powstanie Opętanego można opisać metaforycznie jak bardzo ciężki i bolesny poród. Rzeczywistość dla nowonarodzonego jest tak bolesna, że ogarnia go szaleństwo. Potrzebuje wielu cykli, by opanować ból i nowe doznania. Potem staje się o wiele potężniejszy od zwykłych Ranów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron