ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Ceviliel » 23 kwietnia 2010, o 19:26

Chlip, a ja póki co mogę tylko być w weekendy (szkoła)... Co więcej, 15 maja pewnie będę w Wawie, czyli tak niewiele wcześniej ;) Mogliby matury robić w tym czasie, to miałabym tych kilka wolnych dni zamiast 5, 6 i 7 maja (jak jest obecnie) ;)
Ceviliel
 
Posty: 113
Dołączył(a): 1 kwietnia 2010, o 20:59

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Farin » 1 maja 2010, o 13:13

Oj Oj panoćki co z wami ?!?
niech no się warszawianie trochę zainteresują i sprężą. Pokażcie, że w was siła i wiara.
Bo jak widzę taką chęć organizowania to normalnie aż mnie w dołku ściska :P
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Ceviliel » 9 maja 2010, o 21:14

To ja pozwolę sobie jeszcze wrócić do Nagrody Zesta, bo mnie to męczy jak nie wiem... :P
Czy miała ona coś wspólnego z czymś np. takim:
Obrazek ??? (przez to coś mam manię prześladowczą :D)
Ceviliel
 
Posty: 113
Dołączył(a): 1 kwietnia 2010, o 20:59

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Anna » 11 maja 2010, o 10:43

Farin napisał(a):Oj Oj panoćki co z wami ?!?
niech no się warszawianie trochę zainteresują i sprężą. Pokażcie, że w was siła i wiara.


Właśnie!!!

ostateczny termin pikiety to 21 maja. Dzisiaj wysyłam pismo do Urzędu Miasta w sprawie pozwolenia na jej zorganizowanie. Wydawnictwo, które dowiedziało się o naszych planach zasugerowało, żeby zorganizować ją pod Empikiem, który de facto odpowiedzialny jest za tak skandaliczną obsuwę terminu wydania IV Gamedeca. Pomysł wydaje się dobry. Centrum Warszawy, Marszałkowska, szeroki chodnik. W dodatku w tym czasie odbywać sie będą Międzynarodowe Targi Książki w Pałacu Kultury. Można by to dodatkowo wykorzystać, nie wiem jeszcze jak co prawda ... Ludzi trochę już mam, myslę że kilkanaście osób się uzbiera, forumowiczów nie licząc. Z Wami liczę na dużo więcej :x. Spróbuję opracować jakiś krótki program artystyczny ;). Koszulki powinny być gotowe. Transparencik z hasłem: Gdzie jest Gamedec?! przygotuję. Jest jeszcze jeden problemik. Otóż we wniosku o pozwolenie muszę podać osobę odpowiedzialną za pikietę, jej nazwisko, telefon. Musi to być ktoś w niej uczestniczący. Ja, i tu zdradzę swoja tożsamość ;), jestem żoną Mistrza, więc nie bardzo pasuje, żebym brała w niej bezpośredni udział. Czy jest ktoś chętny? Ktoś kto skomentuje dziennikarzowi co robimy? Bo przynajmniej jeden będzie. A może i telewizja :).
Avatar użytkownika
Anna
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 marca 2010, o 17:20

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 11 maja 2010, o 12:04

Ceviliel, nie kojarzę tej grafiki, ale z całą pewnością nie wymyśliłem słowa Zest. Coś mnie zainspirowało, gdzieś je usłyszałem... Zobaczyłem...

Aha, słuchajcie, po tej demonstracji, na której pewnie będzie Staszek Mąderek (dla koledzy... Staszek) i może trochę dziennkarzy, spotkamy się może w Paradoksie? Ja oczywiście oficjalnie nic nie wiem i, niestety, nie będę tam obecny (tylko astralnie), ale potem chętnie posłucham, jak było...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Farin » 11 maja 2010, o 16:46

Powiem tak: Ostatecznie mogę to być ja. Choć trudno mnie uznać jako zatwardziałego fana.
Mam jeszcze dwa pytania:
Czy ktoś będzie chętny i mnie przenocuje ? :]
Czy ktoś mnie odbierze z dworca i pokieruje ? :]
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Ceviliel » 11 maja 2010, o 18:15

Co do grafiki: jej wrzucenie miało być tylko taką ewentualną drobną wskazówką (ja uwielbiam zadawać zagadki, im mniej wprost powiem tym ciekawiej :P). Otóż. Mi się słowo Zest kojarzy z taką internetową grą Zest Riddle, stworzoną przez Karola Livera (który zresztą często posługuje się nickiem zest, z tego co widzę w sieci ;) ). Polega na odgadywaniu, o co chodzi w danym obrazku (czasem słowo jest na nim w taki czy inny sposób zapisane, czasem trzeba się sporo namyśleć, nim się odgadnie na podstawie rysunku oka, że chodzi o np. kota z Alicji w Krainie Czarów) i wpisywaniu rozwiązania przed .htm w pasku adresu. No i cóż... ta gra mi tak już skrzywiła psychikę, że na słowo "Zest" reaguję bardzo żywo i znajdę z nim powiązanie w jakiejkolwiek dziedzinie :P A co dopiero jako nagrodę, która miała zastąpić Nobla... Tak czy siak jeśli sobie przypomnisz, Marcinie, to chętnie się dowiem, co Cię zainspirowało :D

