CGG czyli Computer Gamedec Game

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Farin » 16 maja 2010, o 20:52

Cholera, żeś zapodał wołanie o pomoc :p
Na grach znam się tyle, że w nie gram ;]
mogę podać tytuł, który mógłby się nadawać do moderki ...
HL2 ?
Teoretycznie w drodze jest jeszcze Little Big planet 2 czy jak to tam się zwie. Twórcy zapowiadają że to będzie bardziej platforma do "robienia" gier niż sama gra ...
Z RPG to wiem, że fantastyczną grą do robienia modów jest Neverwinter Nights1 i 2 ale to sięopiera na fantasy, więc od ch... roboty przy teksturach.
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 16 maja 2010, o 21:48

Więc Oprócz farina ktos jeszcze mi pomoże? Znaczy narazie z pomysłem co i pod co :D Zastsnawiałem się nawet nad grą w game makerze czy jakoś tak to się zwało ale wtedy gra będzie do ściągniecia i będzie na prawde prosta jesli chodzi o grafikę bo fabułę da się zrobić zawiłą, silnik niestety tez oferował dużo nie będzie... Więc pomysły? :D
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Farin » 16 maja 2010, o 22:13

Zrób platformówkę :P
"Widok z boku"
Ostatnie produkcje z tego gatunku gier pokazały, że można jeszcze wiele wyciągnąć pomysłów.
Niedawno czytałem o platformówce/przygotówce/fps, gdzie świat jest pozbawiony światła, a poruszasz się za pomocą echo lokacji. Szukasz zaginionych dzieci czy jakoś tak. I teren odsłania ci się właśnie za pomocą wysyłania odpowiednich dźwięków. Może coś interesującego. Tym bardziej, że gierka z tego co wiem jest do ściągnięcia za darmo.
widziałem też platformówkę gdzie podstawą do zwycięstwa były manipulacje czasem itp. Rzeczami :]

Tak się zastanawiajac to można by zrobić fps, gdzie musisz uciekać przed "Bestią" pokonujac przeszkody i inne utrudnienia, nie zatrzymując się wybierasz różne drogi. Twoim cele jest wyjście(drzwi) z gry :]
Jak staniesz to kaput ... Można by się pokusić o zrobienie takiego FPS-a.
Nie wszystko musi się toczyć wokół postaci Torkila.
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 16 maja 2010, o 22:16

Rozumiem, tylko o to be, że jak narazie moje umiejętnosci sa w sumie zerowe ogarnąłbym jakos modowanie, ale robienie od podstaw było by trudniejsze, idac dalej jesli 2d to wolałbym od góry badx izometerycznie, poniewaz daje większe możliwości co do wyboru kierunku.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Ixolite » 17 maja 2010, o 20:18

Ja zacząłem kombinować nad AGS (http://www.adventuregamestudio.co.uk/ac.shtml) - ale jeszcze nie miałem czasu nad tym przysiąść, żeby zobaczyć co i jak. Poza grafiką, która będzie bardzo upierdliwa i czasochłonna (chyba, że ogarnę jakiś mniej absorbujący styl grafiki) to całość wygląda dość przyjaźnie. Z tego co widziałem, to całkiem duże możliwości silnik skryptowy daje, ktoś nawet w nim platformówkę napisał...

Farin napisał(a):Niedawno czytałem o platformówce/przygotówce/fps, gdzie świat jest pozbawiony światła, a poruszasz się za pomocą echo lokacji. Szukasz zaginionych dzieci czy jakoś tak. I teren odsłania ci się właśnie za pomocą wysyłania odpowiednich dźwięków. Może coś interesującego. Tym bardziej, że gierka z tego co wiem jest do ściągnięcia za darmo.


http://www.devilstuningfork.com/

Ciekawe to jest. Jest też podobna trochę gra/horror, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć jak się nazywa...


Generalnie, żeby coś zrobić, to trzeba by albo wykorzystać gotowe narzędzia (typu AGS) albo mieć doświadczenie w programowaniu i wykorzystaniu SDK do jakiegoś silnika - zaczynanie od zera trochę się mija z celem moim zdaniem.
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 17 maja 2010, o 22:14

W sumie racja... Coś ala point nad click, było by dobrym pomysłem... Albo coś ala w RPG makerze , ale jak już mówiłem to bedzie lekka patola bo grafika będzie od góry i ciężko było by to ogarnąć.... Pomysły na sama gre mam tylko jestem igraniczony umiejetnościami silnikami itp.... To jak na co byśmy się ukierunkowali?
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez jot23 » 19 maja 2010, o 18:13

W razie czego ja chętnie się przyłączę... Nie mam żadnych sugestii i zdam się na wasze pomysły nt silnika itp, bo się nie znam. Chętnie jednak posiądę potrzebne umiejętności i pomogę w realizacji ;)
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 19 maja 2010, o 23:10

Dobrze! Przyda się każda pomoc! tylko czekamy jeszcze chyba na tych z "góry" żeby zatwierdzili mniej więcej co mamy robić a raczej w co się ukierunkować, bo jakby nie patrzeć musimy miec zgodę i jakiś plan początkowy :)
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 21 maja 2010, o 11:20

Słuchajcie, macie oczywiście moje pełne poparcie. Wysyłajcie do mnie wszystko, ja to obejrzę i dodam sugestie, co więcej głów to nie mniej ;).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MartiusMarsGradivus » 22 maja 2010, o 19:35

Zacząć należy od tego że potrzebny jest headteam czy jak to się nazywa... Kilka osób zbiera się w jednym miejscu i dzielimy się pomysłami. Wtedy powstaje ogólny zarys gry. Potem trzeba się zdecydować jak ta gra ma wyglądać bo od tego zależy kogo będziemy potrzebować do pomocy... Jak zdecydujemy że gra może wyglądać biednie to i sami damy rade zrobić a jak chcemy czegoś więcej to się zagada do jakichś grafików (może ci sami co tworzyli spot ?) Może jakiś sidiprojekt zobaczy co robimy w wyniku czego powstanie Marcin Przybyłek's Gamedec: The Game a my dostaniemy prace i będziemy sławni i zamożni.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 22 maja 2010, o 19:46

W sumie racja, headteam zbieramy od teraz! Co wy na to ? Pomysły na grafike i taki rzut szybki czy ma być grana Torim bądź kimś innym. Gdy juz zbierzemy mnie wiecej 5 osób i coś sklecimy tu na forum polecam przeżucienie się na Skajpa czy cos ala team speak (Dla ułatwienia burzy mózgów) Ja sam jestem za graniem kimś innym niz Torkil Aymore bo to daje nam większe pole do popisu i nie uwłaczamy fabuły ksiązce czy coś. Grafika... Może posłucham i waszych propozyszyn b osam nie mogę się zdecydować. Więc pytanie stawiamy na lepsza grafe a może gorsze rozwiązanie fabularne czy bieganie i same rozmowy, zbieranie "dupereli" i na koniec jakies tam zakończenie? Ja osobiście wolałbym wypośrodkować i postawic na lepsza grafe niż 2d i wciągającą fabułę... W między czasie mozna oczywiście robic mniejsze bądź większe modyfikacje do innych gier, które byly by sygnowane tylko "Gamedec" czyli coś pod hl2 i wtedy nic za to nie ma stronka oprócz popularności :D
Lista Head Teamu:
1.Lamas
2.MartiusMarsGradivus
3.?(czekam na zgłoszenia, oczywiście lista bedzie większa, znaczy mam nadzieje)
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez MartiusMarsGradivus » 22 maja 2010, o 19:56

Co do listy to moim zdaniem powinno być tak:
1. Ja
2. Lamas
3... :P
Świat gamedeca daje nieskończenie wiele możliwości na grę... masa profesji... Za dużo tego by było jak dla takich leszczy jak my więc na początek proponuje ograniczyć się do jednej profesji np Policmajstra i opisać scenariusz na np 20h grania. Potem można by wydawać dodatki z kolejnymi profesjami. I tak zrobienie dobrej gry zajmie nam dziesiątki jeśli nie setki dni.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 22 maja 2010, o 19:59

Ja tu narazie mowiłem o singlu typowo-typowym :D Ja jednak obstaje przy jakimś Solverze.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez jot23 » 22 maja 2010, o 22:19

Mogę dołączyć do Head Team-u, choć nie wiem na co się rzucam :P Zacznijmy może od jakiejś prostej przygodówki, ewentualnie mod do HF2...
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: GG czyli Gamedec Game

Postprzez Lamas » 22 maja 2010, o 23:13

No to jest już trzy Osoby:
1.Lamas
2.MartiusMarsGradivus
3.jot23
4?
Ale jak mówiłem Mod do HF2 jest za nic i na nic, jeśli zrobilibyśmy go multi player to mogliby się niejako "zasapać" o prawa autorskie choć racja jest darmowym silnikiem. Lecz jesli ukierunkujemy się na mod wtedy zostaje nam jakies tam drobnostki i tylko walka nie nie fabuła.... Więc?
(Chyba że zrobilibyśmy moda i nazwali go jak jedna z gier z Gamedecverse? Jako mod do HL2 nadawało by się nazwać Crying Guns)
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AlexEdum, Stevenon i 16 gości