PROJEKTY

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: PROJEKTY

Postprzez Jedenastka » 11 grudnia 2009, o 18:49

THX napisał(a): przyznacie ,że zrobiło się kolorowo?

I czarno biało też trochę. Z prac aspenboya wybrałam "dla siebie" szkice do ilustracji do opowiadania jego kolegi.
O, te skały tu: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=42713&page=4. Spodobały mi się najbardziej :) .
THX napisał(a):Tak, bliżej mi do kabały...tak ...nie czuje się normalny...przyznaję

Ja też nie czuję się normalna. Jestem skałą z pałacem na szczycie :D .

Nasz Marcin ciekawie opisuje i na pewno można to narysować. Nie umiem opisywać tego, co Marcin napisał i nawet chyba nie ma to sensu. Taki fragment tu macie na zachętę, z tych "psychicznych", w których Szef jest naprawdę dobry:
"Słyszeliśmy w głowach wielogłos. Męsko-żeński, wzmagający się z każdą sekundą, pulsujący, omdlewający, zstępujący po schodach ciała w katedralne głębie nadbrzusza i miednicy małej. Ruszyliśmy szturmem przez amfiladę pokojów, z każdym mijanym pomieszczeniem dzieląc się na coraz mniejsze cząstki. Z setek otoczaków przemienialiśmy się w tysiące kamyków, które po upływie sekund rozsypały się w setki tysięcy ziaren piasku, rozbijających się na miliony drobin pyłu. Byłem milionem osobowości. Byliśmy wielością. Zerwał się wiatr, który rozwiał widok pokojów, schodów, linoskoczków i błaznów. Znaleźliśmy się nad otchłanią. Kolejny podmuch rozproszył nas całkowicie. Byliśmy powietrzem. Powiem inaczej: było powietrze. Pod spodem obracała się eteryczna spirala.
- Czy jesteś gotowy na śmierć? - spytał głos.
Pojęcie straciło znaczenie. Ależ tak, chciałem odpowiedzieć, lecz zamiast tego tylko pomyślałem. Nie miałem wszak ust ani płuc. Po prostu mnie nie było. Było samo bycie. Oto, czym egzystencja różni się od esencji.
- A więc giń!
Zapadłem się w czerń. Lub ogarnęła mnie czerń. Albo połknąłem czerń. Może raczej ona połknęła mnie. A najpewniej wszystko razem."



To jest fragment opowiadania "Flashback" - prawda, że super? ;)
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: PROJEKTY

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 12 grudnia 2009, o 11:28

Ha. Proxima. Mam wrażenie, że czytałem tę książkę.

Czy przypadkiem nie ma tam bohaterki o imieniu Zoe, ładnej dziewczyny, która traci wzrok i potem na jakimś wózku się porusza i ma przed sobą monitor, który odwzorowuje to, co jest przed nią, w postaci płaskorzeźby?

Zoe znaczy życie.

Właśnie jej imię stało się dla mnie inspiracją do stworzenia neologizmu "zoenet". Jak to się splatają różne rzeczy w życiu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: PROJEKTY

Postprzez THX » 12 grudnia 2009, o 23:00

ha dobrze znasz kniszkę...(choć są tam same ładne kobity)
Zoe dodam jest synonimem czystej miłości
jedenastka wiesz co mnie niepokoi ? Mówcie językiem 3D...animacja , dla mnie to trudny język ,trudny plastycznie
Obrazek
Avatar użytkownika
THX
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 15:19

Re: PROJEKTY

Postprzez aspenboy » 13 grudnia 2009, o 15:26

THX napisał(a):przyznacie ,że zrobiło się kolorowo? pozdrawiam gorąco aspenboya :)

Tak, po opublikowaniu moich prac zrobiło się wręcz odpustowo :D Pozdrawiam również ;)

Btw, mam szczerą nadzieję, że poczta nie będzie robiła kawałów z wysyłką, bo Święta to będzie bardzo dobry moment, żeby nadrobić braki w lekturze i ruszyć z pracą twórczą :)
aspenboy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 grudnia 2009, o 13:10

Re: PROJEKTY

Postprzez Ixolite » 13 grudnia 2009, o 16:04

THX napisał(a): jedenastka wiesz co mnie niepokoi ? Mówcie językiem 3D...animacja , dla mnie to trudny język ,trudny plastycznie


Nie jestem pewien, co masz na myśli?
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: PROJEKTY

Postprzez Jedenastka » 13 grudnia 2009, o 19:13

THX napisał(a): jedenastka wiesz co mnie niepokoi ?

Nie wiem. W sprawie lęków to może jednak do Marcina? ;)
THX napisał(a): Mówcie językiem 3D...animacja , dla mnie to trudny język ,trudny plastycznie

Jak mam to zrobić? Chyba nie umiem mówić językiem 3D...
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: PROJEKTY

Postprzez THX » 13 grudnia 2009, o 19:13

...y jak dla mnie to są trudne tematy do wizualizacji, dużo w nich cyfrowego świata, który dotąd najlepiej jest ...czytany...wyobrażany w grafice 3D. Zastanawiam się jak podejść do obrazu żeby był wiarygodny do ultranowoczesnych opisów. Patrząc na dokonania chłopaków : Maronskiego, Morbita ,Omena, którzy bardzo czysto operują kolorem i detalem a przez to świetnie trafiają w klimat...będzie trudno. Opisy Marcina porównuję do obrazów filmowych o wspaniałych efektach specjalnych.
Obrazek
Avatar użytkownika
THX
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 15:19

Re: PROJEKTY

Postprzez Ixolite » 13 grudnia 2009, o 19:39

Rzecz chyba w tym, żeby uchwycić klimat, nastrój, przesłanie sceny, własnymi środkami artystycznymi? Wzorowanie się na czymś, co wydaje się na pierwszy rzut oka naj... hmmm... najściślej? oddawać wizję opisaną przez Marcina niekoniecznie musi prowadzić do najlepszych albo najciekawszych rezultatów. Myślę, że indywidualne interpretacje, przy wykorzystaniu własnych technik i pomysłów, będą ciekawe i inspirujące.
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: PROJEKTY

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 13 grudnia 2009, o 19:59

Otóż to. Mam dla Ciebie, THX taki temat, w którym z pewnością poczujesz się jak ryba w wodzie. Mówię Ci, zaufaj mi. Powiedz słowo, to prześlę, nie mów słowa - nie prześlę, poczekam, aż poczytasz :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: PROJEKTY

Postprzez THX » 14 grudnia 2009, o 09:05

spróbujmy
Obrazek
Avatar użytkownika
THX
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 15:19

Re: PROJEKTY

Postprzez Jedenastka » 14 grudnia 2009, o 10:46

aspenboy napisał(a):Tak, po opublikowaniu moich prac zrobiło się wręcz odpustowo :D

Dawaj pistolet na kapiszony i obwarzanki :D .
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: PROJEKTY

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 15 grudnia 2009, o 12:12

Temat wysłany. Jest so spoiler, ale może nie za duży. Ukryłem większość istotnych informacji. Niektóre nazwy własne z pewnością ulegną zmianie :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: PROJEKTY

Postprzez THX » 24 grudnia 2009, o 13:55

jeżeli można to nazwać eksperymentem ...tym właśnie jest, pozdro i wesołych świat
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
THX
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 15:19

Re: PROJEKTY

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 27 grudnia 2009, o 15:07

Ciekawy ten eksperyment...

Gdyby miał go odnieść np. do prac plastycznych w uniwersum Warhammer 40 000, to odpowiednikami takiego ującia byłyby prace panów Johna Blanche i Willa Rees'a. Obaj mieli chorą wyobraźnię i shizoidalne akcenty w pracach :). Mocny obraz. Świetne ucho. Unoszące się w powietrzu obiekty nie pasują kolorystycznie do tła...

Już wiem. Gość kojarzy mi się z, powiedzmy, psychologicznym portretem Bruna Adelheima...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: PROJEKTY

Postprzez THX » 27 grudnia 2009, o 17:50

panów zaraz sprawdzę sobie...ale znowu dostrzegasz patologiczne akcenty? hyyym muszę popracować
stateczki też mnie nie siedzą. A teraz?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
THX
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 15:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: shubham1313 i 8 gości