CGG czyli Computer Gamedec Game

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Powers » 27 maja 2010, o 21:59

Myślałem nad czymś napisanym w jakiś języku programowania z elementami flesha, przy odpowiednim skomponowaniu i połączeniu wychodzą cuda :) Myślę ze najważniejsza powinna być zawsze opowiadana historia więc fabuła...gra przygodowa a elementy RPG wg mnie jak najbardziej mile by były widziane ;)Tak poza tym kiedy maiły by się zacząć jakieś prace na ta grą ?
Avatar użytkownika
Powers
 
Posty: 55
Dołączył(a): 25 maja 2010, o 20:04

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 27 maja 2010, o 22:06

ŁOOOOOOOOOOOOOOO! O pracy nad grą dopiero jak się pozbieramy XD A właśnie Ixolite, W tym AGS to tylko daje rade point and klick? Bo nie wyobrażam sobie gamedeca, bez przynajmniej jednej akcji ze strzelaniem:P
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 27 maja 2010, o 22:10

Przepraszam za offtop... Powers, idź się przywitaj do przywitalni :). :mrgreen:

A wracając do tematu - jeśli będziecie chcieli scenariusz, to go napiszę. Jestem właśnie w trakcie robienia scenariusza do internetowego komiksu w gamedecverse, do poralu futushare. Będzie to komiks + muzyka + małe animacje. Może coś Was natchnie?

Aha, słuchajcie, czy to nie wstyd (znowu offtop), że to forum ma tak mało emotków? Ktoś umie się tym zająć?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Ixolite » 27 maja 2010, o 22:15

Lamas napisał(a):ŁOOOOOOOOOOOOOOO! O pracy nad grą dopiero jak się pozbieramy XD A właśnie Ixolite, W tym AGS to tylko daje rade point and klick? Bo nie wyobrażam sobie gamedeca, bez przynajmniej jednej akcji ze strzelaniem:P


Widziałem zrobioną na nim platformówkę ;) Co prawda to bardziej tech demo było, ale jeśli pogrzebać w języku skryptowym to można jak widać trochę osiągnąć.

EDYTA: A co do scenariusza - myślę, że najpierw należałoby oszacować nasze możliwości techniczne i mierzyć zamiary na siły. Zacząć od prostych testów, a dopiero potem się za coś bardziej skomplikowanego wziąć.
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 27 maja 2010, o 22:40

Dokładnie. Trzeba by było ogarnąc na czym stoimy i co robimy, bo co by było gdybyś napisał scenariusz gdzie nasz bohater przebija sie przez Biliony przeciwników a my postanowilibyśmy zrobić point&click? :D
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 29 maja 2010, o 11:45

Czy nie wystarczyłoby stworzyć agregatora wszystkich gier i podpiąć je bramami do Second Life ?:) myslę że to tylko sprawa stworzenia odpowiedniego API do spęcia światów na zasadzie "przebieralni" lub przedsionka w których wybiera się charaktery i świat i opatentowania go. Od patentu ( poproszę 20% za pomysł ;-) Co do samego gamedeca ... Po co tworzyć dodatkową postać, każdy może nim być w każdej grze ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 30 maja 2010, o 06:28

ArTuro, pomysł jest ciekawy... Też myślałem o swoistych "nakładkach" na inne gry... Gracz grający, powiedzmy, w Eve czy Anarchy czy nawet World of Warcraft ma jakiś dodatek w wyglądzie + swoiste cele gry...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 30 maja 2010, o 08:28

Marcin Przybyłek napisał(a):ArTuro, pomysł jest ciekawy... Też myślałem o swoistych "nakładkach" na inne gry... Gracz grający, powiedzmy, w Eve czy Anarchy czy nawet World of Warcraft ma jakiś dodatek w wyglądzie + swoiste cele gry...


Sprawa jak najbardziej do wykonania. Nie jest problemem stworzenie czegoś takiego - problem leży od strony biznesowo-marketingowej , czyli chociażby przekonaniu koncernów budujących swoje światy, że API, które im zaproponujesz nie odbierze im klientów na rzecz innych światów.
Musieliby stworzyć grupę, co znów jest niebezpieczne dla graczy. O co chodzi - gdy nie wiadomo o co , chodzi o pieniądze. Chodzi o to że pojedyncze firmy, rywalizując ze sobą, ustalają ceny abonamentów na konkurencyjnym, możliwie najniższym i akceptowalnym poziomie. Gdyby powstała grupa - ceny mogłyby znacznie wzrosnąć ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Powers » 30 maja 2010, o 19:07

Tak czy inaczej musimy postąpić zgodnie z prostymi zasadami przedsiębiorczości...coś w stylu kiedy otwieram firmę to nie zaczynam jej reklamować PO otwarciu lecz jakiś czas przed tak, żeby od samego początku przynosiła ona zyski i klientów...może się powtórzę ale Gamedec nie jest zbyt znany i niezależnie jaka gra (czy film) powstanie to nie zdobędzie ona uznania nawet jeśli będzie na to zasługiwała. Weźmy pod uwagę takiego "Wiedźmina", powieść jest niezwykle znana i na tej podstawie powstała gra, ale to dzięki sukcesowi medialnemu (mimo filmu) gra zawdzięcza sukces, powstała też gra "Ogniem i mieczem" ile z was o niej słyszała ? Powtarzam, wypromujmy "Gamedeca" bo historia jest niewątpliwe dobra. Osiągając sukces medialny ludzie na samo to słowo zainteresują się powstałym, nowym tworem. Mamy świetne grafiki, mamy krótki, dobrze wykonany filmik i świetną książkę...nawet nie jedną więc może pomyślmy nad tym ? Właściwie mógłbym tu rozpisać jeszcze szereg argumentów ale jestem pewien, że wszyscy i tak wiedzą już o co mi chodzi.

W każdym razie jeśli udałoby nam się nam coś osiągnąć i ludzie by wiedzieli o Gamedec'u (że w ogóle coś takiego istnieje) to na samo hasło o pomyśle powstania gry znalazło by się wiele uzdolnionych ludzi (zagorzałych fanów tak myślę) którzy wspomogli by ten projekt ;)

A teraz lecę do przywitalnii :P
Avatar użytkownika
Powers
 
Posty: 55
Dołączył(a): 25 maja 2010, o 20:04

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MartiusMarsGradivus » 30 maja 2010, o 20:56

Prawda... Tak na dobrą sprawę to nie wiele osób słyszało o gamedecu... Ostatnio z Lamasem byłem na G2 w Lublinie (to jest taki przegląd trailerów i filmów fanowskich). Opowiedzieliśmy paru osobom o książce i pokazaliśmy spot. Muszę powiedzieć że zainteresowanie było duże. Jak wyświetlaliśmy film to słychać było nawet takie "wooow" :D A po wszystkim jeden z organizatorów pożyczył ode mnie "Granice..." Zgodzili się też wstępnie na recenzje w radiu (bo organizatorzy prowadza własną audycje o konsolach). Proponuje wyznaczyć oddziały reklamowe gamedekca w różnych częściach Polski... Tacy ludzie chodzili by po konwentach, sklepach... rozwieszali plakaty, opowiadali itd.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 30 maja 2010, o 21:02

ProponujeMY. to tak tylko wspomne że wpadliśmy na to we 2 :) A to "woow" padlo tuż po tym jak okazało się że spot reklamował Książki ,a nie kolejna grę XD Musielibyście tam byc żeby zrozumiec co Ci ludzie zrobili ze swoimi twarzami po zobazeniu spadających tomów XD No ale co do promocji to juz sie tam stara kilka osób w tym Ja i MartiusMarsGradivus gdyż znamy się z RL i ogółem znamy troszkę ludzi, którzy znają ludzi itd... A z takich rzeczy, to ArtTuro jak wygladało by to jesli zagadałbyć z Admami EvE nad jakąs ala reklama ? Może servisy współpracujace? Nie wiem... Moim zdaniem dobrze XD
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Powers » 30 maja 2010, o 21:12

Jeśli chodzi o te plakaty itp. chętnie mogę być jednym z gości którzy będą chodzić po wawie i okolicach rozwieszając je ;) to dobry pomysł. Nie jestem pewien czy to dobra myśl bo nie zagłębiałem się w szczegóły ale może zareklamować to na tych elektronicznych tablicach w metrze i w podziemiach w centrum wawy, tam się przewija baaardzo wielu ludzi dziennie, z tego co słyszałem nie jest to bardzo kosztowne a dość efektywne i efektowne...ale jak mówiłem nie zagłębiałem się w szczegóły więc to taka tylko myśl ;)
Avatar użytkownika
Powers
 
Posty: 55
Dołączył(a): 25 maja 2010, o 20:04

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 30 maja 2010, o 22:51

Lamas napisał(a):ProponujeMY. to tak tylko wspomne że wpadliśmy na to we 2 :) A to "woow" padlo tuż po tym jak okazało się że spot reklamował Książki ,a nie kolejna grę XD Musielibyście tam byc żeby zrozumiec co Ci ludzie zrobili ze swoimi twarzami po zobazeniu spadających tomów XD No ale co do promocji to juz sie tam stara kilka osób w tym Ja i MartiusMarsGradivus gdyż znamy się z RL i ogółem znamy troszkę ludzi, którzy znają ludzi itd... A z takich rzeczy, to ArtTuro jak wygladało by to jesli zagadałbyć z Admami EvE nad jakąs ala reklama ? Może servisy współpracujace? Nie wiem... Moim zdaniem dobrze XD



Żeby coś zacząć proponowac to trzeba miec projekt i biznesplan. To nie przeszkole, że powiesz komuś że tam jest zółty piasek, chodź pobawimy się tam ...

Myślę, że narazie wystarczy coś takiego: Obrazek

co w powiększeniu wygląda tak: Obrazek


Dobra , wracając na ziemię: W życiu jak w świecie gamedeca - wszystko się zmienia, czasy się zmieniają - tylko ludzie się nie zmieniają. Ludzi nadal można szokować. Najprostrzym krokiem do takiego szoku byłoby umieszczenie w google ads i podobnych ukrytej reklamy. Jak by to miao wyglądać ? Proste jak kłebek zwiniętego drutu kolczastego. :)

Robi się stronę ( zarówno po polsku jak i po angielsku ) - powiedzmy że połowa juz jest.

* Na stronie umieszcza się szersze kawałki z książek w - np. po dwa opowiadania z każdej - (z tłumaczeniem na agielski), koniecznie kontakt do autora ( emailowy, pocztowy, może być i telefon ) oraz informację , że jest się równiez zainteresowanym by zaistnieć w światach gier. - Uwaga, ta rysująca sie sylwetka jest może i ładna ale to porażka - statystycznie rzecz biorąc, jeżeli strona nie otworzy się w 3 sekundy, potencjalny czytelnik/klient rezygnuje z dalszego jej oglądania. Na upartego, jeżeli ta postać miałaby zostać, trzeba przyspiseszyć iośc klatek/s powiedzmy 20-krotnie.

* Wyszukuje się właścicieli i producentów największych gier online np:
Blizzard Entertainment, Electronic Arts, CCP, Linden Research, Funcom, Gameforge, Subagames, ncsoft. Do tego można jeszcze dodać nazwiska właścicieli lub zarząd.

* Do tego dodajesz takie słowa jak:
Sci-Fi, FanSite, Game, TopTen, Book, The Best, Forbes, scenario, future, przyszłość, autor, gra, fiction, etc...

* Następnie wyszukujesz co bardziej doświadzonych reżyserów np:
Roland Emmerich, Steven Spielberg, James Cameron, Michael Bay, Pierre Morel, Sam Raimi, Bill Delaney, Allen Hughes, Mark Neveldine, Paul Anderson, George Lucas, Larry Wachowski, Andy Wachowski, Brett Ratner, Neil Blokamp, Gavin Hood, Jonathan Mostow, Doug Liman, Fritz Lang, Colin Strause, Greg Strause, Brad Turner, Peter DeLuise, David Warry-Smith, James Head, Mario Azzopardi, Dave Filoni, Jon Favreau, Stanley Kubrick, John McTiernan, David Twohy, Robert Zemeckis, Kurt Wimmer, Ian Barry, Andrew Prowse, Craig Barden

To samo robisz z wytwórniami filmowymi, producentami zarówno filmów jak i gier, oraz sieciami wydawniczzymi....

Następnie zamawiasz reklamę w Google, polegająca na tym że: gdy na stronie wyszukiwarki pojawia się jakikolwiek tekst z tej listy - by był jednocześnie linkiem do strony np. gamedecverse ) . Czekasz miesiąc na rezultaty i masz ;)
Im więcej ważniejszych słów, firm i nazwisk w branży wpiszesz - tym większa szansa na powodzenie.

Może zbyt daleko wybiegam w przyszłośc ale pomyśl np. co by powiedział pan George Lucas, gdyby wpisując swoje nazwisko w googlach, zobaczył je podkreślone ? Klika na nie i ... http://www.gamedecverse.com ;')))) nie mówię oczywiście że to on wejdzie w ten biznes ale gwarantuję że raz: kazdy z nich to zobaczy, co dziesiąta osoba przeczyta od deski do deski, przynajmniej jedna się skontaktuje i byc może zainwestuje w dalszy rozwój bo niestety ale taka dziś jest prawda - jak się robi dziś biznes to nie za swoje pieniądze ;)


Można też strzelić bardziej szokującą reklamę ( np. w techologii flash ), do akcji wymiany bannerów, umieszczania na innych , zaprzyjaźniuonych stronach etc...
Jak: ano mniej więcej tak:

Robisz zdjęcie ręki zwiniętej w kułak z kciuk dociśniętym do reszty dłoni, (pojawia się tam coś w rodzaju rowka, następnie przybliżasz kadr i - bierzesz tylko dolny wycinek z owego "rowka" - co Ci to przychodzi na myśl ? :))

Następnie robisz pionowy prostokąt i umieszczasz ów wycinek, w takim miejscu, jakby to rzeczywiście były okolice intymne kobiety. Tu informacja: Zgadnij czy to łono : Edyty Górniak, Lady GaGa, Halle Berry czy też Angeliny Jolie ***

Po kliknięciu na wycinek, obraz rozkłada się w całość, widać rękę, obok niej książka i stalowe pióro ze złotą stalówka
( dla kontasu i powagi ).
Tu zanika poprzedni tekst i pojawia się : *** czy tez fragment ręki autora, spod którego pióra wyszła prawdopodobnie najlepsza na świecie saga S-F XXI wieku - o przygodach wirtualnego detektywa "Gamedec" ***

Być może nawet udałoby mi sie namówić mojego brothera do tej akcji - ma chłopak pojęcie o robieniu zdjęć ;)
http://www.goldenline.pl/754364

Szok, szok i jeszcze raz szok, nie mówiąc już o instynktach pierwotnych ;)

Nie mam pojęcia jaki jest/będzie nakład i zysk, ale myśle , że zwyczajowy 1 (jeden) grosz od każdego sprzedanego egzemplarza ( oraz w przyszłości 1% od graczy i wpływów z reklam ) nie będzie przesadą :-) Konto payPal podam później ;)
Ostatnio edytowano 3 czerwca 2010, o 17:47 przez ArtTuro, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 1 czerwca 2010, o 15:39

Na razie przestaję to ogarniać, ale jestem za :). Potraktujcie mnie w tym wszystkim jako wizjonera, nie speca od reklamy / silników gry...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 1 czerwca 2010, o 19:03

Ja mogę pomóc przejrzeć kod jak będą błędy, zoptymializować go, rzucić kilka pomysłów ogólnych ale zajmowac się tym równiez nie mam kiedy ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron