FANFIK SITE

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: FANFIK SITE

Postprzez Kthaara » 26 września 2011, o 13:59

Nie mogę się doczekać tej destru... ekhem, Konstrukcji mojego tekstu... :evilgrin:
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: FANFIK SITE

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 września 2011, o 18:01

Już wysłana. Doszła? :)

Ogólna uwaga do fanfikotwórców: jeśli opisujecie coś, co zostało już opisane w GamedecVerse w przygodach Torkila, postarajcie się to zrobić od innej strony, napiszcie coś, czego czytelnik jeszcze nie wie.

Np. Kthaara opisuje spotkanie Laurusa z Petrą i fragment ten jest zbyt podobny do spisanych przeze mnie wrażeń Aymore'a. Warto, żeby prototypowa Petra była inna, miała inny kształt, robiła inne rzeczy. Mam nadzieję, że rozumiecie, o co chodzi. Pisanie w tym samym świecie nie polega na powielaniu tego, co czytelnik wie, ale albo na podawaniu tego samego, ale zupełnie w innym świetle (np. cierpkie uwagi Thomasa Wolfa dotyczące Torkila w opowiadaniu Dragona :)), albo na oświetlaniu czegoś, czego czytelnik jeszcze nie widział, np. bardzo fajny opis Kthaary tego, jak umieszcza się swój IN na wirtualnych dokumentach :).

Zastanawiające jest też przywiązanie zarówno Dragona jak i Kthaary do rytuałów głównego bohatera: patrzenia w okno , kąpieli, kawy, zamiłowania do posiłków :). Z jednej strony jest zaskakujące, jak wiele charakterystycznych rytów umieściłem w opowieści o Torkilu, z drugiej powstaje pytanie, czy inni bohaterowie GamedecVerse powinni mieć te same przyzwyczajenia? Tu jestem rozdarty, bo miło jest czytać o podobnych ludziach, rozpoznawać niejako "swój styl". Myślę, że pewne odcienie tego stylu powinny być zachowane, bo być może stanowić będą pewną charakterystyczną cechę tekstów tworzonych w GamedecVerse, z drugiej myślę, że można wprowadzić trochę nowych jakości. Wolf ma kotkę Nemezis, chwała mu za to. Laurus jest zwierzęciem korporacyjnym, świetnie, dużo czyta, doskonale. Ale przydałoby się więcej różnic. Więcej. Mógłby np. uwielbiać golfa, oczywiście wirtualnego, oczywiście w ekskluzywnym, vipowskim, drogim i snobistycznym świecie :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: FANFIK SITE

Postprzez Kthaara » 26 września 2011, o 22:03

Marcin.
Wiadomość dotarła, cała i zdrowa.
Przejrzałem ją i twierdzę, że twoja redakcja wpłynie na resztę. Postaram się poprawić błędy, które zauważyłeś, ale także uatrakcyjnić te momenty, które wytknąłeś jako nielogiczne i niezrozumiałe.
BTW moim zdanie Laurus jest zbyt zabiegany, by mieć zwierzątko i często wchodzić do sieci... a golf wymaga mnóstwo czasu... :evilgrin:

Wiem, co teraz powiesz.
Już się poprawiam. Może jednak coś wrzucę. A na pewno uatrakcyjnię opisy. W następnej wersji tekstu powinno być znacznie mniej przekreśleń i uwag.

PS.
Czy właśnie tak wygląda redakcja tekstu? Ty wysyłasz do wydawnictwa, oni do ciebie z powrotem i tak w kółko?
Sorry że cię tak napastuję...
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: FANFIK SITE

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 września 2011, o 22:33

Kthaara napisał(a):Marcin.
Wiadomość dotarła, cała i zdrowa.
Przejrzałem ją i twierdzę, że twoja redakcja wpłynie na resztę. Postaram się poprawić błędy, które zauważyłeś, ale także uatrakcyjnić te momenty, które wytknąłeś jako nielogiczne i niezrozumiałe.
BTW moim zdanie Laurus jest zbyt zabiegany, by mieć zwierzątko i często wchodzić do sieci... a golf wymaga mnóstwo czasu... :evilgrin:


Cieszę się, że dotarło. Wiesz, Laurus może "chadzać" na golfa w ramach zajęć służbowych :).

