Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Wszystko inne nie związane z Gamedekiem.

Moderator: Ekipa Forum

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Lu » 3 lutego 2010, o 01:09

MartiusMarsGradivus napisał(a): Zastanawiałem się nie tylko nad tym powiedzeniem ale też nad innymi sloganami i doszedłem do wniosku że wiele osób (...) tak naprawdę nie rozumie słów których używa.


niekiedy nie wiadomo w jaki sposób pewne pojęcia winny być rozumiane.
Np "głodomór" - powszechnie przyjmuje się że głodomory to osoby które wiecznie jedzą. Ale przecież z głodu umierają osoby które właśnie nie jedzą. Głodo - mór. Umierac z głodu. Gdy ktoś wiecznie czuje głód, musi stale jeść.
Tak wiec słowo to moze oznaczać zarówno obżartucha, żarłoka, jak i anorektyczkę albo innego biedaka który od tygodnia nic w ustach nie miał i grozi mu śmierć głodowa.

Farin napisał(a):Spotykam się z wyśmiewaniem, chamstwem i ogólnie takim rzucaniem mięsa we mnie(i w sumie nie tylko), że bardzo często zachowuje milczenie i tylko się lekko uśmiecham. Bo gdybym się odezwał to była po prostu eskalacja.


jejku, gdzie ty pracujesz ? Jesteś kanarem ?
Zasadę zachowania energii traktuję bardzo poważnie, jako zasadę zachowania energii na później.
Avatar użytkownika
Lu
 
Posty: 533
Dołączył(a): 23 września 2006, o 09:42

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez MartiusMarsGradivus » 3 lutego 2010, o 07:28

Kanar to taki ktoś kto pracuje w sklepie zoologicznym ? ;)

Jeśli chodzi o milczenie to czasami lepiej siedzieć cicho i żeby uznawali cie za idiotę niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości :) Poza tym ciszą imo czasami można powiedzieć więcej niż słowami (tylko nie wiem czy ktoś to zrozumie).
Marcin Przybyłek napisał(a):Wybacz, Fomoraig, Lamasowi i Martiusowi. To wspaniali ludzie i Wielcy fani gamedeka. I nie są normalni.
Avatar użytkownika
MartiusMarsGradivus
 
Posty: 447
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Farin » 3 lutego 2010, o 08:24

Lu dziś jestem operatorem pras i gilotyn, spawaczem. Takie stanowisko dzierżę.
Co do spotykania się z takim, a nie innym zachowaniem, to jest to dość normalne zachowanie(w obecnym zakładzie, tzw. wrzucanie jeden na drugiego jest przyjęte jako żart/dowcip). Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji w dotychczasowych zakładach pracy. Co prawda, różnie bywa z natężeniem tego zjawiska więc nie jest tak źle. Szczególnie, że jeszcze nie wiedzą, że namiętnie czytam fantastykę, bo wtedy dopiero byłoby piekło(wiem z doświadczenia).
Tak więc Nie potrzeba "korporacji" aby ludzie zachowywali się jak dwulicowcy, chamy i gbury oraz obrzucali się namiętnie błotem.
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Jedenastka » 5 lutego 2010, o 20:10

Farin napisał(a): Tak więc Nie potrzeba "korporacji" aby ludzie zachowywali się jak dwulicowcy, chamy i gbury oraz obrzucali się namiętnie błotem.

Czasem dobrze się w tym celu sprawdza internet, w szczególności fora internetowe.
A korporacje to miejsca dla kulturalnych ludzi :mrgreen: .

Znalazłam taki sobie wpis blogowy,
http://fornalski.blox.pl/2009/01/Przysl ... praca.html
a w komentarzach powiedzenie:
Lepszy brzuch od piwa niż garb od pracy

Zastanawiam się czy tak, czy nie...
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Farin » 6 lutego 2010, o 19:52

Jedenastka napisał(a):
Farin napisał(a): Tak więc Nie potrzeba "korporacji" aby ludzie zachowywali się jak dwulicowcy, chamy i gbury oraz obrzucali się namiętnie błotem.

Czasem dobrze się w tym celu sprawdza internet, w szczególności fora internetowe.
A korporacje to miejsca dla kulturalnych ludzi :mrgreen: .

Znalazłam taki sobie wpis blogowy,
http://fornalski.blox.pl/2009/01/Przysl ... praca.html
a w komentarzach powiedzenie:
Lepszy brzuch od piwa niż garb od pracy

Zastanawiam się czy tak, czy nie...

Na hali też są kulturalni ludzie. Tylko trochę inaczej :P
Zresztą sam też już nie jestem aniołkiem :P


Co do: Lepszy brzuch od piwa niż garb od pracy
To ja się nie zgadzam ponieważ: Brzuch nie jest od piwa tylko do Piwa!
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Jedenastka » 13 lutego 2010, o 18:33

A może po prostu: piwo jest do picia?

Farin, miałeś jakieś intencje umieszczając takie a nie inne treści w swoim podpisie na forum? Zwłaszcza tę:
Farin napisał(a):"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"

Bo jakoś nie mogę sobie z tą sentencją poradzić... w zbiegi okoliczności nie wierzę już dawno.

***********
edytowałam stylistykę bo mnie w oczy, choć przymknięte, kuła...
Ostatnio edytowano 13 lutego 2010, o 21:28 przez Jedenastka, łącznie edytowano 2 razy
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Farin » 13 lutego 2010, o 20:01

Intencje, jako że jam facet, miałem oczywiście niecne :evilgrin:




Ten tekst jest fragmentem wypowiedzi jednego z bohaterów pewnej książki, czy nawet trylogii.
Jest ona wynikiem pewnego punktu widzenia, który mi się spodobał i z dotychczasowej mojej skromnej egzystencji wynika, że się sprawdza ;]
Podobnie jak reszta podpisów :P
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez joe_cool » 11 maja 2010, o 22:34

Temat chyba nie ten, ale w sumie pasuje.

Czytałam dzisiaj taki ciekawy artykuł o bieganiu (jakoś tak mam, że jak coś robię, to "researchuję" w necie i przygotowuję się od strony teoretyczno-merytorycznej ;) ) i spodobał mi się taki fragment:

Gdy jakiś czas nie biegasz, odczuwasz tęsknotę za uczuciem łaknących powietrza płuc, powoli puchnących ud, strużki potu spływającej po plecach... To element zabawy, to dzięki niemu czujesz, że naprawdę żyjesz.

Wielu biegaczy postrzega tę tęsknotę za wysiłkiem jako coś w rodzaju sprzeciwu wobec "zmiękczenia" społeczeństwa, które stara się każdy ból zdusić w zarodku, nie dopuścić do najmniejszego dyskomfortu. Tak jakby mówili: "Mam już dosyć życia w świecie stałego znieczulenia". Według Atkinsona, bieg długodystansowy przypomina w pewnym sensie rytuał inicjacyjny. "Zaczynasz biec z pewnym obrazem samego siebie, a kiedy musisz się zmierzyć z bólem, takim prawdziwym, nie wymyślonym, musisz zweryfikować obraz samego siebie. Stawiasz sobie pytania: Kim jestem? Co mną rządzi? Czy potrafię przetrwać? - mówi Atkinson. - Może się okazać, że do mety dobiega już całkiem inny człowiek niż ten, który nerwowo przebierał nogami na starcie. I ta świadomość własnej mocy i własnych ograniczeń zostaje już na całe życie".
Work is the curse of the drinking classes. - O.Wilde
Avatar użytkownika
joe_cool
 
Posty: 381
Dołączył(a): 28 marca 2007, o 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Farin » 12 maja 2010, o 22:02

Tak! Tak! i Tak!
Mnie także pociąga wysiłek między innymi w postaci biegu !
Bardzo podoba mi się ten cytat :]
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Jedenastka » 25 listopada 2010, o 19:48

A za mną ostatnio chodzi coś takiego

Nie zwierzaj mi się.
Jestem egocentrykiem.


Nie wiem gdzie usłyszałam, chyba w TV i od razu polubiłam - za prostotę. Jaśniej i krócej chyba się nie da przedstawić natury egocentryka. W swojej prostocie i szczerości to powiedzenie jest tak ujmujące, że wypowiadający je egocentryk wzbudza moją sympatię!
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Farin » 26 listopada 2010, o 18:40

Egocentrykom mówimy zdecydowane i nie podlegające dyskusji intelektualnej NIE ! :P
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Jedenastka » 28 listopada 2010, o 21:30

Nie widzę tego tak radykalnie, Farin.
Owszem, spotkałam egocentryków, których teraz omijam (okazało się, że według moich kryterów są po prostu nieciekawymi albo kalekimi uczuciowo ludźmi). Ale są egocentrycy, którzy wzbudzają mój podziw. Są tak piękni (niekoniecznie chodzi o urodę, chociaż na pięknego zawsze miło popatrzeć), niektórzy mają tak zachwycające umysły albo świat przeżyć, że ich egocentryzm jest po prostu uzasadniony. Bo ilu pięknych ludzi w swoim życiu spotykamy, Farin? No powiedz - ilu? A że zdarza im się egocentryzm... Cóż, nobody is perfect. Podobno... ;)
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Farin » 29 listopada 2010, o 18:42

Egocentryzm w jakimś stopniu ma każdy z nas. Po prostu nie spotkałem jeszcze 100% egocentryka, który byłby ładny. Czy to fizycznie czy umysłowo. Dla mnie szczególnie jeśli chodzi o wnętrze takiej osoby to jak być na pustyni, tfu na pustyni jest mnóstwo różnego rodzaju życia! Cofam porównanie do pustyni :P
Lepiej napisać, że to mijsce nie istniejące w naturze, gdzie żyje jeden gatunek. To porównanie choć nie tak bezpośrednie znacznie lepiej mi się podoba, zostaje :]
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Jedenastka » 30 listopada 2010, o 19:31

Jeżeli gatunek jest dobry to po co mieszać go z gorszymi?

Mi bardziej pasuje proste porównanie do Słońca i krążących wokół planet.
Miło się znaleźć w blasku, nawet... gdy się za Słońcem nie przepada ;).
Jedenastka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 6 października 2009, o 16:08

Re: Powiedzenia, przysłowia i prawdy... oraz próby interpretacji

Postprzez Farin » 30 listopada 2010, o 21:23

Nie dla mnie ;)
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Avatar użytkownika
Farin
 
Posty: 471
Dołączył(a): 25 grudnia 2009, o 18:34
Lokalizacja: Pabianice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AlexEdum, AustinCopy, osuluwop, Ronaldlync, Siratseo, Stevenon i 23 gości

cron