KOMPUTERY :)

Wszystko inne nie związane z Gamedekiem.

Moderator: Ekipa Forum

KOMPUTERY :)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 24 lipca 2008, o 12:06

Czesio prosił o dział, albo topic, nie pamiętam, o co :). Na razie zakładam Topic, królestwo Czesia :D.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez Czesio » 24 lipca 2008, o 12:56

NARESZCIE :D

NO TO JAK TERAZ JAKAŚ DYSKUSYJKA - TO ZAPRASZAM


PS.
Marcin - dziękuję :)
TERAS CZESIO MUWI
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 lipca 2008, o 11:31
Lokalizacja: Skądś

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez Nexus » 24 lipca 2008, o 17:50

Zapomniałem Czesiu dodać, że procek też chcę wymienić. Płyta obsługuje maksymalnie Core™ 2 Extreme X6800(2.93GHz,4MB) lub Core™ 2 Duo E6700(2.66GHz,4MB)... i w to celuję.
Zdaję sobie doskonale sprawę, że to jest wąskie gardło mojego systemu. A co do podkręcania, to nigdy nie byłem przekonany do tego. Masz szansę to zmienić :mrgreen:
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez Fodnik » 24 lipca 2008, o 23:02

...to cd wątku z powitań

Moim "ulubionym" gadżetem wiszącym na systray jest Windows Messenger. Ponieważ na difolcie instaluje go Windows, to w wielu komputerach po prostu sobie jest i śmierdzi. Praktycznie nie znam nikogo, kto używałby tego wynalazka panów z Redmond, a jednak co chwila natykam się na ikonę dziada.
--
Pozdrowienia ze stawu zamulonego Obrazek
Fodnik
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 czerwca 2008, o 13:11

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 25 lipca 2008, o 11:12

:mrgreen: Uśmiałem się. To rzeczywiście jest dziad. Ale ostatnio jakoś mi zniknął z oczu...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez Nexus » 25 lipca 2008, o 13:38

Strasznie wkurza mnie ten program. Próbowałem kilka razy pozbyć się upierdliwca, ale zawsze wracał. Nie rozumiem po co jest możliwość "odptaszkowania" go w msconfig, jak i tak wraca. Ten program musiał być napisany przez Aborygena.....
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez Lafcadio » 25 lipca 2008, o 23:10

Nexus napisał(a):Nie rozumiem po co jest możliwość "odptaszkowania" go w msconfig, jak i tak wraca.

No popatrz, ja odptaszkowałem i nie wrócił dotąd.
Ale wiesz, Nexusie, musisz być specyficznym przypadkiem, albo ja nim jestem.
Kiedyś ze znajomym doszliśmy do wniosku, że skoro rodzą się ewenementy i kurioza, jak nie przymierzając ktoś z 6 palcami tak i musi być ktoś komu Windows działa cały czas poprawnie :roll:
One individual always has the answers to our problems
One individual is always there when called upon
No mortal can deter this individual
Lafcadio, This Person Is You!

"włączyłem tlen tylko po to, aby powiedzieć, że niezłe z ciebie ciacho" - Haven
Avatar użytkownika
Lafcadio
Webmaster
 
Posty: 977
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:54
Lokalizacja: z Gamedec Zone

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez MARTIN ANN DRIMM » 26 lipca 2008, o 09:43

Dobre :). U mnie działa poprawnie :). Odpukuję w odkurzony blat MDF.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
MARTIN ANN DRIMM
Szef
 
Posty: 2718
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 15:03
Lokalizacja: z Chotomowa

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez Fodnik » 26 lipca 2008, o 21:05

Windows z zasady działa poprawnie. A zasady owe są dwie: działa tak poprawnie, jak działa użytkownik jego oraz równie poprawnie jak zdefiniowały to mędrce z M$. Przy czym poprawność drugiego rodzaju została predefiniowana jako gwarancja uzyskania poprawności rodzaju pierwszego, z założeniem stosowania się użytkowników do ogólnego standardu użytkownika zdefiniowanego w MSDN.
--
Pozdrowienia ze stawu zamulonego Obrazek
Fodnik
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 czerwca 2008, o 13:11

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez Nexus » 27 lipca 2008, o 23:23

Bardzo fajna definicja, ale jakoś nie pomaga w usunięciu msmgs... a żeby było fajniej, to mam dwa (na razie!) takie wpisy w msconfig (odptaszkowane). Ja po prostu wyrezam całe cholerstwo z dysku i zainstaluję na nowo...
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Avatar użytkownika
Nexus
 
Posty: 570
Dołączył(a): 22 listopada 2006, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez Fodnik » 28 lipca 2008, o 09:32

E tam. Przez regedita susyna wywalić z listy startowej i już. Zresztą każde sprawdzanie systemu trzeba zacząć od tego miejsca. I to zarówno w rocie HKCU, jak i HKLM, a i warto czasami się wysilić i podpatrzeć co widać w HKU.
--
Pozdrowienia ze stawu zamulonego Obrazek
Fodnik
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 czerwca 2008, o 13:11

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez Czesio » 28 lipca 2008, o 12:32

;) Co tam, koszmar powraca mimo "ptaszkowania" ?

Prosty sposobik : Aby całkowicie usunąć Windows Messenger z systemu Windows XP Professional, należy wykonać następujące czynności:
1. Odszukaj plik SYSOC.INF, znajdujacy sie w katalogu <WINDOWS>INF
2. Odszukaj w nim wiersz, zawierający następujący wpis: msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7
a następnie usuń z niego słowo HIDE, tak aby wyglądał on następująco:
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,,7
3. Uruchom Panel Sterowania - Dodaj lub Usuń Programy - Dodaj/Usuń składniki Systemu Windows, a nastepnie odznacz obie opcje Windows Messenger.

Od tej pory nie będzie Was już dręczył...
TERAS CZESIO MUWI
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 lipca 2008, o 11:31
Lokalizacja: Skądś

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez Fodnik » 28 lipca 2008, o 12:39

Ranyboskie! Czesiu! Jak usery zaczną grzebać w infach to tylko patrzeć gdy pojawią się posty z tytułami "windows mi nie odpala, co ma robić, pomocy!". Albo koło tego.
--
Pozdrowienia ze stawu zamulonego Obrazek
Fodnik
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 czerwca 2008, o 13:11

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez Czesio » 28 lipca 2008, o 12:51

Nexus napisał(a):Zapomniałem Czesiu dodać, że procek też chcę wymienić. Płyta obsługuje maksymalnie Core™ 2 Extreme X6800(2.93GHz,4MB) lub Core™ 2 Duo E6700(2.66GHz,4MB)... i w to celuję.
Zdaję sobie doskonale sprawę, że to jest wąskie gardło mojego systemu. A co do podkręcania, to nigdy nie byłem przekonany do tego. Masz szansę to zmienić :mrgreen:


Jasne - gdybyś chciał wyciągnąć dotakowego 1Ghz z procka, to bierz E6700 - pójdzie spoko na 3,7Ghz.
Tyle samo wyciśniesz z X6800 - bez problemu na 3,7Ghz pójdzie /czyli 800Mhz więcej/.

To oczywiście wartości "przypuszczalne", bo gdybyśmy zabawili się w zestawy chłodnicze... ;) najlepiej ciekły azot... ;)

No dobra - gdybyś decydował się na podjechanie z prockiem, powiedzmy na 3,5Ghz + oczywiście otrzymujesz dodatkowe Mhz taktowania na pamięciach - to opiszę Ci mniej-więcej proces podkręcania w BIOS-ie /taki "najbezpieczniejszy"/.
Jest tylko jedna uwaga - procka weź box'a, bo za oemy trzeba więcej zapłacić - a chłodzonko z wiatrakiem wywalimy.
Warto więc kupić wydajniejsz chłodzenie CPU - najlepiej Thermaltake CL-P0370 TMG i1 /około 95zł/. No można i drożej, lecz to już Twoja decyzja.
TERAS CZESIO MUWI
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 lipca 2008, o 11:31
Lokalizacja: Skądś

Re: KOMPUTERY :)

Postprzez Czesio » 28 lipca 2008, o 12:58

Fodnik napisał(a):Ranyboskie! Czesiu! Jak usery zaczną grzebać w infach to tylko patrzeć gdy pojawią się posty z tytułami "windows mi nie odpala, co ma robić, pomocy!". Albo koło tego.


Spokojnie - są pytanka na które można odpowiedzieć - są też i takie na które z mojego punktu siedzenia odpowiedź jest niemożliwa.
Wówczas tylko sugeruję pewne czynności, lub podaję jedyną możliwą (czasami) odpowiedź : " Format C: " ;)
TERAS CZESIO MUWI
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 lipca 2008, o 11:31
Lokalizacja: Skądś

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: awodhaufmisa i 17 gości

cron