Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Wszystko inne nie związane z Gamedekiem.

Moderator: Ekipa Forum

Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez ArtTuro » 9 czerwca 2010, o 06:56

Z uwagi na to że niedług najdłuższy dzień w roku i rano mamy piękna pogodę, chcę nagrać film w super wysokiej rozdzielczości ( by móc poźniej zrobić duże zbliżenia ).
niestety żadna kamera nie daje na tyle dużych rozdzielczośby by obraz przy dużym przybliżeniu nie rozmazywał się.. Co więc robic ? Pomyślałem sobie że wróce do czasów prekursorów filmu ruchomego.

Zakupiłem więc sprzęt:
- Lustrzanka Sony a900
- Obiektyw Sony 70-200 mm f/2.8 G.
- Statyw

Żeby sprawdzić jak to wyjdzie rozstawiłem sprzęt w nocy na dachu. Kierunek północny-wschód (aż po horyzont z lasem - prawdopodobnie okolice Radzymina ). klatki co 10 s. od 00:30 do 6:00 ( HDR)
Niestety ok 5:00 skończył się dysk który podpiąłem do zestawu ( 2TB to jednak niewiele jak na taki wyczyn :)
Co dalej:
Wrzuciłem materiał pod obróbkę w w photoshopie - ( tu jest dobrze, bo sa zautomatyzowane skrypty ) - Każde zdjęcie przybliżyłem 4x, skadrowałem a nastepnie wrzuciłem na dysk. Teraz wszystko leży sobie w katalogu i zajmuje znacznie mniej przestrzeni ;).
- oto jakie ciekawe sceny wychodzą - jak kometa.. ;))

Obrazek

Teraz pytanie za 100 pkt:
Czy istnieje jakiś prosty w obsłudze ( najlepiej darmowy ) program, który pozwoli mi wkleić z katalogu kilkaset zdjęć a następnie zaznaczyć je i zrobić film z ustawieniami np. 60 klatek na minutę ? Format wyjściowy AVI.

Próbowałem Winows Movie makera wrzucic ale do winxp z SP3 nie chce sie zainstalowac - krzyczy ze za wysoki service pack :evil:

Następnie na warsztat poszedł Womble DVD video - dupa.. automatem to on ustawia wyswietlanie 1 klatki przez 10 s.
To samo dotyczy się Mpeg Video Wizzarda 5.0 - też nie idzie to tak pięknie.
Nie chcę każdej klatki obrabiać oddzielnie, zeby ustawic jej czasy etc... - to za bardzo czasochłonne

Macie jakis pomysł ? :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez Ixolite » 9 czerwca 2010, o 09:03

Ja tylko z Adobe Premiere mam znajomość bliższą i tam jak najbardziej da się to zrobić. Zawsze możesz 30-dniowego triala użyć.

Ale każdy profesjonalny program do montażu nieliniowego na coś takiego pozwala, w open source też są chyba jakieś, ale o nich już zielonego pojęcia nie mam.

Żeby było zabawniej, to powiem ci że, jeśli mnie pamięć nie myli, Canon EOS nowy któryś model, ma możliwość nagrywania filmów 1080p
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez ArtTuro » 9 czerwca 2010, o 14:21

Soniak a900 ma 24.5 mln pix co pozwala na osiąganie takiej rozdzielczości jak błona fotograficzna ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez ArtTuro » 11 czerwca 2010, o 21:26

No i coś tam wymodziłem - tak wygląda u mnie wschód od 2:28 do 3:45 ;)))

http://www.youtube.com/watch?v=Ysk88dMITW4

Złapałem nawet UFO ;) czas 2:01 ;)) - to nie samolot bo nie zostawia smug kondensacyjnych... ciekawe ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez Lamas » 11 czerwca 2010, o 21:36

Nooo, nawet dałem Fajne :D
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez ArtTuro » 11 czerwca 2010, o 21:46

Jeszcze nie fajne, to pierwsze moje wprawki przy robieniu filmów ze zdjęć ;) Czekam na przesilenie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez Lamas » 11 czerwca 2010, o 21:47

Mnie natchnęło, tak po prostu zobaczyć wschód słońca too jest coś...
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez ArtTuro » 11 czerwca 2010, o 21:58

Sztuka dla sztuki ;) Dla mnie wyzwaniem bylo dac tak duze przyblizenie, by ominąć wszyskie bloki , anteny etc - tak by mieć super czysty kadr ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez Lamas » 11 czerwca 2010, o 22:05

To by było coś..... Ja bym osobiście chciał to miec u siebie na kompie i kiedy łapał by zly dzień wtedy ciach i jest lepiej :) Dziękuję :)
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez Ixolite » 11 czerwca 2010, o 22:40

ArtTuro napisał(a):No i coś tam wymodziłem - tak wygląda u mnie wschód od 2:28 do 3:45 ;)))

http://www.youtube.com/watch?v=Ysk88dMITW4

Złapałem nawet UFO ;) czas 2:01 ;)) - to nie samolot bo nie zostawia smug kondensacyjnych... ciekawe ;)



Ładniej by to wyglądało gdyby jednak trochę szybciej niż jedna klatka na sekundę była. No i skoro masz materiał HD, to byś mógł i filmik wpuścić HD, trochę marnie wygląda jeśli chodzi o jakość.

A poza tym fajna sprawa :D
It sure would be nice if we had some grenades, don't you think?
Avatar użytkownika
Ixolite
Webmaster
 
Posty: 616
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 11:12
Lokalizacja: oni wiedzieli?

Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez ArtTuro » 12 czerwca 2010, o 07:09

To tylko próbka i słałem z laptopa przez net w komorce i zeby dlugo nie szlo puscilem najnizsza jakosc 640x480 :) Finalny puszcze w hi res :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913

Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 16 czerwca 2010, o 08:08

1m26' też jest ufo :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez ArtTuro » 16 czerwca 2010, o 10:25

Haha fuckstycznie. Jakch to ciekawych rzeczy można sie dowiedziec z takich zdjęć ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ArtTuro
 
Posty: 258
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 09:56
Lokalizacja: Matyty k.Jerzwałdu / Warszawa Zacisze - GG 2980913


Re: Zagwozdka.. - Film ze zdjęć

Postprzez willimohayne » 29 maja 2022, o 05:52

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
willimohayne
 
Posty: 559511
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości