ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Ceviliel » 7 kwietnia 2010, o 18:53

Marcin Przybyłek napisał(a):Od początku, w samym założeniu "Błyski" miały zwiastować "Sztorm", błyski błyskawic na widnokręgu oczywiście. Dlatego księga pierwsza jest nieco spokojniejsza, a druga - wręcz przeciwna.

Aha, no chyba że tak :) To skoro będzie się działo, to dobrze :)

Marcin Przybyłek napisał(a):Ale wciąż i na okrągło - nie zamierzałem dzielić tej powieści na dwa tomy. To pomysł wydawnictwa, żeby książki były poręczniejsze chociażby. Przy czym tom III miał wyjść we wrześniu 2008, a tom IV miał wyjść w listopadzie tego samego roku. "Lekkie" przesunięcie w czasie bierze się z wielu przyczyn i wciąż mam nadzieję, że na dobre wyjdze.

Nie no, spoko :) Ja się ogólnie czepiam, że mi taką krzywdę zrobiono i się zaciekawiłam :D No, może jakby w jednej książce obie części były, to jedynie konsekwentnie stosowałabym moją zasadę doczytywania do końca i stwierdziłabym, że dobrze robię, skoro w połowie zrobiło się ciekawsze :evilgrin:

Marcin Przybyłek napisał(a):Co do nudy - przypuszczam, że sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej, gdybyś czytała "Błyski" w ciągu, zaraz po "Sprzedawcach", no i... właśnie - powiedz z ręką na sercu - ile stron dziennie czytałaś? Bo "Błyski" to nie jest rzecz na 5 stron dziennie. Przy takim tempie czytelnik obniża swoje szanse na zrozumienie całości bardzo drastycznie... Inna sprawa to obszar wrażliwości - są osoby, które chłoną jedne treści, a innych nie trawią i odwrotnie. Moja żona na przykład też miała trudności z początkiem III tomu (dla pociechy powiem Ci, że IV przeczytała znacznie szybciej ;)) i też najbardziej lubi tom I, a moim zdaniem i wielu innych czytelników, tomy III - IV są najlepsze :).

Hmm, jak czytałam... Wiem, że I wypożyczyłam 1 września, ale sądzę, że długo leżało na półce, bo jakoś szybko czytałam, a na Porytkonie byłam jeszcze w trakcie (choć widząc takiego jednego pana na filmiku, zakładającego okulary, wiedziałam już, kto zacz :evilgrin: ). Oddałam... 13 listopada. Potem długo nic (ale i kilkuletnia przerwa była w książce, z tego co pamiętam, więc chyba tu nie jest źle). 14 stycznia - 3 lutego część II. No i 3 lutego - 6 kwietnia część III (a to świnie, a powiedzieli, że przedłużyłam dwa razy :P). No, tak to wygląda z wypożyczeniami. od 1 do 14 lutego miałam ferie i pamiętam, że wtedy co nieco czytałam, więc jakiejś drastycznej przerwy między tomami II i III jak widać nie było (aczkolwiek zauważam, że zapisywanie przeczytanych książek z dokładnymi datami, co praktykowałam parę lat temu, było dobrym pomysłem - nie miałabym wątpliwości, kiedy co czytałam ;) )
Co do stron, to te 4 strony to tak pi razy drzwi rzuciłam - jak akcja gdzieś była bardziej dynamiczna, to i więcej przeczytałam, a jak nie... to i przez 90 minut mogłam przebrnąć przez 2 strony. No i przez jakiś tydzień przed Świętami męczyłam Kordiana latającego na chmurce, zakuwałam do kartkówki zupełnie nieprzydatne informacje np. o kolorze butów papieża czy coś w ten deseń :P No ale to koło się, jak dla mnie, zamyka - im nudniej, tym wolniej czytam i częściej książkę odkładam i na dłużej, więc tym mniej rozumiem i mniej mi się podoba. Czy tak? ;)
A co do trawienia treści, to jak najbardziej. Dla mnie musi się dziać (i jak ja niby przebrnę przez tę Orzeszkową, czy kogo tam się czyta, co to ma długie opisy... :lol: )

Marcin Przybyłek napisał(a):Nagroda Zesta? A toś mnie zastrzeliła. Już nie pamiętam, ale mam wrażenie, że coś mnie zainspirowało... Tak, na pewno tak. Jak sobie przypomnę, to napiszę :)

Napisz koniecznie :)

Marcin Przybyłek napisał(a):I tak, post jest w dobrym topiku :).

Hurra :D

A co do publikacji, to niech się wydawnictwo strzeże. Podzielili na dwa kawałki? No to niech się nie dziwią, jak im się jakaś dziwna banda (najlepiej już w koszulkach :D) ustawi pod siedzibą, żądając natychmiastowego wydania :evilgrin: Mają co chcieli :P
Ceviliel
 
Posty: 113
Dołączył(a): 1 kwietnia 2010, o 20:59

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Anna » 8 kwietnia 2010, o 15:11

Ceviliel napisał(a):A co do publikacji, to niech się wydawnictwo strzeże. Podzielili na dwa kawałki? No to niech się nie dziwią, jak im się jakaś dziwna banda (najlepiej już w koszulkach :D) ustawi pod siedzibą, żądając natychmiastowego wydania :evilgrin: Mają co chcieli :P


Pomysł jest świetny! Poważnie! Zróbmy taki happening przed siedzibą Supernowej. Zbierzmy ze 20 osób, weźmy transparent (mogę go zrobić własnoręcznie) i wyjdźmy na ulicę. Jaka to reklama! Wszyscy chętnych proszę o zgłaszanie się. Namówcie znajomych. Trzeba to zrobić w kwietniu, zanim wyjdzie IV tom ;). Zaprosimy dziennikarzy.
Avatar użytkownika
Anna
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 marca 2010, o 17:20

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez joe_cool » 8 kwietnia 2010, o 15:49

A gdzie ta siedziba jest? W Warszawie?
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 8 kwietnia 2010, o 17:51

ul. Nowowiejska 10/12
00-653 Warszawa
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez joe_cool » 8 kwietnia 2010, o 21:06

Hm, w kwietniu nie dam rady przyjechać do Warszawy...
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Ceviliel » 9 kwietnia 2010, o 14:22

Zawsze można ponapastować wydawnictwo również przed V częścią :)
Ceviliel
 
Posty: 113
Dołączył(a): 1 kwietnia 2010, o 20:59

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Lu » 16 kwietnia 2010, o 23:25

Anna napisał(a):Pomysł jest świetny! Poważnie! Zróbmy taki happening przed siedzibą Supernowej. Zbierzmy ze 20 osób, weźmy transparent (mogę go zrobić własnoręcznie) i wyjdźmy na ulicę. Jaka to reklama! Wszyscy chętnych proszę o zgłaszanie się. Namówcie znajomych. Trzeba to zrobić w kwietniu, zanim wyjdzie IV tom ;). Zaprosimy dziennikarzy.


tak! jestem za ! A potem pójdziemy na piwo.... :P
trzeba nam tylko ustalić jakąś rozsądną datę - i zdaje się ze nie musi to być kwiecień, możemy wyjść na ulicę na początku maja. Będzie cieplej ;)
Zasadę zachowania energii traktuję bardzo poważnie, jako zasadę zachowania energii na później.
Avatar użytkownika
Lu
 
Posty: 533
Dołączył(a): 23 września 2006, o 09:42

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Farin » 17 kwietnia 2010, o 08:40

Jestem za - tym bardziej, że do warszawy mam Trzy rzuty beretem ;]
Zapodajcie datę, a ja się tradycyjnie przystosuję
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 17 kwietnia 2010, o 13:27

Hm. Wypada mi wstrzymać się od głosu "za" :mrgreen: .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Anna » 19 kwietnia 2010, o 10:39

Lu, Farin, bardzo się cieszę, że wyraziliście chęć wzięcia udziału w manifestacji ;). Właśnie się dowiedziałam, że wydawnictwo po raz kolejny przesunęło datę wydania IV tomu na początek czerwca. Dość tego :x. Proponuję połowę maja na nasze wystąpienie i chyba musi to być dzień powszedni. Zaproponujcie konkretne daty. Werbujcie chętnych. Rozpuście wieści na innych forach, please. Ja spróbuję pozyskać kilku studentów. Proponuję nadać akcji kryptonim "LivE!".
Avatar użytkownika
Anna
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 marca 2010, o 17:20

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Lamas » 19 kwietnia 2010, o 20:12

18 maja?! Ja od początku byłem za ale wiecie :D To jak pasuje data?
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Anna » 20 kwietnia 2010, o 10:30

A może być 19 lub 20 lub 21 maja? Nie mogę być w Warszawie 17 i 18.
Avatar użytkownika
Anna
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 marca 2010, o 17:20

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Lamas » 20 kwietnia 2010, o 11:03

dałem 18 maja bo to moje urodzinki, a taki prezent to jest coś :D Ale ok może być kazdy dzien w sumie :D
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Farin » 20 kwietnia 2010, o 16:38

Urodzinki dla znajomych zazwyczaj wydaje sięw weekend. Więc wstepnie proponuje 21 maja, Piątek.
Dzięki temu albo odbiorę sobie dzień za 1 maj albo coś innego wykombinuję ;]
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Anna » 22 kwietnia 2010, o 17:32

W takim razie proponuję również piątek, 21 maja. Popołudnie piątkowe stwarza najwięcej mozliwości :D . Komu jeszcze pasuje ten dzień? Zorganizowałam już kilka osób, podam im tę datę wstępnie.
Avatar użytkownika
Anna
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 marca 2010, o 17:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron