ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 28 lipca 2009, o 08:34

"Opóźnienie" poprawione :). Tak, "Sztorm" jest dostępny od dawna. Na moim komputerze :). Od baaardzo dawna. Kilka dni temu nawet czytałem dwa fragmenty Nexusowi i Norrrbercikowi. Wydawnictwo obiecywało, że w formie fizycznej pojawi się na przełomie czerwca i lipca, żebym choć mógł oczy nacieszyć, ale tom się nie pojawił, bo nadal walczą o ważne patronaty... Nie martwcie się. Już pracuję nad V i VI (nie wiem, ile tomów będzie miała druga opowieść o gameku. Może tylko 2? Jeśli tak, to bardzo grube :)), a mój gabinet jest zasłany wielkimi kartami ze szkicami i notatkami... Stara zasada: "think on paper", ma u mnie wielkie zastosowanie...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Lamas » 28 lipca 2009, o 12:14

Ortografia ortografią, sorki za błędy to z podekscytowania, że udało mi się zalogować bo wcześniej nie mogłem... Gmail miałem ale teraz wp!
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Agnieszka » 19 sierpnia 2009, o 16:26

Błędy się nam tu wszystkim zdarzają... taka prawda... :(

Lamas napisał(a):A ja i tak się doczekać nie moge... :( Żeby tak ludzi zmuszać do czekania? nie no są złośliwi po prostu oni pewnie czytają forum i myślą sobie "Wiem opóźnijmy troche jeszcze bo na nas psioczą"


Nie wiadomo jak jest naprawdę. Może Marcin coś wie...

Nexus napisał(a):Taaa... to jest spisek :) Książka jest normalnie dostępna w "drugim obiegu" i to w tym dla "głęboko" wtajemniczonych. :mrgreen:


Taaaaa... to tylko jedna z wielu krążących po sieci teorii spiskowych... 8)
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 20 sierpnia 2009, o 07:14

Tak jak mówiłem - wrzesień. To oficjalne stanowisko SuperNOWEJ. Inna sprawa, że wypadałoby, żeby już WYPRODUKOWALI tę książkę, bo ona w fizycznej postaci wciąż nie istnieje. Z trzeciej strony tradycja jest taka, że gdy wychodziła "Granica rzeczywistości", pierwsza wersja "Sprzedawców lokomotyw" była już napisana. Gdy wychodził drugi tom, trzeci w pierwotnej postaci taże był ukończony. Teraz, choćbym się troił, nie uda mi się napisać całej V odsłony do czasu publikacji IV.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Agnieszka » 20 sierpnia 2009, o 07:49

Byłeś nadproduktywny i zbyt perfekcyjny a teraz jesteś zmęczony? Może jesteś zbyt zachłanny? :mrgreen: Pazerny? :mrgreen:
Nienasycony? :mrgreen: Za dużo czy za mało szkoleń w Heksonie? :)
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez jot23 » 25 sierpnia 2009, o 16:32

Witam. Większość obecnych na forum nie zna mnie kompletnie (nie angażowałem się wcześniej zbytnio w działalność fanów Gamedeca, nie mogliście mnie spotkać na żadnym konwencie). Pozwolę sobie wykorzystać fragment "Błysków" (wbrew tematowi), by wytłumaczyć POKRÓTCE, co to w ogóle robię (oczywiście pamiętajcie, że to drobna trawestacja, nie obraźcie się. "My sie nie znamy, w ogóle przepraszam, że tak obcesowo podchodzę, ale...")

"-Nazywam się jot23 (...)
-Bo ja go znam (...)
- Jego prawie każdy zna! To przecież zbawca polskiej sci-fi, Marcin Przybyłek! (...)
- Bardzo mi miło - dygnął [ekhem...] jot23. - Ja znam Marcina z forum magazynu CD-Action (...) "

Myślę że ten pocięty samurajskim mieczem (znaczy, moim) fragment wyjaśnia to, co było trzeba ;), teraz nastąpią przeprosiny dla Marcina:

Przepraszam, że jak dotąd nie doczekałeś się mojej zapowiadanej na początku wakacji analizy fabuły i drobnych tajemnic zawartych w całym cyklu Gamedeca, ale głównie pod kątem części III. Ze względu na różne powody, których publicznie się wyrzekam od dziś (tj lenistwo, brak weny, słaba pamięć itp.) niestety do wyżej wspomnianej analizy nie doszło. Jednak niedawno przeczytałem "Błyski" po raz kolejny (który to będzie... gdzieś koło 6. ^^, Marcin już wie o co chodzi), więc pewnie do końca wakacji (a raczej na pewno do premiery "Sztormu" - zastrzegam sobie jednak prawo do podobnych obsuw) coś zdołam jednak napisać.

Tyle tytułem tychże przeprosin. W tym momencie wyrażę jeszcze nadzieję, że do moich urodzin (pal licho prywatność - 11 IX) książka (a raczej druga jej połowa) zdoła już zagościć na naszym rynku.

Jeszcze tylko drobne pytanko: Czy podtytuł "Sztorm" oznacza, że (wykorzystując już [ a jednak!] dokonania naszych drogich forumowiczów, wiem skąd ten podtytuł) skupia się ona GŁÓWNIE na działaniach tego Torkila, który w został na Gai w geskinie i wniknął (/został: wciągnięty w bagno/ przyjęty w zacne grono) w struktury Gajańskich Sił Zbrojnych, czy jednak ważniejsze będzie rozwikłanie tajemnicy bazy obcych?

Kończę tego mojego dziewiczego (w sensie pierwszego, bo jestem płci brzydszej) posta na tym forum, mam nadzieję że nie zepsułem Wam jakiejkolwiek dyskusji, a tym bardziej mój post nie zostanie uznany za niegodny tego tematu. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 27 sierpnia 2009, o 09:36

Cześć jot, bardzo ładny post.

"Na twarzy Hegemona zagościł dawno nie widziany uśmiech" ;)

Naprawdę ładny, poproszę o więcej takich użytkowników tego forum :mrgreen: .

Jocie, nie ma żadnego pośpiechu jeśli chodzi o analizę III z dwóch względów: nikt nie narzucił Ci żadnego deadline'a (chyba, że pracujesz w jakiejś straszliwej korporacji), a po drugie III bez IV nie istnieje, więc za obsuwę odpowiedzialny jest Twój instynkt Maod-Ana, który każe czekać na drgugą część.

Hm, do 11 września książka raczej nie wyjdzie. Najprawdopodobniej nastąpi to z końcem dziewiątego miesiąca roku...

Tytuł drugiej księgi "Zabaweczek", czyli "Sztrom" wziął się z sentencji, która, niczym klamra, spaja całą powieść: "Najpierw cisza [to tytuł prologu]. Potem zobaczysz błyski [tytuł pierwszej księgi] i nadejdzie sztorm. [tytuł drugiej księgi][...]" Jak brzmi zdanie zdobiące epilog, nie powiem. Wydaje mi się też, że nie powinienem mówić absolutnie nic na temat proporcji opisanych działań trzech Torkili, chociaż, uwierz mi, chciałbym bardzo o tym porozmawiać. Podział powieści na dwie książki spowodował, że ze znajomymi stąd i spoza forum NIE MOGĘ ROZMAWIAĆ O GAMEDEKU, i to już od roku, bo boję się, że coś zdradzę. To naprawdę tortura. Więc wytrzymaj, Jocie i wytrzymaj, Marcinie ;).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez joe_cool » 27 sierpnia 2009, o 10:44

i wytrzymajcie cała reszto :P
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 27 sierpnia 2009, o 10:53

I wszyscy święci :mrgreen: .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Cyb.org » 30 sierpnia 2009, o 15:24

Dzień dobry bardzo. :) Ja mam pytanie: czy nie można by umieścić gdzieś na stronie głównej informacji kiedy będzie następny tom? Nawet w przybliżeniu (w związku z przesuwającymi się terminami)? "Małżonka się niepokoi!" ;) Ostatnia informacja na forum mówi o końcu września, ale musiałem się do niej "dokopać". :/ Może do jakieś zapisy na listę informującą co się dzieje w świecie Gamedeca (via e-mail)?

PS. blog Gamedeca to tylko obrazek - tak ma być?
Avatar użytkownika
Cyb.org
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 sierpnia 2009, o 15:04

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 31 sierpnia 2009, o 08:11

Cześć Cyb.orgu (przywitaj się w Przywitalni :)). Masz rację, zamieszczę na gamedec zone informację o IV. Mam nadzieję, że tym razem ostateczną. Nie, blog nie powinien tak wyglądać. Myślę, że najwyższy czas zamknąć aplikację, którą udostępniła Gildia. Ten blog to skandal. Tysiące spamowych wpisów i awarie. Absurd. Spróbuję nakłonić webmasterów, żeby podłączyli porządny blog pod Gamedec Zone.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Wega » 12 września 2009, o 23:22

Teraz już bez żartów, jeśli będą opóźnienia wydawnicze, to znów Empik zażąda kosmicznych kwot za promocję książki na półkach przed świętami i... co? :P

EDIT

LUTY 2010? :roll:
Avatar użytkownika
Wega
 
Posty: 77
Dołączył(a): 22 września 2008, o 10:20
Lokalizacja: Zakon Assassin's Creed

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Ixolite » 12 września 2009, o 23:36

Było nie było to PO świętach. Choć z drugiej strony patrząc, to PRZED kolejnymi świętami...
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez joe_cool » 13 września 2009, o 16:09

Zawsze jest przed jakimiś świętami. A luty to wiadomo - Walentynki i ckliwe powieści o miłości, albumy z serduszkami i takie tam...
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Agnieszka » 13 września 2009, o 17:57

No tak wiadomo... to takie romantyczne... w sam raz dla blondynki... będę czekać na luty 2010 i marzyć...
To już kiedyś było...
http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci/wiadomosc.html?id=29493

Cytat z powyższego link-a :

"Wiśniewski analitycznie i urzekająco zarazem relacjonuje tę miłość, wprowadzając nastrój nieomal uroczystej czułości, aby kilka linijek dalej zadziwić odważnym erotyzmem.
S@motność... to także hołd składany mądrości i wiedzy. Splecione kunsztownie z wątkiem miłosnym fascynujące historie o molekułach emocji, o tym, kto tak naprawdę odkrył DNA, i o tym, co stało się z mózgiem Einsteina po jego śmierci."

Czyż to nie cudowne ? A nawet niesamowite... ;)
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron