Model Coremour'a

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Model Coremour'a

Postprzez Shoan Gachi » 17 listopada 2013, o 00:24

Zaczalem dzisiaj projektowac papierowy model Coremour'a. Bedzie to 15 cm wysokosci stwor z ruchomymi konczynami. Tutaj zdjecia moich poprzednich projektow, zebyscie zobaczyli czego sie spodziewac:

Obrazek
To cudo stworzylem na podstawie okladki do "Niech zyje Polska, hura!". Ruszaja sie mu nogi oraz szyja.

Obrazek
Tego smoka robilem na podstawie roznych obrazkow znalezionych w necie. Ma skladane skrzydla (lewe jest rozlozone), ktore maja dosc duzy zakres ruchow; ruchome nogi (lapy?), ogon, tors (w 2 miejscach), oraz szyje i jadaczke.
EDIT: hmm, troche sie ucial, a ja nie bardzo wiem co z tym zrobic... na razie proponuje otworzyc obrazek w nowej karcie, potem sproboje jakos go przesunac.

Jak bedziecie chcieli to sproboje znalezc filmiki pokazujace jak sie mechazwierze ruszaja.


Model Coremour'a bede bazowac na ilustracji Marcina Jakubowskiego (EDIT: przepraszam za pomylke), o tej tutaj:

Obrazek

Zajmie mi to kilka tygodni, potem moze jeszcze dorobie wpasowujace sie kolejne zbroje (jako kolejne projekty). Na razie chcialbym poprosic kogos o narysowanie powyzszej wersji Coremoure'a z profilu oraz z zalozona oslona twarzy. Jestem kopista, nie jestem kreatywny w tworzeniu rzeczy, potrafie jedynie rysowac/modelowac wlasne wersje na podstawie innych, wiec sam przod nie bedzie wystarczajacy.
Jezeli sa tu jacys artysci ktorzy probowali narysowac jakiegos motomba czy co, fajnie by bylo jakbyscie wrzucili tu swoje dziela.
Ostatnio edytowano 28 listopada 2013, o 22:20 przez Shoan Gachi, łącznie edytowano 1 raz
"-Pamiętam pewien dowcip ze studiów. Brzmi tak: Student wie wszystko. Asystent wie, w której książce szukać…
-A profesor - wszedłem mu w słowo - wie, gdzie jest asystent?"
Życiowe motto :)
Shoan Gachi
 
Posty: 42
Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 06:28

Re: Model Coremour'a

Postprzez Linka » 25 listopada 2013, o 15:30

Ja chce zobaczyć bestyjki a akcji.
Shoan masz jakieś schematy czy tworzysz na zasadzie prób i błędów? I to tylko papier i taśma klejąca?
Jestem pod wrażeniem :)
Nic nie jest tak obiecujące, jak otwarcie księgi. Nic nie jest tak ostateczne,
jak jej zamknięcie.

- Wykłady dla Strażnika-Skryby, tom 4
Avatar użytkownika
Linka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 1 września 2013, o 05:43

Re: Model Coremour'a

Postprzez Shoan Gachi » 25 listopada 2013, o 22:50

Troche sie obijalem, ale teraz bedzie Thanksgiving to sie wezme do roboty; tutaj mam to co na razie zrobilem:

Obrazek

Kalka po prawej, po lewej generalny schemat czesci i stawow.

Obrazek

Pierwsze czesci

Obrazek

No i pierwszy modul. Jak zrobie wszystkie moduly i polacze w calosc wyjdzie kanciasty i pokraczny android, dodam potem troche "ozdob".

Wszystko z papieru (z podklejonym kartonem, papier latwo sie tnie i zgina, a karton daje wytrszymalosc) sklejonego razem. Dam serie zdjec pokazujacych jak tworze jedna czesc. Wiecej schematow oprocz zdjecia i tego probnego planu nie mam. Schemat jest 1 do 1, i uzywam zwyklej linijki, mierzac na oko do jednego mm. Precyzyjne byc nie musi. Reszta bedzie na bierzaca. Dam edita jak beda filmiki.
"-Pamiętam pewien dowcip ze studiów. Brzmi tak: Student wie wszystko. Asystent wie, w której książce szukać…
-A profesor - wszedłem mu w słowo - wie, gdzie jest asystent?"
Życiowe motto :)
Shoan Gachi
 
Posty: 42
Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 06:28

Re: Model Coremour'a

Postprzez Kthaara » 26 listopada 2013, o 10:34

No no...

MARCIIIN!
TU SIĘ HISTORIA TWORZY BEZ CIEBIE!!

:P
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: Model Coremour'a

Postprzez Shoan Gachi » 26 listopada 2013, o 23:00

Kthaara napisał(a):TU SIĘ HISTORIA TWORZY BEZ CIEBIE!!


Normalnie bym napisal dziekuje, ale w tym wypadku to chyba za malo. Zamiast tego zapytam: Czy udzielisz mi pozwolenia na uzywanie tej frazy kiedykolwiek zobacze cos zarabistego? Proosze?
"-Pamiętam pewien dowcip ze studiów. Brzmi tak: Student wie wszystko. Asystent wie, w której książce szukać…
-A profesor - wszedłem mu w słowo - wie, gdzie jest asystent?"
Życiowe motto :)
Shoan Gachi
 
Posty: 42
Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 06:28

Re: Model Coremour'a

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 28 listopada 2013, o 20:41

Dostałem SMS od Kthaary i bardzo za niego dziękuję :). Przepraszam wszystkich, że trochę zaniedbuję Forum, ale mam mnóstwo pracy i mało kiedy mam siłę na cokolwiek innego. Na otarcie łez donoszę, że podpisałem już umowę z Rebisem i wyjdzie niedługo fajna książka mojego autorstwa, "CEO Slayer", (albo "Pogromca Prezesów", nie jestem jeszcze pewien, jaki będzie tytuł).

Shoan, no fantastyczne jest to, co robisz, brawo! Napiszę zaraz do Marcina Jakubowskiego (to on wykonał ten obraz, nie Dominik Broniek :)) i poproszę go o profil, może na szybko coś zrobi :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Model Coremour'a

Postprzez Shoan Gachi » 1 grudnia 2013, o 22:49

Dziekuje :)

Obrazek

Troszke porobilem i korpus gotowy. Miednica sie troche rusza. W tym tygodniu pojda konczyny, a potem uzbroje go (bo narazie szkielet).
No tak z profilu/tylu, no i moze z zamknieta przylbica by mi sie schematyczne rysunki przydaly.
"-Pamiętam pewien dowcip ze studiów. Brzmi tak: Student wie wszystko. Asystent wie, w której książce szukać…
-A profesor - wszedłem mu w słowo - wie, gdzie jest asystent?"
Życiowe motto :)
Shoan Gachi
 
Posty: 42
Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 06:28

Re: Model Coremour'a

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 2 grudnia 2013, o 10:13

Fantastycznie :).

Marcin odpisał. Niestety, jest tak zajęty, że nie znajdzie czasu na wyrysowanie profilu. W takim razie pozostają rysunki Dominika Brońka.

Klik

Klik

Klik

Wrzucę też na blog resztę rysunków, bo Facebook nie chce się bardziej cofnąć...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Model Coremour'a

Postprzez Kthaara » 2 grudnia 2013, o 20:58

Marcin
jest tam gdzie jeszcze obrazek jak Lea gada z Trajanem, może się kawałem Leiowej zbroi na coś na da? Ona z profilu była rysowana
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: Model Coremour'a

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 3 grudnia 2013, o 10:12

Jest, czekaj, czy ja tego gdzieś na blog nie wrzucałem???
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Model Coremour'a

Postprzez Shoan Gachi » 5 grudnia 2013, o 00:36

Popatrze na rozne zdjecia, juz wiem gdzie szukac. Na razie nie sa mi az tak potrzebne, najpierw szkielet ogolny. No i niekoniecznie chodzilo mi o autora obrazka (chociaz czulbym sie niezwykle zaszczycony), a raczej o forumowicza z umyslem artystycznym ktory moglby tylko pare technicznych szkicow narysowac.

Zauwazylem tez to: http://max3d.pl/konkurs/
Czy to jest tylko dla tych robiacych projekty komputerowe, czy moze jednak moj Coremour by sie wpasowal? :)
"-Pamiętam pewien dowcip ze studiów. Brzmi tak: Student wie wszystko. Asystent wie, w której książce szukać…
-A profesor - wszedłem mu w słowo - wie, gdzie jest asystent?"
Życiowe motto :)
Shoan Gachi
 
Posty: 42
Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 06:28

Re: Model Coremour'a

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 5 grudnia 2013, o 09:37

2D / 3D... musiałbyś zapytać :). Generalnie chodzi o prace plastyczne - graficzne, ale wiem, że np. Marcin Klicki "Klicek" jest też rzeźbiarzem :). Anyway, tematyka dotyczy detektywa, a Ran to coś innego w zasadzie :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Model Coremour'a

Postprzez Shoan Gachi » 29 stycznia 2014, o 05:26

Dziewczyna mi namieszała w głowie i przez ostatnie 2 miesiące starałem się poświęcać cały mój wolny czas na nią. Teraz trochę ochłonąłem i mam już czas by zająć się modelem. Dziś złożyłem nogi do kupy a raczej do dupy. Jeszcze muszę dokleić ograniczniki żeby np kolano nie gieło się do przodu. Jak dodam ręce to wrzucę filmik pokazujący zakres ruchów.

[img]Tu%20wstaw%20link%20jak%20dorwiesz%20się%20do%20kompa%20bo%20nie%20wiesz%20jak%20ogarnąć%20linka%20z%20facebooka%20na%20smartphonie[/img]

[img]A%20juz%20wrzucam%20wreszcie[/img]

Spoiler:
Ostatnio edytowano 3 lutego 2014, o 02:02 przez Shoan Gachi, łącznie edytowano 1 raz
"-Pamiętam pewien dowcip ze studiów. Brzmi tak: Student wie wszystko. Asystent wie, w której książce szukać…
-A profesor - wszedłem mu w słowo - wie, gdzie jest asystent?"
Życiowe motto :)
Shoan Gachi
 
Posty: 42
Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 06:28

Re: Model Coremour'a

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 2 lutego 2014, o 16:24

Shoan, nie widać obrazka :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Model Coremour'a

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 7 lutego 2014, o 09:28

Aaaa, już widzę! No, dalej, dalej! :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Następna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości