FANFIK SITE

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

FANFIK SITE

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 4 września 2011, o 12:59

Może to trochę za wcześnie, ale lepiej wcześniej niż później ;).

Jeden fanfik już istnieje i został opublikowany na łamach GZ. To "Wojna płci" autorstwa Norberta "Slaine'a" Dąbrowskiego i Katarzyny "Kloto" Gawryluk. Drugi, bardzo dobry fanfik napisał Arkadiusz "Dragon Warrior" Grzeszczak, pt. Homo Dividus. Opisuje w nim nikomu jak na razie nieznanego gamedeka, Thomasa Wolfa, bardzo interesującego gościa. Jeszcze nie wiadomo, jakie będą losy tego tekstu, ale faktem jest, że jest.

Wczoraj napisał do mnie pewien zdolny człowiek, że także chce popełnić fanfik, tym razem o Laurusie.

Postanowiłem więc założyć miejsce, gdzie ewentualni twórcy będą się mogli wymieniać spostrzeżeniami.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: FANFIK SITE

Postprzez Lafcadio » 4 września 2011, o 13:19

A tymczasem webmaster będzie już rozplanowywał konkretną stronę i jak ją zrobić...
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Re: FANFIK SITE

Postprzez Kthaara » 5 września 2011, o 16:17

Marcin Przybyłek napisał(a):Wczoraj napisał do mnie pewien zdolny człowiek, że także chce popełnić fanfik, tym razem o Laurusie.

Tym "pewnym zdolnym człowiekiem" jestem ja, na co dzień student, a wieczorami domorosły pisarz do szuflady.
Myślę, że jeśli otrzymam zwrotnego maila w najbliższym czasie, to owe opowiadanie może powstać już w przyszłym tygodniu.
Oczywiście, jeśli znowu nie będę potrzebował jakiejś informacji :P

Edit: Opowiadanie, bo chcę napisać historię Laurusa, a nie jakiś jeden maleńki epizodzik, którymi najczęściej są fanfiki.
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: FANFIK SITE

Postprzez jot23 » 7 września 2011, o 15:32

Również noszę się z zamiarem napisania fanfica (taka spóźniona, jesienna jaskółka w związku z dawnym konkursem, który nie doszedł do skutku). Czy potrzeba do tego jakiejś zgody Autora serii? Jeśli tak to wnoszę o takową zgodę i ewentualną pomoc merytoryczną ;) Czy przedstawione w fanficu wydarzenia i bohaterowie muszą być zatwierdzone przez Marcina?
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: FANFIK SITE

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 7 września 2011, o 16:14

Zgoda granted ;)

Wydarzenia - nie, o ile nie istnieje ewentualność, że zakłócają spójność świata.

Konsultacje - granted ;)

Zapewniam też redakcję wszelkim fanfikotwórcom. Chcesz się uczyć pisać? Pisz fanfiki w GamedecVerse ;).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: FANFIK SITE

Postprzez Kthaara » 7 września 2011, o 16:21

Hej.
Mam taką zagwozdkę. Wiem że moja wizja Laurusa nie jest jedyna, więc wypowiedzcie się jak wy go sobie wyobrażaliście.
Wizje Marcina już znam, lecz może wykorzystam coś od was.
Poza tym zapowiada się to na coś dłuższego niż kilka stron A4. Sam wstęp zajął mi prawie sześć.
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: FANFIK SITE

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 8 września 2011, o 08:14

Cisza :).

Myślę, że - z wielu powodów - najpełniejszy obraz Laurusa miałbyś od Slaine'a, ale on tu od dawna nie zagląda, bo jest okrutnie zapracowany :). Nie martw się, pomogę Ci.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: FANFIK SITE

Postprzez MartiusMarsGradivus » 8 września 2011, o 14:13

Jak dla mnie Laurus nie jest jakąś wyjątkową postacią. Nie wyobrażałem go sobie szczególnie :P
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: FANFIK SITE

Postprzez jot23 » 8 września 2011, o 15:19

Nigdy nie rozmyślałem konkretnie na temat tej postaci, ale zawsze widziałem go jako człowieka o burzliwej przeszłości, który prawdopodobnie stracił rodzinę (może częściowo ze swojej winy). Przekonał się do idei Imperatora i uważa, że służba mu jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Jednocześnie jest inteligentny i z czasem praca zaczęła go satysfakcjonować.
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: FANFIK SITE

Postprzez Kthaara » 13 września 2011, o 19:02

Obraz się klaruje.
Marcin, wiem że jesteś STRASZNIE ZAPRACOWANY (wielokrotnie mi to powtarzałeś) ale czy zdołałeś chociaż przeczytać ten tekst co ci go wysłałem w zeszłą środę? Hm?

PS.
Sądzę, że Laurus to taka cicha woda i Marcin tylko czeka, aby pokazać na kogo on naprawdę aspiruje...
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: FANFIK SITE

Postprzez Lamas » 13 września 2011, o 22:18

Kthaara napisał(a):PS.
Sądzę, że Laurus to taka cicha woda i Marcin tylko czeka, aby pokazać na kogo on naprawdę aspiruje...


W sumie, to też tak sądzę. :D
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: FANFIK SITE

Postprzez Kthaara » 19 września 2011, o 20:24

Chłopaki i dziewczęta.
Mogę powiedzieć oficjalnie że wstęp, czyli historia Laurusa przed zostaniem agentem zajął mi 9 stron A4.
Czeka teraz na approval Marcina, choć sądząc po jego e-mailach jeszcze sobie trochę poczekam.
A wy się pochwalcie, coście tam już nabazgrali w ramach swojej twórczości.

Jeśli ktoś jest zainteresowany przeczytaniem części pierwszej proszę wysłać PW.
PS.
Jest trochę przydługie...

EDIT:: Jeśli ktoś chce pierwszą część w wersji finalnej, poprawionej, proszę zgłosić się na PW.
Ostatnio edytowano 2 października 2011, o 15:24 przez Kthaara, łącznie edytowano 2 razy
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: FANFIK SITE

Postprzez Lamas » 22 września 2011, o 17:24

Miałem Busy week więc przeczytałem dopiero teraz i muszę przyznać... AWESOME!
Spoiler:
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: FANFIK SITE

Postprzez Kthaara » 24 września 2011, o 20:04

Widzę, że forum zastygło w bez ruchu...
Nikt się więcej nie wypowie?
Jedenastka? Martius? Marcin ??
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Avatar użytkownika
Kthaara
 
Posty: 231
Dołączył(a): 4 września 2011, o 11:38
Lokalizacja: Ligota k/Bielska-Białej

Re: FANFIK SITE

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 września 2011, o 12:55

Okej, robię bardzo dokładną redakcję tekstu Kthaary. Prośba do jota i do Warriora: przysyłajcie mi dzieła w Wordzie, nie w PDF'ie, tak jak Kthaara. Dzięki temu mogę od razu Wam pomóc w podrasowaniu warsztatu, mam nadzieję, że skutecznie. Dragon przysłał naprawdę dobry tekst i szkoda, że nie mogłem w niego zaingerować, bo byłby praktycznie gotowy. Kthaara, szykuj się na wieele uwag, ale raczej takich, które przyjmiesz z ochotą, nie będzie to krytyka destruktywna, tylko absolutnie konstruktywna :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Następna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości