SPRZEDAWCY LOKOMOTYW (SPOILER!)

Rozmowy ogólnie o Gamedeku.

Moderator: Ekipa Forum

Postprzez koVaal » 28 marca 2007, o 12:39

Zagłosowałbym i wiem, że zagłosowałbym na "Sprzedawców...", ale w tym głosowaniu należy podać także teksty zagraniczne oraz opowiadania zagraniczne, a ja czytam bardzo mało zagranicznej fantastyki, zwłaszcza opowiadań. :(
Would you love a monsterman? Would you understand a beauty of the BEAST?
Avatar użytkownika
koVaal
 
Posty: 262
Dołączył(a): 22 października 2006, o 08:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 28 marca 2007, o 13:15

Hm. Trzeba? Sprawdzałeś? To by było dziwne, gdyby istniał obowiązek głosowania w każdej kategorii....
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez koVaal » 28 marca 2007, o 13:36

Napisano "W każdej kategorii można oddać głos na jeden, dwa lub trzy utwory. Wszystkie głosy są równoważne. " Więc chyba wychodzi na to, że trzeba oddać przynajmniej jeden głos w każdej kategorii.
Would you love a monsterman? Would you understand a beauty of the BEAST?
Avatar użytkownika
koVaal
 
Posty: 262
Dołączył(a): 22 października 2006, o 08:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 28 marca 2007, o 15:20

Przed chwilą zagłosowałem tylko na Williama Kinga w kategorii książki zagranicznej i mi przyjęło :> Czyli nie ma problemu 8)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez joe_cool » 28 marca 2007, o 15:38

Marcinie, przeczytałam "Sprzedawców...". Czytałam wczoraj do trzeciej rano, to wstępnie powinno wystarczyć za komentarz :mrgreen:
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez koVaal » 28 marca 2007, o 16:13

Marcin Przybyłek napisał(a):Przed chwilą zagłosowałem tylko na Williama Kinga w kategorii książki zagranicznej i mi przyjęło Czyli nie ma problemu
No, to w porządku. :) Ja też zagłosuję.
<minęła chwila>
Zagłosowałem :)
Would you love a monsterman? Would you understand a beauty of the BEAST?
Avatar użytkownika
koVaal
 
Posty: 262
Dołączył(a): 22 października 2006, o 08:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 29 marca 2007, o 08:35

joe!!! joe!!! Strasznie się cieszę po pierwsze, że Cię widzę na forum, a po drugie strasznie się cieszę, że "Sprzedawcy lokomotyw" przypadli Ci do gustu.

Bo musicie wszyscy wiedzieć, że joe czytała "Granicę rzeczywistości" tuż po zapoznaniu się z dosyć ambitnymi dwoma dziełami niemieckiego pisarza ("Platforma" i... psiakrew zapomniałem, nazwisko niestety też uleciało z czerepu) i na tym tle piewszy tom przygód Torkila wypadł nie do końca głęboko ;) Stąd moja radość a'propos tomu II, bo sugerowałem jej, że rozwój sagi o gamedeku przewiduje pogłębianie. Do trzeciej rano. Genialne. Zapiszę to sobie w pamięci :mrgreen:

koVaalu, dziękuję za spełnienie obywatelskiego obowiązku :mrgreen: Wpisuję Cię niniejszym na listę wierzycieli ;)

No, wracam do pracy nad trójką. Nie ma rady.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Postprzez joe_cool » 29 marca 2007, o 14:47

Marcinie, pisarz jest francuski i nazywa się Michel Houellebecq, a ta druga książka to "Cząstki Elementrane": http://pl.wikipedia.org/wiki/Michel_Houellebecq

i pisz tę trzecią część, pisz!
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez koVaal » 29 marca 2007, o 17:08

Marcin Przybyłek napisał(a):koVaalu, dziękuję za spełnienie obywatelskiego obowiązku Wpisuję Cię niniejszym na listę wierzycieli
:D
Would you love a monsterman? Would you understand a beauty of the BEAST?
Avatar użytkownika
koVaal
 
Posty: 262
Dołączył(a): 22 października 2006, o 08:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Agnieszka » 14 kwietnia 2007, o 21:52

koVaalu: widzę, że zacząłeś wysyłać same emotki jako komentarze. To jakiś nowy sposób komunikacji? Na innych forach wściekli moderatorzy już by Ci to wycięli... :mrgreen: .
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Re: SPRZEDAWCY LOKOMOTYW (SPOILER!)

Postprzez Toudisław » 9 lutego 2009, o 13:59

Gamadec Sprzedawcy lokomotyw za mną. Drugi tom z Serii i tym razem nie opowiadania. A pełna powieść. Czytało mi się ją bardzo Fajne. O wile lepiej wykorzystany wątek kryminalny dał o sobie znać i kilak razy mnie zaskoczył. Sam bohater wyraźnie się zmienił stając się bardziej ludzki i bardziej dla czytelnika przystępny. Pomysł są fajnie wykorzystywane a nie szybko urwane jak z pierwszym tomie. Fajne jest to ze lepiej poznajmy uniwersum otaczające naszego bohatera. To dodaje wielu ciekawych smaczków i wciąga w Fabułę. Fajna pozycja zdecydowanie warta uwagi.

Edith: literóweczka :)
Toudisław
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, o 17:22

Re: SPRZEDAWCY LOKOMOTYW (SPOILER!)

Postprzez jot23 » 23 sierpnia 2010, o 16:46

Dawno tu nikt nie pisał ;) Ja teraz na wyjazd wakacyjny zabrałem ze sobą dwie 1. książki z serii "Gamedec". Czytałem je (jak Marcin wie ^^) po raz n-ty (chyba już 1. tom przegryzłem ponad 20 razy, a drugi niewiele mniej). teoretycznie powinienem znać je już na wylot, ale (szczególnie "Sprzedawcy lokomotyw") ciągle kryją przede mną wiele tajemnic. W czasie lektury wyciągnąłem wiele wniosków i nasunęło mi się wiele pytań, ale większość z nich muszę sobie przypomnieć xD Na razie mam jedną palącą kwestię:

Sergio Lama (jedna z moich ulubionych postaci): mam podstawy podejrzewać że w Shadow Zombies pojawił się w geskinie. Jego tajemnicza ucieczka z Mobillenium była jakaś taka dziwna dla mnie. Kurczę, nie mam teraz dostępu do kolejnych tomów, więc nie wiem jak zostało to przez Ciebie, Marcinie, wyjaśnione, ale spróbuję przytoczyć swoją argumentację ;) Otóż uważam, że Lama mógł być geskinie z 2 powodów:
1. "-Jak zaprogramujesz sondę na ten serwer?
-Mały problem. Z moją głową"
Ten tekst może mieć 2 znaczenia. Sergio być może po prostu chciał pokazać Torkilowi swój geniusz. Ale z drugiej strony, może oznaczać że wewnątrz ma dibeka, wszak ich możliwości w stosunku do mózgu organicznego są olbrzymie. Lama nie należał do Maod-Anu, więc mógł mieć dibek.
Dochodzi tutaj jeszcze jedna kwestia. W tym momencie Lama może być rozdwojony! Przecież nie ma gwarancji że tylko Novatronics umie "rozdzielać" osobowości. Może o tym świadczyć fakt, że kiedy Moillenium zorientowało się, że Torkilów jest dwóch, wcale nie czyniło kroków by go/ich wyeliminować. Raczej tolerowali ten fakt. To oznacza że taki stan jest dla nich normalką ;) Wprawdzie wchodzimy tu już w "Zabaweczki" dość głęboko, ale nie mogłem się powstrzymać.
2. Lama agentem? Coś mi nie pasuje, żeby pewny siebie i swojej wiedzy geniusz pozwolił sobie z własnej woli działać jak podwójny agent. Prędzej gotowy jestem przyjąć fakt, że rozdzielony Sergio już w czasie akcji "Sprzedawców" był:
a) zamkniętym w sobie geniuszem na Gaji
b) sterowanym (nie do końca, gdyż miał pełen dostęp do swojej wiedzy) "agentem" w geskinie, w siedzibie SZ, nieświadomym swojego udziału.
Samobójstwo które popełnia może być chęcią pozbawienia Mobillenium swojej potężnej broni, czyli samego siebie. Z drugiej strony, przekonuje mnie wyjaśnienie, że Lama zamknął się w sobie, gdy uświadomił sobie ciężar czynów, i zabił się po wyzwoleniu się z tego ciężaru i przekazaniu Torkilowi potrzebnej mu wiedzy. Jak jest w istocie?

Czekam na konstruktywną krytykę ze strony czytelników i Autora ;)

P.S. być może Lama ujawni się jeszcze w 2. opowieści o Gamedecu ^^
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: SPRZEDAWCY LOKOMOTYW (SPOILER!)

Postprzez Lamas » 23 sierpnia 2010, o 17:25

Spoiler:
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: SPRZEDAWCY LOKOMOTYW (SPOILER!)

Postprzez MartiusMarsGradivus » 23 sierpnia 2010, o 18:48

Spoiler:
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: SPRZEDAWCY LOKOMOTYW (SPOILER!)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 11 grudnia 2010, o 12:25

No, wreszcie się tu pojawiłem. Wybacz, jot, że tyle to trwało. Pisałem "piątkę", poprawiałem "jedynkę", no dużo roboty.

jot23 napisał(a):Otóż uważam, że Lama mógł być geskinie z 2 powodów:
1. "-Jak zaprogramujesz sondę na ten serwer?
-Mały problem. Z moją głową"
Ten tekst może mieć 2 znaczenia. Sergio być może po prostu chciał pokazać Torkilowi swój geniusz. Ale z drugiej strony, może oznaczać że wewnątrz ma dibeka, wszak ich możliwości w stosunku do mózgu organicznego są olbrzymie. Lama nie należał do Maod-Anu, więc mógł mieć dibek.


De facto wypowiedź ta miała maskować tylko to, że Lama doskonale wie, gdzie są rzeczone serwery, bo przecież sam zaplanował połączenie programów muszek z programem Pandory. Ale Twoja sugestia bardzo mi się podoba :).

jot23 napisał(a):Dochodzi tutaj jeszcze jedna kwestia. W tym momencie Lama może być rozdwojony! Przecież nie ma gwarancji że tylko Novatronics umie "rozdzielać" osobowości. Może o tym świadczyć fakt, że kiedy Moillenium zorientowało się, że Torkilów jest dwóch, wcale nie czyniło kroków by go/ich wyeliminować. Raczej tolerowali ten fakt. To oznacza że taki stan jest dla nich normalką ;) Wprawdzie wchodzimy tu już w "Zabaweczki" dość głęboko, ale nie mogłem się powstrzymać.


No, to jest to, co nazywam pogłębioną analizą. Czapki z głów. Lama mógł być rozdwojony. Mało prawdopodobne, by taki ekscentryczny geniusz dobrowolnie wybrał tego typu misję, co łączy się z następnym punktem:

jot23 napisał(a):2. Lama agentem? Coś mi nie pasuje, żeby pewny siebie i swojej wiedzy geniusz pozwolił sobie z własnej woli działać jak podwójny agent. Prędzej gotowy jestem przyjąć fakt, że rozdzielony Sergio już w czasie akcji "Sprzedawców" był:
a) zamkniętym w sobie geniuszem na Gaji
b) sterowanym (nie do końca, gdyż miał pełen dostęp do swojej wiedzy) "agentem" w geskinie, w siedzibie SZ, nieświadomym swojego udziału.
Samobójstwo które popełnia może być chęcią pozbawienia Mobillenium swojej potężnej broni, czyli samego siebie. Z drugiej strony, przekonuje mnie wyjaśnienie, że Lama zamknął się w sobie, gdy uświadomił sobie ciężar czynów, i zabił się po wyzwoleniu się z tego ciężaru i przekazaniu Torkilowi potrzebnej mu wiedzy. Jak jest w istocie?


No właśnie. Jak nakłonić geniusza do tego, by zszedł do Zombich-Pośród-Cieni i odwalił robotę agenta? Być może Lama(s) ;) był dopiero w fazie udowadniania swojej wartości. Pamiętajmy, że królem naukowców był w Mobillenium Anatoilij Mirov, dokładnie taki dupek, jakiego opisałem w sfingowanym dzienniku O'Maley'a z Shoalby. Zwróć, Jot, uwagę, na sarkazm, jaki towarzyszy Lamie podczas rozmowy z Torkilem, gdy poruszany jest temat Mirova:

- [...] …Te debile nie rozumieją umysłu takiego człowieka jak ja. Może Anatol rozumie, ale to padalec.
Podłoga między nami wybuchła i wychynął z niej smolistokształtny, chudy koń wielkości psa. Była to zapewne wyobrażeniowa reprezentacja słowa „padalec”. Chude, groteskowe, czarne konisko. Sergio klepnął poczwarę w kościsty zad. Rumak zaskowyczał i wyskoczył przez otwór po oknie.
- Jesteś pewien – roześmiałem się – że uważasz go za padalca? To co wyszło z podłogi wyglądało na chudego, żałosnego palanta.
Także wybuchnął śmiechem.
- Masz rację!


Jak bylo naprawdę z Lamą, jeszcze nie powiem. Może ujawnię, że Twoje sugestie, Jot, są bardzo... intrygujące i pewnie z nich skorzystam ;).

jot23 napisał(a):P.S. być może Lama ujawni się jeszcze w 2. opowieści o Gamedecu ^^


Spoiler:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gamedec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: JaxonEli i 9 gości

cron