ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Wega » 8 października 2009, o 21:11

PRZESTAĆ ODWIEDZAĆ EMPIKI. EMPIK JEST GANGSTEREM POLSKIEGO RYNKU KSIĘGARSKIEGO.
W empikach tylko przeglądam rzeczy, a książki kupuję w ulubionej księgarni, małej, ale za to mają wszystko, czego mi trzeba :D
70%... zgroza.

Na razie promuję "Gamedeca" wśród znajomych, jeszcze nie natrafiłam na osobę, której by się nie spodobał, a trochę ich było :) Parę Gamedeców kupiłam na prezenty. Mój najlepszy kolega tak się wciągnął, że każdą część czytał przynajmniej 3 razy, i zamierza zacząć po raz kolejny - przed premierą kolejnego tomu :) Ostatnio zagina mnie cytatami z książki, więc i mnie wypadałoby sobie trochę przypomnieć, zwłaszcza że... mogę nadal liczyć na egzemplarz autorski?

Pożyczanie, a nawet piracenie, zwiększa dostępność i obecność.
W takim razie nie wiem, czy nadal powinnam mieć skrupuły przed wysyłaniem na fora, na których się udzielam, fragmentów "Gamedeca". Same recenzje nie przynoszą dość dobrych efektów.
Avatar użytkownika
Wega
 
Posty: 77
Dołączył(a): 22 września 2008, o 10:20
Lokalizacja: Zakon Assassin's Creed

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Cyb.org » 8 października 2009, o 23:36

PKP (Pięknie K... Pięknie). Czy ktoś mi może wyjaśnić jak zrobić, żeby kupić następny tom normalnie? Tzn. 70% + 1zł dla Autora a reszta dla reszty. 8)

70%... Przegięcie. :evil:
Avatar użytkownika
Cyb.org
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 sierpnia 2009, o 15:04

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Wega » 9 października 2009, o 16:18

Haha może Marcin uruchomi sprzedaż wysyłkową :D
Avatar użytkownika
Wega
 
Posty: 77
Dołączył(a): 22 września 2008, o 10:20
Lokalizacja: Zakon Assassin's Creed

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 10 października 2009, o 16:13

Tak, Wega, pamiętam o Tobie. Dostaniesz autorski. Teraz jest jednak problem. Niedługo będą "bety", czyli prawdopodobnie "środki" w zastępczych okładkach... Chcesz poczekać czy takie coś Cię zadowoli? Poza tym naprawdę nie mam pojęcia, ile tego dostanę. Może być tak, że będziecie sobie to przesyłać, przekazywać...

Cyb.org... Na razie jest jak jest. Mam wrażenie, że trzeba założyć jakiś związek zawodowy pisarzy... :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Wega » 10 października 2009, o 16:59

"Beta" może być, w końcu liczy się treść, nie okładka (póki ta ostatnia nie ma za zadanie przykuć uwagi w księgarni). Dziękuję :)
Avatar użytkownika
Wega
 
Posty: 77
Dołączył(a): 22 września 2008, o 10:20
Lokalizacja: Zakon Assassin's Creed

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez MartiusMarsGradivus » 13 października 2009, o 10:00

Troche mnie nie było na forum... Mam awarie kompa nie wiem kiedy znowu wróce na stałe a póki co pisze ze szkoły.
Nawet jak dostane bete bez okładki (ale ze specjalną dedykacją) to i tak potem kupie (pewnie w Empiku) końcową wersje ;)
Beta bedzie się różnić treścią od końcowej wersji ?
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 13 października 2009, o 11:48

Nie, beta będzie zawierała dokładnie tę samą treść co wersja ostateczna. Z tego prostego powodu, że obie zostały napisane bardzo dawno temu i obie mogły być wydane we wrześniu 2008.

Wydawca powiedział, że w tym miesiącu. Rozumiem jednak jego pozycję i sytuację, więc nie zdziwię się, jeśli coś się znowu przesunie.

Tymczasem, jako że ja już od długiego czasu "siedzę" w tomie V i VI, zdradzę Wam roboczy tytuł piątej odsłony.

Uwaga...

"GAMEDEC. CZAS SILNYCH ISTOT"

Jak zwykle trochę dziwny, trochę intrygujący i z całą pewnością oryginalny :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Jedenastka » 13 października 2009, o 19:51

Marcin Przybyłek napisał(a):"GAMEDEC. CZAS SILNYCH ISTOT"

Super.
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Cyb.org » 18 października 2009, o 01:25

Około 3% dla autora. Ponad 2 lata opóźnienia w wydaniu. Podziwiam Cię, że jeszcze chce Ci się wydawać książki...

Parę(naście) lat temu ceny książek zaczęły dosyć gwałtownie rosnąć. Zamiast kilku miesięcznie zacząłem kupować jedną na kilka lat. Że niby cena papieru... Ehhh... Idę się zaszyć gdzieś do lutego.

Byle by tylko przed 2012 zdążyli... :evilgrin:
Avatar użytkownika
Cyb.org
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 sierpnia 2009, o 15:04

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 18 października 2009, o 09:12

Wiesz, Cyb.org, opóźnienia w wydaniach książek tylko im służą. To znaczy wtedy, gdy autor ma możliwość przeprowadzenia następnych redakcji. Akurat w przypadku "Sztormu" teraz tak nie jest, ale było np. w przypadku "Błysków" (więc i "Sztormu") no i "Sprzedawców lokomotyw". Drugi tom ("Sprzedawcy...") byłby o połowę słabszy, gdyby nie opóźnienie wydawnictwa.

Teraz piszę V tom. Dzięki temu, że IV wyjdzie dopiero w lutym, pewnie go do tego momentu go skończę (pierwszy draft) i dlatego zostanie opublikowany we względnie sensownym terminie po IV...

Generalnie jest stara dobra zasada pisarska (naprawdę stara): "nie poganiaj muzy". Nie powinno się pisać, gdy nie czuje się potrzeby pisania, gdy nie ma się niczego do przekazania. Ja akurat jestem na etapie, gdy zbieram cząstki przesłania, gdy kumuluję ważne treści, które chcę zawrzeć w tomie V. To nie może być jakiś western w kosmosie, o nie. Gdyby zaś gonił mnie termin, pewnie czymś takim by się stał. Chyba jestem po prostu twórcą starej daty, który nie potrafi trzepać liter bez wewnętrznej motywacji (muszę, chcę to napisać, bo to dla mnie bardzo ważne). Motywacja zewnętrzna (napiszę to, bo dzięki temu zarobię) jest mi zupełnie obca. Nie wierzę, że można napisać coś dobrego tylko w oparciu o nią.

Co do procentów... Pal diabli Polskę i jej ryneczek. W końcu nie po to człowiek urodził się na Ziemi, żeby nie korzystać z jej kulistości ;). Są inne kraje i większe rynki :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez M_L » 18 października 2009, o 11:45

Teraz piszę V tom. Dzięki temu, że IV wyjdzie dopiero w lutym, pewnie go do tego momentu go skończę (pierwszy draft) i dlatego zostanie opublikowany we względnie sensownym terminie po IV...


A jak będzie kolejna obsuwa, to będzie można powiedzieć, że tom VI wyjdzie we względnie sensownym terminie po V. Gorzej jak się w końcu skończą tomy do obsuwania. ;)
Also known as Crowley
Avatar użytkownika
M_L
 
Posty: 69
Dołączył(a): 2 lutego 2009, o 01:19

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Lamas » 19 października 2009, o 14:55

Tak czy siak wniosek prosty! Koniec z EmpikieM... Popatrzcie na odwrócenie liter a raczej zamiane.... MmpikeE
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Cyb.org » 21 października 2009, o 22:19

Marcin Przybyłek napisał(a):Generalnie jest stara dobra zasada pisarska (naprawdę stara): "nie poganiaj muzy".


A nie ma zasady wydawniczej "nie utrudniaj dotarcia muzy do ludzi"? ;)

Marcin Przybyłek napisał(a):Co do procentów... Pal diabli Polskę i jej ryneczek. W końcu nie po to człowiek urodził się na Ziemi, żeby nie korzystać z jej kulistości ;). Są inne kraje i większe rynki :).


Eee tam. W Polsce to się tylko procenty liczą. :P

I wracając do nich - jeśli kupię Twoją książkę w innej księgarni, to czy Ty dostaniesz z tego więcej, czy wtedy wydawca łaskawie bierze naddatek? Wiem, upierdliwe pytanie. 8)

Jakoś nie mogę się pogodzić z empikiem (nazwa celowo z małej litery) pomimo, iż rozumiem ich biznesowe podejście. :cry:
Avatar użytkownika
Cyb.org
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 sierpnia 2009, o 15:04

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 23 października 2009, o 07:13

Cyb.org napisał(a):A nie ma zasady wydawniczej "nie utrudniaj dotarcia muzy do ludzi"? ;)


Nie ma :)

Cyb.org napisał(a):I wracając do nich - jeśli kupię Twoją książkę w innej księgarni, to czy Ty dostaniesz z tego więcej, czy wtedy wydawca łaskawie bierze naddatek? Wiem, upierdliwe pytanie. 8)


Nie. Ja zawsze dostaję ten sam procent od ceny HURTOWEJ, nie detalicznej. Naddatek bierze w kolejności: dystrybutor, wydawca (ja nie). Trzeba powołać jakiś związek zawodowy pisarzy ;).

Cyb.org napisał(a):Jakoś nie mogę się pogodzić z empikiem (nazwa celowo z małej litery) pomimo, iż rozumiem ich biznesowe podejście. :cry:


To nie jest podejście biznesowe. Dawno temu ukułem taką definicję biznesu: wzajemne wspieranie się. Oczywiście dla obopólnych korzyści. Podejście z pozycji siły, monopolistyczne, takie, wskutek którego jedna strona ma poczucie krzywdy, nie jest podejściem biznesowym, tylko par excellence gangsterskim. :evil:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: SZTORM (SPOILER)

Postprzez Farin » 16 stycznia 2010, o 19:53

Marcin Przybyłek napisał(a):PRZESTAĆ ODWIEDZAĆ EMPIKI. EMPIK JEST GANGSTEREM POLSKIEGO RYNKU KSIĘGARSKIEGO.

Także ja już od kilku lat zaopatruję się w książki w jednej tylko księgarni :]
To tyle chwalenia się, a teraz do rzeczy:
Czy wiadomo coś odnośnie wstępnego terminu wydania książki ?
Luty to wiem, ale mam cichą nadzieję, że jest możliwość większej precyzji w określeniu daty.
Z góry dziękuję.
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości