INSPIRACJE

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

INSPIRACJE

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 15 czerwca 2006, o 12:02

W pisaniu pomaga bardzo wiele rzeczy: odpowiednia muzyka, wiedza, specyficzne inspiracje. Od czasu do czasu odczuwam wielką potrzebę w którymś z tych obszarów. Teraz jestem na etapie pisania trzeciego tomu przygód o gamedeku pt. "Zabaweczki" i poszukuję:

1. Muzyki "gotyckiej" cokolwiek by to znaczyło - mrocznej, monumentalnej, chóralnej. Podobno w grze Chaos Gate były jakieś takie nastroje.
2. Inspiracji w zakresie ornamentyki: gotyckiej, azteckiej, rzymskiej, jakiejkolwiek świeżej. Interesuje mnie architektura, zdobnictwo przedmiotów codziennego użytku, broni i zbroi
3. Pomysłów i nowinek w zakresie najnowszych fanaberii twórców sprzętu elektronicznego

W zasadzie wszystko co nowe i odkrywcze w nauce może być inspiracją. Jeśli macie dostęp do takich obszarów, chętnie powitam tu odpowiednie linki.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 16 czerwca 2006, o 09:38 przez MARTIN ANN DRIMM, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Haven » 15 czerwca 2006, o 12:15

A nie myślałeś, aby poruszyć w książce temat dręczący wszystkich wyłapywaczy teorii spiskowych naszych czasów? Chodzi oczywiście o implanty wszczepiane ludziom, aby nasz rząd mógł przejmować kontrolę nad naszymi mózgami. :lol:

A tak na poważnie, z pewnością wielu osób by ucieszyły nowe gry, formy rozgrywek, jakieś nowe sporty, niekoniecznie "po drugiej stronie portalu". Myślałem na przykład nad czymś w rodzaju obecnego futbolu amerykańskiego, tylko, że z użyciem jakiś desek czy butów grawitacyjnych, ale byłoby fajnie. :mrgreen:

Gdzieś też miałem nazwy zespołów grających właśnie muzykę gotycką, jak znajdę to wkleje.
Avatar użytkownika
Haven
Administrator
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 11:32
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: INSPIRACJE

Postprzez Lafcadio » 15 czerwca 2006, o 12:24

Marcin Przybyłek napisał(a):1. Muzyki "gotyckiej" cokolwiek by to znaczyło - mrocznej, monumentalnej, chóralnej. Podobno w grze Chaos Gate były jakieś takie nastroje.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rock_gotycki LOL
A w ogóle to pojedź sobie na Castle Party. Polska impreza, ponoć wypas dla fanów gothic-rocka. Na linku masz też trochę gotyckiej muzyki, która tam grała. Brakuje tam chyba takiej japońskiej grupy Eve of Destiny, która ponoć grała.
Z muzyki gotyckiej dobry nie jestem, ale przypuszczam, że zespoły takie jak Moonlight (pl), Art Rosis (pl, chyba) grają Gotyk. Kiedyś coś miałem co chyba gotykiem jest, ale nie wiem gdzie :D A Moonlight słyszałem napewno, niegłupie.

Marcin Przybyłek napisał(a):3. Pomysłów i nowinek w zakresie najnowszych fanaberii twórców sprzętu elektronicznego

A no to Ci nie odpowiem, bo to jakby sobie nóż w plecy wbijał ;] Zwłaszcza w kwestii pomysłów, sam wiesz dlaczego ;p
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 15 czerwca 2006, o 14:45

Lafcadio (przepraszam Admina za offtop). Zamknij buzię, bo Ci muchy wpadną (lato mamy) :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Haven » 15 czerwca 2006, o 15:12

Marcinie, jak tak bardziej pójdzie to dostaniesz bana na forum poświęconym twojemu dziełu. :mrgreen: I miło by było, abyś zwracał uwagę na normalne sugestie, a gupot nie tykał, o! Rzekłem! :lol:
Avatar użytkownika
Haven
Administrator
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 11:32
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Lafcadio » 15 czerwca 2006, o 16:23

Marcin Przybyłek napisał(a):Lafcadio (przepraszam Admina za offtop). Zamknij buzię, bo Ci muchy wpadną (lato mamy) :mrgreen:

Niewdzięczniku, ja ci pomóc próbuje, a Ty... ;p Ech... brak słów ;p
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez Haven » 15 czerwca 2006, o 21:24

Obrazek

Mam podobną minę, gdy czytam powyższą dyskusję. :-?
Avatar użytkownika
Haven
Administrator
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 11:32
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Lafcadio » 15 czerwca 2006, o 22:26

Wymowna :lol:
FTSL
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 16 czerwca 2006, o 08:39

Lafcadio, ja nie jestem niewdzięcznikiem. Po prostu patrzę na Twojego avika i tak mi się jakoś kojarzy ;) I koniec offtopu.

Mówiąc o muzyce "gotyckiej" nie mam na myśli "gothiku" tylko brzmienia, które kojarzą się z ciemnymi, gotyckimi wnętrzami: pogłos, chór, monument.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Lafcadio » 16 czerwca 2006, o 08:44

Marcin Przybyłek napisał(a):Lafcadio, ja nie jestem niewdzięcznikiem. Po prostu patrzę na Twojego avika i tak mi się jakoś kojarzy ;) I koniec offtopu.

Trzeba będzie stworzyć kiedyś temat o avatarach.

Marcin Przybyłek napisał(a):Mówiąc o muzyce "gotyckiej" nie mam na myśli "gothiku" tylko brzmienia, które kojarzą się z ciemnymi, gotyckimi wnętrzami: pogłos, chór, monument.

Muzyka do Vampire the Masquarade Redemption?
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez Dragon_Warrior » 29 czerwca 2006, o 19:57

3. Pomysłów i nowinek w zakresie najnowszych fanaberii twórców sprzętu elektronicznego


W sumie totalnym narzędziem pełnej kontroli byłby system oparty na pełnym monitorowaniu każdego obywatela ... w realium problematyczne ale już w brhamie powinno sie udać bez problemu. W końcu mamy już nieśmiertelność, sztucznych ludzi i początki skynetu/molocha ;)

a co do pomysłow to jedna rzecz mnie nurtuje. Jako człowiek stracznie zniechęcony całym tym piłkarskim boomem nie zwróciłem wcześniej uwagi dość ważny aspekt neo-sportu. Co się właściwie stało z bandą marnie wykształconych ludzików ganiających się za piłką ? W swiatach sensorycznych zmęczenie i mozliwości fizyczne są teoretycznie na wyciągnięcie ręki więc aspekt intelektualny dużo zyskuje ... Piłka mogla by wiec wyewoluować w coś pokroju strategii czy nawet programowalej gry 1Vs1 gdzie gracz kontroluje wszystko w zwolnionym lub wręcz przeciwnie przyspieszonym tepie ...
Wzmianka o ewolucji klasycznego sportu przypominała by ludziom o tym ze od naszych czasow minelo zaledwie 200 lat.
Avatar użytkownika
Dragon_Warrior
 
Posty: 61
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 17:45

Postprzez Lafcadio » 30 czerwca 2006, o 14:28

Mnie nurtuje co innego. Wspominałeś na Krakonie (który jest nagrany na mp3), że w gra Głębia uzyska drugie dno w trzecim tomie. Ale trzeci tom dzieje się "tam, ale już nie z powrotem" gdzie rzekomo sieć jest inna. Więc jak? Zabierają ze sobą kopie gier do siebie i sieć nie jest do końca inna, czy też zamierzasz stworzyć przełom w przesyłaniu informacji szybciej od światła? Na tyle, żeby nie było lagów...
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Postprzez styk » 30 czerwca 2006, o 18:02

Odnośnie inspiracji poprzez muzykę - najdziwniejsze i najorginalniejsze płyty jakie mam w swojej kolekcji pochodzą z warszawskiego sklepu muzycznego Hey Joe. Można tam kupić wręcz nieprawdopodobne rzeczy :shock: . Polecam.
.styk.
Avatar użytkownika
styk
 
Posty: 45
Dołączył(a): 22 czerwca 2006, o 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 2 sierpnia 2006, o 11:40

Ostatnio napędzam się Nightwishem, muzyką z gry Planescape Torment, brzmieniami z X2 The Threat, niektórymi kawałkami Sisters of Mercy i rozmaitą zbieraniną.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Dziadek » 18 sierpnia 2006, o 15:00

Sanowny Haven!
Czy naprawdę sądzisz, że komórka kilka razy namierzana na godzinę oraz inwigilowana systemem słów kluczowych, permanentny monitoring uliczny, sklepowy i jeszcze jakiś jaki sobie wymarzysz, system podsłuchów bez wyroku sądowego i prokuratorskiego nadzoru, to wyraz demokracji IV RP?
Nie trzeba tropicieli teorii spiskowych, wystarczy obserwacja sceny politycznej i działalności IPN, aby stworzyć Orwellowski obraz Unterwisłalandu (w poprzednim zaborze to miejsce nazywało się Prywislanskijkraj, a w poprzedniej okupacji GG Generalgouvernement). Jak by nie patrzył - wszystko już było.
Z wyrazami szacunku.
Dziadek
 

Następna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości