INSPIRACJE

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Re: INSPIRACJE

Postprzez MartiusMarsGradivus » 24 października 2011, o 05:07

Albo po prostu Warhammer 40.000. Mamy Space Marinsów, mamy Chaos, są Orkowie/Tyranidzi jest Imperator w wielkiej zbroi itd
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
MartiusMarsGradivus

Postprzez Kthaara » 24 października 2011, o 12:15

Dlaczego mi się ten imperator wcześniej nie skojarzył.... :evil:
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Kthaara

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 24 października 2011, o 21:55

Dajcie spokój :). Imperator jest też w Diunie, był w wielu grach komputerowych, jest w Gwiezdnych Wojnach, w których są Jedi władający Mocą. W Wh40k króluje gotyk, u mnie jest styl aztecko-hinduski :). Ranowie wciągają Space Marinów nosem ze swoją technologią i duchami opiekuńczymi :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
MARTIN ANN DRIMM
Szef

Postprzez Lamas » 24 października 2011, o 22:07

Imperium i Tribesmani... Znaczy Bestianie... Oh Wait, TRIBES!
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Lamas

Postprzez ikari » 19 lipca 2012, o 11:09

A propos inspiracji do kolejnych tomów... Kiedyś myślałem, że genialnie wynalazłem (;)) sposób na nadświetlną transmisję danych poprzez wykorzystanie splątania kwantowego.
Niestety, jak przystało na Moje Genialne Wynalazki, ktoś już na to wpadł, w dodatku 1982, pięć lat przed moimi narodzinami. Nick Herbet wydał wówczas publikację pt. "FLASH—A superluminal communicator based upon a new kind of quantum measurement". Na domiar złego, cytuję za niezbędnikiem POLITYKI "88 pytań do nauki", "szybko jednak okazało się, że i w tym przypadku prędkość światła pozostaje ostateczną granicą, bo mięzy splątanymi cząstkami nie zachodzi wymiana informacji". Nie znalazłem jeszcze odpowiedniego wyjaśnienia, dlaczego, dostatecznie prostego dla mojego prymitywnego umysłu, znalazłem natomiast twierdzenie (wiki) mówiące, że natychmiastowa wymiana informacji jest niemożliwa — statystycznie nieodróżnialna od szumu.
ikari

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 19 lipca 2012, o 18:04

Zawsze się zastanawiam, jak jest niemożliwa - przecież jeśli określimy tu spin jakiegoś elektronu, to on się w tym samym momencie określi gdzie indziej w komplementarny sposób. Można więc u nas trącać kwanty, każdy tylko jeden raz, choćby alfabetem morsa, a tam splątane z nimi będą morsem potakiwać, czyż nie?
MARTIN ANN DRIMM
Szef

Postprzez ikari » 19 lipca 2012, o 21:46

Moje rozumowanie przebiegało identycznie.

Tymczasem im dalej czytam, tym mniej rozumiem:
The no-communication theorem thus says shared entanglement alone can not be used to transmit any information. Compare this with the no teleportation theorem, which states a classical information channel can not transmit quantum information. (By transmit, we mean transmission with full fidelity.) However, quantum teleportation schemes utilize both resources to achieve what is impossible for either alone.

Teleportacja łączy komunikację prowadzoną przez kanał kwantowy i klasyczny. Oba są niezbędne, bo usunięcie, któregokolwiek prowadziłoby do paradoksów sprzecznych albo ze szczególną teorią względności, albo z mechaniką kwantową. Usunięcie klasycznego kanału komunikacji prowadziłoby do transmisji informacji z prędkością nadświetlną. Usunięcie kanału kwantowego łamałoby zakaz klasycznej teleportacji, który uniemożliwia przeniesienie stanu splątanego od Alicji do Boba.
ikari

Postprzez Kthaara » 6 grudnia 2012, o 15:29

Zostawcie teleportację.
Tak namiętnie używasz tego terminu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dewitalizacja
"Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
A. E.
Kthaara

Postprzez ikari » 6 grudnia 2012, o 21:51

Kthaara napisał(a):Zostawcie teleportację.
Tak namiętnie używasz tego terminu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dewitalizacja

A pffuuu, dentystami będziesz nas tu szczuć :D
ikari

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 6 grudnia 2012, o 22:13

Właśnie. Fuj. :)
MARTIN ANN DRIMM
Szef

Poprzednia strona

Powrót do Gamedec