Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Wszystko inne nie związane z Gamedekiem.

Moderator: Ekipa Forum

Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez Agnieszka » 25 września 2009, o 10:15

Ja swoją lubię, zawsze lubiłam, mam na myśli tę w branży ubezpieczeniowej.
Niektórzy twierdzą, że tego typu praca jest nudna. Że ogranicza.
A nawet, że w firmach korporacyjnych, takich jak te, w których ja pracowałam i pracuję nadal, zatrudniani są inteligentni idioci.
Nie zgadzam się z tym.
W jednej z sal konferencyjnych na ścianie wisi obrazek z bardzo prostym motto na złotym tle :

Najważniejsi są ludzie.


Zawsze miałam szczęście do pracy ze wspaniałymi ludźmi. Bywało różnie ale radziliśmy sobie.
I to jest najważniejsze :D .
Agnieszka
 
Posty: 1542
Dołączył(a): 12 grudnia 2006, o 06:50

Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez MartiusMarsGradivus » 4 stycznia 2010, o 15:04

A ja się tak zastanawiam co mam teraz robić... Jestem w 2kl LO. Muszę już obrać jakiś kierunek w którym będę zmierzał bo inaczej zabraknie mi czasu na przygotowanie do matury (obecny stan przygotowania oceniam na zerowy).
Chcę jak najszybciej znaleźć prace żebym mógł utrzymać własne mieszkanie (bo z domu chce się wyprowadzić, im szybciej mi się to uda tym lepiej). Przejrzałem powierzchownie oferty pracy. Z dostępnych szczególnie zainteresowały mnie te dotyczące sprzedaży :) Z tego co zauważyłem pracodawcom bardziej zależy na umiejętnościach kandydata niż wykształceniu bo wymagane jest średnie. Jeden mój pomysł jest taki żeby jakoś skończyć to liceum i w trakcie pochodzić po jakichś szkoleniach. Wtedy po skończeniu szkoły mógłbym zacząć prace. Na lepsze stanowiska wymagane jest kilkuletnie doświadczenie sprzedażowe więc po 2 latach takiej pracy mógłbym się ubiegać o coś więcej.
Zastanawiam się tylko czy to jest aby na pewno to co chce robić... Nie jestem zdecydowany na nic konkretnego jeśli chodzi o studia... Nic specjalnie mnie nie pociąga. Niby interesuje się trochę psychologia, znajomi mówią żebym jakąś książkę napisał albo żebym został psychologiem, ale ja tym się interesuje tak dla siebie a nie żeby leczyć ludzi, ostatecznie jakieś badania mógłbym prowadzić ale pójście na studia oznaczałoby że dalej będę musiał się kisić w domu z bratem i z matką. Jako sprzedawca mogę rozwijać te psychologiczne zagadnienia które mnie interesują. Dodatkowo firmy w których bym pracował wysyłałyby mnie przecież na szkolenia.
Zastanawiam się czy jeśli dostanę prace po liceum to czy brać się za jakieś studium związane ze sprzedażą albo jakieś studia zaoczne. Może moje rozumowanie jest błędne... w końcu jako 17latek mam kiepskie pojęcie o życiu dorosłego człowieka bo do tej pory matka mi wszystko zapewniała i nie musiałem się o nic martwić.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez Farin » 4 stycznia 2010, o 18:14

Masz 17 lat i się martwisz przyszłością ? No no :]
Ja na zawód jaki wykonuję zdecydowałem się z powodu kilku prostych przyczyn.
Na ten zawód zdecydowałem się dość późno bo jakieś 2 lata temu mając wtedy 28 lat :]
A poczynając od skończenia matury bujałem się w zawodach od A do Z i nie wiedziałem co chcę robić.
Także twoje niezdecydowanie jest jak najbardziej na miejscu. Pamiętaj aby swoją pracę traktować tylko jako pracę i po tych 8/12 godzinach przestać pracować :]

Wracając jednak do tematu, to w obecnej pracy jest mi nie najlepiej. Nie chodzi do końca o zarobki, bo z tym po podwyżce ostatnio nie jest kiepsko ale o atmosferę. Lub inaczej: O ludzi z którymi przyszło mi pracować. Dlatego też dążę do zmiany ale to przyznam się odległy termin niestety :/
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez Jedenastka » 7 stycznia 2010, o 23:49

MartiusMarsGradivus napisał(a): Chcę jak najszybciej znaleźć prace żebym mógł utrzymać własne mieszkanie (bo z domu chce się wyprowadzić, im szybciej mi się to uda tym lepiej).

Zaczęłam pracować gdy miałam 21 lat :), po skończeniu dwuletniej szkoły policealnej.
Gdy teraz o tym myślę, chyba właśnie dlatego żeby jak najszybciej wyprowadzić się od rodziców.
Studia kończyłam zaocznie.
MartiusMarsGradivus napisał(a):Zastanawiam się czy jeśli dostanę prace po liceum to czy brać się za jakieś studium związane ze sprzedażą albo jakieś studia zaoczne.

Studia warto skończyć. Bardzo Cię do tego zachęcam :) .
MartiusMarsGradivus napisał(a): jako 17latek mam kiepskie pojęcie o życiu dorosłego człowieka bo do tej pory matka mi wszystko zapewniała i nie musiałem się o nic martwić.

Ja mam może trochę mniej kiepskie niż Ty ;) . Ale zawsze jakieś... myśl o studiach.
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez Lafcadio » 23 stycznia 2010, o 19:18

Lubię swoją pracę. Skończyłem studia, pracuję w zawodzie. I żeby tego było mało pracuję przy fajnych projektach. Praca mnie satysfakcjonuje, może jeśli ominąć aspekt finansowy ;) W dodatku nie jest specjalnie męcząca (co jak sądzę jest ściśle związane z aspektem finansowym). Brakuje mi momentami szefa z batem nad głową i trochę się boję, że jak zmienię pracę na lepiej płatną to nie będę w stanie się dostosować. Ale póki co rzadko o tym myślę :)
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez Jedenastka » 31 stycznia 2010, o 21:04

Trochę ku przestrodze a trochę aby przytoczyć to, o czym wiele już napisano - ale ciągle trzeba sobie przypominać.
Bo jak się o tym wie, to łatwiej z tym żyć ;)
http://wyborcza.pl/1,75515,7496474,Masz ... &startsz=x
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez Lafcadio » 1 lutego 2010, o 11:03

Jedenastka napisał(a):http://wyborcza.pl/1,75515,7496474,Masz_racje__szefie.html?as=1&ias=2&startsz=x

Właśnie to czytam i chciałem zalinkować, bo mi się skojarzyło z antyporadnikiem...
Ja wciąż nie wierzę, że tak wygląda rzeczywistość...
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez Jedenastka » 1 lutego 2010, o 17:30

Lafcadio napisał(a): Ja wciąż nie wierzę, że tak wygląda rzeczywistość...

Bo pewnie Twoja rzeczywistość jest inna niż opisana w tym linku ;) .
Nie wierzysz, że młodzi są wkręcani w wir świetnej zabawy managmentu? Który to management jest z kolei zabawką nad-managmentu? I tak dalej? Władza jest iluzją. Nie ma jej. To tylko niektóre osobowości tak siebie sprzedają, że inni zapominają kim są sami dla siebie. Taki na przykład... szef typu wredny. To taki fajny, bezpośredni człowiek, wesoły, z poczuciem humoru. Można powiedzieć - dusza człowiek. W ten sposób zdobywa zaufanie zespołu. Zwykle szybko i łatwo. Organizuje atrakcyjne wyjazdy, przechodzi na ty, interesuje się twoim życiem prywatnym (pyta: jak się miewa pani synek? Bo moja córcia właśnie zaczęła chodzić... i pokazuje zdjęcia szczęśliwej rodzinki). W istocie jest człowiekiem z gronem popleczników, którzy systematycznie i regularnie tak kształtują zespół (na różnych poziomach) aby w razie potrzeby sam się wykończył (zespół, nie szef). A szefunio zostaje w białych rękawiczkach na swoim foteliku i za swoim biureczkiem...

Ale bez przesady... nie jest tragicznie... są szefowie zupełnie w porządku... poznaje się ich po tym, że długo nie są szefami... :mrgreen: .
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez joe_cool » 1 lutego 2010, o 18:51

Króciutki ten wywiad, problemy i tematy ledwie muśnięte... A szkoda.
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez Farin » 1 lutego 2010, o 20:05

"(...)Po czym poznać dobrego żołnierza korporacji

- Po bierno-agresywnych zachowaniach w stylu złośliwych dowcipów, uszczypliwych komplementów i warczących uśmiechów pełnych fałszu i pseudo-miłych słówek.(...)"


Nie pracuję w korporacji, a jednak znam takie zachowanie z pierwszej ręki. Widać, nie trzeba takiego dużego wysiłku aby wyzwolić w ludziach negatywne energie :/
Najgorzej, że oni tak z siebie, bez ingerencji od strony szefa.
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez MartiusMarsGradivus » 14 marca 2010, o 16:56

Protetyk musi grzebać ludziom w ustach czy tylko robi protezy ? Pomyślałem sobie że skoro dłubie figurki to nadawałbym się do tego ale nie bardzo mi się uśmiecha wiercić komuś dziury.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez merula » 27 marca 2010, o 16:33

Protetyk nie wierci nikomu w zębach, choć może sie zdarzyć kontakt z pacjentem, w celu lepszego dopasowania protezy. Ale zasadniczo tę robotę wykonuje stomatolog.
Jutro to dziś, tyle że jutro.
Avatar użytkownika
merula
 
Posty: 43
Dołączył(a): 26 października 2009, o 19:53

Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez Lamas » 2 maja 2010, o 10:27

Zawsze możesz robić protezy dla siebie. O tak po prostu, żeby mieć więcej kończyn.
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
Lamas
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lipca 2009, o 13:52
Lokalizacja: Lublin


Re: Czy lubisz swoją szkołę / pracę ? Dlaczego ?

Postprzez willimohayne » 29 maja 2022, o 05:33

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
willimohayne
 
Posty: 560166
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 04:04

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AlexEdum, AustinCopy, Ronaldlync, ThomasRom i 16 gości

cron