Ech, szkoda że ta Warszawa tak daleko... Mogłoby się jechać z godzinkę, a nie - wyjadę z Wrocławia o 15:40, to jestem 21:55 na miejscu :P Nie dość, że będę tak jechała w ten piątek, to 21 maja wybieram się do Krakowa ;) Więc tym bardziej mi nie po drodze... No cóż, również liczę na dużo relacji (i zdjęć :>) :)
Ceviliel
 
Posty: 113
Dołączył(a): 1 kwietnia 2010, o 20:59

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez joe_cool » 11 maja 2010, o 22:30

Zest kojarzy mi się wyłącznie z Lemon Zest, a wygląda to tak:
Obrazek

Na pikiecie nie będę, ponieważ weekend 22-23 maja mam pracujący... :roll:
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 13 maja 2010, o 08:55

Ja oficjalnie nic o tej imprezie oczywiście nie wiem i nie wiem, o czym w ogóle mówicie, ale się tak mimochodem wypowiem (zupełnie nie wiedząc, o czym mówię) ;): Farin, świetnie, że wykazałeś się odwagą obywatelską, męstwem i odpowiedzialnością godną prawdziwego Maod-Ana, ale jest jedno ale ;). Co będzie, gdy nie dojedziesz, albo pociąg zostanie rozmontowany na jakiejś stacji przez terrorystów? Rozumiesz, jest mały problem, bo na pewno (chyba ;)) ktoś z władz naszego polskiego Imperium podejdzie i będzie prosił oficjalną osobę zapisaną w pozwoleniu o pokazanie tegoż. Więc powiem tak: przyjeżdżaj i baw się do upadłego na tej wyuzdanej imprezie, ale odpowiedzialnym uczynionym zostanie ktoś miejscowy.

Teraz kwestia odebrania z dworca i noclegu. Dworzec znajduje się mniej więcej 500 - 700 metrów od miejsca docelowego. Jakby stanąć na szczudłach, to można je z dworca zobaczyć :). Ja podejdę po Ciebie i razem sobie pójdziemy tam, gdzie trzeba (pod Junior), a potem się stamtąd zawinę, bo oficjalnie mnie tam nie będzie.

Jeśli chodzi o nocleg, to jest tak: chętnie użyczę Ci pokoju i łóżka i nawet umyć się dam, ale jest znowu ale: ja mieszkam w Chotomowie, to jest podróż autokarem trwająca do półtorej godziny. Samochodem jest szybciej, ale, i to jest drugie ale: mógłbym Cię zawieźć DO mojego domu wieczorem w piątek, jednak już nie mógłbym Cię odwieźć w sobotę na dworzec, czyli w drugą stronę, bo w piątek wieczorem wyjeżdżam na szkolenie pod samą naszą polską Łódź. Więc nie wiem, czy Ci taki układ odpowiada: nocowanie samemu, tylko z moją straszliwą żoną Anną, psem i złowieszczą córką, a potem telepanie się ponad godzinę do centrum?

Jeszcze popytam znajomych z Warszawy, żeby Ci było wygodniej...

Aha, i słuchajcie, oczywiście potem spotykamy się w Paradoksie i opowiadamy, jak było, tak? :)

Ostatnia sprawa: załóżmy osobny topik, w offtopiku. Anna się tym zajmie, siur?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Driden » 7 lipca 2010, o 13:56

Skoro już zamieściłem swoją opinię o Sztormie wypadałoby i taką dać z Blysków.

Spoiler:

Podoba mi się patent z tym spiolerowym przyciskiem. Ładne, wygodne i użyteczne.
Avatar użytkownika
Driden
 
Posty: 63
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez ArtTuro » 7 lipca 2010, o 14:43

haha za te pigułki niejeden by duszę diabłu zaprzedał :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Driden » 7 lipca 2010, o 16:01

Nie myślałem o TAKIM wykorzystaniu, ale kiedy o tym już wspominasz, nie posunąłbym się tak daleko, ale otwierałoby ciekawe możliwości.
Avatar użytkownika
Driden
 
Posty: 63
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Lamas » 7 lipca 2010, o 19:11

Jak sam wspomniałeś, podczas pisania przypominał Ci się tekst i psół obraz tego co tworzyłeś. Myślę iż Marcin robi to specjalnie, żeby kazdy mógł sie poczuc jak Gamedec, żebyś mógł po lekturze posiedzieć i powiedzieć, Ty czekaj a przeciez to niemozliwe bo cos tam i czekasz na kolejna część żeby się dowiedziec czy miałes racje :)
Spoiler:
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Driden » 7 lipca 2010, o 19:49

Osobiście nie lubię, kiedy twórca używa za środek artystyczny zniechęcanie mnie do swojego otworu. Zwłaszcza, że może mu się udać i faktycznie się zniechęcę.
Swoją drogą o jakiej ważnej reszcie mówisz? Gdyby jak w kryminale rzucano w nas przeszkadzajkami, a potem BUM, rozwiązanie i tego się nie spodziewałem. Tutaj wszystko jest ważne. Bo co ignorować? Metafizyczne rozprawy, zmiany zachodzące w Torkilu, albo świecie, intrygę?
Avatar użytkownika
Driden
 
Posty: 63
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZABAWECZKI: BŁYSKI (SPOILER)

Postprzez Farin » 8 lipca 2010, o 19:14

A nie osobiście ?
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości