Widzieliście to ?:)

Wszystko inne nie związane z Gamedekiem.

Moderator: Ekipa Forum

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez Farin » 6 sierpnia 2010, o 15:14

Ixolite - wiedziałem, że się nie zrozumiemy. Niestety nie mam żadnych zdolności przelewania myśli na papier.
Napisze jedynie, że wiem ile trzeba włożyć pracy w stworzenie np. Strony internetowej, czy jakiegoś programu(tu akurat tylko proste programy sobie robiłem) ale ilość poświęconej energii na coś nie oznacza, że wynik będzie czymś co istnieje.

Dostosuję się jeszcze do emocji:
Gniew, smutek, radość - istnieją.
Buty w grze już nie :]
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez Spuki » 11 sierpnia 2010, o 14:38

Hmm a jak kupię sobie coś do zjedzenia nie dlatego że jestem głodny, tylko dla poprawienia humoru (przecież to tez nie jest namacalne), to jaką będzie to miało wartość? :)
A tak szczerze, np. kupuje gry na steam, nie mam ich fizycznie - istnieje tylko mój login - konto na które mam zakupione tytuły (swoją droga zapłacone transakcją bezgotówkową), kupiłem nieistniejące rzeczy za nienamacalne pieniądze tylko, żeby poprawić sobie humor.
Teraz kradzież mojego konta, zapisanej postaci jest dla mnie takim samym przestępstwem co w życiu, bo powoduje u mnie zły humor, poczucie utraty (co najmniej) - identyczną reakcję jak kradzież aparatu itp. Dlatego, dlaczego miałoby to być traktowane inaczej? Zapłaciłem za to pieniądze, straciłem na to czas (a czas to pieniądz) i mam prawdo walczyć o swoje rzeczy niezależnie od tego co to jest.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :)
Spuki
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1 czerwca 2010, o 19:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez Ceviliel » 11 sierpnia 2010, o 16:31

Spuki napisał(a):Hmm a jak kupię sobie coś do zjedzenia nie dlatego że jestem głodny, tylko dla poprawienia humoru (przecież to tez nie jest namacalne), to jaką będzie to miało wartość? :)


Będzie to miało taką wartość, jak pieniądze, które wydasz na nowe ciuchy, jak przytyjesz i się nie będziesz mieścił w stare :mrgreen:

(coś mam wrażenie, że wybitnie się odzywa moja natura spamera ostatnio :lol: )
Ceviliel
 
Posty: 113
Dołączył(a): 1 kwietnia 2010, o 20:59

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez Jedenastka » 11 sierpnia 2010, o 17:07

MartiusMarsGradivus napisał(a):Myślę że Farinowi i Jedenastce chodzi bardziej o to że te wszystkie przedmioty w grach mają wpływ tylko na bohatera tej gry a nie na gracza... tzn jeśli kupimy buty naszej postaci to nam samym będzie zimno dopiero gdy kupimy sobie buty będzie nam ciepło.

Świetnie ujęte, w sposób, który idealnie do mnie trafia. Właśnie o to chodzi. Coś jest ale tego NIE MAM. Pod tym względem naprawdę jestem materialistką.
MartiusMarsGradivus napisał(a):Ludzie zaczną mówić o grach jako o rzeczywistości istniejącej dopiero wtedy kiedy ta granica interakcji między graczem a grą zostanie przekroczona...

Trudno mi mowić o rzeczywistości gier bo mam o niej blade pojęcie (owszem, zdarza mi się pobawić prostą grą internetową ale GRY w moim pojęciu to coś innego). Jawią mi się jako skomplikowane, wielopoziomowe, strategiczne twory, których ogromu nie jestem w stanie pojąć moim ograniczonym w tym zakresie umysłem. GRANIE to w moim pojęciu wielogodzinne, wielodniowe, wielotygodniowe itd. ślęczenie przed monitorem, niedojadanie i niewyspanie. Zamglony wzrok, bladość i nieobecność duchowa podczas kontaktu realnego z drugim człowiekiem. Jeśli do tego dodam wydawanie tysięcy złotych to TO właśnie jest przerażające. To jest dla mnie przekroczeniem granicy interakcji między graczem a grą - wydanie na nią pieniedzy. Zbyt wielu pieniędzy. Pieniędzy, których może zacząć brakować na realne potrzeby życiowe. Kojarzy mi się to z uzależnieniem podobnym do hazardu.

Ixolite, ależ ja wierzę, że przygotowanie gry/programu/strony internetowej to mnóstwo pracy. Ponadto, skoro jest na to zapotrzebowanie (przecież nie tylko Jedenastka jest na tym świecie ;) ), uważam, że praca ta powinna być odpowiednio wynagradzana. Skoro ludzie chcą płacić za coś, czego nie ma, niechaj to robią. Ich pieniądze, ich sprawa. Będę nadal patrzeć na to z przerażeniem.

PS.
Co szanowna administracjo-moderacja myśli o przeniesieniu tego tematu do Gier Komputerowych :?:
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez Farin » 11 sierpnia 2010, o 19:15

[quote="Ceviliel"
(coś mam wrażenie, że wybitnie się odzywa moja natura spamera ostatnio :lol: )[/quote]
Coś słabą formę ma ten spamer :evilgrin:
Widziałem lepszych ;]



Jedenastka - 2 lata grania w World of Warcraft - co miesięczny abonament ok 50 -60 zł. Było warto :]
Muszę cię jednak zmartwić bo nie miałem żadnej nieprzespanej nocy ani podkrążonych oczu. Ot wracałem z pracy, coś się zjadło posprawdzało czy wszytko jest ok i "log in " i tak od ok 22 lub 23. Inaczej sprawa wyglądała w sezonie letnim bo wtedy zazwyczaj robiłem przerwę w płaceniu i szalałem na dworze. Czy wydałem tyle pieniędzy w błoto? Sadze, że nie bo dzieki temu poznałem wielu ciekawych ludzi, a z częścią z nich utrzymuję stały kontakt :]
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice


Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez willimohayne » 29 maja 2022, o 06:02

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
willimohayne
 
Posty: 581825
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez willimohayne » 15 lipca 2022, o 13:31

willimohayne
 
Posty: 581825
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez willimohayne » 15 lipca 2022, o 13:32

willimohayne
 
Posty: 581825
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez willimohayne » 15 lipca 2022, o 13:33

willimohayne
 
Posty: 581825
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez willimohayne » 15 lipca 2022, o 13:34

willimohayne
 
Posty: 581825
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez willimohayne » 15 lipca 2022, o 13:36

willimohayne
 
Posty: 581825
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez willimohayne » 15 lipca 2022, o 13:37

willimohayne
 
Posty: 581825
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez willimohayne » 15 lipca 2022, o 13:38

willimohayne
 
Posty: 581825
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Re: Widzieliście to ?:)

Postprzez willimohayne » 15 lipca 2022, o 13:39

willimohayne
 
Posty: 581825
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: uasuceqidi, ufinvec i 7 gości