SPRZEDAWCY LOKOMOTYW (SPOILER!)

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

SPRZEDAWCY LOKOMOTYW (SPOILER!)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 14 czerwca 2006, o 15:31

Witam.

Zapraszam do dyskusji na temat "Sprzedawców lokomotyw". Podstępne pytania, odkrywcze myśli i błyskotliwe dedukcje są jak najbardziej mile widziane ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Gość » 2 lipca 2006, o 15:53

błąd na str. 260
'Zażył infigen bez płynów odżywczych'
Chodzi chyba o virgen :-)


Poza tym nie znajduję nieścisłości w fabule, ogarnąłem całość i już wiem chyba mniej więcej w jakim kierunku potoczy się fabuła kolejnej książki :-)
Pozdr
Gość
 

Postprzez Zolt » 2 lipca 2006, o 15:53

to mówiłem ja - Zolt ;-)
jak się ustawia ten podpis pod postem? No wiecie który.
Avatar użytkownika
Zolt
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 lipca 2006, o 15:43
Lokalizacja: from outer space!

Postprzez styk » 3 lipca 2006, o 19:39

A ja jestem ciekaw, jak funkcjonuje podwieszenie tych linowców. Czy waga tych lin i podmuchy wiatru nie powinny zciągnąć takiego satelity na dół?
.styk.
Avatar użytkownika
styk
 
Posty: 45
Dołączył(a): 22 czerwca 2006, o 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dziadek » 1 sierpnia 2006, o 07:50

Każda lina pęka pod wpływem własnego ciężaru bez względu na jej grubość - jej długość jest funkcją wytrzymałości
Dziadek
 

liny

Postprzez Dziadek » 1 sierpnia 2006, o 09:46

Dziadek napisał(a):Każda lina pęka pod wpływem własnego ciężaru bez względu na jej grubość - jej długość jest funkcją wytrzymałości
[shadow=red][/shadow]
[shadow=red]Długość liny jest wprost proporcjonalna do wskaźnika wytrzymałości na zrywanie i odwrotnie proporcjonalna do ciężaru właściwego matriału z jakiego zrobiono linę. Nie zależy od jej grubości. Każda lina się zrywa (sic!).[/shadow]
Dziadek
 

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 2 sierpnia 2006, o 11:35

Dziadku, nie każda lina pęka pod wpływem własnego ciężaru. Pisze o tym Stanisław Lem w książce "Okamgnienie", w której przewiduje stworzenie kilku najbliższych innowacji technologicznych. Przewidział, że wkrótce skonstruuowany będzie niebieski laser (nie jestem pewien, czy dożył tego momentu, zdaje się, że tak.) Twierdzi, że już polimery zawarte w pajęczych niciach wytrzymałyby ciężar liny zwieszonej z orbity. Problem leży, z tego, co pamiętam, w ich sztucznej syntezie. Ergo, polimery dłuższe będą jeszcze wytrzymalsze, a dłuższe być mogą. Zatem lina, nie nieskończenie długa, bo ta oczywiście się zerwie, ale na tyle długa, żeby mogła zwisać z satelity, nie musi się rwać. Styk i Dziadku, szczegóły na temat lin i ogólnego podejścia do spraw technicznych w gamedeku opisuję w wywiadzie dla Elkandra (jest zawarty na Gamedec Zone w dziale "Wywiady"). Zachęcam do lektury. Nie chciałbym tutaj powielać rzeczy, które już tam napisałem.

Ale kwestia oczywiście ważka. Powiedziałbym nawet, kluczowa. Więcej rzec nie mogę.

Zolt, oczywiście masz rację. Pomyłka moja i redaktorów. Ale numer ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Dziadek » 5 sierpnia 2006, o 18:01

"Praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb" - oprócz bulwarowej wiedzy fantastycznej polecam Wytrzymałość materiałów prof. dr inż. Marka Zakrzewskiego, lub doc dr inż. Zbigniewa Orłośia, ewentualnie zapytać najbliższych.
Dziadek
 

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 5 sierpnia 2006, o 19:06

No cóż, wobec takich argumentów jedynie milczeć wypada ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Gargulec » 1 listopada 2006, o 19:37

W Crying Guns bestia manifestowała się jako: tigry, tirexy, tęgoryjce, pluje, pterodony, muchy olbrzymie, małe latające tałatajstwo oraz...? Czy oprócz wyżej wymienionych, Bestia miała jeszcze jakichś wojowników?
Jutro wstanę rano i poparzę się herbatą!
Avatar użytkownika
Gargulec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 31 października 2006, o 20:41
Lokalizacja: Hen daleko

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 5 listopada 2006, o 09:32

Gargulcu, to jest bardzo dobre pytanie. Oczywiście miała, ale ostatecznie, w toku procesu przypominającego bardzo przyspieszoną ewolucję, pozostały te, które wymieniłeś.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Agnieszka » 20 grudnia 2006, o 17:30

05.11.2006 !
Bogowie! Co to ma znaczyć? Hibernacja? Seksmisja? :evil:
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Postprzez Driden » 20 grudnia 2006, o 20:12

O ile znaczek obok mojej ksywki mówi prawdę to nie seksmisja.
A tak to faktycznie dziwne, taka złożona fabularnie książka, z tyloma odniesieniami i nikt o niej nie rozmawia.
Avatar użytkownika
Driden
 
Posty: 63
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 20 grudnia 2006, o 20:42

Noooo. Może zaczniemy od tytułu. Trzech moich znajomych, zresztą nie-nieznanych, nie wyłapało prawdziwego znaczenia i przesłania tytułu. Jeden nawet się dziwił, że nazwałem książkę w nawiązaniu do jednego tylko zdania w całym tomie... :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez Nexus » 20 grudnia 2006, o 23:59

Hehehe... prawdą jest, że niejeden może odnieść takie wrażenie. Podchwytliwe to było Marcinie, korwa, podchwytliwe. :mrgreen:
Być może ja też nie załapałem? :roll: Lokomotywa = Offworlds?
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości