CGG czyli Computer Gamedec Game

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 8 czerwca 2010, o 21:39

Dobrze, powiem szczerze, przeboleje. Ale trzeba by i tak zastosowac zniszczalność kilku przynajmniej obiektów. Ale mowa tutaj o na przykład platformie spacerowej! O! Jest mapa taka na przykład symetryczna i na śrtodku , ponad głowami jest platforma spacerowa, już ma rozwalone kontrolki więc tylko wisi w powietrzu. A my widzimy ją od dołu, lecz mozna by było tam wejść. Chodzi o to żeby ktoś kto chce odciąć tamto przejście, mógł pomyslec i po prostu rozstrzelac to na czym lata (Co kolwiek by to było, zalezy jak tam silnik by chciał czy, ja nie wiem ) I jak juz rozwalisz jeden, to się przechyla na jedną strone, 2 to juz prawie cała w tamta , 3 to ledwo ledwo się utrzymuje, i 4 spada! Bach na środek XD Co Wy na takie rozwiązania? Żeby dac mozliowśc rozwalnie atego co teoretycznie by się dało.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 8 czerwca 2010, o 22:58

Statyczne obiekty zawsze się da, trzeba tylko to zaprogramować (stałe zniszczalne elementy). Jeszcze silnik nie wybrany, a ty dzielisz skórę na niedźwiedziu.
Spróbuj popracować nad projektem na facebooka i zobacz ile tam jest kodu, zobaczysz jak łatwo kręcić nosem (lub wymyślać) w stosunku do tego ile energii wkłada się w kod.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 8 czerwca 2010, o 23:36

Wykorzystujesz to, że nic nie umiem XD
_________________________________
Edyta: A silnik to chyba Source bedzie. W sumie Wy się znacie i mean kasta Zajebistych programistów XD No to chyba tyle w tej edycji będzie. Choć mógłbym dodać,że ten silnik mi się podoba bo widziałem , że na nim normalnie juz jest zaimplementowana fizyka ( Obczaiłem sie że to Half-Life 2 był na tym -__- ) Więc jak dla mnie !CZAD!
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 8 czerwca 2010, o 23:55

Nikt tu na super programera się nie sili :), ale umiejętności jest tyle aby wiedzieć na co się porywamy :)
A co do silnika, no przecież pisałem, że jest to świetny produkt :)
Co więcej dużo modów na dzień dzisiejszych jest normalnie dostępna przez steam i niektóre (co większe) są odpłatnie :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 9 czerwca 2010, o 00:11

Dlatego jestem za! Sam engine jest boski, jak widziałem filmiki, gdzie go reklamują , zeby pokazac mozliowśći.... Mrauuuuuu..... refkleksy świetlne były God Like! A to nam się przyda i to bardzo. W końcu, bioszkło bedzie się tam walać , częsci bioposzyć mają przeciez odblaskowa powierzchnię (Marcin potwierdź albo zaprzecz bo w sumie nie do końca pamietam) Więc jak mówiłem ja jestem w 100% za tym silnikiem. Tylko sprawa ile on kosztuje jako do gry i czy jednak robimy gre... czy może jendak plan minimum znaczy Moda, większego ale jendak Moda. A właśnie coś co byc musi... To okno logowania, to wpadło mi do głowy w świątyni dumania, a mioanowicie kreacja Bohaterów, czyli full costumizable trzeba dać, żeby nie było 2 takich samych na polu bitwy! :D I jeszcze na pewno musza byc Anielice do wglądu i mean je też powinno dac się ucharakteryzowac we własnej preferencji. A co do respawnów, to już Sam Szef dał nam gotowy materiał a mianowicie Hef, przeciez on w sytuacji bliskiej zgonu kopiuje a raczej wyjmuje łapami twoja jaźń i przenosi ją do siebie, leci do bazy i wsadzają Cię w nowe ciało :) Więc sam system byłby lepiej "obkminiony" niż w niejednym Górno-pólkowym Fpsie.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 9 czerwca 2010, o 01:07

Prrry! Wstrzymaj konie! :)
Poczekajmy niech arturro się wypowie :), po za tym jeszcze nas mało nawet na pełnoprawnego moda.
Z licencją nie jest źle, jeżeli masz jakąkolwiek grę na steam, kupioną, bez problemu możesz ściągnąć sdk za darmo. Z tego co widzę za można robić mody odpłatnie (to nawet nie jest mod, to jakby nakładka na silnik steam), ale jak się podzielisz (co najważniejsze nie chcą zapłaty przed). Co do modyfikacji kodu, czytam, ze jest dozwolona, ale dają tyle bibliotek, że głowa pęka. Wokół silnika source jest skupiona bardzo duża i prężnie działająca grupa ludzi.
Co do całej mechaniki, to jest inna bajka, ponieważ nikt wyraźnie się nie wypowiedział, co chce zobaczyć. Dla mnie osobiście zrobienie z tego shootera, zakrawa na barbarzyństwo :), ale jak to się mówi demokracja zadziała.
Co do customizacji bohaterów itp, idziemy za daleko, bo jeszcze nic nie jest ustalone, a jak się ustali, to tylko, czas i wyobraźnia będzie nas ograniczać.
Na razie proponuje nie skupiać się na drobnicy tylko zacząć widzieć to bardziej globalnie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 9 czerwca 2010, o 04:15

Ok, wypowiadam się.
Przepraszam , zgubiłem trochę wątek ponieważ podjąłem się zrobienia czegoś ważnego co nie powinno czekać. Oczywiście jestem za większością chociaż shooter to dla mnie zaprawa o herezję. Oczywiście powinno być w tym trochę elementów walki ( w końcu z przygód Torkilla to wynika niejako z racji zawodu ) ale głównie oparłbym się głównie na zagadkach, psychologii i "innym realium" - to lubię ( jestem chyba z inej bajki ;). Dla mnie shooter z którego właściwie nic nie wynika a jedynie to że trzeba np. zabić kogoś by mić aminicję to strata czasu. Musi byc jakać ekonomia a każdy krok, wynikać z innych wcześniej podjętych. Dzięki temu każdy miałby szansę na przeżycie własnej przygody, mogącej potoczyć się zupełnie inną ścieżką. Świątynię dumania jestem w stanie tak oskryptować by każdy dostał tam oczopłasu ( wystaczy pobawić się trochę światłem i kolorami by wywołać efekt podprogowy - do padaczki włącznie ;) Świat z Crying Guns mozna także przedstawić na podstawie chociazby Turoka... ale czy o to nam chodzi ?:) Co do zniszczeń - jeżeli oparlibysmy się na jednym produkcje - np. NVidia, mógłbym wykorzystać technollogię dla procesorów CUDA i bawić się w plastyczność obiektów ale że żyjemy w świecie Blu-Ray można to zrobić na zasadzie podstawiania grafik w miejsce tej zniszczonej. Tyle że w tym momencie np. skrzynka muusiałaby miec z 10 swoich kopii w różnych kształtach i "stadium zniszczenia" co jak na tylko jeden obiekt daje nam już kilka MB i dni pracy grafików... Do do samych zniszczeń... Generalnie moznaby niszczyć wszystko w grach, nawet ściany i drzwi ale jaki będzie sens w tym że będzie ganiała grupa ludzi ( przeciez niemożliwe by się wkońcu nie zgadali w klany ) i niszczyła wszystko jak popadnie - nawet jeżeli jedna opstać na zniszczenie ściany będzie miała tylko 5% szans. to w grupie np. 20 osobowej będzie to chwila. No i gdzie tu miejsce na świat gamedeca. Nie rozumiem na czym miałyby polegać zagadki etc.. Chcecie budować shooter w świecie gamedec universum czy dac mozliwośc bycia Torkillem i wcielenia się w jego "szary dzień pracy " ?:)

W tym momencie dla mnie to wszystko jest wiadrem wody lanej z dość wysoka i brakiem jakiegokolwiek konkretu. Ustalcie wszsycy może jedną wersję, ja wam powiem na ile realne jest jej stworzenie ( oczywiście jeżeli chodzi o to co ja mógłbym zrobić , gdyż zakładam że napewno są lepsi ode mnie tylko albo ich tu nie ma albo nie chcą bic piany i wylewac dziecka z kąpielą przed ustaleniem konkretów ). Potem będziemy się nad tym zastanawiali. Ustalcie coś konkretnego ;)

W tej chwili mam 2 duże zlecenia od graczy i jedno od samej góry, do tego wziąłem się jeszcze za marketing książki.

Proponuje byscie ustalli do wtorku 15.06 jak to ma wyglądać. We wtorek siądziemy do rachunków i przedstawimy na ile jest to realne do wykonania i jaki byłby termin dla poszczególnych etapow wykonania.
Wybierzemy to co robi się najszybciej i z tego będzie można zbudowac ( jak z kloców ) jakies rozwiązanie na już.

Wracając do gry na facebooku. Proponowałem Wam kiedys sworzenie na szybko jakiejś gry ( chociażby we flashu ), która wymagałaby od gracza odwiedzania i inych światów ( oczywiście trzebaby znac realia tamtych gier i mieć trochę wiedzy ogólnej ) Dałoby to raz ze grę niemalże na juz, dwa - nie wymagałaby specjalnych serwerów ( była by gra na przeglądarkę ) a przy okazji byłaby czymś realnym na już - co dałoby nam czas na tworzenie następnej - być może będącej rozbudową istniejącej. Pokazałaby na ile rzeczywiście jesteście zdeterminowani i chętni do pracy ;)
Zróbcie chociaz jedno tak na początek - byle co, byle działało .
Później zobaczymy na co nas stać więcej i czy ogólnie stać nas na cokolwiek, co możnać pokazać światu - "Ten twór to nasze dzieło" ;)

- Z tego co widze na już .. będzie to jakiś koszmarek ale dajmy każdemu szansę wykazania się ;) Niech będzie i najgorsze, byle tylko działało. Będzie widac na czym się skupić , co poprawiać i czy ma to szansę dalszego bytu:))

OK ?
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Ixolite » 9 czerwca 2010, o 09:40

Zaraz, zaraz.

To już nie CryEngine 3, tylko Flash? Już nie chcesz robić superhipermega wypasu, tylko grą przeglądarkową się zadowolisz?

Mnie się wydaje, że ty byś najchętniej sam to wszystko zrobił - może powinieneś? Albo zostań "project lead" i "head programmer" i pociągnij do przodu, zamiast krytykować nasze rozważania. Wspominałeś o testach, skryptach, modelach, renderach - pokaż coś, zademonstruj jak to widzisz, jak to ma działać.

Jeśli myślisz, że w tydzień uda nam się tutaj przygotować spójny projekt z terminarzem i kamieniami milowymi, to jesteś w mylnym błędzie moim zdaniem.
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 9 czerwca 2010, o 11:58

Co do shootera -__- To nie profanacja, tylko przedstawienie tej części książki, która była dopiero co wspomniana. Maod-Ani przeciez sie napierdzielają z Bestią, i innym syfem, który pod lufe podejdzie. A jesli zrobić grupe Maod-Anów konkurencji która przechwyciła plany? I wtedy mamy 2 frakcje , które się ze sobą biją. A tu mowa tylko o Maod-Anach i Maodach. A co dopiero jak dochodzi policja? Zwykłe wojsko? I to wszystko naraz. Ja nie mówię teraz o robieniu gry z Torim jako Gamedec-iem, tylko jako o Torim (O ile miałby tam być, mówiłem, że u mnie w głowie pomysł jest nastawiony tylko na MULTI) Maod-Anie walczącym, zdobywającym, rozwalającym Torkilu. Jesssssss, ja nie chce wyjść na heretyka ,ale zamykanie się w ramach jest złe. Co za Tym idzie, jeżeli skopiujemy to co Napisał Marcin kropka w kropke, na przykład jakieś opowiedanie, to nie sadze, żeby komuś to spiecjalnie sprawiało przyjemność... Dlatego rzuciłem pomysł zrobienia czegos odwrotnego, pokazania tego co mogło by się stać... I tyle .... :)
Pozderki
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 9 czerwca 2010, o 12:05

Arturro dobrze prawi (bo powtórzył to co ja mówiłem :) ), Opiszmy mechanikę gry same jej przedstawienie itp. dopiero potem dopasujmy engine. Ja osobiście jestem za perspektywą 3 osoby jak w anachronox, gdzie myszą sterujesz kursorem po ekranie, a strzałkami postacią. Również jestem przeciw prostej strzelance, dlatego nawet sugerowałem walkę w trybie turowym (gdzie arturro się śmiał), jak naturalny sposób prowadzenia zbilansowanej rozgrywki (liczy się pomyślunek a nie refleks - to mi dlatego pasuje pod turówkę). Widzę to jako przygodówkę z elementami rpg i kilkoma innym zapożyczeniami z innych systemów.
Gra jest stara, ale ma wszystkie możliwe sposoby prowadzenia akcji, od filmików generowanych na engine, do dialogów już bezpośrednio w grze. Co najważniejsze da się tego słuchać i nawet dzisiaj mimo słabej grafy, gra nie traci kopa (i jest mniej skopana od omnikrona)
http://www.youtube.com/watch?v=6Nl92PHkLzI
Strzelanka to będzie w sumie profanacja, bo zabierasz świat i postacie i wklejasz do quake-a (a na to nie zasłużyła książka)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 9 czerwca 2010, o 12:08

Ja mówiłem przeciez,że chciałbym żeby to był fps a nie że musi:) Po prostu dałem pomysł Fps-a troszkę innego , postrzeganego jako CRPGFPS, bo jak by był chciałbym żeby były konta, i jakies tam bajery. A nie po prostu jestem koksem i umiem wszystko. Ale co do gry przygodowej to kamera 3-osobowa jest genialnym pomysłem, a turówka tez jak mówiłem, nie jest pomysłem zlym, tylko jakie założenia by tam panowały?
______________________________
Edit: Przeciez na początku było mówione właśnie o Przygodówce, tylko mialiśmy byc kreatywni więc właśnie jestem, przedstawiając taki pomysł XD Ale sam kmin z Aniłami i Demonami w Shooterze to było By to.... Po prostu chciałbym to zobaczyć.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 9 czerwca 2010, o 14:05

Ixolite, widzę że nie czytasz wyszystkiego co pisałem - Napisałem juz że testowałem engine i że sie nie nadaje pod to co chciałbym zroibc - na czystą strzelanke tak ale wg mnie to nie ma byc tylko strzelanka. Potrzebujemy również ekonomii, przygody, zagadek - do tego się nie nada cryengine, gdyż musiałbym rozwalac cały kod na części pierwsze - Nie problem go rozwalić ale pomysl co powiedzą ludzie, którzy w dodatku mnie znają. :(
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 9 czerwca 2010, o 21:35

Napiszę to raz jeszcze.... Bo chyba mnie nikt nie czyta od czasu pomysłu z Shooterem -__- To nie ma być wtedy Gamedec Game tylko shooter osadzony w realiach i nie ma sie skupiać przeczytaj post poprzedni bo nie lubie pisac 2 razy to samo -__-
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MartiusMarsGradivus » 9 czerwca 2010, o 22:25

Lamas napisał(a):Hef, przeciez on w sytuacji bliskiej zgonu kopiuje a raczej wyjmuje łapami twoja jaźń i przenosi ją do siebie, leci do bazy i wsadzają Cię w nowe ciało

To nie Hef tylko Aruun.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 10 czerwca 2010, o 17:46

Może i racja.... Pisałem to o późnej porze a od ponad miesiąca się nie wyspałem :)
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron