CGG czyli Computer Gamedec Game

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 1 czerwca 2010, o 19:43

Parę razy bawiłem się w robienie gier w zespołach, nie podam nazw bo projekty albo trwają (bóg jeden wie jak długo będzie trwała taka agonia), albo były tak nic nie warte, że tez można opuścić na to zasłonę milczenia. Problemem są ludzie i słomiany zapał, każdy chce robić wszystko i nie rozumie że musi się pogodzić z jednym stanowiskiem, że nie może bezpośrednio wchodzić w drogę reszcie zespołu i dezorganizować pracę. Parę razy byłem kierownikiem projektu w firmie programistycznej i wydawało mi się że da się to przenieść w świat web.
Okazało się inaczej, określiłem zadania, wyznaczyłem milestone'y i nakreśliłem ogólne szkice, scen postaci mechaniki, którą doszlifowałem z game designerami - prościzna... Taaa. Pomijam sprawę engine, który w kilku wypadkach mieliśmy gotowy, oraz dźwięku, który można dodawać na samym końcu (psuje to klimat, ale można tak to zrealizować).
Niestety zapaleńców definiuje słomiany zapał i nierówna robota, próbowałem się dogadać, straszyć, grozić, błagać, ale co można zrobić, skoro nie mam jak pojechać mu po premii, a on robi to charytatywnie, robi mi łaskę, a ja od niego wymagam... Bardzo trudno rozmawiać z ludźmi, których nie widziało się na oczy, nie zna się ich i nie da się ich "psychologicznie" podejść (tak to prawda w pracy często się to robi, bo czasem napięcia przed deadline'm są naprawę ostre i aż kipi, wbrew pozorom programista też jest człowiekiem i potrafi wybuchnąć jak normalny facet, czego nie chcemy oczywiście :) ), kończyło się na tym, że grafik zamiast odezwać się poszedł na imprezę, obraził się za odrobinę krytyki swojej pracy (a tak musi być skoro wyznaczasz pewien styl i starasz się go utrzymać) itd. Mimo zawodu informatyka nie wyobrażam sobie pracy z kimś kogo nie znam osobiście z kim nie pogadałem i nie wyczułem trochę.
Wybaczcie za to, ale lepiej zejść na ziemię i robić plan minimum w małym zespoliku przyjaciół znających się na co dzień niż rozbuchany franken-projekt, w którym utopisz kupę czasu i nic z niego nie będzie. Dopiero jak wyrobisz sobie markę możesz powiększać zespół bo ludzie to zwierzęta stadne i będą się trzymali tych którzy są znani, na górze i praca u nich to prestiż.
Teraz trochę o samej grze, nie wiem dlaczego widzę ją jako przygotówkę a'la blade runner, a w Polsce jest jedna firma która błyszczy w produkcji przygodówek - City Interactive, kiedyś były budżetówki, dzisiaj tytuły na które ludzie co, raz bardziej spoglądają z zaciekawieniem. Może warto ich zainteresować. Szczególnie, ze widzę tu sporo zdolnych grafików, a autor przejawia chęć współpracy. Co ważne książki już zadomowiły się na rynku i były by naturalną promocją jak u Sapka (wybaczcie, ale tfu).
A grę typu sandbox, możecie od razu włożyć miedzy bajki :)
Ja nadal gram w Nomad Soul (zresztą chyba grałem w większość gier jakie się pojawiły ever :) ), ale postać Torkila nieodłącznie porównuje z postacią z gry Anachronox (która jest BOSKA), jeżeli ktoś nie grał niech nie grzeszy i się poprawi :) . Tam steampunk leje się drzwiami oknami, mimo że treść jest inna to klimat jest bardzo podobny.
Wybaczcie za grafomanie, teraz czekam na krytykę :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 1 czerwca 2010, o 21:00

Widzisz, dlatego pisalem o zdobyciu inwestora strategicznego - Jak będzie kasa, będzie przemawiała ludziom do rozsądku. W najgorszym wypadku zleci się to jakis cdprojektom or sth... chociaz wątpię by mieli tam na tyle kreatywnych ludzi, by to pociągnęli sami... np. ( oczywiście to tylko moje zdanie ) według mnie taki tytuł chociażby jak Wiedzmin to porażka jeżeli chodzi o grę i engine ale sukces jeżeli chodzi o marketing ;) Tu potrzeba speców z wyobraźnią i wysokimi umiejętnościami a nie bandy pseudokoderów, wykorzystujących istniejące silniki.

Co do samej grupy i zarządzania. Za dużo luzu powoduje olewanie terminów, za mało scysje - trzeba to jakos wypośrodkować :)

Wracając do gry. inwestorów do takiego świata można zdobyc równiez w inny sposób. Jeżel miało yb to być cos na wzór second life z bramą do innych światów, dlaczgo nie pokusić się o zdobycie inwestorów ze świata realnego biznesu ? Przeciez to tylko inna odmiana bilboardów, tyle że nie na ulicach realnego świata a na ścianach , ulicach i pomieszczeniach "świata gamedeca" :)

Stąd właśnie moje wcześniejsze słowa - potrzebujemy jakiegoś projektu i biznesplanu, który będzie mozna przedstawić ludziom, którzy dadzą na to pieniądze lub którzy przyłącz się do projektu. W tym momencie to tylko chaotyczne gdybanie. nie mówię że nie ma w tym nic dobrego - owszem. burza mózgów jest potrzebna ale czy po 2 latach burzy mózgów nie czas najwyższy by zacząć zbierac to do kupy ? :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Ixolite » 1 czerwca 2010, o 22:21

Ech, bez jakiejkolwiek w miarę pewnej ekipy, która będzie w dodatku składać się z ludzi z poziomem umiejętności faktycznie pozwalającym na zrobienie czegokolwiek, to nie ma się co zabierać za zabieganie o inwestorów i uderzanie do dystrybutorów...

W ogóle w tym gronie tutaj to możemy co najwyżej hobbystycznie coś zdziałać.


A z rzeczy bardziej realnych i osiągalnych, co byście powiedzieli na taki internetowy "urban game"? Nie wiem czy znacie http://www.deathball.net/notpron/ - pomyślałem, że można by coś w tym stylu zrobić, tyle że w gamedecversowych klimatach - tego typu gra byłaby jak najbardziej w zasięgu naszych możliwości. No i można by fajną akcję promocyjną przy okazji przeprowadzić - marketing wirusowy to jest to ;)


EDYTA: A co do "second life z bramą do innych światów" - jakby to miało w zasadzie działać? Tak już realistycznie i praktycznie na to patrząc?
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 2 czerwca 2010, o 00:48

Duzo by gadać i długo. Tak wstępnie to przeczytaj sobie kilka postów wstecz taki zarys
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Ixolite » 2 czerwca 2010, o 10:19

ArtTuro napisał(a):Duzo by gadać i długo. Tak wstępnie to przeczytaj sobie kilka postów wstecz taki zarys


Tak wstępnie to sobie przeczytałem taki zarys kilka postów wstecz, z tym że nie widzę tam nic, co dałoby się zrealizować. Dlatego pytam jak konkretniej miałoby to wyglądać.

Stworzenie API - ok, tylko dlaczego ktokolwiek miałby chcieć z niego korzystać? Jeśli już to raczej pluginy do gier, z tym że mało kto otwiera gry, zwłaszcza sieciowe, na zewnętrzny kod...
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 2 czerwca 2010, o 11:48

Engine to najprostsza sprawa, jest sporo otwartych produkcji (engine q3 na przykład), lub takich które kosztują grosze (może to jest właśnie sposób na zgranie grupy, jeżeli każdy się zrzuci, będzie chciał odzyskać pieniądze ). Co do biznesplanów itp, przerabiałem to, jak nie jesteś już uznany w światku to bez w miarę działającego produktu nie masz co niestety podchodzić. Biznes gier jest u nas w powijakach, a przy naszych kryzysach nikt nie wejdzie w cuda-wianki jakie mu się obieca, niezależnie jak profesjonalnie do tego podejdziesz. Dlatego proponuje skupić się nad czymś wykonalnym, co można zrobić w kilku osobowym zespole.
A docelowe rzeczy, które sobie wymarzyliście zrealizuje się w drugim etapie jak już się udowodni samemu sobie ze można.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 2 czerwca 2010, o 13:21

WIZJA (część pierwsza, to jest tylko zapis moich niegdysiejszych przemyśleń, nie zwracajcie na nie uwagi :)).

Tym kolorem oznaczyłem uwagi Nexusa

GAMEDEC GAME
(MMORPG – Massive Multiplayer Online Role Playing Game)


Centralna lokacja – Warsaw City
Podlokacje:
Dzielnice o różnej architekturze
Dwa kręgi linowców
Obszar willi i gravilli dookoła
Poziom miasta wysoki, średni, niski,
Wysokość na jakiej znajduje się mieszkanie, a co za tym idzie status społeczny.
Czy to oznacza, że w miarę postępu gry gracz będzie mógł awansować wyżej odsłaniając coraz piękniejsze widoki?
- Tak.


PODMIASTO
OBSZAR ZA BARIERĄ ABB

Dobrze byłoby określić powierzchnię po której gracz mógłby się poruszać (w km2). O ile dobrze pamiętam to Operation Flashpoint miał bardzo rozległy świat.
- Krąg o grubości 30 km???
Bardzo ważny jest poziom interakcji z otoczeniem. Za 4 lata gracz pewnie będzie miał możliwość zrobienia czegokolwiek z czymkolwiek. Jak weźmie popielniczkę, to może ją rozp… na ścianie, albo wyrzucić przez okno, albo pójść do kibla i próbować ją spuścić w sedesie. Zawsze wkurzało mnie w grach, że stojąc obok kosza na śmieci nie mogłem rozbić okna wystawowego, bo nie miałem ODPOWIEDNIEGO kamienia. 

Lokacje oboczne – Gry
Gry główne:
Crying Guns
Happy Hounting Grounds
To będzie typowy shooter?
- Tak...
Twisted & Perverted
Mniaaam:) Tutaj pewnie będzie ograniczenie wieku?
- Nie :).
Deep Past World
Opcyjnie:
Mrok
Raven Heart
Dream Space
Rajska Plaża
(coś ala Sims On The Beach?)
- Tak.

Gry dodatkowe:
Gracze otrzymują możliwość WYKUPIENIA WŁASNEJ PRZESTRZENI WIRTUALNEJ ZA
??? 100 – 300 $ ???
Otrzymują narzędzie w postaci kreatora świata i mogą stworzyć własne środowisko i zaludnić je potworami (Warcraft) / pojazdami (EVE). Wtedy inni gracze mogą tam wchodzić za małą opłatą i bawić się w nich. Gra gracza jest reklamowana na bilboardach (też za opłatą).
Pomysł przedni. Zacząłem się zastanawiać nad stroną techniczną takiego rozwiązania. Przychodzą mi do głowy dwie możliwości:
1. Gry są tworzone i przechowywane na serwerze głównym. Dostęp do gier byłby po zalogowaniu się do sieci i podłączeniu do serwera. Duży minus takiego rozwiązania to ilość przesyłanych danych. Jeśli zalogowanych graczy będzie jednocześnie powiedzmy 500 000, to przesyłanie samego kodu gry i interakcja będzie powodować gigantyczny ruch na łączach i obciążenie serwera. Rozwiązaniem może być zakup takiej gry i przesłanie jej kodu na komputer gracza. Potem tylko interakcja z serwerem (tak jak teraz mamy BF2142).
2. Drugim rozwiązaniem jest trzymanie kodu źródłowego na kompie gracza i odpowiednie informowanie innych graczy w głównym świecie o możliwości zagrania, gdy właściciel pojawi się w sieci (w postaci banera na ulicy, racy na niebie, czy Wielkiego Mecha demolującego miasto ). Minus – dostępność gry tylko wtedy, gdy gracz się pojawia w sieci i możliwości jego kompa do udźwignięcia dużej ilości graczy (może być limitowana, jak w BFie typem mapy 16,32,64 graczy)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 2 czerwca 2010, o 13:35

WIZJA (część druga i ostatnia :))

Zawody:
Gamedec
Out-ranger
Citizen (właściciel kafejki, neomilkbaru)
Policjant
Mieszkaniec Podmiasta
Shadow Zombie
Agent korporacyjny
Haker
Cyber oszust
Zoenet w netombie
Zoenet w motombie
- Oscar
- Digit
- Neo
- Doom
Czy wybór jednej profesji będzie na stałe, czy w czasie gry będzie możliwość zmiany? Ja byłbym za swobodną zmianą. Każdy z nas może przecież zostać policjantem, jak przyjdzie nam ochota. Możnaby to połączyć z dodatkowymi wymaganiami finansowo-reputacyjnymi.
- Powinna być możliwość zmiany.

Podobnie jak było w Falloucie – w zależności od zachowania otrzymywałeś różną reputację, co wpływało na to jak postrzegali Cię ludzie. Hmmm… chociaż to mogłoby za bardzo ograniczyć swobodę. Nie wszyscy widzą co robisz i mogą sobie wyrobić dobre zdanie o draniu :) Jak w polityce :D
Własności:

Mieszkania
Mieszkanie w dolnej warstwie miasta
Mieszkanie w średniej warstwie miasta
Mieszkanie w górnej warstwie miasta
Apartament w linowcu
Willa
Gravilla
Czy gracz rozpoczynający grę będzie miał zagwarantowane mieszkanie w najniższym standardzie? Może dorzucić jeszcze do listy hotel (taki na godziny na przykład :P)?
- Powinien mieć możliwość zakupu. Oczywiście na początku gry budżet byłby mały...

Pojazdy
Skuter
Pneumobil
Pneumobil z opcją lotu suborbitalnego
Śmig orbitalny
Pneumobil deluxe (Lamborghini Condor :))
Będzie jakieś prawo własności? To Lamborghini jest moje i tylko moje! :) Oczywiście, że najbardziej interesuje mnie sprzęt latający :)
- Będzie prawo własności, pieniądze, w tym świecie będzie się zarabiać...

Upgrady:
Chipy pamięci
Expanded reality
Expanded vision

Tego nie za bardzo rozumiem. Jak to miałoby wpływać na gracza?

- Expanded vision pozwala widzieć w innych spektrach fal elektromagnetycznych. Widzisz w podczerwieni, w ultrafiolecie, widzisz ultra i infradźwięki...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 2 czerwca 2010, o 13:36

A teraz skupię się na wizji prostszej... ;).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 2 czerwca 2010, o 13:57

Pomysł super, ale chyba jednak na miarę Blizzarda :), jak pamiętam, że do jednej lokacji graficy 3d robili modele przez 2 miesiące (jednej lokacji, amatorzy, ale jednak), to sami sobie to przemyślcie :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 3 czerwca 2010, o 06:48

ziiiip - to było zaśmiecanie tematu, więc czyszczę - Artur ;)
Ostatnio edytowano 3 czerwca 2010, o 21:32 przez ArtTuro, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 3 czerwca 2010, o 09:15

ArTuro, jestem człowiekiem czynu. Gdybym zadał Ci teraz pytanie: "czego byś ode mnie oczekiwał?", to co byś odpowiedział?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez ArtTuro » 3 czerwca 2010, o 11:08

Jeżeli rzeczywiście poważnie myślisz o zrobieniu gry to tak jak napisałem: scenariusz , założenia gry, opis świata. W chwili obecnej wszyscy tylko główkują co to miałoby byc a nie to co może być. By móc opracować jakiś model i i biznesplan potrzeba konkretów a nie gdybań ;)

Po piersze zebrac ekupię , która się tego podejmie
Następnie ...
Może by tak zacząc od tego , że musi być jakas osoba prowadząca, zbierająca założenia - powiedzmy do końca wakacji - idzi lato, ludzi e będa mieli wolniejsze głowy, wakacje - łatwiej sie myśli.
stworzenie strony na której będziesie budowało scenariusz i założenia ( wiadomo, ludzi e rzucają pomysły , ty akceptujesz lub nie i zaczynasz klecić z tego jakąś sensowną całość. ( powiedzmy że ten etap zakończymy w grudniu 2010
Na podstawie założeń ustala się co jest możliwe do zrobienia na obecnym etapie a co nie - i odkłada się na później. ( tu powierdzmy deadline do sylwestra )

W międzyczasie nadal szuka się grafików i skrypterów, ktrórzy mogliby się tym zająć.
Od stycznia do Wielkiej Nocy 2011 buduje się "Świat", będący protoplastą dla dalszego rozwoju. - do "świata" wrzuca sie kilka przykładowych reklam ( np. na billboardy ), obrazy na ścianach, nazwy itemków występujących w grze.

Na podstawie tego co sie zrobi, można będzie stworzyć jakiś businessplan z założeniami na przyszłość - do przedstawienia potencjalnym inwestorom zarówno po angielsku jak i po polsku) ( powiedzmy że ten etap zamknie się pod koniec maja )
Oczywiście w tym czasie praca jnad rozwojem "świata" i postaci nadal trwają.

Od 1 czerwca 2011 rozsyłamy do potencjalnych inwestorów, producentów gier etc.. założenia, biznesplan, demo i streszczenie książek.

Na święta Bożego Narodzenia 2011 ,( być może już dzięki pomocy inwestorów ) wypuszczamy wersję beta1 do sieci. Jeżeli w tym czasie wszystko będzie sie układało pomyślnie ( chociaż zakładam "przestoje" i do 3 mieś ) ver. alpha wyjdzie do wakacji 2012.

Gone gold "Gamedec Universum" ver 1.0 na wrzesień-paździetrnik ( i tu zaczyna się szał ostrej reklamy ) a na półki gra trafia na Boże Narodzenie 2012 ( owczywiście z masą błędów etc.. no ale przecież później będą patche , dodatki etc... Microsoft wydaje tak Windows od 80 roku, my też możemy ;)))))

Ot tak po krótce, ;)

Optymista ze mnie co ?:)))
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Spuki » 3 czerwca 2010, o 13:31

Fajne rzeczy piszesz, ale jest jedno ale, realia. A co z tym idzie kilka przeciw. Po pierwsze piszesz o technologii tworzenia obiektów 3d, z powietrza na zasadzie generatora. Ok to możliwe, widziałem nawet generowanie sceny 3d na podstawie zdjęcia czy tworzenie modeli za pomocą skanerów laserowych. Ale mam wrażenie że nie do końca wiesz gdzie mieszkasz. Z tych technologii korzystają tylko najwięksi ( co najwyżej odsprzedają je za grube tysiące przykładowe technologie do gier to np. spreadtree, czy havok), nie dlatego że są tacy super, tylko dlatego, że jest to drogie i trudne w zaimplementowaniu, oprogramowaniu. Jeżeli jesteś taki dobry, ze potrafisz napisac coś takiego, to chyle czoła stawiam ci ołtarzyk w domu i zstanawiam się dlaczego jeszcze nie realizujesz sie w stanach. Aby mieć takie systemy trzeba mieć licencje, które kosztują naprawdę kupe kasy, wiec proponuje od razu włożyć to między bajki. Kolejna rzecz to koszt programów na których tworzycie gry. Nie ma problemu ze środowiskami programistycznymi i bliotekami w stylu opengl, czy direct 3d, ale już 3d studio kosztuje naprawdę sporo. Ilu ludzi w domu ma ich legalne wersje? Bo jako amatora nie stać mnie na kupienie takiego programu do zabawy, a na nielegalnej kopi co najwyżej możesz zrzuty ekranowe zrobić.
Realnym na dzień dzisiejszym projektem byłoby zrobienie co najwyżej moda do jakieś gry, np. epic często pomaga amatorom w tworzeniu gier-modów opartych na unreal engine 3( przykład http://www.moddb.com/mods/angels-fall-first-planetstorm), ale trzeba coś im pokazać.
Nie piszę tu broń boże, aby zniechęcić do tematu, ale licencji pilota nie robi się od razu na największych samolotach, ale zaczyna się od mniejszych a i tak kosztuje to kupę kasy.
Nie programowałem dawno, ale z przyjemnością chciałbym wziąć udział w takim projekcie, ale tylko wtedy jak liczymy siły na zamiary, jestem starym graczem-informatykiem i wiem jak się takie rzeczy kończą :)
A i jeszcze najważniejsze czasem mod może być większy niż gra i wtedy dopiero zaczyna się zabawa :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 3 czerwca 2010, o 13:58

Okej, zanim ArTuro odpisze, ja się włączę: Spuki, bardzo Cię pięknie proszę, z miłością się zwracaj do ArTura :). To jest forum ciepła i aprobaty, latają motylki (cyber- motylki :)), nieopodal kąpią się rebotki ;). Przyjaźń i akceptacja :).

ArTuro, bądź miły i toczmy rozmowę opierając się na faktach :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości