Cuda z telefonu ;)

Wszystko inne nie związane z Gamedekiem.

Moderator: Ekipa Forum

Cuda z telefonu ;)

Postprzez ArtTuro » 3 lipca 2010, o 08:35

Nudziłem się chwilę, więc postanowiłem pobawić się telefonem. Przepisalem więc oprogramowanie aparatu od nowa.
Oto co potrafi taki niewinny aparat. Jedyne "obce ciało" jakie brało udział w sesji to statyw z "mini jackiem" jako trzon mocujący aparat ;) Zmiana algorytmów i kilka filtrów potrafią zdziałać cuda z tej "komórki" ;)

Obrazek

a tu cala sesja ;))

http://picasaweb.google.com/djatturo/PodmianaSoftuIRekalibracjaAparatuWTelefonieNokiaN95#
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez jot23 » 3 lipca 2010, o 12:23

Wiesz czy można zrobić to samo z aparatem w innej Nokii na Symbianie? Konkretnie 6220 Classic. Tzn chodzi mi o sam soft do aparatu ;) Nie zamierzam przecież ściągać pomysłu na zdjęcia, ale kwestiami technicznymi może mógłbyś się podzielić? ^^
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez ArtTuro » 3 lipca 2010, o 16:46

Na pomysł wpadłem czytając to : http://rgawron.megiteam.pl/2009/05/22/camera/

Co do możliwości, to nie jest zależne od modelu telefonu tylko od fotoelementu w aparacie ( matrycy ).
N95 ma świetną optykę Carl Zeiss i matrycę Nikona DS5M9, której nie powstydziłby sie najwyższej jakości compact.
Matryca ta jest powszechnie używana w mikroszkopach ;)) - o tu: http://www.nanophys.kth.se/nanophys/facilities/nfl/Nikon-mic-camera/web-manual/nikon-cam.html z tym że w 2/3 jest zasłonięta ramką z ekranem by nie było odbłysków i zniekształceń obrazu. Do zdjęć nocnych nie jest to potrzebne więc można to odsłonić i masz pełne 9.2 Mpix ;)

Obwiam się, że twój aparat ma conajmniej 2-3 x gorsza matrycę jeżeli mowa o rozdzielczości no i wielkość jest tez ważna tzn. że 6220 ma olbrzymia matrycę z małą rozdzielczością - coś jak kamery internetowe. Wiele z tym się nie zdziała. Pixeloza gwarantowana

Sam trick z powiększeniem wygląda to tak. Matryca przyjmuje obraz, powiększa go 20x, używa filtrów i rzuca na default output - w tym wypadku ekran telefonu. Sztuczka polega na tym by nie brać tego obrazu do zapisu a dopiero na zasadzie "print screen"- u sciągać zdjęcie z ekranu i dopiero obrabiać. Tu przydał sie własny algorytm wypełniania pixeli pobierając dane od sąsiadujących - tak jak to robi chociażby photoshop ;)
Ostatnio edytowano 3 lipca 2010, o 17:06 przez ArtTuro, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez jot23 » 3 lipca 2010, o 17:04

Cóż, nie wiem niestety jaką matrycę ma (fizycznie) 6220. Optyka to prawdziwy Tessar od Carl Zeiss-a ;), ale nie wiem skąd się dowiedzieć o modelu matrycy. Dla wartości doświadczalnych mogę spróbować wgrać soft i zobaczyć czy to coś da. Jak tak to będę (a raczej mój brat, właściciel telefonu) bardzo wdzięczny.
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez ArtTuro » 3 lipca 2010, o 17:17

6220 ma matrycę ELM i nic ci nie da wykorzystanie elementów , których u Ciebie zwyczajnie nie ma. Co do samego softu, teoretycznie nie ma problemu bo to bin na symbiana i mogę Ci go podesłać z tym że jak nie masz n95 i procesora Texas Instruments OMAP 2420 lub 2431 z OpenGL ES 1.1 to nawet nie uruchomisz stosu. Mogę natomiast zapoznac się ze specyfiką 6220 ( OMAP1710) i cos podlubać ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez jot23 » 3 lipca 2010, o 20:49

Nie chciałbym nadużywać Twojej uprzejmości i chęci pomocy ;) Nie wątpię że byłoby z tym duuuuużo roboty...
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez ArtTuro » 3 lipca 2010, o 20:55

E tam dużo... trzeba zobaczyc czy to wogole skórka za wyprawkę ;) a jak sie opłaci to poszukac co ten procek potrafi, zczytac specyfikacje rejestrow i przepisac to co zrobilem pod nowy procek. Jak będę się nudził to wyskrobię ci coś ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez jot23 » 4 lipca 2010, o 16:31

Jeśli ma Ci to sprawić przyjemność, to dzięki z góry ;)
Avatar użytkownika
jot23
 
Posty: 184
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 16:07

Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez garu » 20 września 2010, o 06:45

To niesamowite że telefon jest w stanie zrobić takie fotografie! Pozazdrościć wiedzy i umiejętności .Gratuluję!
garu
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 września 2010, o 06:40

Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 20 września 2010, o 20:14

Całkiem fajne zdjęcia księżyca... Zielonego księżyca :). Swoją drogą, ArtTuro, jesteś zdolny, piękny i powabny. Czeka projekt gry, a Ty, zamiast robić wieże Warsaw City, zamieniasz telefon na teleskop... :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez Powers » 22 września 2010, o 22:28

Co do aparatu w telefonie, może wy mi pomożecie ;] (w serwisach chcą mi wymieniać cały aparat w telefonie ;p) mam nokie X6 z aparatem Carl Zeiss Tessar 2.8/5.2 oczywiście AF 5 MP. A problem jest taki jak bym robił zdjęcia aparatem 0,3 MP przy ogromnej rozdzielczości i jest jeden wielki szum na zdjęciu. Wchodzi np. coś takiego ;p

http://zapodaj.net/d050da600026.jpg.html
Avatar użytkownika
Powers
 
Posty: 55
Dołączył(a): 25 maja 2010, o 20:04

Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez MartiusMarsGradivus » 3 grudnia 2010, o 13:07

Znalazłem na jutubie film które dawno temu nakręciliśmy ze znajomymi :D http://www.youtube.com/user/Bartniczek# ... 6BpMWwHZwY
Osobiście uważam że powinienem podkładać jęki do gier i filmów xD
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin


Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez willimohayne » 29 maja 2022, o 05:57

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
willimohayne
 
Posty: 560002
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Re: Cuda z telefonu ;)

Postprzez willimohayne » 14 lipca 2022, o 21:03

willimohayne
 
Posty: 560002
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AlexEdum, AustinCopy, Ronaldlync, Stevenon i 15 gości