Kthaara napisał(a):Już się poprawiam. Może jednak coś wrzucę. A na pewno uatrakcyjnię opisy. W następnej wersji tekstu powinno być znacznie mniej przekreśleń i uwag.


W ogóle się przekreśleniami nie przejmuj. Ja mam, jak sądzę, wcale nie dużo mniej, gdy to mnie redagują ;).

Kthaara napisał(a):Czy właśnie tak wygląda redakcja tekstu? Ty wysyłasz do wydawnictwa, oni do ciebie z powrotem i tak w kółko? Sorry że cię tak napastuję...


Właśnie tak wygląda redakcja :). To znaczy u Parowskiego Maćka dostaje się tekst poprawiany ołówkiem, w innym wydawnictwie dokładnie w tej formie, w jeszcze innym dostajesz tekst po poprawkach, ale nie widzisz, co zostało zmienione :). Generalnie to taka huśtawka: autor oddaje tekst, potem go dostaje, potem poprawia to, co dostał, oddaje, drugi redaktor jeszcze raz poprawia, autor jeszcze raz coś zmienia, redaktor akceptuje, potem jest jeszcze jedno czytanie, albo dwa i tekst idzie do druku...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: FANFIK SITE

Postprzez Kthaara » 27 września 2011, o 02:12

Marcin Przybyłek napisał(a):Zastanawiające jest też przywiązanie zarówno Dragona jak i Kthaary do rytuałów głównego bohatera: patrzenia w okno , kąpieli, kawy, zamiłowania do posiłków


Tak czytam jeszcze i wydaje mi się dziwne, że zwróciłeś na to jakąś szczególną uwagę. bez takich opisów bohater wydałby się czytelnikowi bez osobowy. Bo co to za człowiek (lub inna gadzina) który nie je, nie śpi, nie odżywia się, nie zaznaje przyjemności?
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: FANFIK SITE

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 27 września 2011, o 07:02

Też prawda :). Śmiem jednak twierdzić, że w wielu książkach bohaterowie nie jedzą, nie myją się i nie patrzą na krajobrazy tylko dla przyjemności ;).

Jeszcze kwestia papieru. Obaj macie z nią problem. W tych czasach naprawdę papieru nie ma. Jeśli ktoś ma notes podobny do papierowego, to "kartki" są materiałem tronicznym, który po naciśnięciu odpowiedniego sensora / wydaniu komendy mentalnej / głosowej kasuje to, co na nim zapisano. Jeśli bohater ma na ścianie fragmenty gazet, to de facto ma tam albo ramki, w które może załadować dowolną zetę, albo też bardzo tani "troniczny papier", możecie go nazwać, bo ja wiem, "tropem" (od tronic paper ;)). Pamiętajcie. Jest zakaz używania trwałych środków zapisu. Bez tego zakazu cała intryga Mobillenium nie wypali :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: FANFIK SITE

Postprzez Ceviliel » 27 września 2011, o 20:35

Marcin Przybyłek napisał(a):Jeszcze kwestia papieru. Obaj macie z nią problem. W tych czasach naprawdę papieru nie ma. Jeśli ktoś ma notes podobny do papierowego, to "kartki" są materiałem tronicznym, który po naciśnięciu odpowiedniego sensora / wydaniu komendy mentalnej / głosowej kasuje to, co na nim zapisano. Jeśli bohater ma na ścianie fragmenty gazet, to de facto ma tam albo ramki, w które może załadować dowolną zetę, albo też bardzo tani "troniczny papier", możecie go nazwać, bo ja wiem, "tropem" (od tronic paper ;)). Pamiętajcie. Jest zakaz używania trwałych środków zapisu. Bez tego zakazu cała intryga Mobillenium nie wypali :).



Matko... jeszcze bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że za nic nie chcę dożyć takich czasów. Moja bibliofilia stanowczo protestuje... :P
Ale właśnie... tam nie mają nawet takich "zabytków z XX wieku" - książek? Hmm... <myśli> a niech to, właśnie że mają. Nieważne, co Marcin na to powie, ja Wam mówię, że mają. Zobaczycie. <znów mi się wena twórcza zbiera, ale cóż, może jak w końcu sobie przypomnę Gamedeka... teraz tak czy siak muszę ją spożytkować na zadania z analizy matematycznej... Czuję się tępa, zwłaszcza że zadania dotyczą treści licealnych... Dobra, koniec offtopa...>
Ceviliel
 
Posty: 113
Dołączył(a): 1 kwietnia 2010, o 20:59

Re: FANFIK SITE

Postprzez Lafcadio » 27 września 2011, o 20:39

Marcin Przybyłek napisał(a):Ogólna uwaga do fanfikotwórców: jeśli opisujecie coś, co zostało już opisane w GamedecVerse w przygodach Torkila, postarajcie się to zrobić od innej strony, napiszcie coś, czego czytelnik jeszcze nie wie.

A nie sądzisz, Marcinku, że byłoby fajnie nadać jakieś takie ograniczenia formalne wykraczające poza świat, które pozwalałyby np. na stworzenie na swego rodzaju gamedeczaną specyfikę? Powiedzmy: fanfic w Gamedec Verse musi być pisany w pierwszej osobie?
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Re: FANFIK SITE

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 27 września 2011, o 22:01

Ceviliel, owszem, są książki, ale sprzed Ery Informatycznej :).

Laf, jak na razie zarówno Dragon jak i Kthaara piszą w pierwszej osobie :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: FANFIK SITE

Postprzez Lafcadio » 27 września 2011, o 22:06

Marcin Przybyłek napisał(a):Laf, jak na razie zarówno Dragon jak i Kthaara piszą w pierwszej osobie :).

Mogłem to uprzedzić, ale zaniechałem. Chodzi mi o wymóg dla przyszłych: "Chcesz publikować na mojej stronie? Musisz pisać w pierwszej osobie! Każde królestwo ma zasady! A moje ma takie". O to mi chodzi.
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Re: FANFIK SITE

Postprzez Kthaara » 29 września 2011, o 00:10

Laf.
Pierwsza osoba sama się nasunęła, kiedy zrozumiałem zasadę działania GamedecVerse i sposób w jaki chcę opisać postać. :)

Wyjaśniając:
W trzeciej osobie narrator jest wszechwiedzący: wie o wszystkich wydarzeniach i zna myśli wszystkich bohaterów.
W pierwszej zaś narrator, czyli de facto bohater nie wie nic o tym co się dzieje za ścianą (chyba że podsłucha) nie mówiąc o tym co się dzieje na innej planecie. Ten sposób narracji jest oczywiście znacznie trudniejszy, gdyż o wydarzeniach, które dzieją się równolegle (sort of), a które chcesz zaakcentować, że miały miejsce, musisz napisać w taki sposób, że np. ktoś puścił ci film, albo zdaje relację/raport.
Nie można przenieść akcji tam, gdzie nie sięgają zmysły głównego herosa.

thx for reading :evilgrin:
Kthaara

BTW sorry że się nie odzywam ale kupiłem nową książkę i mnie lektura pochłonęła...

EDIT:: Skończyłem książkę, była niezła. Skończyłem też poprawki w moim tekście, więc jak ktoś chce to proszę wysłać mi PW z e-mailem. Jestem na forum codziennie więc wyślę szybko.
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: FANFIK SITE

Postprzez Kthaara » 13 października 2011, o 20:38

Pewnie się zbuntujecie, że post pod postem ale cóż, raz się żyje :P
Mam radosną wiadomość:
SKOŃCZYŁEM CZĘŚĆ DRUGĄ
:evilgrin:

Jak ktoś jest zainteresowany przeczytaniem, proszę wysłać :arrow: Priva z e-mailem.

Zawiadamiam, że od piątku wieczór do niedzieli wieczór prawdopodobnie nie będę miał internetu.

Każdego, kto przeczyta, proszę o uwagi wysłane na priva lub e-mailem zwrotnym. I o podzielenie się opinią na forum :P
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: FANFIK SITE

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 14 października 2011, o 08:31

Bardzo się cieszę. Prześlij :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: FANFIK SITE

Postprzez Kthaara » 16 października 2011, o 21:20

Lamas, skończyłeś czytać???
Bo się denerwuję, czy nie straciłem nic z tego twojego AWESOME pod pierwszą częścią...
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: FANFIK SITE

Postprzez Lamas » 16 października 2011, o 23:04

Cały weekend poza domem stary, więc mogę się zabrać dopiero jutro ( czyt. dzisiaj, bo jest chwilke po północy jak mówi mi mój zegarek)
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron