CGG czyli Computer Gamedec Game

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MartiusMarsGradivus » 23 maja 2010, o 08:17

Ja myślałem o robieniu gry od podstaw :P
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez jot23 » 23 maja 2010, o 11:05

taa, silnik graficzny jest chyba największą przeszkodą... Ale gdyby dobrze pogrzebać...
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 23 maja 2010, o 13:27

No jako robienie gry od podstaw to... Hmm ok możemy robić i od podstaw, ale to ciągnie za sobą rozwiązania takie jak.... Takie jak! Nie umiem C++ to wam nie powiem ;( Co oznacza właśnie tyle, że jeszcze jak mody bądź proste gry damy rade sami, tak tych większych produkcji możemy nauczyć się robić potem. No chyba, że rzucamy się na głęboką wode i robimy w szstko od podstaw.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 23 maja 2010, o 21:15

Crying Guns była inspirowana grą Tribes 2 - to tak celem inspiracji :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Powers » 25 maja 2010, o 20:30

Witam wszystkich :)
Robienie gry od podstaw ? Ambitne plany, rozumiem, iz było by to zrobione w C++ czy podobnie zaawansowanym języku ?
To kilka-kilkadziesiąt tys. linijek kodu nie mówiąc o grafice którą trzeba by...napisać :) Jednak pozostawiam to wam programista ze mnie marny :P mogę najwyżej napisać jakiegoś "chińczyka" albo "warcaby" :P .
Jeśli chodzi o pomysły to gra mogłaby być historią jakiś czas po ostatnim "Gamedec'u" np. 2 miesiące (2 miesiące w świecie Gamedeca). :)
Poza tym chodzi mi po głowie pomysł z "Osiągnięciami", zostało to wykorzystane w kilku grach, choćby w jednej z najlepszych ostatnio powstałych gier (większość dzisiejszych produkcji jest kiepska) mam tu ma myśli Mass Effect. Dzięki możliwości zabawy z "Osiągnięciami", przechodziłem tę grę na wszystkie możliwe sposoby ;)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Powers
 
Posty: 55
Dołączył(a): 25 maja 2010, o 20:04

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MartiusMarsGradivus » 26 maja 2010, o 11:37

O ile dobrze wiem o co Ci chodzi to każda gra ma osiągnięcia czy inne acziwmenty. Tzn każda gra na konsole... I to już od dawna. Całkiem dobry pomysł bo będzie dodatkowa motywacja do grania :)
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 maja 2010, o 11:48

Właśnie. Muszę wreszcie zainstalować i zagrać w ten Mass Effect...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Ixolite » 26 maja 2010, o 11:56

Robienie gry od podstaw mija się z celem, jeśli nie mamy doświadczonego w te klocki programisty...
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 maja 2010, o 13:15

Dobrze Ixi mówi. Gra to gigantyczny wysiłek. Mod - lepiej, gra facebookowa - lepiej. Ale prawdziwa produkcja 3D - o, nie... :). Chyba że z CD Projektem :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 26 maja 2010, o 19:29

Właśnie dlatego odradzam robienie gry od podstaw :) Ale można się zebrać w sobie i zwykły flash może java 2d albo właśnie mod.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Powers » 26 maja 2010, o 22:12

Zapomniałeś dodać o najważniejszym...taka gra to ogromne nakłady pieniężne, wielu zatrudnionych i sowicie opłacanych programistów, grafików, animatorów etc. Do tego kampania reklamowa bo to przecież dziś jest połową sukcesu.
Na początek gra przeglądarka jest dobrym pomysłem (tak myślę).

Aby zaciekawić managerów z CD PROJECT czy jakiejkolwiek innej, podobnej firmy, trzeba by stworzyć pewien plan z którego wynikało by, iż im się to będzie opłacało, pamiętajmy, że w tym świecie ogromną wartością są pieniądze :P Jest też możliwość zrobienia kanciastej i nieciekawej gry za małe pieniądze ale czy o to nam chodzi ?

Wrócę jednak do gdy przeglądowej. Jeśli o to chodzi to powinniśmy po prostu stworzyć plan, stworzyć

A co myślicie o filmie w pełni stworzonym komputerowo ? Co prawda też wymaga pewnych nakładów finansowych i grafików jednak nie jest to aż tak ciężkie do zrealizowania jak gra 3D.
Poza tym przydało by się w jakiś sposób wypromować Gamedec'a :)
Avatar użytkownika
Powers
 
Posty: 55
Dołączył(a): 25 maja 2010, o 20:04

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 27 maja 2010, o 08:35

Powers dobrze mówi. Początek już jest. To spot. Powers, widziałeś go już? Oficjalna premiera jest co prawda w piątek, ale bywalcy forum mogą go zobaczyć wcześniej... tu (a potem pobrać w wysokiej rozdzielczości ze strony http://www.gamedecverse.com, która zostanie uruchomiona w nocy z czwartku na piątek).

Z moich doświadczeń wynika, że naprawdę warto zacząć coś robić, potem okazuje się, że nawet jeśli projekt nie doczekał końca, to się przydaje. Ja zacząłem zlecać prace grafikom nie wiedząc, po co. Teraz okazuje się, że są bardzo przydatne...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 27 maja 2010, o 11:05

Film w 3d, hmmmmmm, to jednak jest również duzo pracy, chyba że zrobimy ala spot to będzie tylkoczekaj 3 lata XD ? Jakoś tak to szło prawda Marcinie? :P No ale zawsze można zrobic prostrzego moda, który pewnie damy rade wypromować :D Co do filmów ja i Martius zaczynamy jako-tako pracowac nad zwykłą formą krótkich mniej więcej 10 minutowych filmików z powstawania tak na prawdę świata gamedeca czyli jak kompy z VR miały słabą moc itp. Ale to już temat na inną rozmowę i to na taka, którą poruszymy zapewne już niebawem.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Powers » 27 maja 2010, o 18:54

Jasne, ze oglądałem ;)
Co do pracy nad filmem czy grą to wszystko nad czym myślimy wymaga pracy...najmniej chyba gra przeglądarkowa i wg mnie od tego powinniśmy zacząć :) Do stworzenia czegokolwiek poważnego i dobrego potrzeba czasu, nie chcesz chyba zrobić gry w miesiąc czy nawet rok :P Zawsze też można zatrudnić większa liczbę osób. Do tego gdyby bardziej "rozsławić" książki pana Marcina (oczywiście mam na myśli Gamedec'a: ), jestem pewien że trafiłoby się wielu entuzjastów którzy robili by to za darmo lub pół-darmo aby tylko być w napisach końcowych :D Osobiście uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych, a pracując z odpowiednimi ludźmi którzy mają umiejętności, potencjał odpowiedni charakter i nastawienie to można osiągnąć naprawdę wiele :)
Avatar użytkownika
Powers
 
Posty: 55
Dołączył(a): 25 maja 2010, o 20:04

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Ixolite » 27 maja 2010, o 20:59

Powers napisał(a):Jasne, ze oglądałem ;)
Co do pracy nad filmem czy grą to wszystko nad czym myślimy wymaga pracy...najmniej chyba gra przeglądarkowa i wg mnie od tego powinniśmy zacząć :)


Ale przeglądarkową jaką? We Flashu, czy opartą o serwerowy język programowania? W ogóle o jakiego typu grę chodzi?

Mnie chodziło po głowie coś w stylu przygodówki z elementami erpegie, stąd moje zainteresowane silnikiem AGS - na tyle na ile się zorientowałem można tam sporo osiągnąć...
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości