Marcin wpadł na to pierwszy.

Wszystko inne nie związane z Gamedekiem.

Moderator: Ekipa Forum

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez Ceviliel » 12 października 2010, o 22:00

Już się boję :D
Ceviliel
 
Posty: 113
Dołączył(a): 1 kwietnia 2010, o 20:59

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 25 listopada 2010, o 14:24

Tytuł brzmi: "Gamedec: Czas silnych istot". Co do czytania wersji rozwojowej to, hm, pomyślimy :). Kończę w tej chwili duuużą pierwszą redakcję tekstu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez MartiusMarsGradivus » 9 stycznia 2011, o 22:52

Dosłownie minuty temu w Lublinie na kilka sekund wysiadł prąd. Podobno przez okna było widać tylko czerń nocy. Przypuszczamy z Lamą że mógł być to atak... Ktoś odpalił bomby EMP i w ciągu tych sekund mógł się włamać do sieci... Ja jako sprytny gamedek byłem zabezpieczony i u mnie wszystko działało pomimo przerwy w dostawie elektronów więc być może mój terminal jest ostatnim nieskażonym w Lublinie.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 10 stycznia 2011, o 00:08

Trzymaj się, Martius, czujność, bracie, czujność ;).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez Lamas » 10 stycznia 2011, o 16:07

Jako, że mam super komputer zdolny obliczać wszelkie niewiadome wrzechświata, choć może być zajęty przez supervirusy, dzięki temnu, uda mi się ich wyśledzić , ofc. bez Pomocy Martiusa leże i kwicze... No ale jednak udało mi się już ustalić pierwszą kodową powlokę WIrusów.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez MartiusMarsGradivus » 12 stycznia 2011, o 21:20

Co prawda pewnie nikt mi za rozwiązanie sprawy domniemanego włamania do sieci nie zapłaci ale i tak postanowiłem się tym zająć. Dzisiejszy dzień spędziłem szukając informacji na ten temat. Dwukrotnie nastąpiła przerwa w dostawie elektronów. Była to kwestia sekund. Media informują że w tym samym czasie nastąpiły dwie eksplozje. Naoczni świadkowie mówili o tym że pomimo iż była noc to było jasno jak w dzień a huk był jakby wybuchła jakaś bomba. Wiele osób mówi o licznych błyskach za oknami. Światła drogowe nie działały nawet po tym jak zasilanie wróciło (być może ktoś chciał sparaliżować ruch drogowy. Jednej osobie do której dotarłem w czasie całego zdarzenia wysiadł samochód. Ciekawe są też te odczyty http://radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/ Podobno miało to zasięg na całą Lubelszczyznę. Chyba trafiłem na trop czegoś dużego... Oby to nie Stratos Thiri. Jutro odwiedzę mój zaprzyjaźniony pub... może dowiem się więcej od barmana.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez InnocentCivilian » 12 stycznia 2011, o 22:07

Jako ze przerwa dotknela takze mnie postanowilem zbadac to jakze dziwne zjawisko.

Otoz spadek napiecia i wylacnie wszystkich urzadzezen moglo tlumaczyc podlaczenie do sieci urzadzenia o ogromnym poborze mocy. Sam Lublin jest zbyt malo wartosciowy pod wzgledem przechowywanych w komputerach danych, co raczej wyklucza uzycie EMP, poniewaz ewentulane korzysci z zastosowania tego typu ataku były znikome (o wiele lepszym miejscem do ataku jest chociazby Gdansk - superkomuter Galera). Mimo to zdecydowałem się sprawdzić wszystkie firewalle i zapory mojego komputera - raport o ich nienaruszeniu w trakcie awarii sieci uspokoił mnie nieco, ale i tak zdecydowałem się dzisiaj wchodzić głównie na strony o tematyce homoseksualistycznej. W razie podsłuchu ewentualni podsłuchujący stwierdzą, iż pomylili Gamedeka z Gaydekiem i zaprzestaną dalszego monitorowania mojego systemu. Wracając do sformułowanej na początku hipotezy. Znany jest wszystkim fakt, iż najprawdopodobniej salon EMPIK w Lublinie wykorzystywał eksperymentalny superkomputer TOPCODE do kontrolowania myśli swoich klientów. Obserwacje poczynione przez naszych agentow w owym sklepie stwierdzily jednak sporadyczne i krótkie okresy wykorzystywania owego urządzenia. Na tej podstawie sformułowałem tezę, jakoby TOPCODE-1 był tylko prototypem testującym rozwiązania zastosowane w TOPCODE-2, własciwej maszynie zlokalizowanej w podziemiach parkingu "Lublin Plaza" (już wiemy, co stało się z planowanym 3 poziomem parkingu - został w odpowiedni sposób zagospodarowany :evilgrin: ). Maszyna o tak ogromnej mocy przeliczeniowej mogła przekroczyć obliczenia inżynierów i pobrać większą niż oczekiwana dawkę mocy. Tłumaczyło by to przerwę w dostawie energii a także ewentualne pożary niezabezpieczonych transformatorów - źródło łuny. Ewentualne użycie tak potężnego komputera to oprócz kontroli umysłu także kontrola każdego systemu komputerowego w Lublinie. Wyobraźcie sobie gdy miliony rdzeni TOPCODE-2 przesyłają informacje do waszego komputera. Firewall zostanie zgnieciony i zastąpiony jego niezabezpieczającą kopią tak szybko, że nie zdążycie się o tym dowiedzieć. Wreszcie sam komputer opanowany i podporządkowany może służyć jako dodatkowe źródło mocy przeliczeniowej (a więc TOPCODE mógłby rozprzestrzeniać się wirusowo, nawet na cały kraj jednocześnie zwiększając swoją moc z każdą przechwyconą maszyną!) albo jeden z komputerów-zombie w atakach DDoS. Jednocześnie hipoteza o istnieniu TOPCODE-2 potwierdza także zwiększone promieniowanie - źle ekranowane pomieszczenie komputera. Jeżeli moje przypuszczenia się potwierdzą możemy mieć do czynienia z technologiczną apokalipsą - każdy system, każdy komputer, każda broń może zwrócić się przeciwko nam. Jutro z kolegą Martiusem wyruszamy w teren aby zdobyć więcej informacji. Stay Tuned!
Avatar użytkownika
InnocentCivilian
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 stycznia 2011, o 20:27

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez Lamas » 13 stycznia 2011, o 00:02

Nie to żebym coś móił, czy coś... Ale Ja też ide badać tą sprawę z wami i nawet powiem więcej jutrzejsze badanie terenowe to mój pomysł.... No ale, jeśli Innocent ma racje, mamy jeden wielki problem ,a raczej potocznie ujmując przesrane....
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez Jedenastka » 13 stycznia 2011, o 21:18

Chłopcy, niepokojące wieści. W Lublinie powiadacie? Jest dziwnie. Coś się dzieje. Czuję to. W dodatku od wczoraj ciągle przewracają się szklanki z wodą u mnie w domu. Nie żebym miała ich dużo poustawianych wszędzie - ale te co są - przewracają się. Jedna to nawet chciała wylać wodę na klawiaturę... na szczęście złapałam...
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 19 stycznia 2011, o 23:46

Lamas, Martius, Inocent... popłakałem się ze śmiechu! :D

Musicie to napisać, koniecznie, jakiś wstęp i mamy świetną parodię! Kapitalne po prostu :). Toppcode w podziemiach Lublina :). Genialne :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 19 stycznia 2011, o 23:49

Swoją drogą, ten Toppcode też na mnie podziałał. Jechałem już godzinę na szkolenie, gdy żona zadzwoniła, że zapomniałem zabrać koszul... W dodatku zawiadomiła mnie tak, że zadzwoniła do żony Roberta Letkiewicza, z którym akurat rozmawiałem i przekazała jej, żeby przekazała mi, że koszul w moim samochodzie brak... Ot, pętla... Swoją drogą jak wpadła, że rozmawiam z Robertem???
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez Lamas » 20 stycznia 2011, o 08:23

Chcesz przez To powiedziec, że Toppcode oddziałuje na ludzi, żeby Ci nie zabierali ze sobą koszul? Czekaj chwilę..... That makes perfect sense! To tłumaczyło by wiele spraw.... Podam chociażby tą, że dość często w plazie widzę ludzi bez koszuli! Co oznaczało by , że zakładają T-shirty bo został im wydany rozkaz od Toppcode! Co prowadzi nas do tezy, że nie tylko Empik, ale również sklepy z ciuchami ulokowane w plazie są powiązane z Toppcode!
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez Jedenastka » 20 stycznia 2011, o 08:56

Marcin Przybyłek napisał(a):Jechałem już godzinę na szkolenie, gdy żona zadzwoniła, że zapomniałem zabrać koszul

Przypomniało mi się jak musiałeś wracać ze szkolenia do domu (chyba w Jadwisinie albo w Józefowie) bo nie zabrałeś kluczy. Nie jestem pewna czy dobrze pamiętam ale jakoś tak mi się kojarzy.
To było w czasie kolacji. Później jeszcze wróciłeś.
Marcin Przybyłek napisał(a):Swoją drogą jak wpadła, że rozmawiam z Robertem???

Zgadnij ;)
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez MartiusMarsGradivus » 20 stycznia 2011, o 11:15

Może to właśnie TOPPCODE podsuną jej myśl gdzie powinna zadzwonić... To by znaczyło że w siedlisku wroga mamy sojusznika który gdy nikt nie patrzy, pomaga nam. Hmm... W Lublinie ostatnio zniknęły dwie osoby. Jedna z nich na pewno przed tymi wybuchami. Może to właśnie ta osoba wywołała spięcie w TOPPCODE'dzie aby zwrócić naszą uwagę !
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Marcin wpadł na to pierwszy.

Postprzez Jedenastka » 20 stycznia 2011, o 23:05

MartiusMarsGradivus napisał(a): To by znaczyło że w siedlisku wroga mamy sojusznika który gdy nikt nie patrzy, pomaga nam. (...) Może to właśnie ta osoba wywołała spięcie w TOPPCODE'dzie aby zwrócić naszą uwagę !

Jestem tego samego zdania. Powiem więcej, mam wrażenie, że ta osoba jeszcze nie pokazała, co potrafi. Miejmy oczy szeroko otwarte. Jest nadzieja.
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AlexEdum, AustinCopy, enookaqaqsan, meduar, Ronaldlync i 20 gości